• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 938
48 704
113
Már pedig lehet, mert ez hasonló efektus, mint Hitlernél vagy Mussolininál. Érzelmi politizálás.

Az Oszmán Birodalom egykor az ismert világ kellós kozepén fekvo szuperhatalom volt és egyben az "egyetlen igaz vallás" kozpontja. Ennek elvesztése nem volt To-ban kibeszélve, sot kifejezetten el volt a téma ataturkékkal nyomva (viszonylag drasztikus módszerekkel). E témakor viszaállítása áll Erdogan szinte minden eddigi sikere mogot és ez egyszeruen sokak számára tobbet jelent, mint a problémáik megoldása (hiszen nagy mértékben pont Erdogan a problémáik oka). Az elvárás, hogy Erdogan majd valahogy viszaállíthatja azt amit "elvesztettek" (azt a helyet és azt a pozíciót a világban, amire azt hiszik, hogy jogosultak) olyan számukra mint a drogfuggés.

Tegnap vettem a bátorságot, hogy megnézzek pár nyilatkozatot a második fordulóba jutott jelöltektől, és elképesztő mennyire BALfasz, korlátolt MZP szintű kretén kerülne hatalmoba Erdogan helyett, ha Erdogan nem húzná be a 2. fordulót.
Közben Sinan Ogan beállt Erdogan mögé, azt hiszem nem lesz itt semmi látnivaló a második fordulóban.

Egyébként pont Isztambulban esz a fene. Utoljára kb 10 éve voltam itt, én most ezeket figyeltem meg:
  • látványosan több a hidzsábos török nő - nem tudom, hogy a hosszú hétvége miatt a várost elözönlő belföldi turisták miatt, vagy sem, de tényleg sok
  • ugyanakkor végtelenül világi a város így is - kb mint Tel Aviv, csak itt nem tudom, vannak-e nagyon vallásos negyedek (ott vannak)
  • tömegközlekedés jól kitalált, és jól láthatóan fejlődik
  • szép az új helikopterhordozó (tettem be fotót a topicjában) :)
  • semmilyen ukrainizést nem láttam/hallottam. ukrán útlevelet is csak egyet, a reptéren
  • a külföldi turisták kb harmada oroszul beszél (viszont ahogy írtam, a turisták jó fele belföldinek tűnt)
  • megy a kampány, Erdogan arcából sokkal több van kint plakátokon, mint a kihívóéból
  • a kampánysátrak simán 5-10 méterre vannak egymástól, full hangerőn próbálják leüvölteni egymást
  • szereztem két kampánymagazint, ha gondoljátok fotózok belőlük
  • Erdogan fő üzenete kb az, hogy “tovább a megkezdett úton” (parafrazáltam), a magazinja is azzal van tele, hogy mennyit fejlődött az ország alatta. Van szép összefoglaló a hadiipar sikereiről is (természetesen a Kaan is ott van már)
  • a másik egy Medgyessy-szerű figurának tűnik, ráadásul neki is van 100 napos programja (!!). A fő üzenet kb ”tartjuk a szavunkat; leszámolunk az uram-bátyám rendszerrel; oktatásegészségügy!!, stb. Mintha a hazai szivárvánellenzéket olvasnám.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 012
83 088
113
Közben Sinan Ogan beállt Erdogan mögé, azt hiszem nem lesz itt semmi látnivaló a második fordulóban.

Egyébként pont Isztambulban esz a fene. Utoljára kb 10 éve voltam itt, én most ezeket figyeltem meg:
  • látványosan több a hidzsábos török nő - nem tudom, hogy a hosszú hétvége miatt a várost elözönlő belföldi turisták miatt, vagy sem, de tényleg sok
  • ugyanakkor végtelenül világi a város így is - kb mint Tel Aviv, csak itt nem tudom, vannak-e nagyon vallásos negyedek (ott vannak)
  • tömegközlekedés jól kitalált, és jól láthatóan fejlődik
  • szép az új helikopterhordozó (tettem be fotót a topicjában) :)
  • semmilyen ukrainizést nem láttam/hallottam. ukrán útlevelet is csak egyet, a reptéren
  • a külföldi turisták kb harmada oroszul beszél (viszont ahogy írtam, a turisták jó fele belföldinek tűnt)
  • megy a kampány, Erdogan arcából sokkal több van kint plakátokon, mint a kihívóéból
  • a kampánysátrak simán 5-10 méterre vannak egymástól, full hangerőn próbálják leüvölteni egymást
  • szereztem két kampánymagazint, ha gondoljátok fotózok belőlük
  • Erdogan fő üzenete kb az, hogy “tovább a megkezdett úton” (parafrazáltam), a magazinja is azzal van tele, hogy mennyit fejlődött az ország alatta. Van szép összefoglaló a hadiipar sikereiről is (természetesen a Kaan is ott van már)
  • a másik egy Medgyessy-szerű figurának tűnik, ráadásul neki is van 100 napos programja (!!). A fő üzenet kb ”tartjuk a szavunkat; leszámolunk az uram-bátyám rendszerrel; oktatásegészségügy!!, stb. Mintha a hazai szivárvánellenzéket olvasnám.
Nem tehetett sok mindent, utálják a szavazói az összefosás jelöltjét.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 938
48 704
113
Közben Sinan Ogan beállt Erdogan mögé, azt hiszem nem lesz itt semmi látnivaló a második fordulóban.

Egyébként pont Isztambulban esz a fene. Utoljára kb 10 éve voltam itt, én most ezeket figyeltem meg:
  • látványosan több a hidzsábos török nő - nem tudom, hogy a hosszú hétvége miatt a várost elözönlő belföldi turisták miatt, vagy sem, de tényleg sok
  • ugyanakkor végtelenül világi a város így is - kb mint Tel Aviv, csak itt nem tudom, vannak-e nagyon vallásos negyedek (ott vannak)
  • tömegközlekedés jól kitalált, és jól láthatóan fejlődik
  • szép az új helikopterhordozó (tettem be fotót a topicjában) :)
  • semmilyen ukrainizést nem láttam/hallottam. ukrán útlevelet is csak egyet, a reptéren
  • a külföldi turisták kb harmada oroszul beszél (viszont ahogy írtam, a turisták jó fele belföldinek tűnt)
  • megy a kampány, Erdogan arcából sokkal több van kint plakátokon, mint a kihívóéból
  • a kampánysátrak simán 5-10 méterre vannak egymástól, full hangerőn próbálják leüvölteni egymást
  • szereztem két kampánymagazint, ha gondoljátok fotózok belőlük
  • Erdogan fő üzenete kb az, hogy “tovább a megkezdett úton” (parafrazáltam), a magazinja is azzal van tele, hogy mennyit fejlődött az ország alatta. Van szép összefoglaló a hadiipar sikereiről is (természetesen a Kaan is ott van már)
  • a másik egy Medgyessy-szerű figurának tűnik, ráadásul neki is van 100 napos programja (!!). A fő üzenet kb ”tartjuk a szavunkat; leszámolunk az uram-bátyám rendszerrel; oktatásegészségügy!!, stb. Mintha a hazai szivárvánellenzéket olvasnám.
Egy fotó, összeállítás a kampánylapból, Erdogan haditechnikai “büszkeségeiből”:

VKRkQM52_o.jpeg
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 219
67 135
113
Közben Sinan Ogan beállt Erdogan mögé, azt hiszem nem lesz itt semmi látnivaló a második fordulóban.

Egyébként pont Isztambulban esz a fene. Utoljára kb 10 éve voltam itt, én most ezeket figyeltem meg:
  • látványosan több a hidzsábos török nő - nem tudom, hogy a hosszú hétvége miatt a várost elözönlő belföldi turisták miatt, vagy sem, de tényleg sok
  • ugyanakkor végtelenül világi a város így is - kb mint Tel Aviv, csak itt nem tudom, vannak-e nagyon vallásos negyedek (ott vannak)
  • tömegközlekedés jól kitalált, és jól láthatóan fejlődik
  • szép az új helikopterhordozó (tettem be fotót a topicjában) :)
  • semmilyen ukrainizést nem láttam/hallottam. ukrán útlevelet is csak egyet, a reptéren
  • a külföldi turisták kb harmada oroszul beszél (viszont ahogy írtam, a turisták jó fele belföldinek tűnt)
  • megy a kampány, Erdogan arcából sokkal több van kint plakátokon, mint a kihívóéból
  • a kampánysátrak simán 5-10 méterre vannak egymástól, full hangerőn próbálják leüvölteni egymást
  • szereztem két kampánymagazint, ha gondoljátok fotózok belőlük
  • Erdogan fő üzenete kb az, hogy “tovább a megkezdett úton” (parafrazáltam), a magazinja is azzal van tele, hogy mennyit fejlődött az ország alatta. Van szép összefoglaló a hadiipar sikereiről is (természetesen a Kaan is ott van már)
  • a másik egy Medgyessy-szerű figurának tűnik, ráadásul neki is van 100 napos programja (!!). A fő üzenet kb ”tartjuk a szavunkat; leszámolunk az uram-bátyám rendszerrel; oktatásegészségügy!!, stb. Mintha a hazai szivárvánellenzéket olvasnám.
Ha véletlen időskori golyó általi agyvérzésben lelkesen átadná az autoritását valamely demokratának, akkor semmiképpen ne téged sejtsünk a dolog mögött ugye? :D
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 012
83 088
113

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 904
91 514
113
Mintahogy várható volt, zárul az olló. Viszon ANKA szerint Erdogan vereségre áll ... :cool:



Engem per pillanat legikább az érdekelne, hogyan változot a részvétel.
Csökkent 4%-al a részvétel. A harmadik helyezett hívei otthon maradtak.
96, már csak matek van hátra.


Más irányból, de múltkor is találkoztak az adatok. Hamarosan az ellenzéki Anka adatai is Erdogan győzelmet mutatnak, legutóbb 0,02-es ellenzéki vezetést írták.

Update1 az Ankanál is vezet Erdogan
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby and Nber

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 012
83 088
113
Csökkent 4%-al a részvétel. A harmadik helyezett hívei otthon maradtak.
96, már csak matek van hátra.


Más irányból, de múltkor is találkoztak az adatok. Hamarosan az ellenzéki Anka adatai is Erdogan győzelmet mutatnak, legutóbb 0,02-es ellenzéki vezetést írták.

Update1 az Ankanál is vezet Erdogan
Mi volt ez a 2. twitter holmi kamu szoros eredményről? :D