War Thunder (Gaijin Entertainment)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 302
27 995
113
Mikor a 43M/ Zrínyi rohamlövegnek
Zrinyi.jpg
" * " nézegettem utána --, de már töröltem a böngészőmből lapokat, nem-tom' de:-- lett volna hír arról hogy van Zrínyi rohamlöveg a War Thunder-ben.
Van?

U.I.: ... vagy a WoT-ban esetleg?


.

... szeretnék valami hasonló szép hosszú(hosszabb) sort látni már végre a hónapokat(-éveket) csúszó
Lynx,
Leopard 2A7HU,
Gidran,
NMS4x4
+ "taratégia nyugalom" miatt meg sem vett

technikákból!

További kis haderőfejlesztéses "Gyorsítás"-sal pikk-pakk összejön még 1-2 év csúszás!

Érdekességként: A svédek II. V-h-s ssemlegesé fegyverkezésével párhuzamba állítva: a fegyverkezésük sok-száz-szorosát nyerték, akkor megalapozva a késöbbi gazdasági és társadalmi sikereiket, például a legendássá vált skandináv jóléti-társadalmat és nyugdíjrendszert.
Ez alapján a történelmi párhuzam alapján becsülva legalább az elqúrt Zrínyi bő-tízszeresét veszítjük a médiában agyon-hallgatott háttéralkukban.
... + 10(+) évet!

.
Zrínyi 2 van ha jól tudom
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 997
14 096
113

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 720
28 260
113
T90-en Shtora működik. Állítólag az a cél, hogy az APS-eket is lemodellezzék. Idővel jön mindig minden, csak ki kell várni.
Ami fix az eddigi devblogokból és devszerverről, hogy Spike biztosan lesz rajta (igaz csak 2), a többit meg meglátjuk. De aki ki szeretné próbálni, a devszerver elérhető, csak le kell külön tölteni
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 547
45 140
113
Az új R73 ra a 29 -eseken kíváncsi leszek, dev szerveren már most megy a sírás hogy a túloldalon egyenlőre csak 9L van még mindig. Az R27ER is jobb mint az uccsó Sparrow, Amraam meg még nincs az F16 C-nek.

Ez egy ilyen játék, mindig mikor valaki kap valami újat, azzal kell játszani ha sokat akarsz nyerni ;) :D !!!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 547
45 140
113
Elég vérszegény lett.
Csoda hogy van. Illetve idővel minden ág kap a nagyobb patcheknél egy egy gépet, évente 2-3 alkalommal minimum. Nekem prém Magyar BF-110 és BF-109 G2 is megvan, önmagukban brutál jó gépek, a 109-el mentem már milla feletti SL-es Enduring Confrontation Air Sim-ben, az kb. nyomtatja a pénzt, ha valaki tud energy fightot erőltetni, csak a vertikált ;). Kb. érinthetetlen ha épp 4.3 a bracket teteje, volt hogy 4-en jöttek rám, majdnem összeszartam magam, de kb. 8 perc alatt full WEP-el vörös motorral itt ott lukasan de földre raktam őket ;) !

Nagyon jók saját érájukban a magyar prém gépek, érdemes rájuk költeni mikor -50% akció van.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 713
77 755
113
Az a bajom a wártánderrel, hogy már most is van benne minden ami pl az MN-nek volt (a FUG-ot és PSZH-t leszámítva), de nem egy nemzetnél így nem tudsz magadnak egy MN lineup-ot összerakni.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 547
45 140
113
Az a bajom a wártánderrel, hogy már most is van benne minden ami pl az MN-nek volt (a FUG-ot és PSZH-t leszámítva), de nem egy nemzetnél így nem tudsz magadnak egy MN lineup-ot összerakni.
Persze, van szana szét szinte minden, de ritka az hogy egy embernek meglegyen minden egyben, mert iszonyat idő, pénz, meg tudás kell ahhoz hogy pl. német ágon eltold Leokig, oroszon mihu D időszakos prém (nekem a háromból egyik profilomon megvan, saját bracketben Ground Simben mega giga OP), V és P is, meg olaszoknál, németeknél II VH-s vadászok He-112 től, héján át egész Il-10 ig, de az már megint SZU ág, Mig-ek, Szu-22M3 ect...

Ilyenkor mikor megjön egy új nemzet, egy kalap alá szokták terelni a cuccokat. Ez volt Izraelnél is.

Nekem kurva sok pénzem és időm van benne, de még nekem sincs meg egy profilon minden.

Jó lesz ha egybe lesznek végre!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 547
45 140
113
- a T-72B páncélzatát rosszul modellezték le

- miért T-72B3 következik a T-90A után ?

- az oroszok is megkaphatnák a T-90Sz-t, olyan is van nekik

8OeG8w0.jpg
A fejlesztők néha még titkos adatokhoz is jutnak - menetrend szerint páran rá is basznak erre nyugaton :D - elég pontosan van lemodellezve szinte minden, erről még hiba nélkül nincs semmi, persze.

Sokszor balance is benne van, hogy mi mi után jön a tech treeben.

Idővel mindent meg fog kapni mindenki.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 562
13 712
113
A fejlesztők néha még titkos adatokhoz is jutnak - menetrend szerint páran rá is basznak erre nyugaton :D - elég pontosan van lemodellezve szinte minden, erről még hiba nélkül nincs semmi, persze.

Sokszor balance is benne van, hogy mi mi után jön a tech treeben.

Idővel mindent meg fog kapni mindenki.

Az egyik Tank Biatlonon eszetlenül ralliztak a T-72B-vel, teljes erővel nekicsapódtak a falnak, felnyíltak a teknő hegesztései, és nem az a páncélzati elrendezés lapult a bőr alatt, ami van a játékban.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 513
55 820
113
A fejlesztők néha még titkos adatokhoz is jutnak - menetrend szerint páran rá is basznak erre nyugaton :D - elég pontosan van lemodellezve szinte minden, erről még hiba nélkül nincs semmi, persze.

Én nem játszottam vele, de a techfát meg meg a röntgen ábrákat átnéztem.
A kicsit is modernebb technikák esetén teljesen pontatlan a játék páncél modellezése.
Igazából a svéd tesztig se jutottak el a legtöbb esetben. Gyakorlatilag mindenbe első generációs NERA-t rajzolnak be, miközben jól lehet tudni, hogy nagyon nem ez a helyzet manapság.
Fórum részen olvastam, hogy linkeltek nekik szabadalmakat modernebb NERA-król, az sincs modellezve.
Ha nem is tudják pontosan a páncél összetételt, de mért adatok valósan vannak. Ezeket is figyelmen kívül hagyják.
A Challenger 2-es botrány pont abból volt, hogy olyan 20 centi valós vastagságot tévedtek a tank páncélzatában, anyag összetételről nem is beszélve...
Leclercnél ismert, hogy az S2 kibírja szemből 200 méterről az OFL F1-et a tornyon, tudtommal ehhez képest papír volt az egész harckocsi.
Németeknél azonnal van DM53, a lényegében ugyan akkor megjelenő M829A3 persze nincsen...
Az meg amit a Merkavákkal műveltek meg megint egy külön vicc kategória.... Reaktív páncélzata van az MK4-nek, rajta is van a felirat, hogy robbanó reaktív, erre nem tud annyit a páncélja, mint egy első generációs NERA. Hát LOL.
309123307daccff21ab6543be673466f.png
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 562
13 712
113
Sok minden van még ott elbaszva.
A valós tesztek nem a játék fizikáját igazolják....

És az melyik Tank Biatlonon is volt ? A 2015-ösön ? És mikor rakták be a modern, vagyis a T-64A-tól kezdődő harckocsikat a WT-be ? És magát a T-72B-t ?