Csak mi 9,7 millióan vagyunk, ők meg 1,5 millió alatt... Tettyék szorozni!Amúgy ők elvileg egy pénzesebb ország: a GDP 30 ezer USD/fő, nálunk meg 20-22 körül van. Mitől csóróbbak?
Csak mi 9,7 millióan vagyunk, ők meg 1,5 millió alatt... Tettyék szorozni!Amúgy ők elvileg egy pénzesebb ország: a GDP 30 ezer USD/fő, nálunk meg 20-22 körül van. Mitől csóróbbak?
2,1 millió amúgy...Csak mi 9,7 millióan vagyunk, ők meg 1,5 millió alatt... Tettyék szorozni!
Erdekes. A svedek, olaszok, svajciak stb mind tartanak Bv206 lancos hernyokat, a franciak Koszovóban használták stb.A hegyekbe úgy általába nem jó az ilyesmi.
Ez már jobb érv.Típusfüggő.
A szűk hegyi utakra a lynx nem valami faszányos. Nagy is nehéz is.
1. Biztos kevesebb, mert arany barátom meg a családja a szomszédban lakik2,1 millió amúgy...
Észteknél 2 komplett dandár van kisebb lakosság mellett.
De ha jól értem Orbánt ezen mi is gondolkodunk.Mert azt vállaltuk
A Szlovének nem túl aktívak NATO szinten.
Az articulált láncos a világon a legjobb terepjaró képességet adó felfüggesztésrendszer.Erdekes. A svedek, olaszok, svajciak stb mind tartanak Bv206 lancos hernyokat, a franciak Koszovóban használták stb.
Nem, széles is hosszú is.Ez már jobb érv.Egy könnyebb verzió nem lehet jó nekik?
És az IFV?Erdekes. A svedek, olaszok, svajciak stb mind tartanak Bv206 lancos hernyokat, a franciak Koszovóban használták stb.
A CV egyébként sokkal alkalmasabb hegyi körülmények közè ( mondjuk a skandináv félszigetre terveztèk az meg mint tudjuk ölég hegyes meg mocsaras)Melyik, a CV90, vagy mire gondolsz?
Az articulált láncos a világon a legjobb terepjaró képességet adó felfüggesztésrendszer.
Ezt mar értem, de ennyire szűk lenne ott a terep, jobban, mint mondjuk a svédeknél?Meg egy bvs majdnem befér a lynx belterébe..
Erre gondolok. Hogy az is lancos, nagy és nehéz is.A CV egyébként sokkal alkalmasabb hegyi körülmények közè ( mondjuk a skandináv félszigetre terveztèk az meg mint tudjuk ölég hegyes meg mocsaras)
Az a beszélgetés tárgy, hogy Szlovénia szemez a Lynx-el. Akkor mégis mire gondolhatok amikor azt írom, hogy nem nagyon valók oda hasonlók?Melyik, a CV90, vagy mire gondolsz?
Nem csak érzékeltetni akartam a különbséget. Az olaszok is bvs-el tolják a hegyekben. Meg a frecciàkkal.Igen, ezért is imádjuk a raadasul uszokepes Bronco 3 elképzelést @pöcshuszár kollégával.
Viszont az egész akkor pis pont a tracked grip képességére van építve, ne feledd.
Ezt mar értem, de ennyire szűk lenne ott a terep, jobba..mint mondjuk a svédeknél?
A CV90 minden csak nem nagy és nehéznek sem különösebben nehéz, ha úgy kéred.Erre gondolok. Hogy az is lancos, nagy és nehéz is
80 centivel keskenyebb egy métertel rövidebb 10 tonnàval könnyebb, msjd egy méterrel alacsonyabbErre gondolok. Hogy az is lancos, nagy és nehéz is
a láncos igaz, de se nem nehéz se nem nagy vas a cvErre gondolok. Hogy az is lancos, nagy és nehéz is.
Ez igaz, de azért Szlovénia nem csak magas hegy! A gazdaságilag fejlett részeik nem ott vannak, és pont kelet felől vannak nyitott folyosók a nagyobb városokhoz.Nem látom magamelőtt azt a szlovén tábornokot akik 45 tonnás pajtákat akar magashegyi környezetben üzemetltetni![]()
A már 4 milliós lakossal sem bíró Horvátország biztos komoly veszélyforrás lehet a szlovénekre - éjjel-nappal tőlük rettegnek...Ez igaz, de azért Szlovénia nem csak magas hegy! Ráadásul a gazdaságilag fejlett részeik nem ott vannak, és pont kelet felől vannak nyitott folyosók a nagyobb városokhoz.
![]()
És
A működés biztosítása érdekében a fórum alapvető, illetve opcionális sütiket használ..