War Thunder (Gaijin Entertainment)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 704
113
Melyik mapra?

Pl. nagy nyitottakon mint Fire Arc/ex Kurszk egyik legjobb választás saját BR-ben. Városban ha tud valaki játszani, nyilván egy PAK Puma jobb arra amit írsz, vagy később egy M18, valami hasonló fürge glass cannon. De nagy nyitott pályákon jó a Toldi. Mint minden tankvadász jellemzően...
A Toldi az hk, nem pcvadász, nem?
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 704
113
De, kevertem végig a Zrínyivel. Ja, a Toldi az gyengusz tényleg, félrebeszéltem végig.
185391595_913727439473789_8747983959159791519_n.jpg

122493999_667084634002907_7007391135894221965_n.jpg
148841799_430121794968542_7102109591381616612_n.jpg
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 704
113
De egyébként sokkal jobban szerettem a Párduccal, mint Tigrissel.
Szerintem jobb is, meg alig használják... mindenki csak húúú Tigris, Tigris.
148751110_141765737790114_3521579318218316888_n.jpg
147839231_1032058693951532_4310562355343435166_n.jpg

Meg néha a PzIV is élvezhető
122471182_2753235998226916_6045057463537987325_n.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and nyugger

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 715
28 291
113
De egyébként sokkal jobban szerettem a Párduccal, mint Tigrissel.
Szerintem jobb is, meg alig használják... mindenki csak húúú Tigris, Tigris.
Párducnál egyedül a hátramenet az, ami pokoli a maga 4-6 km/h-jával és pl a városi pályák sarkain kifejezetten pain in the ass, de amúgy szintén aláírom jobban lehet vele tolni, mint a Tigrissel :D De mellette a Tigris sem egy rossz, ha az ember tudja hogy hogyan kell tényleg használni (40-60 fok eltolásban folyamatosan tartva a frontpáncélt és így ha nem egy IS-2 jön akkor szépen pattannak le a lövések) plusz nem kap uptiert, ahol valamelyik dél-afrikai kerekes cucc már a meccs elején ATGM-mmel szed ki a pálya másik végéről.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 704
113
Párducnál egyedül a hátramenet az, ami pokoli a maga 4-6 km/h-jával és pl a városi pályák sarkain kifejezetten pain in the ass, de amúgy szintén aláírom jobban lehet vele tolni, mint a Tigrissel :D De mellette a Tigris sem egy rossz, ha az ember tudja hogy hogyan kell tényleg használni (40-60 fok eltolásban folyamatosan tartva a frontpáncélt és így ha nem egy IS-2 jön akkor szépen pattannak le a lövések) plusz nem kap uptiert, ahol valamelyik dél-afrikai kerekes cucc már a meccs elején ATGM-mmel szed ki a pálya másik végéről.
Szimben én már örülök ha egy mezőn is előbb meglátom az ellent :D
Tigrissel ilyen rakettás izékkel nemigen találkoztam, Königstiger-rel meg néha.
 
  • Tetszik
Reactions: nyugger

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 704
113
A királycica szvsz használhatatlan, folyamatosan 10 évvel későbbi vagy max prototípus szintjén leledző cuccokal találkozok benne csak :/
Egen. Event meccseket érdemes akkor inkább nézegetni vele.
Vagy hogyan hívják, amikor megvan pontosan típusra, hogy kik mehetnek be.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 989
15 876
113
Egen. Event meccseket érdemes akkor inkább nézegetni vele.
Vagy hogyan hívják, amikor megvan pontosan típusra, hogy kik mehetnek be.

Sim battle, az amúgy élvezetes, csak sokat kell várni rettenet, plusz a repcsiket ott sosem tudtam vezetni valamiért.

Meg is ragadtom valahol a nagycicus körül mert eszméletlen mennyiségű grind kell hozzá hogy tovább lépj, meg előfizetés, ahhoz meg túl koca voltam.

Amióta viszont van Enlisted a franc se akar random összedobált tankokkal mindig ugyanazon kör felé rohanni, amikor az Enlistedben meg be lehet köszönni Igornak az ablakon beküldött 7,5 centis repeszgránáttal amire az összes haverjával egyszerre ott marad + ki is lehet szálni a tankból és Waltherrel fejbelőni mielőtt ráddobja a molotovot. :D
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and nyugger

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 704
113
Sim battle, az amúgy élvezetes, csak sokat kell várni rettenet, plusz a repcsiket ott sosem tudtam vezetni valamiért.
Jaaaa, hát repcsivel én fel sem tudok szállni szimben :D
Mondjuk lehet tudnék, de ennyi idősen már nem vagyok hajlandó ezer billentyűparancsot megjegyezni.
Realistic bőven elég repülésben.
Főleg éjszaka frusztráló a várakozás :/ Vagy hétvégén.
Meg is ragadtom valahol a nagycicus körül mert eszméletlen mennyiségű grind kell hozzá hogy tovább lépj, meg előfizetés, ahhoz meg túl koca voltam.
Én grindeltem kicsit, az olasz ágat főleg ,meg a britet, de jellemzően szintén vhol ezen a szinten játszottam.
Itt már viszonylag kevés a noob, meg még nincsenek benne a helik, termálok és hasonlók.
Én prémet vettem hozzá, ahhoz túl béna vagyok hogy jól keressek a csatákkal. :D
+először a svédeket kezdtem húzni... ott meg hozzál ki plusszosra bármit is :( :)
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 685
46 252
113
Ezért is jobb. Meg ott nem kell kapkodni, mint egy idegbeteg.
És megtanulod értékelni a kis sikereket is :D
Nekem nem kell dicsérni a Sim módot, ha tolom szinte csak azt tolom. F16, Mig-29, T-80U/Abrams, Aphace/Z-10/Mi-28/Ka-52 etc. minden játszik nálam. A Sim mód a legjobb, egyértelműen.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 198
113
Féloff
Ha esetleg valaki szeretne lynx-el játszani a War thunderban az hamarosan megteheti.
:D



Mikor a 43M/ Zrínyi rohamlövegnek
Zrinyi.jpg
" * " nézegettem utána --, de már töröltem a böngészőmből lapokat, nem-tom' de:-- lett volna hír arról hogy van Zrínyi rohamlöveg a War Thunder-ben.
Van?

U.I.: ... vagy a WoT-ban esetleg?


.

... szeretnék valami hasonló szép hosszú(hosszabb) sort látni már végre a hónapokat(-éveket) csúszó
Lynx,
Leopard 2A7HU,
Gidran,
NMS4x4
+ "taratégia nyugalom" miatt meg sem vett

technikákból!

További kis haderőfejlesztéses "Gyorsítás"-sal pikk-pakk összejön még 1-2 év csúszás!

Érdekességként: A svédek II. V-h-s ssemlegesé fegyverkezésével párhuzamba állítva: a fegyverkezésük sok-száz-szorosát nyerték, akkor megalapozva a késöbbi gazdasági és társadalmi sikereiket, például a legendássá vált skandináv jóléti-társadalmat és nyugdíjrendszert.
Ez alapján a történelmi párhuzam alapján becsülva legalább az elqúrt Zrínyi bő-tízszeresét veszítjük a médiában agyon-hallgatott háttéralkukban.
... + 10(+) évet!

.