[HUN] Honvédségi kézifegyverek és fegyver kiegészítők

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 489
46 451
113
A fő különbség, hogy te folyamatosan magadnak hazudsz

A gépkarabély és a hozzá való lőszer a legolcsóbb fegyver, amit egy hadsereg használ. Ahol ebből sincs elég, ott nagy gond van.
Ha ezt mondogatjuk magunkba, attól jobb lesz?

A gépkarabély és a hozzá való lőszer a legolcsóbb fegyver, amit egy hadsereg használ. Ahol ebből sincs elég, ott nagy gond van.
Ezt eddig nem tudtuk? o_O
Azzal a felszerelési rendszerrel 5 éve fel kellett volna függeszteni a MH működését.
Igaz.

Normál lőkik kellene.

Amúgy pont az a 2 raj lőtt jobban,ahol voltak sportlövők. Vagy pl èn jartam civil lőtèrre,rendszeresen lőni.

Szóval normál rendszeres lőkikèpzès kell.
Lehetőleg a rendszeresített lőfegyverrel.
Ebben nincs köztünk nézetkülönbség.
Szóval te vagy a józsarú, èn meg a rossz. :D ;)
Tőlem így is veheted.
De direkt írtam is, hogy mindkét megoldás jó lehet. Van olyan helyzet, amikor megoldó ember kell, és van amikor a "szabályszerű" megoldáshoz ragaszkodó.


Megkèrdeztem èvekkel a hadrendbe állítása után, az egyik fő szárazföldi alakulatunknál, mièrt nem az új fegyvereket használják.
Szolnok/Debrecen/hódmező/Tata.
Kb 3000 karabèly!

Erre nem az a válasz, hogy mert mindegy mi van náluk századèlesen!

Hanem az, hogy nincs elèg 556-os lőszerünk.
Ami szerintem vicc a köbön! Mègha te ennek a jó oldalát is látod.
Szerintem félreértetted.
Nem mindegy. Da ha a lőszerhiány miatt nem lenne századéles, akkor inkább legyen, csak AK-val.
Ha mg aközött kell választani, hogy a raktárban megy tönkre az AK lőszer, vagy elpuffogtassuk, akkor....

Hogy megèrtsd miről beszèlek...

Megkèrdeztem mièrt van ott gidrán!

Amikor nincs is rendszeresítve az alakulatnál!

Ès egyenlőre más alakulatnál sem lövèszszázadban van, hanem a tüzèreknèl!

Szóval most, gidrán is lessz lövèszszázadokban?
Vagy a majdan megalakuló szittya alegysègekben?

Vagy csak vetítettek amivel lehet?
Hja az meg olyan, mint hogy 12 Leopárddal van az előképzés az érkező 44-re. Elvileg a Gidrán üzlet most már le van zsírozva, de hogy mikorra fognak kapni az alakulatok is megfelelő mennyiségben, az kérdés.
A szittya meg egy ugyan olyan megoldásnak tűnik, mint az AK-val való századéles.
Mivel nem lesz elegendő modern kerekes páncélosunk, így szükség van a Gidránra a felderítéshez.
A toronyában lévő digitális, éjjellátó optika nélkülözhetetlen ahhoz, hogy a felderítési infókat adjon a BTR-eknek.
Mi több faramuci módon a tüzüket is tudja vezetni. Csak megfelelő mennyiségű nyomjelző lőszert kell bele tárazni.
Lelőnèm az 1 századèlest brenel.

Ak-val meg lőnèk amúgy.
Nem tárcsere.
Nem harcszerű mozgás.
Nem rajèles.
Semmi flanc.
Hogy ne azt szokja a lövèsz.

Simán 100m-re. Fekve,tèrdelve,ülve,állva.
Hogy a lőkèszsègem fejlődjön.

Ès renènykednèk benne, hogy vesznek a brenhez lőszert.
Mert az lenne az ideális, normális, ha azzal fegyverrel hajtanának a katonák vègre feladatot, amit èles helyzetben használnának.
Ebben én is reménykedem. Mint ahogy @krisss jelezte is, hogy most vannak beérkezés alatt a lőszerek.
Ezzel együtt nagyon nem lenne jó érzésem azzal kapcsolatban, hogy lejárófélben lévő lőszerek rohadnak meg a raktárban.
 
  • Tetszik
Reactions: Catles

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 489
46 451
113
kispuskára van lehetőség úgytudom minden komolyabb helyőrségbe. Tatán heti 3 nap lehetett menni aki akart és kifizette a skulót ami aprópénz. igazából hasznos főleg a kk-knak elsütést stb jól be lehet tanulni rajta. (nekünk a zászlóaljnak saját lgpuskái is vóltak vólt vásárólt és vólt amit állomány tagja hozott be közösbe használatra) fegyveresek rendbehozták régi szlávia vólt az eggyikilyen)
amikor lövész vóltam gyakorlatokat leszámítva minden hónapba lőtünk 2x minimum. 2-5 tárat alkalmanként karabélyal. én géppuskás vóltam én azzal is lőtem minden hónapba a karabélyosok ilyenkor persze többet lőtek AK val mint én.
erre jöttek a gyakorlatok plussz a szolgálatok kötelező lövészetei (ami általába nem vólt nagy szám .)
mi sokat lőtünk de ennek ahhoz is köze vólt hogy folyamatosan ment a harcjármű kezszem kiképzése és így puskalőszer mindig vólt erre meg egyszerűen tudtak karabélylőszert igényelni. meg ugye bizonyos lővészetekhez kelett is hogy a gyalogság lőjön a harcjárművek melett.
Jaja. Szentendrén a laktanya déli végében volt/van(?) egy sport lőtér. Ott sorosként a katona igazolványt felmutatva ingyen löhettünk .22-essel.
Még - ha jól emlékszem - egy kis doboz lőszert is kaptunk kezdő készletnek.
 
  • Tetszik
Reactions: kaktusz and Catles

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 323
14 266
113
Hja az meg olyan, mint hogy 12 Leopárddal van az előképzés az érkező 44-re
Nem.
Mert itt mire van előkèpzès a gidrannal?

A szittya meg egy ugyan olyan megoldásnak tűnik, mint az AK-val való századéles.
Mivel nem lesz elegendő modern kerekes páncélosunk, így szükség van a Gidránra a felderítéshez.
A toronyában lévő digitális, éjjellátó optika nélkülözhetetlen ahhoz, hogy a felderítési infókat adjon a BTR-eknek.
Mi több faramuci módon a tüzüket is tudja vezetni. Csak megfelelő mennyiségű nyomjelző lőszert kell bele tárazni.
A szittya nem a + zászlóaljak lennènek?
Vagy èn èrtettem fèlre?

Mert akkor az egy olcsósított lövèsz zászlóalj.
Amihez hasonlóak bizonyítottak valamilyen szinten ukrajnában.


A gidrán tornya ès a nyomjelzős lőszer álltal vezetett tűz, ugye nyomokban sem hasonlít a tèrsèg meghatározó haderejèhez.
Márcsak azèrt sem mert a NATO 12.7 ugye jóval gyengèbb mint a 14.5. A 30 milisnèl meg fènyèvekkel.
Így azok lőtávolságat sem nagyon tudná kihasználni.
Jaja. Szentendrén a laktanya déli végében volt/van(?) egy sport lőtér. Ott sorosként a katona igazolványt felmutatva ingyen löhettünk .22-essel.
Még - ha jól emlékszem - egy kis doboz lőszert is kaptunk kezdő készletnek

Nem tudom èn nem jártam azon a lőtèren.
Nálunk a pincelőtèren akart sportlövő/tiszthelyettes dèlután lövèszeteket tartani.

Akkor voltak toz-ok is az alakulatnál.
Lőszer is.
Ami akkor potom összeg volt 0.22-be.

De nem engedtèk.


Ez a lőtèr nem tudom hogy van kialakítva.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 643
3 936
113
a szentendrei katonai sportlőtér az ahol a falon keresztül sikerült a futónőt pofánlőni?
Szia,

Hazugsag.

Pofatloves, es a nehany meterrel felette elloves kozott legalabb akkora a kulonbseg, mint a "vidd ki a bilit" es az "idd ki a bilit" kozott.

Leginkabb azert, mert aki folott nehany meterrel elrepul egy lovedek, mikozben o maga egy golyofogo mogott van, az tokeletes biztonsagban van, jobban mint amikor valaki all a jardan, az uttesten meg kozlekednek autok.

(Nyilvan, aki 1-2 km-rel odebb van, arra ez nem vonatkozik.)
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 323
14 266
113
Szia,

Hazugsag.

Pofatloves, es a nehany meterrel felette elloves kozott legalabb akkora a kulonbseg, mint a "vidd ki a bilit" es az "idd ki a bilit" kozott.

Leginkabb azert, mert aki folott nehany meterrel elrepul egy lovedek, mikozben o maga egy golyofogo mogott van, az tokeletes biztonsagban van, jobban mint amikor valaki all a jardan, az uttesten meg kozlekednek autok.

(Nyilvan, aki 1-2 km-rel odebb van, arra ez nem vonatkozik.)
Ha egy civil mellett 1-2 mèterre elzúg egy lövedèk, azon szerintem nem kell csodálkozni ha felháborodik.

Persze lehet túl van lihegve, de egy lőteret azèrt meg lehet úgy csinálni, na nem extrèm szögben lőssz, kb lehetetlen kilőni.

De ezt úgy hogy èn azon a lőtèren nem jártam.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 489
46 451
113
Ha egy civil mellett 1-2 mèterre elzúg egy lövedèk, azon szerintem nem kell csodálkozni ha felháborodik.

Persze lehet túl van lihegve, de egy lőteret azèrt meg lehet úgy csinálni, na nem extrèm szögben lőssz, kb lehetetlen kilőni.

De ezt úgy hogy èn azon a lőtèren nem jártam.
Ez a Duna felöli golyófogó. Szóval nem hiszem, hogy ezt átlőtték. A lő irány értelem szerint a Duna felé van!
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

alter ego

Well-Known Member
2022. március 22.
517
1 448
93
Szia,

Hazugsag.

Pofatloves, es a nehany meterrel felette elloves kozott legalabb akkora a kulonbseg, mint a "vidd ki a bilit" es az "idd ki a bilit" kozott.

Leginkabb azert, mert aki folott nehany meterrel elrepul egy lovedek, mikozben o maga egy golyofogo mogott van, az tokeletes biztonsagban van, jobban mint amikor valaki all a jardan, az uttesten meg kozlekednek autok.

(Nyilvan, aki 1-2 km-rel odebb van, arra ez nem vonatkozik.)
Ultragáz az egész. A laktanya kerítése mögött halad a baromi forgalmas és közkedvelt kerékpárút. Sokan tekernek, futnak arra, családok, gyerekek stb. Irtó jó program, hogy a Római parttól kitekersz Szentendrére, eszel valamit a Duna parton, vagy iszol egy sört és visszatekersz Budapestre. Tipikus családi vagy csajozós idill. Ha ott lövedékek suhoghatnak eközben fejmagasságban, arra nem nagyon vannak szavak.