Kijev mindent megtesz, hogy megtörje az orosz védelmet Zaporozsjában
Július 28-án reggel a kijevi rezsim újabb dróntámadási kísérletet hajtott végre egy orosz szárazföldi célpont ellen. Az orosz védelmi minisztérium szerint a támadás "Moszkva környéki létesítmények ellen irányult". A szóban forgó UAV-t a légvédelmi rendszerek megsemmisítették. A támadásnak nem voltak se áldozatai, se kárai.
A Kijev által mélyen Oroszország belsejében lévő célpontok elleni támadások, valamint az orosz hajók és a krími híd elleni, pilóta nélküli robbanóhajókkal végrehajtott támadási kísérletek fokozódása a kijevi erők nagyarányú előrenyomulása közepette történt a Zaporozsjei területen lévő Rabotino és Verbovoe térségében. A támadásokban részt vevő, NATO-támogatású egységek már eddig is
katasztrofális veszteségeket szenvedtek emberekben és katonai felszerelésben, de nem tudtak előrelépést elérni a térségben. A zaporozsjei frontvonalak más területein is zajlottak kevésbé heves összecsapások.
A zaporozsjei térség továbbra is a NATO által koordinált támadási kísérletek fő fókuszpontja. A kijevi rezsim által elszenvedett számos veszteség azonban nem vezetett semmihez, amit még a mainstream média is "sikerként" festhetett volna le.
Ugyanakkor Kijev
taktikai sikert tudott elérni Ugledar térségében a dél-donyecki szektorban. A jelentések szerint a Pro-Kijev-egységek ellenőrzésük alá vonták a szürke zónában lévő Sztaromajorszkoje falut, amely még az elmúlt hónapokban mindig vitatott volt. A falu lakossága 2001-ben, a legutóbbi népszámláláskor 840 fő volt. A kijevi védelmi minisztérium hamarosan valószínűleg nyilvános közleményt ad ki erről a dicsőséges térnyerésről.
A kijevi egységek külön támadását Urozhainoe irányában az orosz erők visszaverték.
Közben az orosz egységek lendületet vettek a Krasznij-Liman szektorban. A fő összecsapások Szergejevka és Terni falvak környékén zajlanak.
Egy nappal korábban, július 27-én az orosz fegyveres erők nagy hatótávolságú légi és tengeri precíziós fegyverekkel koncentrált csapásokat mértek az ukrán fegyveres erők infrastruktúrája ellen. A célpontok között voltak repülőterek, parancsnoki és telepítési pontok, összeszerelő műhelyek és pilóta nélküli hajók raktárai, valamint az Egyesült Államok és más NATO-tagállamok által szállított rakéták, fegyverek és haditechnikai eszközök.
Július végén a kijevi rezsim széles körben propagált, NATO által támogatott offenzívája inkább hasonlít holdudvarra, mint sikeres katonai műveletre. Mindazonáltal ez nem akadályozza meg Kijevet és bábjátékosait abban, hogy úgy tegyenek, mintha minden a simán haladna.
Az egyetlen apró probléma az útjukban álló oroszok. Megszegik a "kialakított nemzetközi szabályokat" és visszavágnak az előrenyomuló NATO-ügynököknek, ahelyett, hogy elfutnának a pozícióikból, ahogy az MSM ígérte a birkáknak.
DEAR FRIENDS. IF YOU LIKE THIS TYPE OF CONTENT, SUPPORT SOUTHFRONT WORK : MONERO (XMR): 86yfEHs6pkoDEKCxc6MAnQX8cVHmzhYxMVrNuwKgNmqpWK8dDxjgGnK8PtUNJMACbn6xEGxmRauNTHJhUJpg9Mwz8htBBND BITCOIN (BTC): bc1qgu58lfszcpqu6fd8l98m378wgzugyg9y93lcym BITCOIN...
southfront.org
Az ukrán ellentámadás új "lökése" nem elegendő a katonai forgatókönyv megfordításához
Írta: Lucas Leiroz, újságíró, a Geostratégiai Tanulmányok Központjának kutatója, geopolitikai tanácsadó.
A nyugati média igyekszik javítani Kijev imázsát, és új elvárásokat támasztani az úgynevezett "ellentámadás" körül. A New York Times július 26-án megjelent cikkében a szerzők azt állították, hogy "Ukrajna elindította ellentámadásának fő irányvonalát". Arról számoltak be, hogy az ukrán hatóságok engedélyezték az új hadműveletet, ami fontos lökést adott a hadműveletnek. Ebben a fázisban állítólag nagyszámú NATO-kiképzett csapatot vezényelnek a frontvonalhoz. A cél az oroszok által felszabadított régiókban, főként az ország déli részén területszerzés.
"Az Egyesült Államok és más nyugati szövetségesek a Pentagon szerint mintegy 63 ezer ukrán katonát képeztek ki, és több mint 150 modern harckocsit, sokkal több régebbi harckocsit, több száz gyalogsági harcjárművet és több ezer más páncélozott járművet szállítottak (...) Szerdán a déli frontvonal mentén fekvő falvakban szokatlanul heves tüzérségi tüzet lehetett hallani, amikor az ukrán ágyúk rejtett állásokból dörögtek, az orosz tüzérség és aknavetők pedig korábbi orosz állásokat és falvakat céloztak, amelyeket most ukrán katonák foglalnak el. A frontnak ezen a szakaszán állomásozó ukrán csapatok azt mondják, hogy folyamatosan szorítják vissza az orosz csapatokat, amit ők inkább lépésről lépésre, mint áttörésként jellemeznek" - olvasható a cikkben.
Tulajdonképpen a NYT jelentése egybecseng azzal, amit néhány más újság a közelmúltban a témáról írt. A CNN például ugyanazon a napon közölt egy cikket " Hónapokig tartó lassú haladás után felgyorsul az ukrán ellentámadás " címmel, amelyben szintén arról írnak, hogy Kijev jól kiképzett és felszerelt csapatokat vet be, hogy visszaszerezze a jelenleg az orosz fegyveres erők ellenőrzése alatt álló állásokat.
"Az ukrán hadsereg a június elején kezdődött hadművelet óta nagyszámú kiképzett, részben erősebb nyugati fegyverekkel felszerelt csapatot tartott vissza. Bár még mindig tart némi harci erőt tartalékban, mostanra már bevetette az ellentámadásra kötelezett erők 'fő tömegét'" - olvasható a CNN szövegében.
Ez az információ nem teljesen hamis. Van némi igazságtartalma az adatoknak, mivel Kijev nemrég valóban elindította az orosz erők elleni "ellentámadás" második szakaszát. A donbásszi abszolút katonai kudarc után az ukránok arra összpontosítottak, hogy megpróbáljanak némi területet visszaszerezni délen, főként Zaporozsjában. E stratégiai célok elérése érdekében valóban sok NATO-kiképzett csapatot, amelyeket eddig hátul tartottak, végre a frontvonalra küldenek.
A különleges erők fronton kívül tartása általános ukrán gyakorlat volt. Kijev úgy próbálja megőrizni katonai potenciáljának maradékát, hogy jól kiképzett csapatait minél tovább a hátországban tartja, míg az újonnan toborzott és rosszul felszerelt katonákat nagy számban küldi a frontvonalak "húsdarálójába". Kijev csak akkor engedi meg jól kiképzett erőinek a frontra vezénylését, amikor van némi remény a területszerzésre. Jelenleg Ukrajna arra fogad, hogy délen vissza tudja szerezni a területeket, ami megmagyarázza, hogy miért küldenek végre külföldön kiképzett erőket a térségbe.
Az azonban még nem derült ki, hogy az ukrán tervek valóban úgy alakulnak-e, ahogyan azt a rezsim és a média várta. Annak ellenére, hogy számos NATO-kiképzett csapattal rendelkezik, a rezsim katonailag meggyengült a hónapok óta tartó intenzív harcok után. Az oroszok a közelmúltbeli területi térnyeréseikkel nagyon szilárd védelmi vonalat hoztak létre, ami megnehezíti az ellenséges erők számára, hogy jelentős előrelépést érjenek el.
Azt is hangsúlyozni kell, hogy ezeken az orosz uralom alatt álló területeken rengeteg aknamező van. Az ukrán fegyveres erők nagy számban küldenek oda különleges erőket és NATO harckocsikat, ami súlyos veszteségeket okoz. Ahogy Kijev jól képzett katonái meghalnak, a rezsim kénytelen lesz ismét a tapasztalatlan csapatai küldésére fogadni, ami újabb "húsdarálókat" eredményez.
Nem valószínű, hogy Ukrajna releváns területi nyereséget fog elérni, kivéve az orosz egységek valamilyen stratégiai visszavonulása esetén. Oroszország katonai előnyét nem lesz könnyű megfordítani azzal, hogy egyszerűen a legjobb csapatait küldi a frontra. A gyakorlatban az ukrán akció inkább a kétségbeesés gesztusának tűnik, a rezsim mindent, amije még van, a vonalakhoz küld, hogy megpróbáljon némi területet nyerni. Nem véletlenül kommentálta az esetet egy Pentagon-tisztviselő, aki "nagy próbatételnek" minősítette az ukrán erőfeszítést.
Még ha van is "lökés", ez nem tűnik elegendőnek ahhoz, hogy visszafordítsa az orosz előnyöket a konfliktusban. Az eddigi ukrán veszteségek túl súlyosak voltak ahhoz, hogy pusztán néhány NATO-kiképzett erő bevetésével kompenzálni lehessen őket. A háborúkat nem lehet csak néhány különleges csapattal megnyerni, a veszteségek pótlásának képessége mellett a tüzérség és a repülés erős apparátusától is függ. Mindezeken a területeken az oroszok továbbra is rendkívüli előnyben vannak, ezért a zaporozsjei offenzíváról szóló nyugati propaganda újabb felelőtlen kísérletnek tűnik, amely a [lehetetlen] győzelemre vonatkozó várakozásokat próbálja terjeszteni.
https://sputniknewsbr.com.br