[HUN] Rendőrség, határőrség, belbiztonság

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 391
27 569
113

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
840
4 258
93

A 31. oldaltól kezdődik. Jobban járna Novák ha mégis lenne indoklás, hogy miért kellett kegyelmet adni. Ismerem a gyiviseket, sok ügyet láttam már, meg nincsenek illúzióim, de nem nagyon értem hogy ebben az esetben miért a kegyelem.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 577
11 177
113
De még szerencse, hogy "megvédik a gyerekeket a genderpropagandától", a pedofiloktól, meg a kitudjamitől....
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 912
21 732
113

9Wqk9kpTURBXy82YjU5ODdkYmM2Yzc5ZGNmODY4ZmQzNTcxMDlmMjM2NC5qcGeRkwXNAujNAZ7eAAGhMAE
Tudom f*sz kérdés, de valakinek van infó arról, hogy a mi általunk használt V Klasse-ok melyik cégnél készültek? Klassen vagy INKAS?
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

gatya

Well-Known Member
2012. március 30.
72
293
53
Olyan távolságból ahogy a fotón van ember nem mondja meg a különbséget. Viszont kizártnak tartom, hogy sima V300-al utaztatják Petyát. Főleg Ukrajnába fenyegetések után. Azért az elég nagy cink lenne.
Az elmúlt 3 évben eladtam/átadtam vagy 100db ilyen V-osztályt. Az egyes képen, full gyárinak tűnik képről az első szélvédő, az oldal ablakok és azok keretei, a hűtőrácsok, lámpák, ez a gyári 18”-os felni, aminek a gyári súlykorlátozása nem enged meg többletsúlyt a 3.200 kg-os össztömeghez.
Nem mondom, hogy nincs benne átalakítás, de szerintem nem páncélozott.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 912
21 732
113
Az elmúlt 3 évben eladtam/átadtam vagy 100db ilyen V-osztályt. Az egyes képen, full gyárinak tűnik képről az első szélvédő, az oldal ablakok és azok keretei, a hűtőrácsok, lámpák, ez a gyári 18”-os felni, aminek a gyári súlykorlátozása nem enged meg többletsúlyt a 3.200 kg-os össztömeghez.
Nem mondom, hogy nincs benne átalakítás, de szerintem nem páncélozott.
Nem tudom mennyi védett V Klasse-t láttál, de az A vagy B vagy oszlopok vastagága és külső kialakítása között semmi különbség nincs. Ahogy a maszk és lámpák sem különböznek. Sőt, annyira figyelnek, hogy messziről ne legyen égbekiáltó a különbség, hogy a Klassen által készített V még a tolóajtó kialakítása és vezetői is megmaradtak holott oldalra lehet nyitni, mint az első ajtókat vagy egy normál szgk. hátsó ajtót. Az első szélvédőnél látható különbség szerintem a fotón nem igazán vehető ki. A felnikre pedig a válaszolva az INKAS által módosított védett V például alapesetben 19-és AMG felnikkel kapható. A Klassen meg eleve Mercedes tuner cég és gyártja a saját felniket. Szóval…
 
  • Tetszik
Reactions: enzo

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 391
27 569
113
És igazuk van...
 

gatya

Well-Known Member
2012. március 30.
72
293
53
Nem tudom mennyi védett V Klasse-t láttál, de az A vagy B vagy oszlopok vastagága és külső kialakítása között semmi különbség nincs. Ahogy a maszk és lámpák sem különböznek. Sőt, annyira figyelnek, hogy messziről ne legyen égbekiáltó a különbség, hogy a Klassen által készített V még a tolóajtó kialakítása és vezetői is megmaradtak holott oldalra lehet nyitni, mint az első ajtókat vagy egy normál szgk. hátsó ajtót. Az első szélvédőnél látható különbség szerintem a fotón nem igazán vehető ki. A felnikre pedig a válaszolva az INKAS által módosított védett V például alapesetben 19-és AMG felnikkel kapható. A Klassen meg eleve Mercedes tuner cég és gyártja a saját felniket. Szóval…
Védettet csak Sprinterben, de ott szembetűnő volt, pont ezért kerestem vastagabb ablakokat, A-B oszlopokat, sárvédő, vagy ajtó szélesítéseket.
Megnézegettem a honlapokat, és igazad van, tényleg nem mondod meg képről, hogy átalakított/védett az autó. Szép munka tőlük az tény.

Itt ül mellettem egy ex termékmenedzser az importőrtől, nem hallotta, hogy védettek lennének, de szerintem ez annyira classified, hogy nem fogjuk megtudni.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 396
7 921
113
Mit mond az a félkegyelmű?
Pedofilia a fideszben...... nos nagyon gáz a Novak részéről hogy egy pedofilnak adott kegyelmet, kívételesen ebben egyetértek vele.
Megj hogy a fidesz frakció megint nem jelent meg az ülésen és így határozat képtelen lett a svéd csatlakozás megszavazása.
Sajnos gazdasági téren így egyre nagyobb nyomás fog ránk nehezedni. Presmann vitt magával az ülésre néhány nato tag ország követét. Szerinted így milyen véleményen lesznek?
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
840
4 258
93
Nem a pedofilnak, hanem annak, aki el akarta tussolni az ügyet.
Csend van azóta is, nincs megmagyarázva semmi. Még volt bennem egy "remény" hogy nem adnak haveri alapon adnak kegyelmet.

Volt egy olyan gondolatom, hogy esetleg a helyettes tényleg nem tudta hogy a gyerek zsarolva van. Mondjuk volt már x számú előzmény, voltak feljelentések, meg vádaskodások, amelyek egyértelműen bebuktak, és ezért életszerű lehetett a helyettes számára, hogy most is a "szokásos" ügymenet van, amit az igazgató csak rövidre akar zárni. Alapvetően azért a gyivis csajokat és srácokat sem kell félteni kamaszkorukban, és finoman fogalmaztam.

De ha valami védhető háttere lenne a dolognak, akkor szerintem egyértelmű tényekkel már ezerrel sikálnák le magukról a pedofilmentő bélyeget.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 101
32 665
113
Csend van azóta is, nincs megmagyarázva semmi. Még volt bennem egy "remény" hogy nem adnak haveri alapon adnak kegyelmet.

Volt egy olyan gondolatom, hogy esetleg a helyettes tényleg nem tudta hogy a gyerek zsarolva van. Mondjuk volt már x számú előzmény, voltak feljelentések, meg vádaskodások, amelyek egyértelműen bebuktak, és ezért életszerű lehetett a helyettes számára, hogy most is a "szokásos" ügymenet van, amit az igazgató csak rövidre akar zárni. Alapvetően azért a gyivis csajokat és srácokat sem kell félteni kamaszkorukban, és finoman fogalmaztam.

De ha valami védhető háttere lenne a dolognak, akkor szerintem egyértelmű tényekkel már ezerrel sikálnák le magukról a pedofilmentő bélyeget.

Novák nagyon sok kegyelmi kérvényt elfogad, mondjuk lehetne válogatósabb
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 912
21 732
113
Védettet csak Sprinterben, de ott szembetűnő volt, pont ezért kerestem vastagabb ablakokat, A-B oszlopokat, sárvédő, vagy ajtó szélesítéseket.
Megnézegettem a honlapokat, és igazad van, tényleg nem mondod meg képről, hogy átalakított/védett az autó. Szép munka tőlük az tény.

Itt ül mellettem egy ex termékmenedzser az importőrtől, nem hallotta, hogy védettek lennének, de szerintem ez annyira classified, hogy nem fogjuk megtudni.
Hatalmas fejlődésen mentek keresztül ezek az autók. Nagyon toppon kell lennie valakinek és ismernie ezeket, hogy pár méternél messzebbről kiszúrja, hogy védett autó-e vagy sem.
Nem gondolnám, hogy nálunk túl sok védett jármű lenne, de azért szerintem V és S osztályból biztos van pár darab.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 579
74 578
113