[HUN] Rendőrség, határőrség, belbiztonság

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Lelkeslaikus

Well-Known Member
2018. december 24.
711
3 051
93
Mire gondolsz, kampánypénzek a francia elnökválasztásban, vagy hogy aranyért akarja árulni a magyar olajat?

Milyen fegyveres felkelésre kész törzsek vannak Mo-n? Jó tudom, vannak a bicskázó báttyák... de azokra kár számítani.

:cool:
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 968
19 211
113
Ilyenek nélkül hogy akarnának puccsolni?
Ja, csak amíg rám mint polgárra veszélyesebbek mint a fennálló hatalom, addig nem fogok meghatódni a hülyeségeitől. Prepper körökben nagy celeb volt némelyik alak, de a megnyilvánulásai alapján azt szűrtem le, hogy ha ezek mozdulnak, akkor első dolgom lesz rájuk küldeni a yardot, amikor némelyik olyat engedett meg pl. magának, hogy ha jön az SHTF első dolga a faluba menni levadászni a családosokat, mert azok akarják majd pár nap éhezés után a gyerekeikért aggódva őt bántani a konzervjeiért, úgyhogy jogos megelőző csapás. Ezeket az antiszociális közveszélyes "tálib" alakokat nem is baj, ha kiszanálja a hatalom, legyen bármilyen hatalom is...
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
2 028
7 259
113

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 385
27 537
113
Ilyenek nélkül hogy akarnának puccsolni?
Ilyenekkel nem lehet. Az összes sikeres puccs belülről indul. Jól képzett fegyveresek és politikai/gazdasági vagy külső (külföldi) tényezők fognak össze. A legfontosabb alapja a puccs sikerének a fegyveres erők legalább egy részének támogatása.

Ezen a szinten elmebetegek legföljebb a harmadik világban vannak.

A társadalom más tényezői általában társadalmi szétesés állapotában jutnak csak szóhoz, amikor már nincsenek domináns erőszakszervezetek. Elmebetegek ez esetben is kizárva, mert a leendő győztesnek erőszakszervezetet kell organizálnia épeszű férfiakból.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 197
66 949
113
A társadalom más tényezői általában társadalmi szétesés állapotában jutnak csak szóhoz, amikor már nincsenek domináns erőszakszervezetek
Ha nem csak sordródni akar a tervező/kivitelező, akkor pontosan ezt a szintet kell elérje, bármilyen módon.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 968
19 211
113
Bocs a "spammelésért", de egy gondolat szöget ütött a fejembe, az szálban említett skizók kapcsán.

Anno amikor prepperekkel fórumoztam, ott jött egy UCC-s bolond azzal, hogy a ugye Magyarország egy USA-ban bejegyzett cég (ennek utánajártam, hogy honnan jön a tévképzet), és a TEK (itt is kapcsolódik a mai hírhez!) pedig egy "faiskola" valójában (vagy valami hasonló kreténség, nincs meg a hozzáférésem már, hogy pontos idézetet keressek ki). Ez utóbbira nem linkelt forrást, ahogy a részvénytársaságos tévképzethez, így nem tudtam utánajárni nem is értettem mire gondolhat... ezt nem tudja valaki esetleg?

Érdekelne, néha eszembe jut amikor szembejön az UCC vagy a TEK, furdal a kíváncsiság.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 385
27 537
113
Bocs a "spammelésért", de egy gondolat szöget ütött a fejembe, az szálban említett skizók kapcsán.

Anno amikor prepperekkel fórumoztam, ott jött egy UCC-s bolond azzal, hogy a ugye Magyarország egy USA-ban bejegyzett cég (ennek utánajártam, hogy honnan jön a tévképzet), és a TEK (itt is kapcsolódik a mai hírhez!) pedig egy "faiskola" valójában (vagy valami hasonló kreténség, nincs meg a hozzáférésem már, hogy pontos idézetet keressek ki). Ez utóbbira nem linkelt forrást, ahogy a részvénytársaságos tévképzethez, így nem tudtam utánajárni nem is értettem mire gondolhat... ezt nem tudja valaki esetleg?

Érdekelne, néha eszembe jut amikor szembejön az UCC vagy a TEK, furdal a kíváncsiság.
Az egyik idióta talált egy "Magyarorszag" nevű külkeres céget bejegyezve az USA-ban. Vagy valami ilyesmivel kezdődött.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 968
19 211
113
Az egyik idióta talált egy "Magyarorszag" nevű külkeres céget bejegyezve az USA-ban. Vagy valami ilyesmivel kezdődött.
Úgy emlékszem akkorról amikor utánanéztem, hogy az tényleg Magyarország, csak mivel amcsi állampapírral is rendelkezik Magyarország. Mint minden más jogi személy aki amcsi kötvényt vesz be kell abba a tőzsdefelügyeleti lajstromba kerülnie. Volt ez már 2+ éve, nem is szakterületem, pontosítani ér.
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 340
7 690
113
Úgy emlékszem akkorról amikor utánanéztem, hogy az tényleg Magyarország, csak mivel amcsi állampapírral is rendelkezik Magyarország. Mint minden más jogi személy aki amcsi kötvényt vesz be kell abba a tőzsdefelügyeleti lajstromba kerülnie. Volt ez már 2+ éve, nem is szakterületem, pontosítani ér.
Mindenki aki velük kereskedik be kell jegyeztetni ugyan így az országoknál oda vissza be kell jegyezni egymást stb stb és innen a konteo
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 385
27 537
113
Úgy emlékszem akkorról amikor utánanéztem, hogy az tényleg Magyarország, csak mivel amcsi állampapírral is rendelkezik Magyarország. Mint minden más jogi személy aki amcsi kötvényt vesz be kell abba a tőzsdefelügyeleti lajstromba kerülnie. Volt ez már 2+ éve, nem is szakterületem, pontosítani ér.
Nah, akkot kötvénykereskedéshez kellett.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 385
27 537
113

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 949
113
Édes faszom....
Én igazán kedvelem az abszurd humort és a szóvicceket, de ez még nekem is durva.