[HUN] Rendőrség, határőrség, belbiztonság

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 710
17 028
113

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 887
56 716
113

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
2 143
7 604
113
Durva, hogy a saját falujában sem tud rendet tartani. :D
Never go full retard
Nem Toroczkai volt ott polgármester? :)
Ja, lapátolja a szenet a cigány hangulatkeltők tüzére azzal hogy megpróbálja kitiltani őket, vagy valami hasonló, kisokos? Milyen szép headline: A náci Toroczkai rendőröket hívott szegíny cigókra. Mellesleg ő nem Fideszes, a TEK nem fog razziázni egy Balatoni Hotelt mert a kormányközeli tag azt hitte hogy ott vesztette el a telefonját....
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 230
37 053
113

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
863
4 346
93

Több ösztöndíjat kapnak a rendőrnek készülő cigányok, Toroczkai szerint ez diszkrimináció​


Kevés a rendőr, Pintérék pedig cigányokkal töltenék fel az állományt.
" A legnagyobb különbség a havonta kiutalt tanulmányi ösztöndíjaknál látható: egy 3-as átlaggal rendelkező tanuló havi 10 ezer forintot kaphat a korábbi 2 ezer forint helyett, az ötös tanulók pedig 25 ezer forintot kaphatnak havonta, ami szintén ötszöröse a 2010-ben megállapított ösztöndíjnak."

Maradjunk annyiban, hogy a legnagyobb különbség az, hogy mikor én végeztem még 14.000 Ft volt MINDENKINEK a havi juttatása már elsőben, másodikban meg az alap őrmesteri fizetést kaptuk. Mellé ingyen szállás, ingyen kaja, ingyen tankönyvek. A ruhával nem volt gond, mert annó mindenki a szürke gyakorlóban volt. Tekintve hogy akkoriban 500 Ft volt nekem a 200km-es retúrjegy, igy 2000 Ft-ból megvolt az utazás a havi 4 pénteken és vasárnap. Ha hozzáteszem hogy akkoriban 120 Ft volt az ouzo-sprite és asszem 100-110 Ft vodka-narancs, valamint 10 Ft-os érmékkel kb 200 Ft-ból kijátszottam a játéktermi pisztolyos Terminator játékot, ( erre tisztán emlékszem, csak az árszint miatt irtam ide ) akkor látható hogy egy vicc a mostani ösztöndíj összege.

Cigány rendőr meg mindig volt a cégnél. Tekintve az emberhiányt, és az elcigányosodott falvakat, inkább legyen normális gondolkodású cigány járőr, mint senki. A kettős mércével mondjuk nem értek egyet. Főleg, hogy kiváncsi vagyok ki dönti el és hogyan azt, hogy ki cigány, ki félcigány és ki magyar.....
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 402
33 587
113
Cigány rendőr meg mindig volt a cégnél. Tekintve az emberhiányt, és az elcigányosodott falvakat, inkább legyen normális gondolkodású cigány járőr, mint senki. A kettős mércével mondjuk nem értek egyet. Főleg, hogy kiváncsi vagyok ki dönti el és hogyan azt, hogy ki cigány, ki félcigány és ki magyar.....

Normális gondolkodású? Kérdés, hogy mennyi van ilyen.

– Mikor alakult meg a vegyes csoport?

– 1980 novemberében hozták létre, az első parancsnoknak egy Trifon nevű félcigány századost neveztek ki, nem értem pontosan, hogy milyen szempontok alapján választották ki éppen őt. A Cégnél nem egy és nem két cigány rendőr szolgál, több tisztről is tudok a fővárosból és Borsodból, de azt hiszem, erre a munkára mégsem őket kellene beosztani. Két veszély is fenyeget: vagy összefonódnak a bűnözőkkel, vagy épp ellenkezőleg, igazolni akarják a megbízhatóságukat, és túlságosan is keménykednek.

– Erre az utóbbira ismer példákat?

– Nem, ezt inkább mint elméleti lehetőséget említettem.

(Később Tonhauser őrnagy mutatott nekem egy cigány balladát Erdős Kamill gyűjtéséből, Banomról, a „cigány ávós”-ról szól, ezt a megjelölést valószínűleg a „nyomozó” helyett használják. Olyan sok témánkba vágó fontos elemet tartalmaz, hogy ideiktatom.


„A lévai útra ki sem merek menni, hogy haljak meg
Sok a titkos rendőr és a Banom közöttük van.


Ne csináld Banom, ne csináld, ne csináld a te fogásaidat, hogy haljak meg
Agyafúrtak a cigányfiúk, hamar felfigyelnek rád.
Azt kérdezik tőlem: loptam-e, betörtem-e, hogy haljak meg
Nem loptam, nem törtem be, Banom, csak passzusokat hoztam.

Vedd Banom testvér százszor százezer forintot, hogy haljak meg
Inkább neked adom Banom csak ne köss meg engem.

Nem kell nekem testvér, te úgyis meg fogsz halni, hogy haljak meg
Meg fogsz te halni Banom, hogy b…m az anyádat.
Négyfelé foglak vágni és lóbőrbe foglak varrni, hogy haljak meg.

Lóbőrbe foglak varrni és gané alá teszlek Banom…

Gyere ide kislány adok neked cukrot, hogy haljak meg
Ha az egész cukrot ideadod el fogom mondani neked a Banomot.

El fogom mondani, hogy mit csináltak vele, hogy haljak meg
Goré alá tették, lóbőrbe varrták a Banomot.

Zöld erdőben születtem, nagy tolvaj lett belőlem, hogy haljak meg
Megették a fejemet Banom a fehér világon…”


Később sokfelé érdeklődtem rendőröktől és cigányoktól is, hogy valóban létezett-e Banom, a ballada hőse, de sehol sem tudtak róla, vagy legalábbis nem akartak tudni.)

– Ez a Trifon százados – folytatja a vegyes csoport vezetője – nem állta meg a helyét. Együtt élt két cigány nővel, állítólag hol az egyik verte meg, hol a másik. Eljárt mulatni cigány bűnözőkkel, gyereklányokat hajtottak fel neki. Hamar el is távolították a Cégtől, ezt egyébként nem jól tették: nem kirúgni kellett volna őt, hanem börtönbe zárni. Helyébe egy nagyon rendes, de túlságosan lelkiismeretes rendőrt hoztak, szegény mindent a szívére vett, két év alatt meg is halt. Aztán kerültem én ide.

Eleinte azt hittem, hogy húsz év alatt sem lehet kitanulni ezt a szakmát, aztán rájöttem, hogy mindenekelőtt egy ütőképes csoportot kell kialakítani.

– Csak úgy mellesleg kérdezem: megtanulták a cigány nyelvet?

– Nem tartom túl fontosnak, ha mondjuk egy letartóztatásnál épp előttünk kiabálja oda valaki a társának cigányul, hogy: Zsiga, kinyírlak, ha elmondod a balhét! – a rendőr hiába értené meg a szöveget, mert a bíróság előtt nem tudná bizonyítani.

Egyszer egy cigány törzsőrmester is jött jelentkezni hozzánk – olyan kövér ember volt, hogy mindig azt vártam, mikor durran már szét –, mindenki rábeszélt, hogy vegyem oda, felér egy főnyereménnyel, ismer minden nyelvjárást, az összes cigánnyal pertu barátságban áll. Én elhárítottam azzal, hogy nálunk csak tiszti rendfokozathoz kötött beosztások vannak, de azért megfigyeltettem a törzsőrmestert: egy BMW-vel járt szolgálatba, a harmadik-negyedik utcában állította le, és onnan gyalog jött, kiderült, hogy cigány nepperektől vásárolta.

(Moldova György: Bűn az élet, 1987)
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby and fip7

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 002
38 316
113

"A Tiszalöki Országos Büntetés-végrehajtási Intézet állományába tartozó, de a csengeri építkezésen szolgálatot teljesítő Fehér éppen az építőanyagok deponálásában közreműködött, amikor baleset érte."

Furcsa hogy a BV alkalmazott felügyeli, sőt még közre is működik az építkezésben és nem a kivitelező embere vagy a BV által megbízott műszaki ellenőr.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113

"A Tiszalöki Országos Büntetés-végrehajtási Intézet állományába tartozó, de a csengeri építkezésen szolgálatot teljesítő Fehér éppen az építőanyagok deponálásában közreműködött, amikor baleset érte."

Furcsa hogy a BV alkalmazott felügyeli az építkezést és nem a kivitelező embere vagy a BV által megbízott műszaki ellenőr.
A Karmelitánál kvázi a téglákat is egyenként ellenőrizték KR-ek míg nagyobb léptékben meg a TEK. Ez így megy, ne épüljön be semmi meglepetés! A börtönöknél BV-s kontroll van.
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 483
8 200
113
Normális gondolkodású? Kérdés, hogy mennyi van ilyen.



(Moldova György: Bűn az élet, 1987)
Volt járőr társam is cigány csak nala már a szülőknek azaz egy generációval előbb sikerült kitörni az ózdi nyomorbol amiben éltek es a fiúk (járőr társam) hivatasos lett jogi diplomával rendelkezik és az egyik leg erkölcsosebb ember akit ismerek, ő is azt mondja hogy utalja a cigányokat azt vallja “aki nem akar dolgozni az egy büdös munkakerülő bűnöző és tudod mit utalok Elza jobban kávé? Igen a bűnözőket”
Na ő az a 10/1 cigány imádtam vele szolgálatot teljesíteni az életem többször rá bíztam úgy hogy van köztük normálisan gondolkodó is. :D
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 602
14 936
113
Volt járőr társam is cigány csak nala már a szülőknek azaz egy generációval előbb sikerült kitörni az ózdi nyomorbol amiben éltek es a fiúk (járőr társam) hivatasos lett jogi diplomával rendelkezik és az egyik leg erkölcsosebb ember akit ismerek, ő is azt mondja hogy utalja a cigányokat azt vallja “aki nem akar dolgozni az egy büdös munkakerülő bűnöző és tudod mit utalok Elza jobban kávé? Igen a bűnözőket”
Na ő az a 10/1 cigány imádtam vele szolgálatot teljesíteni az életem többször rá bíztam úgy hogy van köztük normálisan gondolkodó is. :D
Nekem is volt egy ilyen kollègám.
Amelyik normális általában az átlagnál is normálisabb, jobban dolgozik. Ezzel kompenzálnak, ezt ő ki is mondta.