• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 526
15 074
113
Gyermekmegőrző, szombaton?
A többi faszságodra is reagálok, mert jó kedvemben vagyok:

Az kamu.

Önmagadnak mondasz ellent.

...

Reconquista? Kivel, kikkel? A nyugatiak saját maguk hajtották a fejüket a hóhér bárdja alá, rajtuk kívül senki nem akarta ezt bevándorlósimit.

De vannak.

Izrael azért annyira nem szekularizált, mint ahogy te gondolod.

Ezen hangosan felröhögtem :D
Törökország?
Indonézia?
Kedves Cirqle....
Én nem minősítem írásodat faszságnak, mert nem vagyok TE!
Igen, gyermekmegőrző. Vallási ünnep volt, és nem gyerekekről volt szó, hanem csecsemőkről. Jártál már szülészeten? Hány csecsemő van együtt?
A ketrecről TE állítod, hogy kamu.
Keresztény vagyok, nem mondok ellent magamnak!
A reconquistát a maradék - erősödő fehér keresztények indítják majd. Nem először, egyszer már megtették, megtettük.
A legártatlanabb muszlim is a Koránt követi, ugyan nem szélsőségesen, de a betű az betű.... Javaslom elolvasását, létezik magyarul is..., de az nem adja vissza szellemi világát.
A szekularizált országok között HOL EMLÍTETTEM Izraelt, amit még a zsidók nagy része sem ismer el?
Röhöghetsz hangosan:
Törökország...... Kemal megpróbálta, Erdogan épp visszacsinálja... Indonézia deklaráltan muszlim állam....
Ha esetleg válaszolsz, tisztelj meg emberi hangnemmel, ahogy én is Téged. Ha nem megy, nem baj, akkor ne válaszolj...
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 996
14 096
113
Izrael kotrógéppel gyűjti össze a Hamász fegyvereseinek holttestét.

De legalább letakarták őket!

Nem mentegetek senkit, valós történetek:
  1. testekben, alattuk bombák lehetnek,
  2. 4 izraeli katona halt meg ma, amikor le akarták szedni a tisztogatás után az ott maradt palesztin/Hamas(?) zászlót,
  3. Indiában az angolok megoldásra vezető brutális megtorlásának része volt a mohamedán merénylők testének disznóbőrbe varrása/bekenése: "ugrik" az öngyilkos merénylőknek Paradicsom, a hurik(korlátlan nő-mennyiség "odafenn" emiatt elbukva.
  4. Ezekkel --és sok mással-- megállították a terrorhullámot.

Háttér infó volt, minden további szándék nélkül.

.
 

Hortator

Well-Known Member
2019. június 27.
629
2 211
93
Nem mentegetek senkit, valós történetek:
  1. testekben, alattuk bombák lehetnek,
  2. 4 izraeli katona halt meg ma, amikor le akarták szedni a tisztogatás után az ott maradt palesztin/Hamas(?) zászlót,
  3. Indiában az angolok megoldásra vezető brutális megtorlásának része volt a mohamedán merénylők testének disznóbőrbe varrása/bekenése: "ugrik" az öngyilkos merénylőknek Paradicsom, a hurik(korlátlan nő-mennyiség "odafenn" emiatt elbukva.
  4. Ezekkel --és sok mással-- megállították a terrorhullámot.

Háttér infó volt, minden további szándék nélkül.

.
Az 1. opció nem valószínű, mert sorban oda vannak fektetve egymás mellé, ergo már mozgatták őket. Érthetetlen ez az egész amiatt is, mert csak simán felpakolni őket egy járműre egyszerűbb, gyorsabb és hatékonyabb, mint szarakodni a géppel. De lehet, hogy van egy kimondott vagy kimondatlan dehumanizáló célja.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 423
46 211
113
Nem mentegetek senkit, valós történetek:
  1. testekben, alattuk bombák lehetnek,
  2. 4 izraeli katona halt meg ma, amikor le akarták szedni a tisztogatás után az ott maradt palesztin/Hamas(?) zászlót,
  3. Indiában az angolok megoldásra vezető brutális megtorlásának része volt a mohamedán merénylők testének disznóbőrbe varrása/bekenése: "ugrik" az öngyilkos merénylőknek Paradicsom, a hurik(korlátlan nő-mennyiség "odafenn" emiatt elbukva.
  4. Ezekkel --és sok mással-- megállították a terrorhullámot.

Háttér infó volt, minden további szándék nélkül.

.
Akár igazad is lehetne, hogy a testekben vagy alattuk bomba lehet. Nem elképzelhetetlen. A palesztinoktól kitelne. De látod, az angoloktól is kitelt. De ha figyelmesen nézed a jelenetet, akkor szabályosan sorba vannak téve, és le vannak takarva. Nem a megölésük pillanatát látjuk. Logikátlan lenne az 1. opció.
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 121
13 565
113
Ez a szerencsétlen ezidáig még nem járatta le magát eléggé? :rolleyes:

---------------------------------------------------------------------------------

Újra és újra tanulni kell, hogy nem szabad nyúkalni semmihez, amit az ellenség csak úgy hátra hagy:

 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 137
83 689
113
Kedves Cirqle....
Én nem minősítem írásodat faszságnak, mert nem vagyok TE!
Igen, gyermekmegőrző. Vallási ünnep volt, és nem gyerekekről volt szó, hanem csecsemőkről. Jártál már szülészeten? Hány csecsemő van együtt?
A ketrecről TE állítod, hogy kamu.
Keresztény vagyok, nem mondok ellent magamnak!
A reconquistát a maradék - erősödő fehér keresztények indítják majd. Nem először, egyszer már megtették, megtettük.
A legártatlanabb muszlim is a Koránt követi, ugyan nem szélsőségesen, de a betű az betű.... Javaslom elolvasását, létezik magyarul is..., de az nem adja vissza szellemi világát.
A szekularizált országok között HOL EMLÍTETTEM Izraelt, amit még a zsidók nagy része sem ismer el?
Röhöghetsz hangosan:
Törökország...... Kemal megpróbálta, Erdogan épp visszacsinálja... Indonézia deklaráltan muszlim állam....
Ha esetleg válaszolsz, tisztelj meg emberi hangnemmel, ahogy én is Téged. Ha nem megy, nem baj, akkor ne válaszolj...
A ketreces régebbi videó volt.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 423
46 211
113
Hírek:

-Egészségügyi Minisztérium Gázában: 900 halott, köztük 260 gyermek és 230 nő, valamint 4500 különféle sérülést szenvedett állampolgár.
-Antony Blinken külügyminiszter a következő napokban Izraelbe repül, hogy kifejezze támogatását az országnak, mivel az ország komoly offenzívába kezd Gázában - mondta @StateDepSpox.
-Sullivan: "Úgy gondoljuk, hogy jelenleg 20 vagy több amerikai hiányzik, de szeretném hangsúlyozni, hogy ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy 20 vagy több amerikai túsz van."
-A jelentések szerint több aknavető lőtt ki lövedéket Szíriából Izraelre, de a lövedékek nem értek célt, és nem lépték át a határt.
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 907
12 507
113

Ha mar egy britet is sikerul felqrni akkor mar vege,ezekkel nem lehet normalisan vitatkozni.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 289
27 205
113
Újra és újra tanulni kell, hogy nem szabad nyúkalni semmihez, amit az ellenség csak úgy hátra hagy:

Időnként előkerül az a hülyeség, hogy érdemes az ellenség kaliberét használni, mert zsákmány, olcsó utánpótlás, stb. Csak az álltalam megölt katonától elvett felszerelést merném fenntartásokkal használni. Minden más meg lehet mókolva. Nem zsákmányoluk, nem gyűjtünk szuvenírt (lehet kimoderálnak, de azért jobbak a sapkarózsák, vagy akár saját magad levágta fülek az elesni látott harcosról, ha mégis, mert biztonságos, ez egy ártalmatlan és erkölcsileg kifogásolhatatlan zászló volt! Mert vannak erkölcstelen dolgok, amik nem halálosak). És legfőképp: a széthagyott hadfelszerelés és hadijelkép a tűzszerészek dolga!
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 137
83 689
113
Ha még két köteléket odaküldenek, az lassan elég egy Midway 2.0-hoz?
Egyébként ez a két csapatnyi hajó pont az amerikai állampolgárok kimentésére van ott, bár remélem, hogy az F35öt nem lökik majd be a tengerbe, mint a helikkel tették Saigon elestekor. Apropó, Saigon! Na ugye, hogy kipróbált papucsosnak nevezett városi gerillák is érhetnek el sikereket? Nem írnám le a történetet. Gáza egy apró lépés. Az egész ország arab radikálisai plusz a környezők be fognak avatkozni a lázadásba. 300k tartalékos szép szám, de ha Irán v. Törökország beszáll vagy eszkalálja, fel lehet majd kötni a gatyót.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 940
48 714
113
Igen, gyermekmegőrző. Vallási ünnep volt, és nem gyerekekről volt szó, hanem csecsemőkről. Jártál már szülészeten? Hány csecsemő van együtt?
Igen, egész addig, amíg nincs videó erről, ezt a negyven csecsemős dolgot én fenntartásokkal kezelem.
Illetve ahogy írtam: ha ez megtörtént, ráadásul egy helyen, az hétszentség, hogy erről az idióták már rég kitettek volna videót. Csak hogy elbüszkélkedjenek a "fogással".
A ketrecről TE állítod, hogy kamu.
Bizonyítsd be, hogy nem az.
Keresztény vagyok, nem mondok ellent magamnak!
Azt írtad: "Nem állok egyik oldalon sem. Keresztény vagyok." Azaz mégis állsz egy oldalon.
A reconquistát a maradék - erősödő fehér keresztények indítják majd. Nem először, egyszer már megtették, megtettük.
Az az "egyszer" akkor történt, amikor létezett államvallás, meg egyébként az emberek szellemi színvonala és tájékozottsága a maihoz képest is a béka segge alatt volt. Meg kellett hozzá az is, hogy az arab gyarmattartók épp gyengülőfélben voltak (most nem éppen ez a helyzet).
Hogy is írtad lejjebb a szekularizált országokról?
A legártatlanabb muszlim is a Koránt követi, ugyan nem szélsőségesen, de a betű az betű.... Javaslom elolvasását, létezik magyarul is..., de az nem adja vissza szellemi világát.
Az Ószövetség meg tele van vérfertőzéssel, testvérgyilkossággal, és egyéb nyalánkságokkal.
A szekularizált országok között HOL EMLÍTETTEM Izraelt, amit még a zsidók nagy része sem ismer el?
Ebben igazad van, valóban csak annyit említettél, hogy "A zsidók és a keresztények nagy része szekularizált államokban békében él".
Mea culpa.
Röhöghetsz hangosan:
Törökország...... Kemal megpróbálta, Erdogan épp visszacsinálja...
Továbbra is szekuláris, köszöni szépen.
Indonézia deklaráltan muszlim állam....
Amely továbbra is szekuláris.
Egyébként jártál is ezekben az országokban?
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 788
25 343
113
Inkább kik és miért hagyták ezt megtörténni???
Ez egy sokkal fontosabb kérdés! Kik miatt nem működött semmi sem? Se őrszemek, se kamerák, se radarok! Nem egy-egy helyen, de több kilometer hosszan!
2001. szeptember 11. után, a Gázai övezet határvidékén! Aha...
Na és kik miatt nem volt kellően gyors reakció sem? Ennél sokkal kevesebbért is helikopterek és vadászgépek tucatjainak kellett volna ott lennie időben! És mindez fényes nappal, nem koromsötét éjszaka! Ráadásul egy zsebkendőnyi területű országban!!! Hahó!
..
Te komolyan elhiszed a hivatalos narratívát megint, mint a koronavírus esetében?
! ! !
Egy összehangolt szárazföldi, vízi és légi hadműveletet látunk, amihez a Hamásznak egyedül aligha vannak meg a képességei.
..
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby