Merkava MBT (Izrael)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 621
56 488
113
Kb. 30 Merkavát intéztek el eddig a papucsosok. Abból mennyi a kuka.azt nem tudjuk. Az a pár nap már elmúlt.

Vs.

8-án egy elemző HAT darab-ról nyilatkozott. Tegnap 20-a volt.

Ez a 30 kilőtt Merkava, ami aztán 6 lett, majd 20, ez kezd olyan lenni, mint a gyalog galopban az:
"Engem békává változtatott.... de már elmúlt"
Inkább enged el a dolgot és vállald fel, hogy hirtelen felindulásból téves számot írtál. Előfordult már mással is.

UI.: A portfólióra meg magára valamennyire adó ember nem hivatkozik kb. semmilyen témában sem. Haditechnikával kapcsolatban meg végkép nem.
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 496
17 124
113
Vs.



Ez a 30 kilőtt Merkava, ami aztán 6 lett, majd 20, ez kezd olyan lenni, mint a gyalog galopban az:
"Engem békává változtatott.... de már elmúlt"
Inkább enged el a dolgot és vállald fel, hogy hirtelen felindulásból téves számot írtál. Előfordult már mással is.

UI.: A portfólióra meg magára valamennyire adó ember nem hivatkozik kb. semmilyen témában sem. Haditechnikával kapcsolatban meg végkép nem.
Nyolcadikán írta egy elemző a hat tankot. Tegnap nem húsz tank,hanem huszadika volt. Ezt arra írtam ennek az IQ betyárnak,hogy a buli másnapján pár napot írt a zsidó győzelemig.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 462
14 601
113
Nyolcadikán írta egy elemző a hat tankot. Tegnap nem húsz tank,hanem huszadika volt. Ezt arra írtam ennek az IQ betyárnak,hogy a buli másnapján pár napot írt a zsidó győzelemig.
Az IQ betyár legalább belátta hogy tèvedett. ;)

Ha valaki portfoliót ès telegramon idèz azt meg felületesen olvasom át.:D

De mèg mindíg nem tudjuk a 30db-ot honnan vetted.:rolleyes:

Szóval mivel papagáj vagyok, csak ismètelni tudom magam.;)

Forrás? Ja nincs.:rolleyes:

Ja. Ès ne hisztizz.
 
  • Tetszik
Reactions: alali77

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 496
17 124
113
Az IQ betyár legalább belátta hogy tèvedett. ;)

Ha valaki portfoliót ès telegramon idèz azt meg felületesen olvasom át.:D

De mèg mindíg nem tudjuk a 30db-ot honnan vetted.:rolleyes:

Szóval mivel papagáj vagyok, csak ismètelni tudom magam.;)

Forrás? Ja nincs.:rolleyes:

Ja. Ès ne hisztizz.
No para,nincs hiszti,legalább van olyan kolléga,aki beismeri,ezért tisztelet. Annyit árulj el lécci,hogy neked mik a hiteles források? CNN,esetleg BBC,netán a Haaretz?
 

Lupus80

Well-Known Member
2020. december 20.
223
563
93
Most láttam az 1ik rettenetesen objektív csatorna híradóban az Izraeli tudósítás. Ami megdöbbentő volt, az az, hogy egy szakasz merkavát barkácsolnak a katonák, de legalább minden harckocsinál nyomatékkulccsal dolgoztak.
Ez vajh normális mindenhol vagy csak a bevetéseken van ilyen odafigyelés?
Amikor valamikor valahol voltam (26éve) akkor az egész főiskolán volt 1db ami kiadható volt bárcára.
A zsidóknál meg rendszeresített minden járműhöz....
Elgondolkodtató a hozzáállás.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 462
14 601
113
No para,nincs hiszti,legalább van olyan kolléga,aki beismeri,ezért tisztelet. Annyit árulj el lécci,hogy neked mik a hiteles források? CNN,esetleg BBC,netán a Haaretz?

Az amelyik valamivel alá is támasztja.
Nem csak bemondásra, hogy valaki ezt mondta.o_O

Ha pl összegyűjt videókat/fènykèpeket amik "hitelesnek tünnek".

Szóval bármelyik, ha hoz valami.


Mamár főleg egy merkava ellen intèzett támadást gondolnám minimum felvesznek. Ha nem is 100%-át.

Számomra a megvágott videók is furák, ahol kb becsapódás után 1 másodpercel vège.


Az első 1-2 nap 6-7 megsemmisített/megrongált merkava számomra hihető.
Főleg mert volt jópar videó.

Az utánna eltelt napokban 4-5 ször annyi nem.
Mert nem voltak mèg igazán szárazföldi akciók.
Mert nem láttam róla sem kèpet sem videót.

Nem azèrt mert a hőso_O idf harckocsijait kilőhetetlennek tartom.
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 496
17 124
113
Az amelyik valamivel alá is támasztja.
Nem csak bemondásra, hogy valaki ezt mondta.o_O

Ha pl összegyűjt videókat/fènykèpeket amik "hitelesnek tünnek".

Szóval bármelyik, ha hoz valami.


Mamár főleg egy merkava ellen intèzett támadást gondolnám minimum felvesznek. Ha nem is 100%-át.

Számomra a megvágott videók is furák, ahol kb becsapódás után 1 másodpercel vège.


Az első 1-2 nap 6-7 megsemmisített/megrongált merkava számomra hihető.
Főleg mert volt jópar videó.

Az utánna eltelt napokban 4-5 ször annyi nem.
Mert nem voltak mèg igazán szárazföldi akciók.
Mert nem láttam róla sem kèpet sem videót.

Nem azèrt mert a hőso_O idf harckocsijait kilőhetetlennek tartom.
A Hezbollah tolt egy pár videót,mert nekik van lehetőségük a határnál csibészkedni. A Hamasz már nem igazán tud,legfeljebb akkor,ha az IDF elkezdi a takarítást Gázában.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 013
22 400
113
Most láttam az 1ik rettenetesen objektív csatorna híradóban az Izraeli tudósítás. Ami megdöbbentő volt, az az, hogy egy szakasz merkavát barkácsolnak a katonák, de legalább minden harckocsinál nyomatékkulccsal dolgoztak.
Ez vajh normális mindenhol vagy csak a bevetéseken van ilyen odafigyelés?
Amikor valamikor valahol voltam (26éve) akkor az egész főiskolán volt 1db ami kiadható volt bárcára.
A zsidóknál meg rendszeresített minden járműhöz....
Elgondolkodtató a hozzáállás.

Szerintem kicsit lemaradtál, normális és nem gagyi nyomatékkulcsok kiskereskedelemben már 30-40 ezer Ft-ért vannak már bőven. Nagytételben meg… ezek már kb. filléres dolgok.
 

Lupus80

Well-Known Member
2020. december 20.
223
563
93
Szerintem kicsit lemaradtál, normális és nem gagyi nyomatékkulcsok kiskereskedelemben már 30-40 ezer Ft-ért vannak már bőven. Nagytételben meg… ezek már kb. filléres dolgok.
Ööö
Karbantartó mérnök vagyok mióta dolgozok úgyhogy tudom. (amúgy inkább 400€tól kezdődnek, azok amiket láttam még jobbak)
Nem az ár a fura.
A hozzáállás.
Harci körülmények közt is betartják.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 462
14 601
113
A Hezbollah tolt egy pár videót,mert nekik van lehetőségük a határnál csibészkedni. A Hamasz már nem igazán tud,legfeljebb akkor,ha az IDF elkezdi a takarítást Gázában.
Ezèrt is gondolom, hogy nagyobb vesztesèget eddig ilyen tèren nem okoztak.

Ha majd bemennek, ez erősen változhat.
Spec èn nem is tartom igazán jó ötletnek.




Visszatèrve a nagy hírcsatornakra, mivel legtöbbször elfogultak valamelyik irányba, ezèrt nehèz pontosan informálódni álltaluk.
Mègha nekik lenne is lehetősègük szakèrtőket bevonni.

De ha megnèz az ember katonai/biztonságpolitikai szakèrtőket vitázni, háááát. :rolleyes:

Ilyenkor mindíg azon gondolkodom az egèssègügy,oktatás,gazdasági vitákat is ilyen kóklerek vívják?o_O



Portfólióra visszatèrve.
Ha jól emlèkszem green leander is oda ír.
Amik kimondottan színvonalas cikkek szoktak lenni.
De a lapnak mègsem ez a profilja.
Ráadssul ilyenkor gyorsan kell hírt "generálni". Így azoknak az ujságíróknak is nehèz lehet, akik erről írnak.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 462
14 601
113
Most láttam az 1ik rettenetesen objektív csatorna híradóban az Izraeli tudósítás. Ami megdöbbentő volt, az az, hogy egy szakasz merkavát barkácsolnak a katonák, de legalább minden harckocsinál nyomatékkulccsal dolgoztak.
Ez vajh normális mindenhol vagy csak a bevetéseken van ilyen odafigyelés?
Amikor valamikor valahol voltam (26éve) akkor az egész főiskolán volt 1db ami kiadható volt bárcára.
A zsidóknál meg rendszeresített minden járműhöz....
Elgondolkodtató a hozzáállás.
Csapatnál btr-nek több ladányi szerszámkèszlete, álcaháló stb volt.


Èvi egyszer a sofőr/irányzó állománnyal kipakoltatták, leellenőriztèk.

Ènnegyszer vettem valamièrt rèszt ilyenen.
Arra nem emlèkszem nyomatèkkulcs volt e.

De úgy gondolnám, ez a normális manapság.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 013
22 400
113
Ööö
Karbantartó mérnök vagyok mióta dolgozok úgyhogy tudom. (amúgy inkább 400€tól kezdődnek, azok amiket láttam még jobbak)
Nem az ár a fura.
A hozzáállás.
Harci körülmények közt is betartják.

Akkor gondolom azok nagyobb kulcsok, de a 400 USD sem túl nagy összeg szerintem ezen a szinten. Karbantartó mérnökként pontosan tudod, hogy nyomatékkulccsal a végén ráhúzni kb. 5 másodperc viszont teljesen tuti, hogy nem lett széttépve az amit nem nem illene szarráhúzni vagy megszakítani.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 462
14 601
113
Akkor gondolom azok nagyobb kulcsok, de a 400 USD sem túl nagy összeg szerintem ezen a szinten. Karbantartó mérnökként pontosan tudod, hogy nyomatékkulccsal a végén ráhúzni kb. 5 másodperc viszont teljesen tuti, hogy nem lett széttépve az amit nem nem illene szarráhúzni vagy megszakítani.
Katonaságnak lehet 1000 USD. :D
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 496
17 124
113
Ezèrt is gondolom, hogy nagyobb vesztesèget eddig ilyen tèren nem okoztak.

Ha majd bemennek, ez erősen változhat.
Spec èn nem is tartom igazán jó ötletnek.




Visszatèrve a nagy hírcsatornakra, mivel legtöbbször elfogultak valamelyik irányba, ezèrt nehèz pontosan informálódni álltaluk.
Mègha nekik lenne is lehetősègük szakèrtőket bevonni.

De ha megnèz az ember katonai/biztonságpolitikai szakèrtőket vitázni, háááát. :rolleyes:

Ilyenkor mindíg azon gondolkodom az egèssègügy,oktatás,gazdasági vitákat is ilyen kóklerek vívják?o_O



Portfólióra visszatèrve.
Ha jól emlèkszem green leander is oda ír.
Amik kimondottan színvonalas cikkek szoktak lenni.
De a lapnak mègsem ez a profilja.
Ráadssul ilyenkor gyorsan kell hírt "generálni". Így azoknak az ujságíróknak is nehèz lehet, akik erről írnak.
Most olvastam,hogy a külföldi túszokkal akar az USA bűvészkedni. Óriási nyomás nehezedik az izraeli kormányra pult alatt,mert az egy dolog,hogy a nyugati kormányok tolják a narratívát,de a közvélemény egyre ellenségesebb a zsidókkal. Katarban egymás kezébe adják a kilincset. Egy dolog,hogy az IDF bemegy Gázába,véleményem szerin nem igazán akarják ők sem a dolgot. Ráadásul ott van északon a Hezbollah,akik már rágósabb falatnak bizonyultak 2006-ban is. Azóta meg Irán csurig töltötte fegyverrel a raktáraikat,és jóval motiváltabbak a többi arab ország hadseregénél. Amennyiben igaz,hogy beszállnak a hakniba,ha megkezdődik a bevonulás Gázába,akkor északon le kell cserélni a tartalékosokat,mert őket megfingatják. És végszóra,mi van akkor,ha az arabok vérszemet kapnak,és kénytelen lesz a USA a hajókról partra tenni a katonákat? Meleg pite ez mindenhogy.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 183
78 816
113
Most láttam az 1ik rettenetesen objektív csatorna híradóban az Izraeli tudósítás. Ami megdöbbentő volt, az az, hogy egy szakasz merkavát barkácsolnak a katonák, de legalább minden harckocsinál nyomatékkulccsal dolgoztak.
Ez vajh normális mindenhol vagy csak a bevetéseken van ilyen odafigyelés?
Amikor valamikor valahol voltam (26éve) akkor az egész főiskolán volt 1db ami kiadható volt bárcára.
A zsidóknál meg rendszeresített minden járműhöz....
Elgondolkodtató a hozzáállás.
Az IDF egy ilyen "flancolós" haderő, a Merkava meg olyan szar, hogyha nem nyomatékra húzod meg, akkor már nem is jó...
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 462
14 601
113
Egy dolog,hogy az IDF bemegy Gázába,véleményem szerin nem igazán akarják ők sem a dolgot.
Nem is csodálom.

Ha beleállnak az arabok, ott iszonyat vesztesègeik lehetnek.
Ráadásul a hamászt úgysem tudják így elpusztítani
Sőt.

És végszóra,mi van akkor,ha az arabok vérszemet kapnak,és kénytelen lesz a USA a hajókról partra tenni a katonákat?
Hát az már egy nagyon elszált törtènet lenne.
Remèlem idáig nem jutnak.

Akkor nem 30 merkava lessz kilőve.;)
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 249
7 544
113
Nem is csodálom.

Ha beleállnak az arabok, ott iszonyat vesztesègeik lehetnek.
Ráadásul a hamászt úgysem tudják így elpusztítani
Sőt.


Hát az már egy nagyon elszált törtènet lenne.
Remèlem idáig nem jutnak.

Akkor nem 30 merkava lessz kilőve.;)
Pedig a sok tengeri tamadofegyverzeten kivul mar uton van a Wasp-class USS Bataan is (LHD-5, amirol valaki ;) mar tett fel fedelzeti fotokat a temajaba) Kuwaitbol, rajta a 29th Marine Expeditionary Unittal (HIMARS, spec ops, sajat korhazi stb kepessegekkel) plusz 6x F-35B, 4x Viper, 22x Osprey, 4x Venom 4x SStallion (de kepes 20x F-35B-t is vinni, ha nem viszi az Ospreyket, meg a Belleket.)

Ez lesz az elso unit, ami bemegy, ha muszaj lesz, utana erkezik majd a tobbi.

Ahogy tegnap linkeltem, 40 eve nem volt ekkora erokonctentracio a Foldkozin, es a Sixth Fleetbol mar egy command hq (c4i) hajot is atiranyitottak tegnap...
 
  • Tetszik
Reactions: Loken and Ocses

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 588
34 668
113
a 72 esen ugy volt hogy minden harckocsinak volt egy alap szerszámkészlete. olyan méretekre amik a harckocsi leggyakoribb csavarjai (kapásból egy jórésze csak a beltérbe küzdőtérbe volt alkalmazható mert csak ott volt olyan méretű csavar és a motortérbe. egy része csak külső ponton található csavarkulcs készlet volt. voltak különböző toldalékok csavarhúzók egyebek a készletbe. az eredeti készleten fellül nállunk is elérhető volt az erőkaros nyomatékkulcs is.

szakasz szinten aksis gépeink is voltak meg vezetékesek is. de ez nem szokott bekerülni a szerszámos tárolóba. volt szerszámos kocsi műhelykocsi századonként egy telephelyi és egy szállítható darabbal és sok szerszámos láda különböző eszközökkel. tehát ha olyan helyen ment el valami ahol ezek nem voltak elérhető közelségbe ott a kényelem nem számít. szerszámból egyébként sosem elég abbó nem árt ha van régi és új bármilyen is.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 588
34 668
113
továbbá századonként rendelkezésre állt egy bika a bikába mindenféle alkatrész és a beszereléssükhöz szükséges eszköz be volt málházva. (tök tágas bellülről még aludni is lehet akár töbsszemélynek ha üre.)
Telephelyen nem szoktunk hozzányúlni az abba tárolt vagy az ahhoz rendelt eszközökhöz. mert volt mindenből a műhely asztaloknál (telephelyi asztalok) és környékén. persze volt rá példa hogy többen akartak egy eszközt használni de abba általába volt egy kis személyeskedés vagy szakmai rivalizáció.
amikor valamit egységesen kelett végrehajtani az meg mindig meg volt szervezve. erről a tisztek gondoskodtak melyik kocsi mikor mivel javít tart karban kicsoda. ez kb mennyi időt vesz igénybe (tervszerűen normaszerint belátás szerint stb...) ez egyfajta szervezettség képében zajlott. (most is úgy zajlik amikor kell) az egyéni karbantartás az meg egy teljesen más folyamat folyamatosnak tekinthető.
harckocsinál azt tudni kell hogy valamit mindig lehet rajta csinálni. ha más nem megjáratni bejáratni vagy lemosni vagy készleteteket ellenőrizni pótólni azokat szavidőket leelenőrizni gyáriszámokat gyártási számokat egyeztetni dokumentálni bizonyos adatokat blombákat ellenőrizni kopást keresni vagy olaj rendszert átnézni elektromos vezetékeket átnézni. vagy csak átkenegetni átzsírozni feltölteni lecserélni állítani a láncon a futóműn fegyveresen kalibrálni száraz működési tesztet végezni foglalatokat bekötéseket szemlézni egyéb mozgó és nem mozgó alkatrészt megnézni kihúzni a csövet átolajozni az automata és nem automata rendszereket tárakat rendezni. elektronikát belső komrendszert stb giroszkopokat azok működését leellenőrini optikát takarítani karbantartani
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 588
34 668
113
külső belső elhasználódás javítása cseréje ködképző és álcázó rendszerek ellenőrzése (ide tartozik a álcázókészletek rögzítési pontjai is. elgörbűl letörik stb ) különböző tárolok átvizsgálá
sa azok átrendezése feltöltése pótlása folyadékozás (ez nagyon sok anyag mérése utántőltése pótlása cserélye.) más olaj kell a lövegbe más kell a motorba más a futoműbe.) lehet a legjobbal mindent helyettesíteni de a tobbi helyjer nem jo csak megfelelő. a panzeröl a kocsi pármely részére jó a piros folyadék meg lövegesen fegyveresen mindenhez és ahhoz amihez a panzeröl nem jó. kb
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby