Magyarország ipara

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 408
2 727
113
Hát azért van az érc vagyon amiért pár tárna beleférne nálam.
El kell olvasni a legutóbb elfogadott magyar nyersanyagokról szóló anyagot. Megéri, jó anyag. Ne legyünk már újra alapanyag termelő. Nem abban van a pénz, hanem a high techben. Keress rá pl a kínai rákos falvakra :( Ész kell.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 022
14 142
113
El kell olvasni a legutóbb elfogadott magyar nyersanyagokról szóló anyagot. Megéri, jó anyag. Ne legyünk már újra alapanyag termelő. Nem abban van a pénz, hanem a high techben. Keress rá pl a kínai rákos falvakra :( Ész kell.
Nem erről van szó! Csupán azt véleményeztem, hogy lehet az a nemesfém érc vagyon (ha bebizonyosodik) amiért megérhet pár tárnát nyitni. Ésszel!
 

ms07

Well-Known Member
2012. október 19.
3 661
5 440
113
Úgy érzem ez csak a beszélgetőbe illik, mert igazából sehova nem passzol, de az utóbbi években többször is felbukkant a Börzsönyben levő arany és ezüst hatalmas mennyisége. 9000 tonna arany, 9000 tonna ezüst.
Mindig kételkedve fogadtam az ilyen szenzációs mende-mondákat. Az évek során én is utána olvastam és valóban vannak dokumentumok, hogy voltak bányák a Börzsönyben, de sehol nem találtam arra utalást, hogy ott jelentős mennyiségű készlet van. Felmerül a kérdés, hogy azért, mert a régi technológiával nem volt gazdaságos vagy a régi feltárási módszerrel nem találták meg azt a részt, ahol érdemes bányászni.
Most láttam egy videót. Sok érdekesség elhangzik benne, de azért bennem továbbra is ott a kétkedés kis ördöge, hogy mennyire valós ez?
Franciaországban találhatók dokumentumok, de a magyarok nem tudnak róla?
Kőzetminták eltűnnek, de a vizsgálati eredmények megvannak, amelyeket senki nem akar elismerni?
NASA ingyen és bérmentve legeoradarozza ezt a kis területet, mesés mennyiségű kincset találnak, majd állítólagos fenyegetés hatására mindent elfelejtenek?

Nekem a legérdekesebb ami elhangzott, hogy a magyar geológusok, bányászok fele elhiszi, fele tagadja a börzsönyi készletet.

A videó:

Akinek van ideje és véleménye esetleg megoszthatná.

Állítólag nagy mesemondó az öreg, oszd el legalább 5-tel amit mond.
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 564
113
Megkerestek, hogy csináljunk készletbecslést. Pár 1970 es évekbeli kutató fúrás adatokból extrapolált a faszi. Gőze nem volt hogy hogy néz ki egy bányanyitási procedura, ja és csóró ami a bányászatban a legmegengedetlenebb tényező. Tehát Béláim más pénzügyi forrás kell Kárpátalja visszavásárlására! ;)
Amúgy vannak sokkal jobb és feltárt aranykészlet Magyarországon és még ehhez sem lehet találni befektetőt, miért is
ZŐD BELPESTI KŐNYZETVÉDŐ BŐCSÉSZEK!!!:hadonaszos:
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 807
15 014
113

Gyönyörű szépen leírják, hogy azért kell a külföldi munkavállaó, mert egy magyar nagy eséllyel felmondana, ha egy cégnél sz*ul bánnak vele.

Amúgy az engedélyezett államok közül legalább 3 muszlim többségű.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 794
30 615
113
Gyönyörű szépen leírják, hogy azért kell a külföldi munkavállaó, mert egy magyar nagy eséllyel felmondana, ha egy cégnél sz*ul bánnak vele.
Akkor azt jelnti, hogy Magyarországon javultak a munkakörülmények, nincsenek túlórák, ha vannak akkor kifizetik, az alkalmazottakat megbecsűlik. Mi ezzel a gond?
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 949
113
Akkor azt jelnti, hogy Magyarországon javultak a munkakörülmények, nincsenek túlórák, ha vannak akkor kifizetik, az alkalmazottakat megbecsűlik. Mi ezzel a gond?
Nem, ez azt jelenti, hogy a cégek nem akarnak rendes bért fizetni az itthoniaknak és a kurmány csontig benyalt nekik. Remélem, hogy adnak még nekik néhánytíz milliárd forint visszanemtérítendő beruházási támogatást, hiszen nincs is jobb helye annak a lóvénak...
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 794
30 615
113
Nem, ez azt jelenti, hogy a cégek nem akarnak rendes bért fizetni az itthoniaknak és a kurmány csontig benyalt nekik. Remélem, hogy adnak még nekik néhánytíz milliárd forint visszanemtérítendő beruházási támogatást, hiszen nincs is jobb helye annak a lóvénak...
Nem voltastam a cikket csak a hozzászólásra / következtetésre reagáltam. Ha a cégek attól tartanak, hogy az alkalmazottai felmondanak ha rosszúl bánnak vele, akkor jól fog bánni inkább velük.
 
  • Vicces
Reactions: Robur

Nber

Well-Known Member
2021. október 15.
1 565
6 783
113
... a nikkel, kobalt és mangán újrahasznosításának szintje eléri a 99,3%-ot, és a lítium újrahasznosításának aránya pedig eléri a 90%-ot körforgásos rendszerünkben.

 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
4 940
27 854
113
.
.
Na ezen röhögtem kinomban a napokban.....! Amikor Orbanek azt nyilatkozzak, hogy Ukrajna azert nem valo az EU-ba mert korruptak!? :) :) :) Oke, azok, de pont Orbanek mondjak? :) A het vicce.
.
(Mert amugy az ukranok iszonyu korruptak, ezt magam is lattam, de pont Orbanek mutogatnak masra korrupcio temaban?? Bagoly mondja verebnek?? :) Anno a 90-es evekben az akkori baratnöm az ungvari orvosi egyetemre jart, en meg a debreceni orvosin tanultam. Sokszor mentem ki latogatoba hetvegekre, a 90-es evek Ungvarja egy hihetetlen, tragikomikus vadkelet volt, vegtelen hosszan lehetne sztorizni rola... Ök iszonyu szegenyek voltak, a magyar forint pedig hatalmas kincs volt, megemlitettuk, hogy forinttal fizetnenk, mindig minden azonnal volt. Tragikomikus jelenetek sokasaga, pl a magyar arhoz kepes fillerekert, de forintban fizetve, a benzinkutas hazhoz hozta a benzint kannakban, ez jo volt, mert amugy akadozott az ellatas a kutaknal, de egy telefon, es hozta egy oran belul mindig. Vagy vicces volt az is, amikor valami templomban nezelödtunk, jön a pap arra, es tenyleg csak hogy beszelgessunk par szot a köszönesen tul, mondtam neki, hogy milyen szep a templom, meg ezek a lathatoan regi ikonok, es ilyen szep ikonok nincsenek Magyarorszagon. Par mondat utan mar szedte volna le a falrol, hogy forintert eladja nekunk!!! :) :) Erre persze azert nemet mondtam. Valami rendör megbuntetett parkolas miatt, helyszini birsag, mondott valami filleres összeget, mondom neki, fizethetek forintban? Felcsillant a szeme, erre adtam neki mar akkor sem nagy penz papirhuszast, amivel kb önkent megduplaztam neki a kiszabott birsagot. Erre mondja, hogy ez nagyon rendes tölem, harom gyereke van, minden filler szamit, hagyjam itt nyugodtan a kocsit, majd ö figyel ra! :) ) )
A bécsi főpályaudvar Európa második legjobbja lett, 50ből. Ennek kapcsán egy itteni ismerőssel összeszedtük az utóbbi évek legnagyobb botrányait, persze bezzegnyugaton nincs korrupció.. Hát arra jutottam, h lófaszt Magyarország a legkorruptabb, Ausztriához képest a fasorban se vagyunk, csak eltakarja a Mozart golyó meg a karácsonyi vásár csillogása.

Néhány példa, h érezzétek a törődést:
  • a főpályaudvar átadása éveket késett, és a tervezetthez képest háromszoros áron adták át (150 millió euró helyett 450), olyan apróságok miatt, mint hogy pl rövidek lettek a megrendelt mozgólépcsők
  • amikor átadták, a jegyautomatákba sikerült olyan szoftvert venni, h ha a PIN kódodban volt 0, akkor lehalt és nem tudtál jegyet venni. Az automaták felénél viszont nem tudtál készpénzzel fizetni.
  • a KH Nord (nagy északi központi kórház) átadása szintén éveket csúszott, szintén drágább lett, de legalább lett köré átkok elleni bűvkör (halál komoly!). A parkjához amerikai és kanadai tájépítészeket kértek fel, akik Skype-on adtak tanácsot, óránként 6000 eur-ért.
  • Bécs város régi és új logója közti minimális különbség 595 000 eur-t ért.
  • a zöldek rendeltek egy tanulmányt, hogy bebizonyítsák, sokkal jobb, ha a közlekedési lámpán nem egy alak van, hanem 2 (lehetőleg buzik). Ezért ha jól emlékszek, 120 000 eurt fizettek, de lehet, h az elején is 2es van, már a fene emlékszik
  • A SIGNA csoport laza 7 milliója a volt miniszterelnöknek, Gusenbauernek úgy, hogy még tanácsadói liszensze sincs.
  • Ja, meg amikor a Wien Energie kiosztotta a jutalékot, majd írtak egy kedves levelet a kormánynak, h pár milliárd(!) eurót utaljanak át nekik másnap (!) déli 12 óráig, különben csődöt jelentenek.

Ehhez képest a teljes magyar politikai és gazdasági elit, Lölőstül, Bajnaistul nyeretlen kétévesek gyülekezete.
 

senkineksenkije

Well-Known Member
2020. november 22.
552
4 998
93
Úgy érzem ez csak a beszélgetőbe illik, mert igazából sehova nem passzol, de az utóbbi években többször is felbukkant a Börzsönyben levő arany és ezüst hatalmas mennyisége. 9000 tonna arany, 9000 tonna ezüst.
Mindig kételkedve fogadtam az ilyen szenzációs mende-mondákat. Az évek során én is utána olvastam és valóban vannak dokumentumok, hogy voltak bányák a Börzsönyben, de sehol nem találtam arra utalást, hogy ott jelentős mennyiségű készlet van. Felmerül a kérdés, hogy azért, mert a régi technológiával nem volt gazdaságos vagy a régi feltárási módszerrel nem találták meg azt a részt, ahol érdemes bányászni.
Most láttam egy videót. Sok érdekesség elhangzik benne, de azért bennem továbbra is ott a kétkedés kis ördöge, hogy mennyire valós ez?
Franciaországban találhatók dokumentumok, de a magyarok nem tudnak róla?
Kőzetminták eltűnnek, de a vizsgálati eredmények megvannak, amelyeket senki nem akar elismerni?
NASA ingyen és bérmentve legeoradarozza ezt a kis területet, mesés mennyiségű kincset találnak, majd állítólagos fenyegetés hatására mindent elfelejtenek?

Nekem a legérdekesebb ami elhangzott, hogy a magyar geológusok, bányászok fele elhiszi, fele tagadja a börzsönyi készletet.

A videó:

Akinek van ideje és véleménye esetleg megoszthatná.
Köszönöm a modinak, hogy nem törölte, hanem a beszélgetőből átemelte. Én a magam részéről (lehet tévedek) nem tartom hitelesnek, így ebbe a topikba nem is mertem betenni. Így legalább reagáltak rá.

Zaphod Beeblebrox #7 713

"Nem vagyok bányamernök vagy geológus, de azért van pár furcsaság az interjúban ami így is feltünt."

Igen, a technikai ellentmondásokon kívül nekem a dokumentumok keletkezése és a fellelésük helyszínei érdekesek. Franciaországban találhatók az ~1800-as bányanyitási jog iratai, valamint az 1930-as évek iratai. Valamint Bécsben páncélszekrényben, igazából nem is derül ki, hogy mi is.
A NASA ingyenes munkáját is furcsának tartom, hogy csak úgy 6 műholdat átirányítanak Börzsöny talajradarozására. Eléggé valószínűtlennek tűnik a Földön áthatoló részecskékre való hivatkozás, hiszen feltételezi, hogy a Föld túloldalán volt valami érzékelő, ami detektálta ezeknek a részecskéknek a torzulását, elmozdulását?

" ahol jelentős arany koncentrálódott ott az ev milliok alatti talaj mozgások nyomán a felszin(közelében) is megjelennek a kisebb-nagyobb rögök. Hallottunk valaha ilyesmiről a térségben?"

Ez azonnal felmerült bennem, hogy nagyon hibádzik az elmélet. Igaz, engem kizártak egy "ösmagyar csakracsoportból", mert kritizálni mertem ezt az elméletet, igaz azon könnyű volt röhögni, mert jelentős gyémánt, rubin és más nyalánkságokat is meséltek. Lehet geológiailag valami csodahely lehet Börzsöny, hogy itt nagy koncentrációjú arannyal telített kőzet található, de a geológusok majd magyarázatot találnak, ha valós a történet.

ms07 #7 724

"Állítólag nagy mesemondó az öreg, oszd el legalább 5-tel amit mond."
A humortopikba azért nem mertem betenni, pedig első gondolatom az volt.

Giskard #7 725

"Pár 1970 es évekbeli kutató fúrás adatokból extrapolált a faszi."​

Nagyon pici sejtésem van a geológiához, de az első gondolatom az volt, hogy ez egy nagyon nagy marhaság. Az én gyakorlati tapasztalatom, ami kevés, de a közetrétegeket elnézegetve extrapolálással nagyon mellé mehet a dolog.
A Kárpátalja visszavásárlásánál gondolkodtam, azon, hogy egy anyagilag viszonylag jól eleresztett ember zagyva gondolatait halljuk, amihez valamiért egy politikus asszisztál.

Amúgy meg, ha igaz a történet erről a mérhetetlen kincsről, akkor szerintem már régen megdemokratizáltak volna minket.
 

PPE

Well-Known Member
2019. február 8.
347
1 533
93
... a nikkel, kobalt és mangán újrahasznosításának szintje eléri a 99,3%-ot, és a lítium újrahasznosításának aránya pedig eléri a 90%-ot körforgásos rendszerünkben.

Még jóhogy! Nem is a ritkaföldfém szennyezéstől kell ezeknél tartani.. sokkal inkább a szuper egzotikus oldószerek és egyéb fancy gyártásközi reagensek volumene és nem szivárgó processzálása a kérdéses.
Ráadásul fogadnék rá az aktuális technológia még kiforróban van, nem is árulták még el valójában a tényleges gyártást milyen anyagokkal fogják majd folytatni :) Merthogy amúgy még üzleti titok is.
Én a spéci anygoktól tartok, ráadásul elég sok is lesz belőle. Nem szeretem az ismeretlent mert az rejtheti a legmagasabb kockázati tényezőket.
 

Mike

Well-Known Member
2011. március 14.
779
1 985
93
Néhány példa, h érezzétek a törődést:

Ehhez képest a teljes magyar politikai és gazdasági elit, Lölőstül, Bajnaistul nyeretlen kétévesek gyülekezete.
Hú de kemény, egy perc néma csönd. Most hogy megtudtuk milyen mocskos korrupt ország mögött vagyunk 100 évvel, sokkal jobb a lelkünknek.
A következő az lesz hogy valamelyik félkegyelmű bejelentkezik Zürichből hogy a svájciak nyomorognak, és azok is korruptak tehát ott se jobb...
Ez kész bmeg.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
A bécsi főpályaudvar Európa második legjobbja lett, 50ből. Ennek kapcsán egy itteni ismerőssel összeszedtük az utóbbi évek legnagyobb botrányait, persze bezzegnyugaton nincs korrupció.. Hát arra jutottam, h lófaszt Magyarország a legkorruptabb, Ausztriához képest a fasorban se vagyunk, csak eltakarja a Mozart golyó meg a karácsonyi vásár csillogása.

Néhány példa, h érezzétek a törődést:
  • a főpályaudvar átadása éveket késett, és a tervezetthez képest háromszoros áron adták át (150 millió euró helyett 450), olyan apróságok miatt, mint hogy pl rövidek lettek a megrendelt mozgólépcsők
  • amikor átadták, a jegyautomatákba sikerült olyan szoftvert venni, h ha a PIN kódodban volt 0, akkor lehalt és nem tudtál jegyet venni. Az automaták felénél viszont nem tudtál készpénzzel fizetni.
  • a KH Nord (nagy északi központi kórház) átadása szintén éveket csúszott, szintén drágább lett, de legalább lett köré átkok elleni bűvkör (halál komoly!). A parkjához amerikai és kanadai tájépítészeket kértek fel, akik Skype-on adtak tanácsot, óránként 6000 eur-ért.
  • Bécs város régi és új logója közti minimális különbség 595 000 eur-t ért.
  • a zöldek rendeltek egy tanulmányt, hogy bebizonyítsák, sokkal jobb, ha a közlekedési lámpán nem egy alak van, hanem 2 (lehetőleg buzik). Ezért ha jól emlékszek, 120 000 eurt fizettek, de lehet, h az elején is 2es van, már a fene emlékszik
  • A SIGNA csoport laza 7 milliója a volt miniszterelnöknek, Gusenbauernek úgy, hogy még tanácsadói liszensze sincs.
  • Ja, meg amikor a Wien Energie kiosztotta a jutalékot, majd írtak egy kedves levelet a kormánynak, h pár milliárd(!) eurót utaljanak át nekik másnap (!) déli 12 óráig, különben csődöt jelentenek.

Ehhez képest a teljes magyar politikai és gazdasági elit, Lölőstül, Bajnaistul nyeretlen kétévesek gyülekezete.
Nem igazán értem ezt hogy gondolod. Nálunk a 3szoros költségnövekedés átlag, nem meglepetés, és azon lepődik meg a nép, ha nincs gányolás
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
4 940
27 854
113
Nem igazán értem ezt hogy gondolod. Nálunk a 3szoros költségnövekedés átlag, nem meglepetés, és azon lepődik meg a nép, ha nincs gányolás
Nem csak nálunk, hanem mindenhol, ld Berlini reptér, Stammtunnel, Frankfurt főpályaudvar. Csak ha nálunk történik akkor tragédia és a korruptságunk netovábbja - közben meg mindenhol ez van.
Pont ez lenne a lényeg, h nehogy már Bezzegnyugaton ugyanaz a helyzet, mint nálunk, Mucsán.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 022
14 142
113
Megkerestek, hogy csináljunk készletbecslést. Pár 1970 es évekbeli kutató fúrás adatokból extrapolált a faszi. Gőze nem volt hogy hogy néz ki egy bányanyitási procedura, ja és csóró ami a bányászatban a legmegengedetlenebb tényező. Tehát Béláim más pénzügyi forrás kell Kárpátalja visszavásárlására! ;)
Amúgy vannak sokkal jobb és feltárt aranykészlet Magyarországon és még ehhez sem lehet találni befektetőt, miért is
ZŐD BELPESTI KŐNYZETVÉDŐ BŐCSÉSZEK!!!:hadonaszos:
Amíg a saját pénzét viszi vásárra felőlem kutasson csak.

Még jóhogy! Nem is a ritkaföldfém szennyezéstől kell ezeknél tartani.. sokkal inkább a szuper egzotikus oldószerek és egyéb fancy gyártásközi reagensek volumene és nem szivárgó processzálása a kérdéses.
Ráadásul fogadnék rá az aktuális technológia még kiforróban van, nem is árulták még el valójában a tényleges gyártást milyen anyagokkal fogják majd folytatni :) Merthogy amúgy még üzleti titok is.
Én a spéci anygoktól tartok, ráadásul elég sok is lesz belőle. Nem szeretem az ismeretlent mert az rejtheti a legmagasabb kockázati tényezőket.
Nem feltetlen kell egzotikus anyagokat vizionálni. Az alap oldószerekből valószínűleg a nagy mennyiségben olcsón előállítható ismert fajtáit használják majd. A truvájság az oldás utáni szeparació. De ott is az alap fémek egyes elemeit hagyományos katódos eljárással kivonhatóak. A nikkel-mangán-kobalt-oxid vagy lítium-kobalt-oxidok már sokkal nagyobb kihívás, de nem feltétlenül csak kémiai labormunka, hanem technikai kihívás is. Vannak olyan eljárások pl. ahol magas hőmérsékleten, pusztán hidrogéngáz felhasználásával egyes fém-oxidok visszaalakulhatnak. Persze ettől nem lessz kevésbé veszélytelenebb a dolog, de nem csak folyadekok kezeléséről van szó.
Ipari méretben alap kemikáliák is lehetnek rohadt veszélyesek.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 631
55 475
113
Nem csak nálunk, hanem mindenhol, ld Berlini reptér, Stammtunnel, Frankfurt főpályaudvar. Csak ha nálunk történik akkor tragédia és a korruptságunk netovábbja - közben meg mindenhol ez van.
Pont ez lenne a lényeg, h nehogy már Bezzegnyugaton ugyanaz a helyzet, mint nálunk, Mucsán.
Stuttgart 21 - et nehogy elfelejtsd!:)