• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

embersarkany

Well-Known Member
2014. augusztus 22.
1 538
9 028
113
Ahogy Irán sem biztos, hogy a helyzet magaslatán áll, és 5D stratégia mentén hagyja módszeresen pusztítani a nukleáris/katonai/ipari infrastruktúráját napok óta, úgy Izrael sem biztos, hogy nem mérte el magát. Ne felejtsük, ott is tizenéve hatalmon lévő, belterjes politikai-katonai elit van, ami szintén kitermelte a saját maga kontraszelektált döntési mechanizmusait, ami az elmúlt években már nem egy látványos IDF felsüléshez vezetett....Ami kérdés, egyedül bírni fogják-e? (logisztika, utánpótlás, fegyverzet, de még talán kerozin szempontjából is, vélhetően nem). Kérdés, USA be fog-e egy bizonyos ponton avatkozni aktívan, ill. előállhat-e egy olyan helyzet, ahol már kényszerpályán lesz és nem lesz más lehetősége....Nem látunk bele a lapokba, de lehet volt egy olyan kalkuláció, hogy egyedül is belevágnak, ha kell, és az USA-nak nem lesz más választása, mint befejezni a dolgot....
de pontosan itt a probléma is. usa milyen "jogon" fejezi be a dolgot? van-e róla pl UN határozat?
már megint ott tartunk, hogy önmagát kikiáltva rendőrnek intézkedik.
valószínű, hogy Izrael egymaga nem tudja ezt befejezni. mivel nincs lehetősége "bombázáson" kívül másra. ahhoz viszont Irán túl nagy, túl tagolt. gerilla (aka terrorista) módszerekkel meg lehet próbálkozni persze, de én nem látom innen azt, hogy lenne erős többség az akaratuk mögött Iránban.
 

Aurél

Well-Known Member
2022. február 25.
683
4 939
93

Orosz tisztviselő figyelmeztet: az Izraelnek nyújtott amerikai segély destabilizálhatja a Közel-Keletet​


Szergej Rjabkov orosz külügyminiszter-helyettes figyelmeztetett, hogy az Izraelnek nyújtott közvetlen amerikai katonai segítség gyökeresen destabilizálhatja a helyzetet a Közel-Keleten, ahol hat napja dúl a légiháború Irán és Izrael között.
Rjabkovot az Interfax hírügynökség idézte, aki azt mondta, hogy Oroszország óva inti az Egyesült Államokat attól, hogy ilyen segítséget nyújtson Izraelnek, vagy akár csak fontolóra vegye azt. Azt mondta, hogy Moszkva kapcsolatban áll Izraellel és Iránnal.
 

kelepisti

Well-Known Member
2010. május 5.
3 614
10 890
113
Az biztos, hogy kevesebb ABM rakétja van Izraelnek, mint amennyi támadó rakétája Teheránnak. Utóbbiak olcsóbbak is. Most kell a THAAD óda, és a Patriot ABM rakétái.. Nem véletlenül van ott a két hordozó flottacsoportosítás, mert azok cca 10-12 hajója komoly rakétavédelmi képességekkel..
 

Groove

Well-Known Member
2017. október 3.
221
652
93
Az biztos, hogy kevesebb ABM rakétja van Izraelnek, mint amennyi támadó rakétája Teheránnak. Utóbbiak olcsóbbak is. Most kell a THAAD óda, és a Patriot ABM rakétái.. Nem véletlenül van ott a két hordozó flottacsoportosítás, mert azok cca 10-12 hajója komoly rakétavédelmi képességekkel..
Egy hordozó csoportban van kb 5 rakétás romboló ... mindegyiken kb 100 rakéta(ilyen-olyan).
Ha a két csoport üzembe áll a megfelelő pozícióban az kb több mint 1000 db lehetőség.
 

mlace

Well-Known Member
2018. február 16.
2 556
6 951
113
Itt most jó eséllyel versenyfutás van az iráni rakéta-erők és az izraeli légierő között. Szerintem max a jóisten tudja, ki áll nyerésre, földi halandó nem.

Abban nem nagyon hiszek, hogy az izraeliek jó helyzetben vannak, túl sok jel mutat arra, hogy elszámították magukat. Nyilván ezerrel próbálják kilőni az iráni indítókat, de egy lyukas garast nem adnék az eredményességről szóló kijelentésekért. Ls. az ukrán légvédelem 120%-os lelövési rátája.

Amire nagyon kíváncsi leszek, az az amerikai hadihajók vs. iráni motorcsónakok. Ahogy most látom, az USA elképesztően nagy hibát követ el ha odaküld bármilyen repülőgép hordozót és elkezdenek róla harci bevetéseket repülni.

Az izraeli légvédelem problémái jól mutatják miért nem lehet annyira bízni abban, hogy minden rakétát megfognak, pláne nem a hiperszonikus rakétákat.

Mit fog kezdeni bármilyen CSG azzal, ha 200 motorcsónak, mindegyiken 2 rakéta nekimegy egyszerre?
Azért Izrael "minden jót" megkap míg Ukrajna nagyrészr "másodvonalas" technikát.Lásd megkapták Izraelből 90-es évek eleji patriot ütegeket cserébe amerikai THAAD ütegek is védik Izraelt.Nyílván nem lehet ennyi raketát kivédeni de a több száz inditott BM-ből eddig pár tucat ha becsapódott.Meg a támadó Iráni BM-ek drónok nagyságrendekkel olcsóbbak mint az Iráni elfogók.Érem másik oldala hogy mekkora arányban semmisíti meg az Izraeli légierő az "előtolt" indító ütegeket.Ami biztos napok óta drasztikusan csökkent az indított iráni rakéták száma.Hogy ez az oka vagy csak tartalékolnak azért jó kérdés.Mindenesetre ebből a szempontból érthető Izrael nem akar tűzszünetet.Amíg folyamatos a "jelenlétük"Iráni légtérben nincs esélye az Irániaknak tömeges indításra.
 

Aurél

Well-Known Member
2022. február 25.
683
4 939
93
Nagyon fontos nyilatkozatot hallottunk az iráni legfelsőbb vezetőtől.

Legalább három üzenetet próbált meg elküldeni az amerikaiaknak.

Először is azt mondta, hogy [Izrael kezdeti csapásai] akkor történtek, amikor Irán közvetett nukleáris tárgyalásokat folytatott az Egyesült Államokkal, és hogy ez idő alatt semmiféle katonai vagy kemény fellépésnek nem volt jele Irán részéről.

Másodszor, azt mondta, hogy az amerikaiaknak tudniuk kell, hogy Irán nem fogja megadni magát, és hogy bármilyen amerikai katonai beavatkozás visszafordíthatatlan károkat okozna.

Harmadszor pedig azt mondta, hogy az amerikai szerepvállalás Izrael gyengeségének a jele.

Emellett szolidaritásáról biztosította az izraeli légicsapások által sújtott iráni állampolgárokat.


Ha tetszik, ha nem igaza van. Az iraeli támadás a kitűzött tárgyalási nap előtt történt, ennek megzavarására. Hát akkor b...sszák meg! Sokkal vadabb ez a helyzet, semmint, hogy innen bármi okosat lehetne mondani. Külön gyomorforgató a hazai média egyoldalú, pofátlanul cionista tájékoztatása. Mindenkire érvényes, Casteltől Somkútin át mindenkire. Hülyének néznek mindenkit. Marad a józan paraszti ész: A perzsákat nem lehet odahaza elverni... Ha igen, akkor sem. Nagyon sokba fog kerülni kb. mindenkinek ez a mutatvány. Nekünk is..
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 434
14 852
113
Az biztos, hogy kevesebb ABM rakétja van Izraelnek, mint amennyi támadó rakétája Teheránnak. Utóbbiak olcsóbbak is. Most kell a THAAD óda, és a Patriot ABM rakétái.. Nem véletlenül van ott a két hordozó flottacsoportosítás, mert azok cca 10-12 hajója komoly rakétavédelmi képességekkel..


...és marad nekik önvédelemre majd!
...vagy akkor majd jön az USA "Piros-Gomb" fenyegetés, hogy elkerüljék a II. V-h óta az első anyahajó-elvesztést? :oops:


Távlatokban nézve: Ha Kína(Oo.) ezt megengedi, akkor kb. mindent lehet!
  • Oo. khátrált Szerbia mögül!
  • Hallgatott Líbiában.
  • Szíriában pont az Iráni késlekedés miatt maradtak egyedül, ott nem volt más választásuk a az erőtlen-kiüresedett Szaddam-rezsim megmentésére, de így is egy kudarc --bár a szempontjukból nézve szinte győzelemmel felérő volt--...

Ha pedig a fentiek után Irán is el-/kiesik, az Kína szempontjából egy nagyon jelentős olaj-forrás elvesztése --presztízzsel együtt--, és könnyen lehet hogy a Japán szempontjából a II. V-h-hoz vezető veszteség-spirál indul be Kína számára is!
Szerintem Kína ezt nem engedheti meg magának!
A baj az, hogy arc-vesztés szempontjából az USA sem! Bibi meg megint 19-re húzott lapot, mert az előző Gázában bejött! A Bajuszos is így emelgette a tétet, aminek elég csúnya vége lett és megint a veszte oldalon állunk! Akit most is sürget az ellenük dolgozó Idő, mint a németek is szinte mindig. Őket az üzemanyag készleteik végessége, a mostani szövinket a társadalmi-demográfiai és gazdasági folyamatok!

Érdekesség képen egy nekünk is megszívlelendő OFF a tanulságokról: amíg a németek a II. V-h-ban tudták tartani az ütemezést és elég volt a villámháborújukhoz alapvetően szükséges üzemanyagkészletük, addig mindig győzelemmel szálltak ki az adott szakaszból!
Amikor ez nem ment --beszállt az USA--, elkezdődött a Végjáték!


.
 

Aurél

Well-Known Member
2022. február 25.
683
4 939
93
Még valami:
Az izraeli támadás a kitűzött tárgyalási nap előtt történt, ennek megzavarására. Hát akkor b...sszák meg! Sokkal vadabb ez a helyzet, semmint, hogy innen bármi okosat lehetne mondani. Külön gyomorforgató a hazai média egyoldalú, pofátlanul cionista tájékoztatása. Mindenkire érvényes, Casteltől Somkútin át mindenkire. Hülyének néznek mindenkit. Marad a józan paraszti ész: A perzsákat nem lehet odahaza elverni... Ha igen, akkor sem. Nagyon sokba fog kerülni kb. mindenkinek ez a mutatvány. Nekünk is..
Mire gondolok? Sikerül valóban jól betalálni az iráni urándúsítóba: Mekkora lesz a gamma sugárzás? Erről pofáznak az oroszok is, hogy ez őket is érinteni fogja és széljárástól függően mindenkit! Én nem akarom napi háromszor Müller Ceciliától hallgatni a napi gamma sugárzás jelentést... A másik, amit nem akarok az 1-2000 forintos gázolaj ár... Imádok kirándulni és élni!!! Nekem ennyit nem érnek a zsidó faszságok és eleve semennyit sem!!!!!
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
12 049
26 491
113
Ez kamu.
Több helyről is van pedig róla hír, függetlenül attól, hogy ez lett volna a konkrét gép.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 854
21 175
113
Az biztos, hogy kevesebb ABM rakétja van Izraelnek, mint amennyi támadó rakétája Teheránnak. Utóbbiak olcsóbbak is. Most kell a THAAD óda, és a Patriot ABM rakétái.. Nem véletlenül van ott a két hordozó flottacsoportosítás, mert azok cca 10-12 hajója komoly rakétavédelmi képességekkel..

A földközi tengeri USA hajóraj, ami az izraeli partoknál van, jó eséllyel légvédelmi feladatokra van ott.
 

tiz

Well-Known Member
2016. július 21.
619
3 830
93
Ami biztos napok óta drasztikusan csökkent az indított iráni rakéták száma.

Ez az, amit nem látok (bár attól még igaz lehet).

Amit látok az az, hogy Irán egyre keményebb célpontokat talált el, és utána Izrael elrendelte a teljes hírzárlatot.

Ha egyértelmű diadalmenet lenne, akkor arról harsogna az izraeli sajtó, ahogy az első napokban csinálták.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 854
21 175
113
Ez az, amit nem látok (bár attól még igaz lehet).

Amit látok az az, hogy Irán egyre keményebb célpontokat talált el, és utána Izrael elrendelte a teljes hírzárlatot.

Ha egyértelmű diadalmenet lenne, akkor arról harsogna az izraeli sajtó, ahogy az első napokban csinálták.

Ez esetben akkor én is tévedtem tegnap, hogy azt írtam, saccra 2 hétig tart ez. Mert akkor a helyzet fokozódik és újabb szereplők lépnek be a színjátékba. Viszont az irániak kínai, pakisztáni fegyverzettechnikai támogatása esetén, csak órák kérdése és az USA is beszáll, ebben biztosak lehetünk.
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 933
32 763
113
Ezt kicsit túldimenzionálod. Én arra utaltam hogy az látszik hogy Izrael lő, Irán meg nem lő. Szerintem azért nem lő Irán mert nem tud. A megmagyarázást meghagyom a rengeteg hozzáértőnek
elnézést , nem vagyok hopzzáértő .. :)

de azokon a videókon amit én illesztettem be mit látunk véleményed szerint ?

1.azt hogy Irán nem lő ,mert nincs mivel ?
2.azt hogy élelmes izraeli kőművesek ellopták a cementet ?

mert az épületek mégis csak "összedőltek" valamitől , erősebb szél fújt a tenger felől vagy mégis mi történt szerinted ?

vagy mégis csak az iráni rakéták tehetnek róla,amiről itt kijelentetted hogy azért nem lő ki Irán mert nem tud ?

és tényleg minden tisztelettel kérdezem,miért kell a valóságtól ennyire elrugaszkodni ? azt hogy ha valakinek nem szimpatikus a jelenlegi perzsa rendszer megértem, azt ha az izraelivel nem szimpatizál valaki azt is megértem .. de ettől függetlenül miért kell letagadni a valóságot ?

írnak itt olyan blődségeket néhányan (és ez egy szakmaibb fórum lenne) hogy még a Portfolión vagy a Telexen se mernék leírni pedig ott aztán válogatás nélkül összehordanak mindenféle faszságot ..

miért hihetetlen az amit a saját szemetekkel láthattok az izraeli TV-ben,hogy igen, lőnek a perzsák különféle rakétákat,és igen ezek közül van ami becsapódik Izrael területén, és igen, ennek vannak emberi és anyagi vonzatai is, (remélem csak anyagi lesz) ,

miért kell egy alternatív valóságot gyártani és azt hangoztatni ahelyett,ami valójában történik ?

holott ezt mindenki saját maga le is tudja ellenőrizni az internetes videómegosztó platformokon vagy a közösségi médiafelületeken keresztül legyen az youtube, reddit, tiktok,x, facebook akármi .. miért kell magatokból bohócot csinálni ? :)

tényleg minden támadás nélkül kérdezem,mert nem értem az okát
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 854
21 175
113

bolneroll

Well-Known Member
2014. február 7.
450
1 204
93
Egy hordozó csoportban van kb 5 rakétás romboló ... mindegyiken kb 100 rakéta(ilyen-olyan).
Ha a két csoport üzembe áll a megfelelő pozícióban az kb több mint 1000 db lehetőség.
1000 / 300 rakétaindítással naponta, az majdnem négy azaz 4 nap. Persze a 300-ból mennyi az amire S3-at kell emelni az kérdés. Ha mondjuk csak 10-re, akkor már 3 hónapig is elegendőek a készletek.

Kérdés a téma szakértőihez:
A tenger közepén manőverező jenki flottacsoportról ki tudja megmondani, hogy indított-e légvédelmi rakétát, ami valahol Jordánia felett túl az atmoszférán leszed egy célpontot? Mennyire lehet ezt eltitkolni?
 

Aurél

Well-Known Member
2022. február 25.
683
4 939
93
a-moszkvai-voros-ter-es-a-kreml-telen-1068x643.webp


Moszkva: Izrael törvénytelen támadásai a világot nukleáris katasztrófa felé sodorják

2025.06.18.

Izrael támadásai Irán békés célú atomlétesítményei ellen törvénytelenek, és a világot nukleáris katasztrófa felé sodorják, amelynek következményei mindenhol érezhetőek lesznek, beleértve Izraelt is – közölte az orosz külügyminisztérium.

Kövesd Telegram csatornánkat!
Folyamatosan frissítjük a közel-keleti háború híreivel
és az orosz-ukrán konfliktus rövid híreivel is

„Az izraeli fél által az iráni békés célú atomlétesítmények ellen folytatott intenzív támadások nemzetközi jog szempontjából törvénytelenek, elfogadhatatlan veszélyt jelentenek a nemzetközi biztonságra, és a világot nukleáris katasztrófa felé sodorják, amelynek következményei mindenhol érezhetőek lesznek, beleértve Izraelt is” – hangsúlyozta az orosz külügyminisztérium.
A minisztérium megjegyezte, hogy Oroszország abból indul ki, hogy az iráni-izraeli konfliktus csak diplomáciai úton rendezhető.

Moszkva támogatja ezt a hozzáállást, és szilárdan abból indul ki, hogy a kívánt rendezés csak diplomáciával és tárgyalásokkal biztosítható” – tették hozzá.

Moszkva tudomásul veszi Irán egyértelmű nyilatkozatait a nukleáris fegyverek elterjedésének megakadályozásáról szóló szerződéshez (NPT) való ragaszkodásáról és a Washingtonnal való kapcsolatok újrafelvételére való készségéről.
„Oroszország tudomásul veszi az iráni fél egyértelmű nyilatkozatait az IAEA-egyezményben vállalt kötelezettségek iránti változatlan elkötelezettségéről és az Egyesült Államokkal való kapcsolatok újrafelvételének készségéről, hogy olyan megoldásokat találjanak, amelyek minden alaptalan gyanút és előítéletet eloszlatnak Teherán nukleáris programjával kapcsolatban, feltéve, hogy Izrael beszünteti támadásait” – jelezték a diplomáciai források.
Az orosz fél várja a a Nemzetközi Atomenergia-ügynökségtől az izraeli támadások által az iráni atomenergetikai komplexumnak okozott károk objektív és „nem szépített” értékelését tartalmazó jelentést.
„Az orosz fél elvárja az Atomenergia Ügynökség vezetésétől, hogy a legközelebbi időben készítsen részletes írásbeli jelentést az NAÜ Biztonsági Tanácsának és az ENSZ Biztonsági Tanácsának, amely objektív és ”nem szépített” a károkról, amelyeket az izraeli hadsereg okozott Irán nukleáris-energetikai komplexumának biztonságában, valamint az NAÜ garanciáinak alkalmazásában Iránban, beleértve az ott tartózkodó ellenőrök megfélemlítését, akiknek életét halálos veszély fenyegeti” – áll a dokumentumban.

„Oroszország felszólítja az izraeli vezetést, hogy gondolja át döntését, és haladéktalanul szüntesse be a NAÜ ellenőrzése alatt álló nukleáris létesítmények és telephelyek elleni támadásokat” – közölte az orosz külügyminisztérium.
A külügyminisztérium kijelentette, hogy Izrael csak azoknak az államoknak a támogatását élvezi, amelyek bűntársai az Irán elleni agresszióban.
„A világ többségének kemény és megalkuvást nem ismerő reakciója Izrael iráni területek, köztük nukleáris energiainfrastruktúra elleni támadásaira, valamint az ENSZ Biztonsági Tanácsának június 13-i rendkívüli ülésének és a NAÜ Iráni Ügyekért Felelős Kormányzótanácsának június 16-i rendkívüli ülésének eredményei azt mutatják, hogy az izraeli vezetés konfrontatív politikája és romboló cselekedetei csak azoknak az államoknak a megértését és támogatását élvezik, amelyek tényleges bűntársaik és opportunista megfontolásokból cselekszenek” – áll a minisztérium közleményében.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 854
21 175
113
Nem moralizálni kell, hogy Teheránnak van igaza stb. hanem az atomháborút elkerülni. Persze az lenne a legjobb, ha abbahagná azonnal a támadásokat Izrael, és maradna a védelmi pajzs amcsi-izraeli. De az Iráni atomprogtam folyna tovább.. Mit lehet tenni???

Megkezdett akciót nem állítunk le, mert az a legrosszabb, tanították egykoron kiképzőink Szombathelyen.....
Amit most tehet a világ hogy figyeli ki tudja felgyorsítani az események menetét. Aztán egy gyors végkifejlet adott helyzetet teremt. Ez lehet egy rendszerváltás Iránban, ha az amerikai fél is beszáll ás teljesen végeznek az iráni vezetéssel és rezsimmel. Megtámogatva egy népi megmozdulással, ami a rendszer ellenében nyilvánul meg.
Illetve, nem döntik meg a rendszert, mert nem tudják mi lesz utána biztosan és csak bombáznak, az irániak meg rakétáznak tovább. Akkor a háború elhúzódik és nem lehet tudni a végét. Békekötés a felek között nem egyhamar lesz.
 
  • Tetszik
Reactions: Catles