• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Jól van. Megint besétáltatok kis csapdámba :cool:
Akkor most , hogy ti magatok is tisztáztátok, hogy lényegében ugyan olyan vastag a teknő alja, és mind két rendszerben ide van bekötve a futómű, ugyan olyan anyagtechnológiával és felépítéssel, akkor miért is szar az orosz? o_O
Hány tonna jut egy lengőkarra egy T-90M-en és mennyi egy Leopárd 2A5-ön? Mennyi egy Leo2A7-en? :rolleyes:
Segítek kicsit, a T-90 esetén 46 tonnás súllyal számolva 3.8 tonna/lengőkar.
Leo2A5 59.5 tonnás súlyával számolva 4.25 tonna/lengőkar.
Leo2A7 70 tonnás súlyával számolva 5 tonna/lengőkar.
Akkor melyik futómű van jobban megterhelve? :rolleyes:
És akkor most már remélem értitek, hogy a T-90 meg a T-80 miért tud fél méter magasból izomból leugratni és a Leopárd 2A5-től miért képtelen erre a német vas... De persze szerintetek az orosz futómű a szar, miközben sokkal kisebb önsúly mellet hasonlóan masszív XD
E miatt sokkal dinamikusabban mozognak terepen az orosz tankok, sokkal komolyabb erőhatásokat is fölvesznek a tereptől.
Olyan buták vagytok :D


Ezzel pontosan mit szerettél volna mondani? Mert annyi jött át, hogy valamit nagyon bizonyítani akarsz, de megint össze nem illő részek vannak egymáshoz ragasztva.
Felületes nézőnek ez az az olvasat, hogy a német és az orosz felfüggesztés megegyezik, csak a tank súlya nem, ezért tud olyan jókat ugratni a muszka. Ez egyetlen tollvonással áthúzza LM azon spekulációját, hogy a Leo2A7 és a T-72 vagy annak a továbbvitele a T-90 nem ugyan azzal a súlykorlátozással van megtervezve.
Márpedig a kettő együtt nem megy. Ha nincs semmi különbség a két felfüggesztés között, akkor T-90-ből is lehet 70 tonnásat gyártani, márpedig még a gyári adatok sem erről szólnak.

Olyan problémákról pedig nem is beszélnék, hogy pusztán az, hogy milyen vastag lemezhez rögzítik, sem megerősíteni, sem cáfolni nem fogja, hogy a két felfüggesztés paraméterei megegyeznének. Megint idióta példával élve ugyan abba a PC házba beleraksz 8 giga memóriát és fél terra SSD-t, amibe belefér 32 giga memória és egy terra HDD, akkor te a két teljesítményt egyenlőnek szeretnéd látni, mert ugyan arra a vázra pakoltad fel és darabra ugyan annyi elem.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 540
55 951
113
Ezzel pontosan mit szerettél volna mondani? Mert annyi jött át, hogy valamit nagyon bizonyítani akarsz,

Nekem semmit nem kell bizonyítanom, ugyanis a görögök meg a svédek elég szépen leírták, hogy a felfüggesztési rendszere a T-80 baromi jó. Ők meg ugye kipróbálták.
A T-90 szériájé szintén kiváló. Nem véletlenül ugratgatnak vele elég bátran. Simán kibírja. 1 videót hozzatok a Leopárd 2A5/6/7-ről ahol ilyet tud ;)
Ellenben mások 2 napja azon pörögnek, hogy milyen szar az orosz harckocsik felfüggesztése.... Jah, csak éppen bizonyítani nem tudják XD

Márpedig a kettő együtt nem megy. Ha nincs semmi különbség a két felfüggesztés között, akkor T-90-ből is lehet 70 tonnásat gyártani, márpedig még a gyári adatok sem erről szólnak.

Főleg, hogy az egyik 6 a másik meg 7 futógörgős.... Ettől még jelentős különbség van a lengőkarokra és a torziós rudakra eső súlyban.
Ez adja ki azt, hogy az orosz vasak felfüggesztése elég jól szerepel. Nincsenek agyon terhelve. Ilyen egyszerű.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Nekem semmit nem kell bizonyítanom, ugyanis a görögök meg a svédek elég szépen leírták

Ehhez képest elég sokat számolsz az előző hsz-ben. Fordítom magyarra, mert ezt a nyelvet rajtam és rajtad kívül nem sokan értik ezen a fórumon. Amit írtam, az egy tollvonással áthúzta a te tonnáidat és számolgatásaidat és visszatértünk arra, hogy amúgy nem is kell semmit számolni, mert a görög és svéd teszt jóra értékelte az egyik T-80-ast, a másikat meg botrányosan szarra, ahol a küzdőteret is el kellett hagynia a legénységnek a feladat végrehajtása közben. (Ami probléma persze nem a felfüggesztéssel függ össze, csak a keleti technika minden kiválósága le van vezetve és a német technika minden problémája bizonyítva van ezzel a két teszttel, ahol a Leo2-t vásárolták meg.)

Nekem megfelel, ha neked megfelel.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 500
13 475
113
Ehhez képest elég sokat számolsz az előző hsz-ben. Fordítom magyarra, mert ezt a nyelvet rajtam és rajtad kívül nem sokan értik ezen a fórumon. Amit írtam, az egy tollvonással áthúzta a te tonnáidat és számolgatásaidat és visszatértünk arra, hogy amúgy nem is kell semmit számolni, mert a görög és svéd teszt jóra értékelte az egyik T-80-ast, a másikat meg botrányosan szarra, ahol a küzdőteret is el kellett hagynia a legénységnek a feladat végrehajtása közben. (Ami probléma persze nem a felfüggesztéssel függ össze, csak a keleti technika minden kiválósága le van vezetve és a német technika minden problémája bizonyítva van ezzel a két teszttel, ahol a Leo2-t vásárolták meg.)

Nekem megfelel, ha neked megfelel.

Cipruson meg török Leopárd 2-esek és görög ciprióta T-80U-k néznek farkasszemet ...

c90e6OC.jpg

b9sT9MK.jpg

vVsV0p2.jpg

ZB9RBGp.jpg
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 010
14 102
113
@fip7 es @dudi , szerintetek melyikotok melyik?
full

Az egyik fél érvel, anyagot-hoz, nem rest védeni saját JÓ álláspontját / a másik "Wilson"-ozik ( ... : terel-ismétel-ismétel-terel-ismétel-t..-t-..-i- ...-(nevesíthetem is: hazudik!)-terel... ...összefoglalva: Fórumot(HTKA)hiteltelenít/-rombol).

Nem tartom jónak egyenlőségjelet tenni a két oldal közé, úgy hogy elég nyilvánvalóan vannak ráadásul a "kifárasztós" oldalon hivatalosan eltűrt(támogatott? :oops: ) hivatásososok, jól sejthetően a hivatalos (magyar kormányzati) álláspontot képviselő/védő/"vetítő"nickek, az érdekek mentén rendszeresen mögéjük csapódó kis-antantos hátterű "civilekkel"(!?!?!) ...
"Hurrrááá..."
Miért nem merünk kimondani nyilvánvaló dolgokat? :oops:

... :hadonaszos:

Ahogy elhallgatásban/tagadásban van az a tény is, hogy a közel 50%-kal nehezebb és hosszabb Leo 2 teknője jelentősen vékonyabb anyagból van.
... amire az álcivil-oldalról jönnek a "német anyagminőség"-et sejtető válaszok szándékos megtévesztések, SEMMI, azaz NULLA indoklással alátámasztva ezt a szokásos marketing-átverést.
... @fip7 többször hozta erről az anyagminősítéseket, átszámolta, stb... !!!
... kb. AZONOS anyagminőség mindkettőnél!!!


A realista, szakmai információkat kutató és felhasználó oldaltól van elvárva a mentegetőzés a Valóság miatt???


A klasszikust idézve: "Az tapsi-füles viszi a puskát???"



Szak-fórumon "érvel" az egyik oldal tények/alátámasztás nélkül!!!

Kerüljön az Őt megillető helyére a "német vas" is, még akkor is, ha ez a Valóság a hazai --egyre inkább hibásként körvonalazódó-- Zrínyi-döntések miatt nem nagyon kap --sőt... :oops: -- teret a hivatalos kommunikációban!


A Leo 2 autóskártyában kiharcolt néhány valós előnyét a sokszoros árral sikerül lazán hátrányba fordítani minden eddigi valós háborús helyzetben.

"Béke-haderő"-s eszköz, aranyáron, +poltikai-jószándék-vásárlásos (illúzójal) "kicsit" megsegítve!!
... ahogy az immár elhallgatott mondataival korábban Viktor is eldicsekedte! :oops:
"Pont"


.

...sokat "kekeckednek" frissítem kicsit az ukrajnai napi tapasztalatok alapján a (HUN)T-72 témát !!! :oops:
Lazán tudom a másik fél "szakmai érvelésének" DUPLA szintjét hozni egy feltámadó (HUN)T72 topikban! :p

.


.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 540
55 951
113
Amit írtam, az egy tollvonással áthúzta a te tonnáidat és számolgatásaidat és visszatértünk arra, hogy amúgy nem is kell semmit számolni, mert a görög és svéd teszt jóra értékelte az egyik T-80-ast,

Éppenséggel semmi nem lett áthúzva. Amit én számoltam az a nagyon egyszerű matematikai bemutatása annak, hogy mi az oka a svéd és a görög tenderen elért kiváló eredményeknek a mobilitás terén.

a másikat meg botrányosan szarra, ahol a küzdőteret is el kellett hagynia a legénységnek a feladat végrehajtása közben.

Csak, hogy a másik nem T-80-as hanem T-84-es. Az nem egy átcímkézett UD volt, hanem egy új harckocsi prototípusa.
Azt, hogy egy prototípus milyen hibákat produkál azt ne mérjük a széria tankok teljesítményéhez.
Ettől függetlenül, mint írtad a T-84 felfüggesztésével se volt semmi baj.
Ráadásul a személyzetét mérgező, bedöglött francia hőkamerás, ergonómiai rémálom ukrán prototípus mozgás képes maradt, ellenben az akkor már elvileg széria gyártású Challenger 2-vel, amely az 1000 km-s teszt után úgy kifingot, hogy javítani sem tudták a teszt végéig.
Vagy ott a Leclerc S2-es, aminek beszart az automata töltője, és annak is voltak motor gondjai.
Lényegében volt 3 megbízhatóság szempontjából igen kotvány harckocsi (Leclerc, Challenger 2, T-84).
Meg volt 3 betonstabil, az M1, Leopárd 2 és a T-80U személyében. :cool:
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Cipruson meg török Leopárd 2-esek és görög ciprióta T-80U-k néznek farkasszemet ...

c90e6OC.jpg

b9sT9MK.jpg

vVsV0p2.jpg

ZB9RBGp.jpg

És az, hogy egy befagyott konfliktus két oldalán szembe néznek ezek a tankok, az miben ad hozzá a felfüggesztés vitájához? Félre értetted megint, amit mondtam. Nem azt állítottam, hogy senki, egyetlen ország sem tart rendszerben T-80 variánst, mert az úgy, ahogy van, lehetetlen karbantartani és üzemeltetni. Sőt, nem csak egy üzemeltetője volt a világtörténelemben!
Én csak annyit mondtam, hogy elkezdett számolni, kiderült, hogy kisebb repedések vannak a számolásából, például az ok nem bizonyítja és nem cáfolja az okozatot, majd kijelentette, hogy igazából nem is kell számolni, mert a görögök és svédek teszteltek.
És ez az ív nála nem egyszer fordul elő abban a vitában, hogy szerinte mik a német típus gyengeségei.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 500
13 475
113
És az, hogy egy befagyott konfliktus két oldalán szembe néznek ezek a tankok, az miben ad hozzá a felfüggesztés vitájához? Félre értetted megint, amit mondtam. Nem azt állítottam, hogy senki, egyetlen ország sem tart rendszerben T-80 variánst, mert az úgy, ahogy van, lehetetlen karbantartani és üzemeltetni. Sőt, nem csak egy üzemeltetője volt a világtörténelemben!
Én csak annyit mondtam, hogy elkezdett számolni, kiderült, hogy kisebb repedések vannak a számolásából, például az ok nem bizonyítja és nem cáfolja az okozatot, majd kijelentette, hogy igazából nem is kell számolni, mert a görögök és svédek teszteltek.
És ez az ív nála nem egyszer fordul elő abban a vitában, hogy szerinte mik a német típus gyengeségei.

Három üzemeltetője van, Ciprus, Pakisztán, és Dél-Korea, és köszönik szépen, mindegyik megvan mind a mai napig, pedig nem egyszer rezgett a léc, hogy visszavásárolják őket / másoknak elpasszolják.

A felfüggesztés témájába nem szólok bele, mert ahhoz nem értek.

Cipruson látszólag befagyott konfliktus van, de attól még olyan fokú az ellenségeskedés, hogy jobb felkészültnek lenni, a lehetőségekhez képest, nem pedig bíznak a lassú megbékélésben.

A ciprusi harckocsi beszerzésnél eredetileg az volt a deal, hogy elpasszolják a T-80U-kat Ukrajnának, és cserébe Leó 2A6-osok minimum, de Leó 2A7-esek. A németek válaszoltak, hogy sajnos nem tudnak Leó 2A5-öst sem adni, akkor bedurciztak, és tovább nézelődtek. Sem az Abrams, sem a Chally, sem a Leclerc nem jött szóba, de Izraelnél kopogtattak, és fogadták őket. Ott is azon morfondíroztak, hogy a T-80-asokat elpasszolni Ukrajnának, és cserébe a Merkavák, de valamiért mégsem volt vonzó ez az opció, amellett döntöttek, hogy a kettő típust párhuzamosan, egymást kiegészítve üzemeltetik.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Ezzel pontosan mit szerettél volna mondani? Mert annyi jött át, hogy valamit nagyon bizonyítani akarsz, de megint össze nem illő részek vannak egymáshoz ragasztva.
Felületes nézőnek ez az az olvasat, hogy a német és az orosz felfüggesztés megegyezik, csak a tank súlya nem, ezért tud olyan jókat ugratni a muszka. Ez egyetlen tollvonással áthúzza LM azon spekulációját, hogy a Leo2A7 és a T-72 vagy annak a továbbvitele a T-90 nem ugyan azzal a súlykorlátozással van megtervezve.
Márpedig a kettő együtt nem megy. Ha nincs semmi különbség a két felfüggesztés között, akkor T-90-ből is lehet 70 tonnásat gyártani, márpedig még a gyári adatok sem erről szólnak.

Olyan problémákról pedig nem is beszélnék, hogy pusztán az, hogy milyen vastag lemezhez rögzítik, sem megerősíteni, sem cáfolni nem fogja, hogy a két felfüggesztés paraméterei megegyeznének. Megint idióta példával élve ugyan abba a PC házba beleraksz 8 giga memóriát és fél terra SSD-t, amibe belefér 32 giga memória és egy terra HDD, akkor te a két teljesítményt egyenlőnek szeretnéd látni, mert ugyan arra a vázra pakoltad fel és darabra ugyan annyi elem.
Éles harci helyzetben ki a pacomat érdekli , hogy milyen súlykorlátra tervezték a gépet ? A személyzetet egy dolog érdekli bírja vagy nem bírja a szürke a szántást !
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Ehhez képest elég sokat számolsz az előző hsz-ben. Fordítom magyarra, mert ezt a nyelvet rajtam és rajtad kívül nem sokan értik ezen a fórumon. Amit írtam, az egy tollvonással áthúzta a te tonnáidat és számolgatásaidat és visszatértünk arra, hogy amúgy nem is kell semmit számolni, mert a görög és svéd teszt jóra értékelte az egyik T-80-ast, a másikat meg botrányosan szarra, ahol a küzdőteret is el kellett hagynia a legénységnek a feladat végrehajtása közben. (Ami probléma persze nem a felfüggesztéssel függ össze, csak a keleti technika minden kiválósága le van vezetve és a német technika minden problémája bizonyítva van ezzel a két teszttel, ahol a Leo2-t vásárolták meg.)

Nekem megfelel, ha neked megfelel.
Milyen szarul nézett volna ki , ha NATO vagy oda igyekvő nyugati ország nem NATO tankokat vesz !
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
A felfüggesztés témájába nem szólok bele, mert ahhoz nem értek.

Ezt emelném ki a második hsz-edből. Teljesen egyetértek. Két idegen ember beszélgetésében te idézted valakinek a hsz-ét, és írtál valamit, ami nem ahhoz kapcsolódik. Egyébként amit írtál, abban igazad van.

Éles harci helyzetben ki a pacomat érdekli , hogy milyen súlykorlátra tervezték a gépet ? A személyzetet egy dolog érdekli bírja vagy nem bírja a szürke a szántást !

Ha egy T-72-re rápakolsz 100 tonnát, hamar rá fogsz jönni, hogy kit érdekel a súlykorlátozás harci helyzetben. A kérdésedre igen hamar megjönne a válasz.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 540
25 770
113
Ezt emelném ki a második hsz-edből. Teljesen egyetértek. Két idegen ember beszélgetésében te idézted valakinek a hsz-ét, és írtál valamit, ami nem ahhoz kapcsolódik. Egyébként amit írtál, abban igazad van.



Ha egy T-72-re rápakolsz 100 tonnát, hamar rá fogsz jönni, hogy kit érdekel a súlykorlátozás harci helyzetben. A kérdésedre igen hamar megjönne a válasz.
A szarva közt a tőgyét ! Azaz sikerült a mondóm lényegét megfognod ! Ja nem !
 
  • Tetszik
Reactions: Mark1993 and fip7

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
A ciprusiak is görögök, azért kapcsolódtam be.

Nemzetre. Mármint amikor nem cipriótáknak hívjuk a sziget déli részére szorult, görög ajkú lakosságot.

És ők mely mondatokat írták bele a Fip által nagy kedvvel idézett jelentésbe? Tudnál küldeni egy olyan példányt, ahol fehérrel van az, amit a kontinentális tesztelők, pirossal az, amit a szigetlakó görögök írtak bele? (A felfüggesztésről írt részeknél külön érdekelne, hogy melyik származott az Óhazából és melyik az ókori gyarmatukról.)
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 540
55 951
113
Nemzetre. Mármint amikor nem cipriótáknak hívjuk a sziget déli részére szorult, görög ajkú lakosságot.

És ők mely mondatokat írták bele a Fip által nagy kedvvel idézett jelentésbe? Tudnál küldeni egy olyan példányt, ahol fehérrel van az, amit a kontinentális tesztelők, pirossal az, amit a szigetlakó görögök írtak bele? (A felfüggesztésről írt részeknél külön érdekelne, hogy melyik származott az Óhazából és melyik az ókori gyarmatukról.)

Most ugye nem az a bajod, hogy a fórumon valaki hozzászólt egy beszélgetéshez? o_O
Egyébként abból ahogyan Ciprus és Dél-Korea ragaszkodik a T-80U-hoz ki lehet találni, hogy egy igen jó tankról van szó. (Ok, ma már öreg)
És a pakisztániak se nagyon adják vissza az T-80UD tankjaikat, pedig megkísérelték azokat is vissza vásárolni. Nem adták őket.
Ebből csak annyi a lényeg, hogy aki használja szereti. Ennyi.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Most ugye nem az a bajod, hogy a fórumon valaki hozzászólt egy beszélgetéshez?

Nem tudom, hogy ezt miből olvastad ki. Egyfelől nincs probléma. Elmondott valamit, azt egyébként tudtuk, de köszönjük szépen. Csak hogy ezt nem a beszélgetéshez mondta... Én csak a tényt szögeztem le, hogy ő idézett valamit, a bejegyzésének egyébként vajmi kevés köze volt a felfüggesztésekhez, de csak Kamm vérnyomása megy fel ilyeneken, én betudom annak, hogy meleg van és mindenki néz ki a fejéből.
Nincs semmi feltétel rendszerem, hogy csak akkor idézheted a reagomat, ha ennek a listának megfelelsz, mert különben két dolog, irgum meg burgum.
 
  • Tetszik
Reactions: mindenen kívül

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 500
13 475
113
Nemzetre. Mármint amikor nem cipriótáknak hívjuk a sziget déli részére szorult, görög ajkú lakosságot.

És ők mely mondatokat írták bele a Fip által nagy kedvvel idézett jelentésbe? Tudnál küldeni egy olyan példányt, ahol fehérrel van az, amit a kontinentális tesztelők, pirossal az, amit a szigetlakó görögök írtak bele? (A felfüggesztésről írt részeknél külön érdekelne, hogy melyik származott az Óhazából és melyik az ókori gyarmatukról.)

A komplett beszerzésük történetének utána kell néznem.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
A komplett beszerzésük történetének utána kell néznem.

Akkor szerintem hagyjuk! Akkor szerintem a görög és svéd tesztekben valószínűleg nem sok ciprusi görög dolgozott közre.

Ettől még amit elmondtál, az korrekt meglátás, valóban a befagyott konfliktus nem jelenti azt, hogy nem eszkalálódhat, mint a szintén befagyott örmény-azeri, ami azóta jó néhányszor már véres harcokba torkollott.