[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 950
113
Innentől gyárak, városok, repülőterek - kiemelt katonai, hadigazdálkodási és civil emberek tömegei kerülnek az amerikai fegyverek hatótávolságába.
Majd sajnálom a ruszkikat egy kicsit, ha ráérek...
Azok után, hogy egész télen lőtték az ukrán civil infrastruktúrát (sok itteni fórumozó nagy örömére) , hát én azt gondolom, hogy megérdemlik.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 783
48 185
113
Majd sajnálom a ruszkikat egy kicsit, ha ráérek...
Azok után, hogy egész télen lőtték az ukrán civil infrastruktúrát (sok itteni fórumozó nagy örömére) , hát én azt gondolom, hogy megérdemlik.
Senki nem kérte, hogy sajnáld őket. Tulajdonképp már az se történt volna meg (az ukrán infra bombázása), ha ukrajna:
  • nem robbant a kercsi hídon (ez ugyanis az orosz infrastruktúra-támadások előtt történt)
  • nem kapott volna számolatlanul fegyvereket
Úgymint: az oroszok az eszkalációs lépcsőn jó fél évig nem kapcsoltak fel, aztán a hősök tettek róla, hogy szúrják a kettest.

Ha az ukránok számláját nem állná a nyugat, most valószínűleg arról beszélnénk, hogy az oroszok által odaültetett akárkinek hogyan gyűlik meg a baja a belföldi terrorizmussal egy egyébként működő országban, amely lakói tulajdonképpen egyáltalán nem élnek rosszabbul, mint 2021 végén.
És nem arról, hogy:
  • 10 millió+ ukrán elhagyta az országot
  • 3-400e ukrán meghalt/megnyomorodott a harctéren
  • nincs kilátás a gazdaságuk beindítására
 

amper

Well-Known Member
2011. december 12.
946
11 046
93
Majd sajnálom a ruszkikat egy kicsit, ha ráérek...
Azok után, hogy egész télen lőtték az ukrán civil infrastruktúrát (sok itteni fórumozó nagy örömére) , hát én azt gondolom, hogy megérdemlik.
Segítek: az eszkaláció rossz. Nekünk (is). Minket (magyarokat, Magyarországon, ez nem mindenkinek egyértelmű itt ahogy látom) veszélyeztet.
Az usa ambícióinak jó lehet. Zselé rezsimének is adhat időt. Kit érdekelnek ezek?
Az hogy ki mennyit lőtte a civileket... kár belemenni, teli van dokukkal a fórum, de hát van akinek ez hitéleti vita.

Egyébként érdemes lenne megkérdezni mondjuk az ukrán katonafeleségeket, hogy mi a fontosabb: ukrán zászló és ukrán nyelvtörvény (+usa cégek) orosz lakta területeken, lózungok Zselétől, eladósodás 1000 évre, Bandera kultusz vagy az hogy a férj/apa hazajöjjön élve. Na most itt van némi összefüggés, miért nem lesz választás ahogy most bejelentette Zselé.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 548
24 616
113
Lancet montázs:

Még egy önkéntes:

Artemovszk körüli változások júniusban:

Lobkovoe körüli változások júniusban:

Novoselka körüli változások júniusban, itt szemmel láthatóan elért valamit az ellentámadásuk:

Gyorstüzelő Vasziljok aknavető (ohh erre van licenszünk, de nem kell ám az ilyen se)

T62 ukrán állásokra, drón korrigálva:

Gorlovkai ellentámadást a tüzérség nehezíti:

Roncstemető, számos halottal:

Egy kis polír, egy új lánc és alig használtként el lehet adni:

Kubinkába?

Nagyon pontos tüzérségi találat:
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 145
9 251
113
Majd sajnálom a ruszkikat egy kicsit, ha ráérek...
Azok után, hogy egész télen lőtték az ukrán civil infrastruktúrát (sok itteni fórumozó nagy örömére) , hát én azt gondolom, hogy megérdemlik.
Az a probléma, hogy simán eljuthatunk oda (NATO országként), hogy magyar gyárakat ér találat. Akkor mit fogsz gondolni? Nem szabadna eljutni odáig.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 557
47 533
113
Zaluzhny találkozott Zelenszkij fő ellenfelével, Krivonos tábornokkal
Krivonosz tábornok jelenleg azon kevesek egyike Ukrajnában, akik nyilvánosan sértegetik Zelenszkijt, hazája árulójának tekintve, aki több százezer katonát ölt meg.
A minap találkozott vele Zaluzsnij főparancsnok, aki közvetve azt is elismerte, hogy Zelenszkij média-elképzelései a repülőgépek és egyéb dolgok nélküli ellentámadásról az ukrán fegyveres erők vereségéhez vezettek.
Úgy látszik, a „régi gárda” összefog Zelenszkij ellen. Érdeklődéssel figyeljük, mi történik.

Irány Zaporozhye 21:50
Pjatikhatki üres, az ellenség kis csoportokban (7-9 fő) hajt végre felderítést, miután tűzkárt okoztak a járőröknek, visszavonulnak, elhagyják a sebesülteket. Többnyire kisteherautóval közlekednek, páncélozott járműveket nem használnak.

Krasznolimanszki irány 21:50-kor:
Az irány helyzetét nyugodtan irányítják, a mi és az ellenséges tüzérség is dolgozik. Az ellenség az ejtőernyősök tűzsebzése után visszarepült, "sebeket gyógyít". A légideszant egységek légi felderítést végeznek az ellenség további megsemmisítésére.

Április 1-jén Oroszország külső adóssága 25,9 milliárd dollárral (6,8%-kal) csökkent 2023 elejéhez képest, és 354,8 milliárd dollárt tett ki.
Ezt június 30-án jelentette be a Bank of Russia. Ez 2006 vége óta a legalacsonyabb érték. A csökkenés oka a külső adósság minden összetevőjének csökkenése.
A szankciók megfojtják Oroszországot!” azt mondták⚡️
 

Ember

Well-Known Member
2022. április 21.
945
8 121
93
Majd sajnálom a ruszkikat egy kicsit, ha ráérek...
Azok után, hogy egész télen lőtték az ukrán civil infrastruktúrát (sok itteni fórumozó nagy örömére) , hát én azt gondolom, hogy megérdemlik.
Az ártatlan civil emberekről van szó, akik semelyik "oldalon" nem érdemelnek semmit! Te is hagyd abba ezt az uszitást mert a történelemben már elég sokszor vezetett ez a hozzáállás népirtáshoz, emberiség elleni bűncselekményekhez.

Jussunk már el odáig, hogy konkrét emberek, ideológiák vagy mozgalmak vonatkozásában ítélkezünk.

Rettentő barbár és kőkorszaki dolognak tartom ha etnikai vagy vallási alapon tartunk "megérdemeltnek" bármilyen erőszakot.

Nem vagyok hajlandó sem az ukránt sem az oroszt sen senki mást kollektíve gyalázni.

Ebbe gondolj bele Te is, és remélem Te sem úgy gondoltad.
 

Sunlight56

Well-Known Member
2022. március 1.
1 970
15 904
113
Majd sajnálom a ruszkikat egy kicsit, ha ráérek...
Azok után, hogy egész télen lőtték az ukrán civil infrastruktúrát (sok itteni fórumozó nagy örömére) , hát én azt gondolom, hogy megérdemlik.
Ugye azt hallgattuk tavaly egész évben, hogy az év elején elpufogtatták az oroszok az összes rakétájukat, aztán hetente két hetente mint a Rodolfó bűvészkalapból (van másik!), állandóan új szeretetcsomagot küldözgetnek belőle..

Most képzeld el, ha ezt a 60 heti mennyiséget az első tíz napon lövik ki az ukrán infrastruktúrára, akkor egy éve a villanyt már csak tankönyvekből tanítják Ukrajnából, ha lenne kinek. Ha az orosz ki akart volna cseszni az ukrán lakosokkal, és igy velünk, mostanra a katonaságát kivéve - a teljes tömeg itt ülne a nyakunkon az Únióban.

De hát Szergej f@sza gyerek, nem küldte ránk ezt a tömeget, kezet csókolhatnál Neki..

Most gondold végig - az orosz csak pont annyi közművet rakétázik le, hogy a maradék a lakosság minimális megélhetéséhez elég - de egy ipari termeléshez és főleg villany exportra kevés. Emlékszel a tavaly novemberi orosz rakéta és a követő ukrán idegrohamra? No akkorra akarták Lengyelország felé üzembehelyezni a felújított távvezetéket... vagy tavaszzal egy kisebb "szeretet csomagra"? akkor ismért kezdett az Európai villanyexport éledezni de csak 10 napig..
 

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 341
8 999
113
Ez egy nagy gosztonyica (hotel) volt amit lebombáztak, ennek a hotelnak néhány szobáját bérelték a zsoldosok, a többi szobában különböző emberek voltak, többségében ukránok. Az oroszok lebombázták, de még csak nem is azt a részt találták el ahol a katonák voltak, hanem a hotel másik felét. 60 ember sérült meg, 12-en meghaltak, ebből 3 gyerek (születési idő: 2008, 2011, 2022).

Kramatorszkban 3 napos gyász lesz az áldozatok emlékére:
Először arra gondoltam, reagálok a beírásodra, de látom az igazmondásáról híres Goncsarenko a forrás.
Aztán próbáltam felidézni magamban, mi volt a véleményed Donyeck város ukránok általi rakétázásához, terrorbombázásához, vagy az ukrán körökben nagy népszerűségnek örvendő, úgynevezett pillangóaknák, szintén Donyeck-béli bevetéséről.
Tudod, azok a mocskos kis aknák, amik nem megölnek, "csak" nyomorékká tesznek.
Szóval, miután nem igazán jutott semmifajta reakciód eszembe fent nevezettekről, úgy döntöttem, nem reagálok.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 305
33 317
113

Persze ez ukrán hivatalos - nyugatos vonalat képviselő cikk, a cím lehetne az is, hogy "mennyire hisznek az ukránok a hivatalos narratívának, és mennyire utasítják el az annak ellentmondó állításokat"?

Az ukrajnai válaszadók 43%-a és a külföldiek 36%-a nem értett egyet azzal az állítással, hogy "Ukrajnában széles körben elterjedt a náci és/vagy neonáci ideológia";
az ukrajnai válaszadók 29%-a és a külföldi válaszadók 35%-a nem értett egyet azzal az állítással, hogy "A méltóság forradalma Ukrajnában 2013-2014-ben NEM volt puccs";
az ukrajnai válaszadók 26%-a és a külföldi válaszadók 29%-a értett egyet azzal az állítással, hogy "Oroszország a Nyugat/NATO ellen harcol Ukrajnában";
az ukrajnai válaszadók 25%-a és 29%-a külföldön egyetértett azzal az állítással, hogy "A Nyugat saját céljaira használja Ukrajnát az Oroszország elleni háborúban";
a külföldön megkérdezettek 32%-a értett egyet az "Ukrajnában elnyomják az orosz anyanyelvűeket" állítással.

Úgy sejtem, hogy azért sokan nem igazán jó érzéssel nézik főleg az idősebbek közül (legalábbis Galícián kívül), ahogy az ultranacionalista városi tanácsok Lvivben, Kijevben, Rivnében és máshol utcákat és tereket neveznek át Waffen-SS tisztekről és UPA-sokról, miközben korábban olyan emberekről nevezték el őket, mint Ljudmilla Pavlicsenko és Szemjon Timosenko. Különösen azok, akinek a szülei, nagyszülei generációja még a Generalplan Ost megvalósulása ellen harcolt, és ő maga is olyan szovjet oktatásban részesült, amely még ezt az örökséget képviselte, nem a banderitákét. Nyilván sokan ezek közül az emberek közül, az országon belül és kívül, csak behúzzák a fejüket.
 

matyiii2

Well-Known Member
2016. november 28.
355
2 114
93
Majd sajnálom a ruszkikat egy kicsit, ha ráérek...
Azok után, hogy egész télen lőtték az ukrán civil infrastruktúrát (sok itteni fórumozó nagy örömére) , hát én azt gondolom, hogy megérdemlik.
angelsoul said Hsz-nek a lényege teljesen más volt mint amit kiragadtál belőle s rá válaszoltál. Vagy az egész úgy egybe túl bonyolult volt neked?
 

ruszkik.haza

Well-Known Member
2017. március 19.
539
1 710
93
Először arra gondoltam, reagálok a beírásodra, de látom az igazmondásáról híres Goncsarenko a forrás.
Aztán próbáltam felidézni magamban, mi volt a véleményed Donyeck város ukránok általi rakétázásához, terrorbombázásához, vagy az ukrán körökben nagy népszerűségnek örvendő, úgynevezett pillangóaknák, szintén Donyeck-béli bevetéséről.
Tudod, azok a mocskos kis aknák, amik nem megölnek, "csak" nyomorékká tesznek.
Szóval, miután nem igazán jutott semmifajta reakciód eszembe fent nevezettekről, úgy döntöttem, nem reagálok.
Attól, hogy Goncsarenko neve ott van még nem az a forrás, ő ott valamilyen helyi vezető, ezért írta ő alá a papírokat.
Elkerülte a figyelmem, hogy Donyeckben rakétázás vagy terrorbombázás volt, de majd jobban fogok figyelni ez után, ha látom azt is megosztom.
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 950
113
angelsoul said Hsz-nek a lényege teljesen más volt mint amit kiragadtál belőle s rá válaszoltál. Vagy az egész úgy egybe túl bonyolult volt neked?
Tudom, hogy a háború eszkalációja meg az ígyúgyamúgy blablabla a szöveg, de őszintén megvalva, leszarom.
Ha putyesz a háborút választotta, hát akkor kapja meg. Köszönje meg a nyugatnak, hogy eddig nem rakétázhatták az ukránok a hátországát. Majd pont a megtámadott fél fogja vissza magát? Hát milyen világban éltek ti?
Ha püföl az utcán egy nálad erősebb kancigány, nem kapsz fel egy botot, hogy visszavágj, mert miért is?
Mit tesz putyin Ukrajnával ha az orosz hátországban felrobbannak raktárak, hidak, vasúti csomópontok, vezetési pontok? Megtámadja őket?
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 331
67 342
113
Tudom, hogy a háború eszkalációja meg az ígyúgyamúgy blablabla a szöveg, de őszintén megvalva, leszarom.
Ha putyesz a háborút választotta, hát akkor kapja meg. Köszönje meg a nyugatnak, hogy eddig nem rakétázhatták az ukránok a hátországát. Majd pont a megtámadott fél fogja vissza magát? Hát milyen világban éltek ti?
Ha püföl az utcán egy nálad erősebb kancigány, nem kapsz fel egy botot, hogy visszavágj, mert miért is?
Mit tesz putyin Ukrajnával ha az orosz hátországban felrobbannak raktárak, hidak, vasúti csomópontok, vezetési pontok? Megtámadja őket?
Igen.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 419
11 257
113
Meszes ezen mit röhögsz?A rohambili küldése után itt tartanak már az atombomba lesz a következő?Nem fogsz röhögni az bíztos,fel nem tudom fogni,hogy milyen "emberek" vagytok .

...én például immorális megnyilvánulásokat negligálok.
Előrébb nem visznek az események, tendenciák felismerésében, értelmezésében, így számomra nem léteznek.
 
W

Wilson

Guest
Nekem valamiert az Alien, bolygo neve halal jutott eszembe. :rolleyes:

s-l400.jpg
Csak érdekességképpen ugyanakkora űrméretű gépágyú van rajta mint a Lynx-en...
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 315
10 741
113
Tudom, hogy a háború eszkalációja meg az ígyúgyamúgy blablabla a szöveg, de őszintén megvalva, leszarom.
Ha putyesz a háborút választotta, hát akkor kapja meg. Köszönje meg a nyugatnak, hogy eddig nem rakétázhatták az ukránok a hátországát. Majd pont a megtámadott fél fogja vissza magát? Hát milyen világban éltek ti?
Ha püföl az utcán egy nálad erősebb kancigány, nem kapsz fel egy botot, hogy visszavágj, mert miért is?
Mit tesz putyin Ukrajnával ha az orosz hátországban felrobbannak raktárak, hidak, vasúti csomópontok, vezetési pontok? Megtámadja őket?
Amúgy ja, ha ott lakom (és nincs lehetőségem elköltözni) a cigánycsalád háza mellett akkor:
a) Nem csesztetem őket és nem hirdetem fennhangon, hogy minden cigányt ki kell csinálni.
b) Ha nem tartottam be a) pontot, és emiatt nekem esik a nálam erősebb kancigány, akkor elnézést kérek, és igyekszem legközelebb nem felidegesíteni
c) Ha nem tartottam be a) és b) pontot és jön a város másik végén lakó cigánygyűlölő csoport, ad nekem baseball ütőt, sokkolót, esetleg lőfegyvert, akkor jönni fog a család ellenem, és biztosra vehetem, hogy többen lesznek
d) A város másik végén lakó cigánygyűlölő csoport hazasomfordál, mikor látja, hogy egyedül kevés leszek a túlerővel szemben, én meg ha túléltem az esetet, és megúsztam pár hónap kórházi kezeléssel, esetleg egy kis maradandó sérüléssel, jó eséllyel felfogom, hogy mik a lehetőségeim. És következő alkalommal betartom az a) pontot.

Az ukránok most tartanak a c) pontnál. Nem igazságos, de a világ igazságtalan, és a világ nagyobbik része számára hátrányosan igazságtalan, nem csak az ukránoknak. Az viszont alapvetés, hogy minden esetben az lesz jobb helyzetben, aki helyesen méri fel a lehetőségeit és annak megfelelően dönt, hogy hogy tudja kihozni a lehetőségeiből a maximumot.

És az esetleges félreértések végett: Nem rasszista felhanggal kommenteltem, tehát nem akarok arra utalni, hogy minden cigány rossz, és arra sem, hogy az oroszok cigányok :) Csak a "kancigányos" vonalat tartva reagáltam, jobb érthetőség kedvéért.
 

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 967
5 928
113
Majd sajnálom a ruszkikat egy kicsit, ha ráérek...
Azok után, hogy egész télen lőtték az ukrán civil infrastruktúrát (sok itteni fórumozó nagy örömére) , hát én azt gondolom, hogy megérdemlik.

Civil infrastruktúrát háborúban? Mondj egyet!
Mondok én! A gát amit elvileg az oroszok lőttek ki maguk alól. Vagy az nem civil? Lehet nem mert a II. vh.-ban a híres brit gátrobbantók is romboltak le gátakat.

De elég ha azt mondod, hogy van civil áram meg katonai áram. Az egyik sárga ugye a másik zöld. Biztos azért bombázták földig a német japán magyar városokat 44-45-ben mert akkor még csak fekete fehérek voltak a felderítési fotók.