Véget ért egy korszak: bezár az Epronex–Hungary csapata
Mivel 2026-ra nem tudta előteremteni a működéshez szükséges anyagi feltételeket, így a 2025-ös idény végén lehúzza a rolót hazánk egyik kontinentális sora.
És egy hozzáértő fb kommentje:
Mert nem szálltak be, vagy legalábbis nem többel egy BAZ 3. serdülő labdarúgójáték csapat költségvetésénél a nagy magyar cégek - kivéve pld. United Shipping -, nemzeti vállalatok, bankok - kivéve pld. MBH - s az önkormányzatok közül is csak néhány.
Mert senki sem tudta a magyar közönség fülébe ütetni, miért is olyan nagyszerű és kivételes a többi nagyszerű és kivételes sportág mellett az országúti kerékpárversenyzés.
Mert nincs sajtó. Mert az nem sajtó, hogy "Gipsz Jakab 4 óra 43 perc 25 másodperces időeredménnyel az előkelő xedik helyen végzett a holland Gyps Jakobsen 4 óra 42 perc 10 másodperces időeredménye mögött". Az ilyen sajtó csak egyes sportvezetőknek tetszik, az olvasóknak nem.
Mert nem nőtt ki szakújságíró gárda. Mert nem kerékpáros újságíró az, aki nem verekedte be a lapjába, híradójába, hogy például Viktor Filutás pár hete Európa-bajnok lett. Mert az nem kerékpáros sportriporter és nem kommunikációs szakember, aki fél órán át géphangon sorolja, hogy ahol most halad át a mezőny, ott melyik püspök hányszáz évvel ezelőtt milyen tarhonyát termesztett vagy hogy a környéken melyik labdarúgójátékcsapat stadionja található. (Ilyesmit is el kell mondani, muszáj, de nem így. Létezne erre például az úgynevezett beakasztásos technika). Mert nem kerékpáros sportújságíró az, aki nem halászta ki például a Tour de Hongrie kitűnő sztorijait, mondjuk Jacobsen és Groenewegen találkozásáról.
Mert nincs a sportág körül egy értelmiségi, vállalkozói, művészekből stb. álló holdudvar, pedig rengeteg rajongónk, rengeteg bringás van közöttük.
Mert ez mind - sok más mellett - okozta azt, hogy pénzhiányba fullad egy jó magyar bringáscsapat, s a hírek szerint egy másik is bajban van. Mert emiatt több mint füstölgök itt most.
Fenntartom-e még a jópár éve tett kijelentésemet? Hogy a kerékpárversenyzés az új magyar sikersportág?
Igen, fenntartom.
Mert ha nem tartanám fenn, azt jelentené, hogy veszem le a bukómat, hogy húzom ki a ziherejsztűket a rajtszámomból - hogy feladom.
Na. A többiről később, fogatlan prókátorként, a kerékpársport lobbistájaként addig is köszönöm, ha elolvastátok.



