"Bahmutnál a semmiért áldozták fel a reguláris ukrán haderő legütőképesebb alakulatait"Mely állításaimat tartod kérdőjelesnek ? Én mind az USA-t, mind az oroszokat tudom méltatni, és a hibáikat is elismerem. Tévedésileg meg itt mindenki tévedett, Mark Milley-től kezdve, ő dobta be, hogy 72 óra alatt elesik Kijev, és Zellert is csak alig, oltári nehezen tudnák evakuálni. Ilyen jóslatokkal ő is az oroszoknak szurkolt ?
"Az oroszok szándékosan visszafogták magukat"
2014-ben az oroszok még tesztelték a nyugati reakciókat. Akkor sajnos nem voltak elég erős reakciók, pedig utólag látni hogy akkor még meg lehetett volna előzni a nagyobb vérontást.Igazából az oroszok sokszor nem azt csinálták, amit sokan várnának.
Pl. már 2014-től mindenki azt várta, hogy az Orosz Hadsereg mikor fogja helyretenni az ukrán politikát, a hadseregével együtt. Szinte mindenki azt várta, hogy teljes mellszélességgel végigmennek, nem ezt csinálták. 2014 és 2022 között befagyott a háború, állóháború lett, és kutyapaktumoztak, ami annyit is ért. 2022. február 24.-el megkezdve csináltak sok furcsaságot, és most sem szabad szélsőséges találgatásokba esni, mint ahogy az EU-s, NATO-s, és ANZAC csatornák Kercs elestéről és a Krímről fantáziálnak, a másikak meg a Záhonyig galoppozásról.
Az hogy eddig mit adtak nem jelent semmit se arra vonatkozóan hogy a jövőben mit fognak. Szerintem ha az EU nagyon akarja akkor képes egy fegyverkezési versenyben egyedül is lenyomni az oroszokat. Itt a politikai szándék a kérdés.Amúgy a pontjaidra válaszolva:
Az USA az eddigiek alapján nulla Abrams-et.
A franciák is nulla Leclerc-et.
Abrams-nél a szándék / akarat hiányzik látványosan, hogy átdöfi a monitort, a Leclerc-ből meg kevés van.
A Challenger-eket simán el lehetne adományozni a komplett flottát, a 400 gépet, mert NATO nem standard minden rendszerük, az csak rontják a NATO harcképességét, nem pedig erősítik.
Leopárd 2-esekből van mennyiség, ugyanakkor ha akkor annyit adományoznának, ami a harcok állásának megfordításához kellene, akkor meg csak az EU-s hadseregek harcképessége romlana le radikálisan, és nem tudnák úgy pótolni, mint az oroszok vagy az amerikaiak. Az amerikaiak is szenvedtek harckocsiveszteségeket Irakban, nagy mennyiségben, de sikeresen pótolták. Ellenben egy EU-s hadsereg ekkora veszteségeket nem tudna elviselni.
Az igaz hogy kritikus képességek hiányoznak ukrán oldalon, de hiány bőven van orosz oldalon is. A háború ilyen, jellemzően nem ideális körülmények között szokott zajlani.Sem 2016-ban nem kezdték meg az átfegyverzést, sem most, most is csak jelképes, eszmei értékben, homeopátiás alapon dobtak át 30 - 60 harckocsit és vége a jótékonykodásnak.
Ez nem járható út, kitalálták, hogy Leopárd 1-eseket adnak, több százas mennyiségben. Csak az meg harckocsiknak, nemhogy támadó művelet végzésre tökéletesen alkalmatlan, az 57 milis gépágyú is ementálivá lyuggatja, a benne ülőkkel együtt. És mellékesen tele van azbeszttal, és minden más veszélyes hulladékkal, az EU-s környezetvédelmi előírások miatt lehetetlen a lángvágózásuk, oldják meg az ukránok és oroszok. A bennük ülőknek meg ha van eszük, csatatérre érés után otthagyják őket, mint az orosz segédcsapatok a T-62-eseket, azokból is mennyit zsákmányoltak, és műszaki mentőkként hasznosították újra.
Továbbá a harckocsi az önmagában kevés. Aknamentesítők, csapatlégvédelem, tüzérségi radarok, és légi fedezet kéne. Amiket adtak azokból, nem váltották be a hozzájuk fűzött reményeket, a vadászrepülőkre meg nem létezik gyorstalpaló, ahhoz NATO-s pilóta kell.
Az ukránok akarják ezt leginkább. Érthető is. Miért adnának fel olyan területeket ahol döntően ukrán nemzetiségűek élnek?
Ha nem próbálkoznak támadással, akkor nem is teszik magukat az orosz aknák, tüzérség, drónok, és páncéltörő rakéták célpontjaivá Csak így soha nem jutnak el a Krímbe, pedig a Boris Johnson, Biden, meg Ursula von der Leyen-féle politikusok kompromisszumképtelenek az ügyben is.
Nekem bőven elég az hogy az orosz légierő nem nagyon tevékenykedik Ukrajna felett és hogy az ukrán infrastruktúra minden orosz próbálkozás ellenére működik.Ami infó van az ukrán légvédelem sikereiről, az jellemzően csapatlégvédelmi siker, infrás, rövid hatótávú fegyverekkel helók és csatarepülők ellen. A többit csak hozzáképzeled. De ha tudsz hiteles (!) forrást az SA-11-es Buk-okkal és Sz-300-asokkal elért lelövésekre, kontra a megsemmisült robotrepülőkre és harcászati rakétákra, oszd meg. Akkor majd megvitatjuk hogy ez siker-e.