Újra! Orosz drónok bombázzák az ukrán ágyúkat
Az orosz fegyveres erők TOS-1A-ja végigsöpör Ukrajna védelmén
A Nyugatnak nem sikerült a világot Oroszország ellen fordítania - Lavrov az RT-nek
Moszkva továbbra is együttműködik a globális déllel az elszigetelési kísérletek ellenére - mondta a külügyminiszter
A nyugati kísérletek, hogy Oroszországot nemzetközi páriává tegyék az ukrajnai katonai hadjárat miatt, mindig is kudarcra voltak ítélve - mondta Szergej Lavrov orosz külügyminiszter az RT-nek adott exkluzív interjújában szerdán.
A miniszter megjegyezte, hogy a Nyugat "hangosan bejelentette", hogy a konfliktus 2022 februári kirobbanása után
"stratégiai vereséget" fog okozni Moszkvának, miközben azt is állította, hogy Oroszországot "gazemberállammá" teszi, és csökkenti globális státuszát.
Ehelyett Moszkva minden korlátozás nélkül folytatta a részvételt számos jelentős nemzetközi eseményen, köztük a G20-ak és a BRICS-csúcstalálkozókon - mondta Lavrov. A múlt hónapban Pekingben tartott Övezet és Út Fórumon Vlagyimir Putyin orosz elnök "volt a fő vendég, és közvetlenül a házigazda, Kína elnöke után szólalt fel" - tette hozzá.
A szeptemberi újdelhi G20-csúcstalálkozóra utalva Lavrov megjegyezte, hogy a résztvevők olyan közös nyilatkozatot fogadtak el, amely az ukrán válságnak vagy más konfliktusoknak szentelt bekezdésben nem ítélte el, sőt nem is említette Oroszországot.
Ez egyértelmű visszalépés volt a nyugati országok számára, amelyek "minden egyes nemzetközi fórum minden egyes napirendjét "
ukránosítani" akarták és akarják" - érvelt Lavrov.
"Ez soha nem fog menni... A globális többség, a globális Dél országai nem akarják hagyni, hogy a Nyugat továbbra is a saját érdekei szerint döntsön minden egyes kérdésben a bolygón."
A G20-ak csúcstalálkozója után elfogadott közös nyilatkozat felszólította az ukrajnai konfliktusban érintett valamennyi nemzetet, hogy "tartózkodjanak a területszerzésre irányuló erőszakkal való fenyegetéstől vagy annak alkalmazásától", ugyanakkor figyelmeztetett, hogy "a nukleáris fegyverek használata vagy azzal való fenyegetés elfogadhatatlan".
Lavrov akkor megjegyezte, hogy a nyugati országok elmulasztották, hogy az eseményt kizárólag Ukrajnáról szóljon, miközben dicsérte a globális dél azon képességét, hogy kiálljon az érdekeiért. Az ukrán külügyminisztérium úgy reagált a nyilatkozatra, hogy "nincs mire büszkének lenni".
Egy hónappal később Vlagyimir Putyin orosz elnök Kínába utazott az Övezet és Út Fórumra, ahol dicsérte Peking infrastrukturális kezdeményezését, megjegyezve, hogy az része az "igazságosabb többpólusú világ és rendszer" megteremtésére irányuló erőfeszítéseknek.
The West has failed to turn Russia into a “pariah state,” as many countries are still eager to talk to Moscow, Sergey Lavrov told RT
swentr.site
UKRÁN NÉPMESÉK:
Kutyákhoz hasonlította a magyarokat, vizsgálat indult az ukrán exképviselő ellen
Irina Farion korábbi ukrán képviselő neve talán nem olyan ismert a magyar olvasóközönség körében, a kárpátaljai magyarság azonban biztosan megjegyezte a nevét 2018-as kijelentései után, amikor kutyákkal hasonlította össze az Ukrajnában élő magyarokat. Farion nem állt meg itt, több alkalommal is voltak kijelentései, amelyek felborzolták a kedélyeket, most az Ukrán Biztonsági Szolgálat (SZBU) eljárást indított ellene.
2018-ban egyik gondolatának hangot adva írta be a kárpátaljai magyarság köztudatába magát Irina Farion ukránnyelv-tudós, pedagógus, politikai és társadalmi aktivista. Egyik felszólalásán – amelyről videó is készült – „debilnek” nevezte az Ukrajnában élő magyar kisebbséget, és kutyákhoz hasonlította őket.
Farion akkor elmondta, hogy szerinte a kárpátaljai magyaroknak nincs keresnivalójuk Ukrajnában, és úgy látja, hogy az a hét év, melyet a törvény az ukrán nyelv elsajátítására ad, rendkívül hosszú idő.
Hallgassanak ide, amikor elküldünk egy kutyát egy oktatásra, az a kutya egy hónap múlva úgy tér haza, hogy ismeri az »ülj!, állj!, fekszik!« parancsszavakat. Nekik pedig hét év kell ahhoz, hogy
megtanulják Sztepan Bandera, Tarasz Sevcsenko és Leszja Ukrajinka nyelvét? Szükségünk van ennyi debilre Ukrajnában? Vegyék az útleveleiket, melyeket Magyarország adott nekik, és menjenek Magyarországra. Miért kellene nekem etetni őket, miért kellene nekem pénzt adni a magyar, román, orosz és lengyel iskolák számára? – tette fel értetlenkedve a kérdést a pedagógus, aki azóta több alkalommal is kiverte már a biztosítékot az ukrán társadalomban is.
Moszkoviták és menesztés
Nemrég például azzal vádolta az ukrán hadsereget – különösen az Azov-ezredet és a 3. különleges dandárt –, hogy orosz nyelven kommunikálnak. Mint mondta, az ilyen emberek „nem nevezhetők ukránnak”. Később a közösségi oldalán tett közzé üzenetet, melyben kijelentette, hogy „Ukrajnáért harcolni nem érdem, hanem kötelesség”, majd „
moszkovitának” nevezte az oroszul beszélő ukrán katonákat.
Kijelentése miatt többtucatnyi diák tiltakozott a Lembergi Politechnikai Egyetem főépülete előtt. Követelésük az volt, hogy az ukrán nyelvi tanszék professzorát, Irina Fariont elbocsássák. A diákok „Az egyetem felelős az ukrán katonák tanárok általi megalázásáért” és „Fariont el a politechnikumból” feliratú plakátokat tartottak a kezükben.
Az egyetem vezetőségének tagjai végül kimentek a hallgatókhoz. November 22-éig az egyetemi munkacsoportnak értékelnie kell a tanárnő viselkedését, valamint az interjúkban és a közösségi oldalakon tett kijelentéseit.
Az ombudsman jelentett, Farion ellen eljárás indult
Dmitro Lubinec ukrán ombudsman végül az illetékes hatóságokhoz fordult, hogy „ellenőrizzék a megadott információkat, és tegyenek megfelelő válaszintézkedéseket”. A hatóságok pedig, úgy tűnik, teszik is a dolgukat, hiszen az Ukrán Biztonsági Szolgálat (SZBU) büntetőeljárást indított, és már több vizsgálatot is elrendelt Irina Farion volt parlamenti képviselő kijelentéseivel és publikációival kapcsolatban.
A vizsgálat szerint a képviselő egyik interjújában kijelentette, hogy kategorikusan elutasítja a fegyveres erők orosz anyanyelvű tagjait, és nem tudja őket ukránoknak nevezni. Ez felháborodást váltott ki az ukrán jogvédők és a társadalom egészének körében.
Emellett a vádlott a közösségi médián közzétett egy posztot, amelyben egy képernyőfotót tett közzé egy ukránbarát, az ideiglenesen megszállt Krímről származó diák üzenetéről, amely tartalmazta a feladó nevét, vezetéknevét és egyéb személyes adatait.
Ez lett az alapja az orosz különleges szolgálatok általi üldözésének.
E tények miatt büntetőeljárás indult Ukrajna büntető törvénykönyvének következő cikkei alapján:
161. cikk (az állampolgárok egyenlőségének megsértése faji, nemzetiségi, területi, vallási meggyőződésen, fogyatékosságon és egyéb okokon alapuló megsértése);
435-1. cikk (katonák becsületének és méltóságának megsértése, katonák fenyegetése);
Art. 163. cikk (a levelezés, telefonbeszélgetés, távíró vagy más, hírközlő eszközzel vagy számítógépen keresztül továbbított levelezés titkosságának megsértése);
182. cikk (a magánélet megsértése).
Az SZBU pszichológiai és nyelvészeti vizsgálatot kezdeményezett Irina Farion kijelentéseivel kapcsolatban. Az eljárást megelőző vizsgálat folyamatban van – közölték az ukrán hatóságok.
Irina Farion kihúzta a gyufát a hadseregnél is.
index.hu
A legukránabb fasziszta. A legfasisztább ukrán.