[HUN] Katonai ruházat és kiegészitő felszerelések

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 973
113
Egyèni felszerelèst írtál.
Nem egyèni felszerelès rèszleteit.

@krisss ezek nem 511-es koppintások?
Magyar fejlesztès?

A fent látott hátizsákon már az èn időmben is átlèpett a sereg.
Legalábbis külszolgálatban már a BW zsákot használtunk 25 ève is.

Az álltalad berakott zsákot utoljára sorkatonakènt 2001-ben vettem a hátamra.
Hát a nem harcoló alakulatoknál még 2012-13 környékén is volt gyíkmálha ami azt illeti.
 
  • Dühítő
Reactions: pöcshuszár

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 973
113
Ezeket nem mi fejlesztettük. De a ruházati dolgok, a mellény, az öv, a táskák mind itthoni szakemberek szopása, és szopatása eredménye.
Volt neked a legendás málhazsákból, a cérna pánttal, amiről természetesen már egyiken sem volt meg váll kímélő rátét?
Ma meg az alap egyéni felszerelés része egy napos, meg egy 3 napos zsák, aminél arra figyeltek, hogy legyen hova tenni az ivós zsákot.
Eljutottunk ettől:
product_74.jpg

Ide:
104181899_3260654213980780_4531597483815748979_n.jpg


De ide rakhattam volna a folyamatosan fejlesztett mellényt (abból is készült vagy 4 féle).
334596145_712493180663394_2982110668255067495_n.jpg
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 973
113
Milyen rendszeressèggel használtak?
Èvi egy 6km-es meneten?

Az új zsákok?
Hát én még a határon is láttam azzal ellátott embert az elején.
Illetve még én is azzal alapkiképződtem.... És az egyetemen is másfél évig még csak az volt mire kaptunk BW zsákot.
Szóval a gyíkmálha nehezen tűnt el, ahogy a tártáska is ma is velünk van...
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 075
13 704
113
Hát én még a határon is láttam azzal ellátott embert az elején.
Illetve még én is azzal alapkiképződtem.... És az egyetemen is másfél évig még csak az volt mire kaptunk BW zsákot.
Szóval a gyíkmálha nehezen tűnt el, ahogy a tártáska is ma is velünk van...
Ès mennyi új zsák van?
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 973
113
Na mi meg ilyen málhagyíkkal mentünk túlélési gyakorlatra 88 januárban, napi 30 km menttel. 3 napig. Aztán még leszóljátok a Néphadsereg sorkatonáit. :))))
Én is mentem, véresre is vágott. Fizikailag egyébként sokkal terhelhetőbb voltak akkor az emberek ez megmásíthatatlan tény (meg mentálisan is jobban bírták).
A sorkatonáknak a kiképzettéségével volt gond, de az sem a saját hibájuk volt hanem a rendszeré.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 278
113
Én is mentem, véresre is vágott. Fizikailag egyébként sokkal terhelhetőbb voltak akkor az emberek ez megmásíthatatlan tény (meg mentálisan is jobban bírták).
A sorkatonáknak a kiképzettéségével volt gond, de az sem a saját hibájuk volt hanem a rendszeré.

Mert nem raktad a kivágott fürdőpapucsot a heveder alá, a válladnál. Mi ezt tettük. Meg beraktároztunk csokiból, hogy legyen erőnk végigcsinálni. :)
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 892
18 278
113
A sorkatonáknak a kiképzettéségével volt gond, de az sem a saját hibájuk volt hanem a rendszeré.

Megítélhetetlen szerintem. Nem voltunk háborúban, nem tudjuk mérni magunkat, az akkori mondjuk úgy első lépcsős alakulatok kiképzettségét. Max az akkori szovjetekhez, akikkel voltunk közös gyakorlaton. Nem tűntek jobbnak mint mi harcászatban. A katonáik kinézetre pedig szarabbul néztek ki fizikálisan, tápláltság tekintetében. Már régebben írtam erről...
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 113
45 413
113
Fürdőpapucs az én generációmnak már nem jutott, ahogy alsógatya se :D
Én meg most váltottam avatart a papucsról! :D
Nekünk sem volt alsógatya, de a papucs az fasza volt. Még civilben is használtam. Annak idején olyan moslék papucsokat csináltak civilben (vagy az én lábam gágogott túlzottan), hogy a lábamon egy normál használat mellet sem bírt egy papucs sem rajtam 1 évet.
Na a HM papucs meg kibírta a szolgálati időt, meg még vagy 2 évig lazán. Hja és bár a belseje az a "szöges" kínzószerszám volt (sok nyikhajnak szétszedte a talpát), de a zuhanyzóban nem volt olyan, hogy szappanos lábbal leszurt ritbergereket nyomjál, mert az legalább megfogott.
A papucs nélküli zuhanyzást meg nem mertem megkockáztatni.... :oops:
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 814
20 951
113
Ezeket nem mi fejlesztettük. De a ruházati dolgok, a mellény, az öv, a táskák mind itthoni szakemberek szopása, és szopatása eredménye.
Volt neked a legendás málhazsákból, a cérna pánttal, amiről természetesen már egyiken sem volt meg váll kímélő rátét?
Ma meg az alap egyéni felszerelés része egy napos, meg egy 3 napos zsák, aminél arra figyeltek, hogy legyen hova tenni az ivós zsákot.
Eljutottunk ettől:
product_74.jpg

Ide:
104181899_3260654213980780_4531597483815748979_n.jpg


De ide rakhattam volna a folyamatosan fejlesztett mellényt (abból is készült vagy 4 féle).

A bal also az biztos 5.11 koppintas, mert ilyenem van. Rush 12 2.0 neven fut es 80-90€.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses and Venom85

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 814
20 951
113
Rush 24 és rush 72-őt vett a honvédség a végleges megoldásig ( ami azóta megszületett) eredetiben pár ezer darabot réskitöltő megoldásként.

Ezt nem tudtam, de orulok amikor jo cuccokat kapnak a honvedek!
Elnyuhetetlen az en Rush zsakom, nagyon elegedett vagyok vele. Talan az elozo Oakley zsakom volt jobb es strapabirobb, de az arban mar egyszereun elmebaj, es rossz esetben is legalabb 2 darab 5.11-et kapni belole, tehat ar/ertek aranyban veri a Rush boven.
 

Spyke

Well-Known Member
2022. január 21.
103
280
63
Akkor jól emlékeztem hogy 5.11.
Ami nem baj ha jó minőségben másolják, csak ne mondjuk már(@pöcshuszár)hogy magyar mèrnöki munka.

Szóval mi maradt az eredeti gondolatmenetből huszár?
Ruházat/mellèny? :oops: Kb.
Plusz azt a ruházatot azért nem nevezném modernek így 2023-ban, mikor más lassan 20 éve megjelent a hadi termékeknél is az anatómiai szabás, különböző spandex anyagok, szűkítő tépőzárak gombok, kivehető térdvédő stb. Személyes véleményem szerint mivel hordtam már azért több fajta egyenruhát is hatalmas különbség van egy BDU szabású régebbi egyenruha vagy egy újabb szabású egyenruha között kényelem, mozgékonyság szempontjából. Jelenleg egy direct action vanguard gyakorlót hajtók és sokkal kényelmesebb, múltkor rendesen rosszul esett felvenni a cégeset lövészetre.