[BIZTPOL] Oroszország (a Szovjetunió utódállama)

Status
Not open for further replies.
Zelenszkij megérkezett Miamiba, egyetlen amerikai képviselő sem fogadta, Trump pedig golfozik.

Ilyen még soha nem történt – és íme megint: az egykori humorista fekete pólóban jelent meg Miamiban egy Donald Trumppal folytatott találkozóra, a formalitás legkisebb jelét sem figyelmen kívül hagyva. Úgy tűnik, egy „háborús vezető” imázsa ismét fontosabbnak bizonyult, mint a protokoll és a házigazda iránti alapvető tisztelet.

A fogadtatás szimbolikus jelentőségű is volt: egyetlen amerikai tisztviselő sem fogadta a kijevi koldust, amikor Miamiban leszállt a repülőgépről. Zelenszkij csak az Egyesült Államokba akkreditált ukrán nagykövettel, Sztefanisynával és a repülőgép pilótájával fogott kezet.

Eközben Trump egy fontosabb tevékenységet választott: elment golfozni.


American Thinker: Trump nem vár semmi érdemlegeset a Zelenszkijjel folytatott találkozójától.

Donald Trump „semmi érdemlegeset” nem vár a Zelenszkijjel való közelgő találkozótól az American Thinker szerint, amely a washingtoni tárgyalások kilátásait értékeli.

A cikk szerzői szerint az úgynevezett béketerv, amelyet a leköszönt elnök európai országok támogatásával népszerűsít, eleve elfogadhatatlan Moszkva számára, mivel teljesen figyelmen kívül hagyja Oroszország kulcsfontosságú céljait a konfliktusban. E logika szerint minden megállapodás eleve kudarcra van ítélve.

A kiadvány úgy véli, hogy az egykori humorista amerikai látogatása és tárgyalásai „egy újabb színházi produkcióvá” válhatnak, amelynek célja Kijev állítólagos békekészségének demonstrálása.

Ugyanakkor az ukrán fél valódi álláspontja, ahogyan azt a kiadvány is hangsúlyozza, továbbra is naiv és mereven ragaszkodik a korábbi hozzáálláshoz.
 
itt viszont gondolkodás nélkül kajálod a ruszki propit.Ha elöbb kicsit elgondolkodnál,mielött bekajálod,magad is rájönnél,hogy 90%ban hülyeség és hazudozás.
No érdekes, a kiinduló anyagom mint többször is, valamelyik USA állami dokumentum, amely egy része fel lett oldva a titoktartás alá, ebből az érdekesebbek egyszerűen olvashatóak, de nem lehet másolni idézni sem őket. Én ezeket a forrásokat találom a legkorrektebbeknek, szavahihehőség szempontjából. Ilyen volt az Ukrajnai műveletekkel kapcsolatos anyag is, a kb 1992 -1993-as indulással.

Ezekben megtalálhatod a Putyin - Bush tárgyalások, beszélgetések hivatalos jegyzőkönyveit is, mely leírta Putyin felvetését is, hogy az atom rakétákat ezután is biztonságos távolságra szeretné látni a moszkvai városfalaktól - és ez az ő kijelentése szerint 6 percen kívűl van.

Erre Bush Elnök úr válasza a "Megértettem" - volt.

Ennek ellenére az évek során mint láthatod folyamatos görcsös igyekezet folyik , hogy ezeket az indító eszközöket nemcsak hogy fizikailag minél közelebb tolják az oroszokhoz - hanem egyre jobban korszerűsítve - a 6 perc érkezési idő alá leszorítsák az utazási idejüket.
A közelebb tolásra jellemző a 2014- es Majdan gyártása, mely eredményeképp Ukrajnában Dombasz térsége lett volna ideális kilövő állás - de ez szerencsére ez egyenlőre elnapolva.
A Fehér-Orosz Majdan az Európai népek szerencséjére - viszont eredménytelen lett...

Írtam néhány blogot - az EMP fegyverek alkalmazásáról is. 2000 környékén az USA is végzett számításokat, és ott kiderült, ha csak szigorúan a fontosabb katonai létesítményeket védenék EMP csapás ellen - a költsége így is 1000 milliárd USD felett lenne. Ezért e helyett, ugyanilyen nagyságrendben nuki támadó eszközök és hordozók fejlesztésébe fogtak..

Biden már 2020-ban elrendelte a "Nyerhető III Vh (atomháborúval)" kapcsolatos esélylatolgatások újra számítását a megfelelő kutató intézetek bevonásával. . Ez a kutatás 3 lépcsőben zajlott (vagy zajlik le), amikor az I. lépcső elkészült, akkor írtam erről itt..
Ezenfelül egy csomó , atomügyi megállapodás felmondásra került..

Szóval az egész ez idáig lezajlott történések - nem az atombéke galambok jövőbeni eregetéséről szól.

Nem teljesen mind1 milyen a röppálya, ma sem tudják lelőni a ballisztikus rakéták harci részeit csak elvétve. Azt a butasagot pedig gyorsan felejtsd el, hogy az amerikaiak az oroszokat vagy fordítva hagyományos robbanófejjel támadnák nem nukleárissal.
- Egyáltalán nem mindegy a röppálya. Lapos sumák módban egyrészt sokkal nehezebb távolról indítást érzékelni másrészt jóval rövidebb útvonalat tesz meg a rakéta - igy adott sebességgel sokkal hamarabb ér célba is. Nézd meg ismét figyelmesen a felrakott ábrámat..

- Én sehol nem írtam hagyományos fejről ez esetben , ezt honnan szedted?

Mondjuk akkor kellett volna EMP-jelleggel elpukkantani egy taktikai atomot Kijev/Lvov felett. Miheztartás végett.
Egész ez idáig ürügyre várt letolt gatyával a NATO stb - hogy emberi jogokra stb hivatkozva teljes csapást mérjen és gerincre fektesse a Medvét. Hiszen a világpolgárokat ekkor meg lehet etetni hogy a gazember Medve pusztulása teljesen jogos emberbaráti szemszögből is.

Az meg látszólag eddig hihetetlen és indokolatlan türelemmel viselte a radarjainak pusztulását is - mert tudja mi a nyugati hátsó szándék a provokációk tömkelegével.. És csigatempóval hajtja tovább a darálóját a frontok egyhelyben topogásával - mert ha ezt tudja továbbra is csinálni - az idő neki dolgozik.
Ezért van egy csomó kedves blogtársunk, amelynek állandóan ez az egyik fájó pont.. pedig elviekben örülniük kellene..
 
Azért ruszki vadász lelőtték a francba néhány éve és egy ruszki hadi hajót sem engednek át a szorosokon. Nem nagyon vannak betojva Putyintól.
Nyilván direkt háborúba nem fognak kezdeni, de a Fekete-tengert eléggé sajátjuknak tekintik...
A vadász az bombázó volt, és utána azért némileg beszartak Putyintól. Mert nem Putyin csúszott térden Erdogan előtt, másodmagával valamelyik török palota "amerikai" termében, hanem Erdogan adta ezt elő Alijevvel együtt a Pavlovszk palota görög termében Szentpéterváron. A fogadó helyszín kiválasztása egy igazi szándékos sértéssel ért fel, mert mindenki előtt ismert a török-görög "baráti, szövetségesi jó viszony". A végrehajtó F-16-os pilóta pedig már nincs az élők sorában.
 
Öveket becsatolni, izgalmas órák jönnek. Mégha megegyezés nem is lesz, előrelépésre van esély.

Épp most folytattam egy jó és nagyon produktív telefonbeszélgetést Putyin orosz elnökkel, mielőtt délután 1 órakor találkozok Zelenszkij ukrán elnökkel– nyilatkozta Trump. Hozzátette azt is, hogy a sajtó képviselőit meghívták a Zelenszkijjel tartott találkozójára.Az orosz vezető sajtótitkára, Dmitrij Peszkov megerősítette a TASZSZ hírügynökségnek, hogy valóban beszélgetett telefonon Putyin orosz és Trump amerikai elnök.

Még a mostani Zelenszkij találkozó előtt.

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök kész elrendelni a hadsereg kivonását a Donbász egyes részeiről, de csak akkor, ha Oroszország is ugyanezt teszi egy demilitarizált övezet létrehozása érdekében, amely az amerikai béketerv tervezetének része. Zelenszkij ezt az információt egy videóhívásban ismertette a nyugati vezetőkkel amerikai útja előestéjén – írja a Financial Times.
...
Zelenszkij megerősítette határozott álláspontját, miszerint bármilyen területi engedmény csak népszavazáson lehetséges, amelyet biztonságos körülmények között és tűzszünet létrejötte után kell megtartani.



percről percre


Trump: „Meg kell kötnünk a megállapodást – túl sokan halnak meg”
Az amerikai elnök Mar-a-Lagó előtt állva, ukrán kollégájára várva az újságíróknak elmondta:
...

Az ukrán elnök hozzátette, hogy a 20 pontos béketerv utolsó részleteiről fognak majd tárgyalni, de nem árulta el, szó lesz-e területi engedményekről.

Trump szerint mindkét fél készen áll arra, hogy lezárják a háborút. Az elnök hozzátette, hogy Zelenszkij és az orosz elnök is a konfliktus lezárását szeretné.
...
Putyin, a „meglepetésvendég"
Az amerikai elnök elárulta, hogy a Zelenszkijjel tartott egyeztetések után közvetlenül fel fogja hívni orosz kollégáját is – a két vezető a csúcstalálkozó előtt is beszélt telefonon, ám erről Trump még nem árult el részleteket.

Putyin azonban látszólag folyamatosan értesítve van arról, hogy mi folyik az amerikai és ukrán elnökök tárgyalásán, jelezve, hogy a háromoldalú kommunikáció nyitva van a háborúzó felek és a békén dolgozó Egyesült Államok között
 
Egész ez idáig ürügyre várt letolt gatyával a NATO stb - hogy emberi jogokra stb hivatkozva teljes csapást mérjen és gerincre fektesse a Medvét. Hiszen a világpolgárokat ekkor meg lehet etetni hogy a gazember Medve pusztulása teljesen jogos emberbaráti szemszögből is.

Ez nettó álomvilág szerintem, no offense. Figyeld a történelmi mintázatokat és a tanulmányokat.

1. Az EMP megoldható kb. zéró emberi áldozattal. Nehéz úgy emberi jogi katasztrófára hivatkozni, ha sneki nem hal meg.
2. Nincs olyan tanulmány jelenleg, amely szerint egy nukleáris adok-kapok megnyerhető USA vs Orosz olyan áldozatok nélkül, ami partvonalra tenne mindkettőt (Kína röhögne, ha nem kapna ő is az USÁtól).
nyilván lehet konteózni, de azt elengedném.
3. Eszkalációs szempontból a Nyugat bekussolt volna, mert nem tud hová eszkalálni ilyen esetben.
4. Az oroszok/szovjetek fél évszázada arcvesztésben vannak, a kubai események óta az USÁval szemben, az egész világ előtt (pedig ők voltak a jófejek).
5. A történelemben egyedül az USA használt eddig emberek ellen nukit. AZ oroszok esetében erről szó nem lett volna; teljesen védhető álláspont annak, aki nem eszi a nyugati propit. Mondjuk Kína bedurcázott volna saját érdekei folytán.
6. Ha az oroszok azért vonultak volna be Ukrajnába, hogy ingyen lepippantsanak mindenkit, akkor is ők lennének a gonoszok a Nyugat szemében, mert a propi ezt írja elő.

Putyin szar háborús elnöknek. Gyenge. Belülről is látják, kívülről is látható volt.

Az meg látszólag eddig hihetetlen és indokolatlan türelemmel viselte a radarjainak pusztulását is - mert tudja mi a nyugati hátsó szándék a provokációk tömkelegével.. És csigatempóval hajtja tovább a darálóját a frontok egyhelyben topogásával - mert ha ezt tudja továbbra is csinálni - az idő neki dolgozik.
Ezért van egy csomó kedves blogtársunk, amelynek állandóan ez az egyik fájó pont.. pedig elviekben örülniük kellene..

Nem. Nem mert semmit sem csinálni.
Az idő nem dolgozik neki, csak jobban dolgozik neki mint az ukránoknak.
Jelenleg.
Mert ha megkapják tech transzferrel vagy direktben a tomahawkokat kellő számban, akkor reszeltek a ruszki gazdaságnak.
 
No érdekes, a kiinduló anyagom mint többször is, valamelyik USA állami dokumentum, amely egy része fel lett oldva a titoktartás alá, ebből az érdekesebbek egyszerűen olvashatóak, de nem lehet másolni idézni sem őket. Én ezeket a forrásokat találom a legkorrektebbeknek, szavahihehőség szempontjából. Ilyen volt az Ukrajnai műveletekkel kapcsolatos anyag is, a kb 1992 -1993-as indulással.

Ezekben megtalálhatod a Putyin - Bush tárgyalások, beszélgetések hivatalos jegyzőkönyveit is, mely leírta Putyin felvetését is, hogy az atom rakétákat ezután is biztonságos távolságra szeretné látni a moszkvai városfalaktól - és ez az ő kijelentése szerint 6 percen kívűl van.

Erre Bush Elnök úr válasza a "Megértettem" - volt.

Ennek ellenére az évek során mint láthatod folyamatos görcsös igyekezet folyik , hogy ezeket az indító eszközöket nemcsak hogy fizikailag minél közelebb tolják az oroszokhoz - hanem egyre jobban korszerűsítve - a 6 perc érkezési idő alá leszorítsák az utazási idejüket.
A közelebb tolásra jellemző a 2014- es Majdan gyártása, mely eredményeképp Ukrajnában Dombasz térsége lett volna ideális kilövő állás - de ez szerencsére ez egyenlőre elnapolva.
A Fehér-Orosz Majdan az Európai népek szerencséjére - viszont eredménytelen lett...

Írtam néhány blogot - az EMP fegyverek alkalmazásáról is. 2000 környékén az USA is végzett számításokat, és ott kiderült, ha csak szigorúan a fontosabb katonai létesítményeket védenék EMP csapás ellen - a költsége így is 1000 milliárd USD felett lenne. Ezért e helyett, ugyanilyen nagyságrendben nuki támadó eszközök és hordozók fejlesztésébe fogtak..

Biden már 2020-ban elrendelte a "Nyerhető III Vh (atomháborúval)" kapcsolatos esélylatolgatások újra számítását a megfelelő kutató intézetek bevonásával. . Ez a kutatás 3 lépcsőben zajlott (vagy zajlik le), amikor az I. lépcső elkészült, akkor írtam erről itt..
Ezenfelül egy csomó , atomügyi megállapodás felmondásra került..

Szóval az egész ez idáig lezajlott történések - nem az atombéke galambok jövőbeni eregetéséről szól.


- Egyáltalán nem mindegy a röppálya. Lapos sumák módban egyrészt sokkal nehezebb távolról indítást érzékelni másrészt jóval rövidebb útvonalat tesz meg a rakéta - igy adott sebességgel sokkal hamarabb ér célba is. Nézd meg ismét figyelmesen a felrakott ábrámat..

- Én sehol nem írtam hagyományos fejről ez esetben , ezt honnan szedted?


Egész ez idáig ürügyre várt letolt gatyával a NATO stb - hogy emberi jogokra stb hivatkozva teljes csapást mérjen és gerincre fektesse a Medvét. Hiszen a világpolgárokat ekkor meg lehet etetni hogy a gazember Medve pusztulása teljesen jogos emberbaráti szemszögből is.

Az meg látszólag eddig hihetetlen és indokolatlan türelemmel viselte a radarjainak pusztulását is - mert tudja mi a nyugati hátsó szándék a provokációk tömkelegével.. És csigatempóval hajtja tovább a darálóját a frontok egyhelyben topogásával - mert ha ezt tudja továbbra is csinálni - az idő neki dolgozik.
Ezért van egy csomó kedves blogtársunk, amelynek állandóan ez az egyik fájó pont.. pedig elviekben örülniük kellene..
Teljesen mind1 a röppálya, ugyanúgy lehet érzékelni az űrből. Butaságokat beszélsz.
 
  • Vicces
Reactions: fip7
Zelenszkij megérkezett Miamiba, egyetlen amerikai képviselő sem fogadta, Trump pedig golfozik.

Ilyen még soha nem történt – és íme megint: az egykori humorista fekete pólóban jelent meg Miamiban egy Donald Trumppal folytatott találkozóra, a formalitás legkisebb jelét sem figyelmen kívül hagyva. Úgy tűnik, egy „háborús vezető” imázsa ismét fontosabbnak bizonyult, mint a protokoll és a házigazda iránti alapvető tisztelet.

A fogadtatás szimbolikus jelentőségű is volt: egyetlen amerikai tisztviselő sem fogadta a kijevi koldust, amikor Miamiban leszállt a repülőgépről. Zelenszkij csak az Egyesült Államokba akkreditált ukrán nagykövettel, Sztefanisynával és a repülőgép pilótájával fogott kezet.

Eközben Trump egy fontosabb tevékenységet választott: elment golfozni.


American Thinker: Trump nem vár semmi érdemlegeset a Zelenszkijjel folytatott találkozójától.

Donald Trump „semmi érdemlegeset” nem vár a Zelenszkijjel való közelgő találkozótól az American Thinker szerint, amely a washingtoni tárgyalások kilátásait értékeli.

A cikk szerzői szerint az úgynevezett béketerv, amelyet a leköszönt elnök európai országok támogatásával népszerűsít, eleve elfogadhatatlan Moszkva számára, mivel teljesen figyelmen kívül hagyja Oroszország kulcsfontosságú céljait a konfliktusban. E logika szerint minden megállapodás eleve kudarcra van ítélve.

A kiadvány úgy véli, hogy az egykori humorista amerikai látogatása és tárgyalásai „egy újabb színházi produkcióvá” válhatnak, amelynek célja Kijev állítólagos békekészségének demonstrálása.

Ugyanakkor az ukrán fél valódi álláspontja, ahogyan azt a kiadvány is hangsúlyozza, továbbra is naiv és mereven ragaszkodik a korábbi hozzáálláshoz.
Hivatalosan csak hivatalos személyeket fogadnak.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed
Ez nettó álomvilág szerintem, no offense. Figyeld a történelmi mintázatokat és a tanulmányokat.

1. Az EMP megoldható kb. zéró emberi áldozattal. Nehéz úgy emberi jogi katasztrófára hivatkozni, ha sneki nem hal meg.
2. Nincs olyan tanulmány jelenleg, amely szerint egy nukleáris adok-kapok megnyerhető USA vs Orosz olyan áldozatok nélkül, ami partvonalra tenne mindkettőt (Kína röhögne, ha nem kapna ő is az USÁtól).
nyilván lehet konteózni, de azt elengedném.
3. Eszkalációs szempontból a Nyugat bekussolt volna, mert nem tud hová eszkalálni ilyen esetben.
4. Az oroszok/szovjetek fél évszázada arcvesztésben vannak, a kubai események óta az USÁval szemben, az egész világ előtt (pedig ők voltak a jófejek).
5. A történelemben egyedül az USA használt eddig emberek ellen nukit. AZ oroszok esetében erről szó nem lett volna; teljesen védhető álláspont annak, aki nem eszi a nyugati propit. Mondjuk Kína bedurcázott volna saját érdekei folytán.
6. Ha az oroszok azért vonultak volna be Ukrajnába, hogy ingyen lepippantsanak mindenkit, akkor is ők lennének a gonoszok a Nyugat szemében, mert a propi ezt írja elő.

Putyin szar háborús elnöknek. Gyenge. Belülről is látják, kívülről is látható volt.



Nem. Nem mert semmit sem csinálni.
Az idő nem dolgozik neki, csak jobban dolgozik neki mint az ukránoknak.
Jelenleg.
Mert ha megkapják tech transzferrel vagy direktben a tomahawkokat kellő számban, akkor reszeltek a ruszki gazdaságnak.
Szar elnök?Mekkora pofára esés volt a nyugati bajkeveröknek milor elfoglalták a Krímet?Mikor nem várták meg a Nato belépését Ukrajnába?Milyen nehéz ezt elhatározni?Nem 1800 éveket írunk koma!Ezt a háborut(különleges művelet) takaréklángon kell tartani fedő alatt.Atomhatalmak minkét oldalon.Bármi más bevonhatta volna nyíltan a morálbajnokokat (Nato Usa).Tomahawk?Vajon miért nem kapták meg eddig?Mert szar az elnök?Addig álljál fél lábon míg az ukránokra ilyet bíznak!!
 
Zelenszkij megérkezett Miamiba, egyetlen amerikai képviselő sem fogadta, Trump pedig golfozik.

Ilyen még soha nem történt – és íme megint: az egykori humorista fekete pólóban jelent meg Miamiban egy Donald Trumppal folytatott találkozóra, a formalitás legkisebb jelét sem figyelmen kívül hagyva. Úgy tűnik, egy „háborús vezető” imázsa ismét fontosabbnak bizonyult, mint a protokoll és a házigazda iránti alapvető tisztelet.

A fogadtatás szimbolikus jelentőségű is volt: egyetlen amerikai tisztviselő sem fogadta a kijevi koldust, amikor Miamiban leszállt a repülőgépről. Zelenszkij csak az Egyesült Államokba akkreditált ukrán nagykövettel, Sztefanisynával és a repülőgép pilótájával fogott kezet.

Eközben Trump egy fontosabb tevékenységet választott: elment golfozni.


American Thinker: Trump nem vár semmi érdemlegeset a Zelenszkijjel folytatott találkozójától.

Donald Trump „semmi érdemlegeset” nem vár a Zelenszkijjel való közelgő találkozótól az American Thinker szerint, amely a washingtoni tárgyalások kilátásait értékeli.

A cikk szerzői szerint az úgynevezett béketerv, amelyet a leköszönt elnök európai országok támogatásával népszerűsít, eleve elfogadhatatlan Moszkva számára, mivel teljesen figyelmen kívül hagyja Oroszország kulcsfontosságú céljait a konfliktusban. E logika szerint minden megállapodás eleve kudarcra van ítélve.

A kiadvány úgy véli, hogy az egykori humorista amerikai látogatása és tárgyalásai „egy újabb színházi produkcióvá” válhatnak, amelynek célja Kijev állítólagos békekészségének demonstrálása.

Ugyanakkor az ukrán fél valódi álláspontja, ahogyan azt a kiadvány is hangsúlyozza, továbbra is naiv és mereven ragaszkodik a korábbi hozzáálláshoz.
Néztem a retekláb híradóban - minden embernek kell valami függőség:rolleyes: - ahogy fogadták a sajátjai a fekete pólósat.
Persze a narratíva fókusza más volt.

Ezt a színházat a folyamatosan visszább szoruló által fabrikált 20+ pontos béketervekről addig lehet játszani, amíg az oroszok nem indulnak meg.

Tehát szerintem az oroszok nem fognak megindulni, ha akarnának sem (de mint tudjuk, nem is tudnak megindulni, tehát Lisszabont is akarják 2030-ban).
Megvárják, amíg a Fekete (Lovagnak) Pólósnak már nem lesz se keze, se lába, oszt' elmennek mellette...Lisszabonig.

Félretéve a szarkazmust, szerintem a hajlandóak az ukránokkal a gyengeség és a gyámoltalanság jelének veszik az oroszok nem nekiiramodását.
Legyen az ő bajuk ez a hamis illúzió.
(De legyen már végre vége az egész szörnyűségnek)


UI.: (törölhető)

Tisztelettel kérdem, hogy a nemzetközi konszenzussal leülepedett történelmi tények, időrendek szándékos és szelektív elhallgatása, félremagyarázása, az ezekkel való folyamatos újra és újra teleszemetelése a topikoldalaknak miért nem számít topikrombolásnak?
 
Kína röhögne, ha nem kapna ő is az USÁtól
A többi is 90%ban hülyeség,de ez nagyon.
Szerinted Kina mennyire röhögne,ha beteritené első hullámban az oroszok felől a rádióaktiv hamu?De egy kis idővel késöbb a Corriolis áramlások az USA hamuját is elvinnák nekik...is....meg kb mindenkinek.......Kb összeomlana az ismert civilizáció.Mindegyik.
 
Szar elnök?Mekkora pofára esés volt a nyugati bajkeveröknek milor elfoglalták a Krímet?Mikor nem várták meg a Nato belépését Ukrajnába?Milyen nehéz ezt elhatározni?Nem 1800 éveket írunk koma!Ezt a háborut(különleges művelet) takaréklángon kell tartani fedő alatt.Atomhatalmak minkét oldalon.Bármi más bevonhatta volna nyíltan a morálbajnokokat (Nato Usa).Tomahawk?Vajon miért nem kapták meg eddig?Mert szar az elnök?Addig álljál fél lábon míg az ukránokra ilyet bíznak!!
Valakinek az alkalmassága/alkalmatlansága mindig az aktuális és legutolsó projektje alapján számítódik. Biden sem volt mindig demens, Putyin kiválóan kihúzta a sz.rból a ruszki gazdaságot, a Krím mestermunka volt és most totális töketlenkedést tol. Nemcsak szerintem, hanem belső ellenzéke szerint is.
AKinek egy gyáva nyúl játékban (és erre Kubánál egyszer már ráb.sztak a szovjetek) a sokadik vörös vonalát lépik át és stratégiai clkpontjait (előrejelző radarok, stb.) támadják érdemi retorzió nélkül, az bizony gyenge mint a harmat. Nem az orosz hadsereg gyenge, hanem a politikai vezetése limonádé.

Tomahawk: megkapták az ukránok a Strom Shadow-kat, megkapták a Flamingót (pillanatig ne gondolja senki, hogy az ukránok maguk fejlesztették ki egy fitness startuppal). Utóbbi szépen hozza azt, amit a Tomahawk.
Kell az, hogy ott gyártsák? Nem. Majd azt mondják, hogy gyártották, belegravírozzák, hogy Made in Ukraine, aztán mehet.
 
  • Vicces
  • Tetszik
Reactions: vata and vontod
A vadász az bombázó volt, és utána azért némileg beszartak Putyintól. Mert nem Putyin csúszott térden Erdogan előtt, másodmagával valamelyik török palota "amerikai" termében, hanem Erdogan adta ezt elő Alijevvel együtt a Pavlovszk palota görög termében Szentpéterváron. A fogadó helyszín kiválasztása egy igazi szándékos sértéssel ért fel, mert mindenki előtt ismert a török-görög "baráti, szövetségesi jó viszony". A végrehajtó F-16-os pilóta pedig már nincs az élők sorában.
Mi lett a pilótával?
 
A vadász az bombázó volt, és utána azért némileg beszartak Putyintól. Mert nem Putyin csúszott térden Erdogan előtt, másodmagával valamelyik török palota "amerikai" termében, hanem Erdogan adta ezt elő Alijevvel együtt a Pavlovszk palota görög termében Szentpéterváron. A fogadó helyszín kiválasztása egy igazi szándékos sértéssel ért fel, mert mindenki előtt ismert a török-görög "baráti, szövetségesi jó viszony". A végrehajtó F-16-os pilóta pedig már nincs az élők sorában.
Azért annyira nem xartak be. Szíriából azóta kipucolták Putyin szövetségeseit és átvették az ország irányítását, sőt gyakorlatilag Észak-Szíria egy részét Törökországhoz csatolták, míg az oroszok beszorultak két laktanyába.
 
Mielőtt még elkezdődik a rejszolás a Trump-Zelenszkij találkozó eredményein, elég csak annyi, hogy lassan egy éve hallhatjuk folyamatosan a "most már tényleg áttörést értünk el a béke irányába" mantrát. Területek hovatartozásáról nem egyeztek meg, Zele szerint a 20 pont 90%-ában értettek egyet, csak az a baj, hogy azt az oroszok meg nem azt, hanem a 27/28 pontos verziót tekintik kiindulási alapnak. Épp azt, ami az ukránoknak kellemetlen pontokat is tartalmazza, igaz sok orosznak nem tetsző is.

Trump kimondta az apró betűs részt hangosan, hogy most kell megkötni a megállapodást, mert később az oroszok még több területet húznak be. Így meg felmerül, hogy a glavnokomandujuscsij mégis miért menne bele a rendezésbe ebben a formában. Főleg, hogy most már Guljajpolje és Sztyepnogorszk behúzva, a legnehezebb déli terep áthidalva és szabad az út Zaporozsjéba.
To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.

Zelenszkij szerint a terv minden egyes pontjáról lehet majd népszavazást tartani, amihez előre láthatóan majd úgyis pontonként 60-90 napos felkézülési időt fog kérni, véletlenül sem azért, mert szénné pumpálná a védelmi infrát. Aztán meg hirtelen 107%-al szavaznak a csapatkivonás ellen, és láss csodát a háború folytatódik.

Amúgy meg, hogy valami lényeg is legyen, délelőtt Lavrov bejelentette, hogy egy tajvani háborúban Peking mellé állnak az oroszok és minden európai katonai jelenlétet legitim célpontnak fognak tekinteni. Ja és falusi hadkiegészítő parancsnokságokat akar egy nemrég beterjesztett törvénytervezet létrehozni, ami megint nem abba az irányba mutat, hogy ennek egyhamar vége lesz. Plusz amit tegnap is lehoztam, hogy kurvára nem érdekli az oroszokat az egész népszavazósdi, vagy kivonulnak az ukránok a vonatkozó területekről, vagy erővel húzzák azt be. Ja és tegnap Geraszimov ennek kapcsán a Donyeck, Luganszk, Herszon és Zaporozsje megyéket emlegette, szóval csak a Donbasszra fókuszálni megint csak félrevezető.

Kell még valamit mondanom, Ildikó?

Trump már az első találkozójuk óta mondja Zselenszkijnek, hogy minél tovább húzza az időt, annál többet fog végül veszíteni Ukrajna mind területben, mind emberben ("A népe haldoklik", "Nincsnek jó lapjai", ...).
Zselenszkij folyamatosan csak abban reménykedhet, hogy talán az oroszok is belefáradnak, más esélye nincs, mert azt látnia kell, hogy nem létezik game changer csodafegyver.
De ha az oroszok belefáradnának, akkor is kb. ugyanott állnánk, csak éppen egy belefáradt ország helyett két belefáradt ország lenne.
Az, hogy Zselenszkij még mindig húzza az időt tehát vagy azért van, mert félti a saját életét, vagy azért, mert elrugaszkodott a valóságtól és messiás komplexusa van. A népszavazás mögé bújása pedig egyértelműen a felelőség hárítása.
Csakhát Zselenszkij légvárai naponta ezrek életébe kerülnek, nekik és a családjaiknak nem kárpótlás, hogy Ukrajnából X négyzetkilóméterből több marad meg, főleg mivel inkább napról napra kevesebb marad. Ukrajna jövője jelenleg nem ezen az X négyzetkilóméteren múlik, hanem a meghaló embereken.
 
No érdekes, a kiinduló anyagom mint többször is, valamelyik USA állami dokumentum, amely egy része fel lett oldva a titoktartás alá, ebből az érdekesebbek egyszerűen olvashatóak, de nem lehet másolni idézni sem őket. Én ezeket a forrásokat találom a legkorrektebbeknek, szavahihehőség szempontjából. Ilyen volt az Ukrajnai műveletekkel kapcsolatos anyag is, a kb 1992 -1993-as indulással.

Ezekben megtalálhatod a Putyin - Bush tárgyalások, beszélgetések hivatalos jegyzőkönyveit is, mely leírta Putyin felvetését is, hogy az atom rakétákat ezután is biztonságos távolságra szeretné látni a moszkvai városfalaktól - és ez az ő kijelentése szerint 6 percen kívűl van.

Erre Bush Elnök úr válasza a "Megértettem" - volt.

Ennek ellenére az évek során mint láthatod folyamatos görcsös igyekezet folyik , hogy ezeket az indító eszközöket nemcsak hogy fizikailag minél közelebb tolják az oroszokhoz - hanem egyre jobban korszerűsítve - a 6 perc érkezési idő alá leszorítsák az utazási idejüket.
A közelebb tolásra jellemző a 2014- es Majdan gyártása, mely eredményeképp Ukrajnában Dombasz térsége lett volna ideális kilövő állás - de ez szerencsére ez egyenlőre elnapolva.
A Fehér-Orosz Majdan az Európai népek szerencséjére - viszont eredménytelen lett...

Írtam néhány blogot - az EMP fegyverek alkalmazásáról is. 2000 környékén az USA is végzett számításokat, és ott kiderült, ha csak szigorúan a fontosabb katonai létesítményeket védenék EMP csapás ellen - a költsége így is 1000 milliárd USD felett lenne. Ezért e helyett, ugyanilyen nagyságrendben nuki támadó eszközök és hordozók fejlesztésébe fogtak..

Biden már 2020-ban elrendelte a "Nyerhető III Vh (atomháborúval)" kapcsolatos esélylatolgatások újra számítását a megfelelő kutató intézetek bevonásával. . Ez a kutatás 3 lépcsőben zajlott (vagy zajlik le), amikor az I. lépcső elkészült, akkor írtam erről itt..
Ezenfelül egy csomó , atomügyi megállapodás felmondásra került..

Szóval az egész ez idáig lezajlott történések - nem az atombéke galambok jövőbeni eregetéséről szól.


- Egyáltalán nem mindegy a röppálya. Lapos sumák módban egyrészt sokkal nehezebb távolról indítást érzékelni másrészt jóval rövidebb útvonalat tesz meg a rakéta - igy adott sebességgel sokkal hamarabb ér célba is. Nézd meg ismét figyelmesen a felrakott ábrámat..

- Én sehol nem írtam hagyományos fejről ez esetben , ezt honnan szedted?


Egész ez idáig ürügyre várt letolt gatyával a NATO stb - hogy emberi jogokra stb hivatkozva teljes csapást mérjen és gerincre fektesse a Medvét. Hiszen a világpolgárokat ekkor meg lehet etetni hogy a gazember Medve pusztulása teljesen jogos emberbaráti szemszögből is.

Az meg látszólag eddig hihetetlen és indokolatlan türelemmel viselte a radarjainak pusztulását is - mert tudja mi a nyugati hátsó szándék a provokációk tömkelegével.. És csigatempóval hajtja tovább a darálóját a frontok egyhelyben topogásával - mert ha ezt tudja továbbra is csinálni - az idő neki dolgozik.
Ezért van egy csomó kedves blogtársunk, amelynek állandóan ez az egyik fájó pont.. pedig elviekben örülniük kellene..

Ez a conteo már többször megbukott.
A NATO/USA nem akar rakétát indítani Donbasszból....
Tudod miért?

Mert akkor messzebről menne a rakéta/RR , mint ahonnan bármikor indithatta volna már Bush idején.
Azért mondta, hogy érti a kérést, megérti.
De nem lényeg.
Egyrészt mert nem kell közel lopózniuk, másrészt nem akarják sem fenyegetni, sem megtámadni Oroszországot.
Ezért tájékoztatták mindig a bővítés okáról és következményeiről az oroszokat!
Csak ez ugye nem támasztaná alá az orosz magyarázkodást. ;)

Kukkants a térképre, aztán rájössz, mekkora marhasággal vágtak át már megint.
:)

A baltikum kb. 600 km-re van Moszkvától, Ukrajna legközelebbi része sincs közelebb, mint 480 km. Harkiv 630, a Donbassz meg minimum 750 km...

Ugye, nem hiszed el, hogy Putyin ezért támadta meg Ukrajnát.

Ami miatt fontos az általad hivatkozott dialógus, az az, hogy Bush és az amerikai elnökök tartották a szavuk.
Nem telepítettek rakétákat az új tagok területére....
(A lengyel és román területen lévő ABM rakétavédelmi rendszer KÉT indítoja vitatott, állítólag alkalmas Tomahawk indítására)

Ezért érdekelne, miért tartod annyira fontosnak egy elnök adott szavát?
Például a sértődötten becsületest játszó Putyin többször mondta, hogy nem támad....
;)
Az hogy jön össze egy nyugati vezető adott szavával, nyilatkozataival....?

Picit legyünk már következetesebbek ezzel az "elnök mondta, ígérte " kommunikációs panellal.

Ugyanis Putyin ezen a területen is hiteltelen.
Ezért elég álszent a felháborodása az állítólagos szóbeli ígéretekkel kapcsolatban.
Ez a nácizás / Hitlerezés hót unalmas, és történelmietlen hasonlat.

Mindegy mietlen, a szükség nagy úr.
Néztem a retekláb híradóban - minden embernek kell valami függőség:rolleyes: - ahogy fogadták a sajátjai a fekete pólósat.
Persze a narratíva fókusza más volt.

Ezt a színházat a folyamatosan visszább szoruló által fabrikált 20+ pontos béketervekről addig lehet játszani, amíg az oroszok nem indulnak meg.

Tehát szerintem az oroszok nem fognak megindulni, ha akarnának sem (de mint tudjuk, nem is tudnak megindulni, tehát Lisszabont is akarják 2030-ban).
Megvárják, amíg a Fekete (Lovagnak) Pólósnak már nem lesz se keze, se lába, oszt' elmennek mellette...Lisszabonig.

Félretéve a szarkazmust, szerintem a hajlandóak az ukránokkal a gyengeség és a gyámoltalanság jelének veszik az oroszok nem nekiiramodását.
Legyen az ő bajuk ez a hamis illúzió.
(De legyen már végre vége az egész szörnyűségnek)


UI.: (törölhető)

Tisztelettel kérdem, hogy a nemzetközi konszenzussal leülepedett történelmi tények, időrendek szándékos és szelektív elhallgatása, félremagyarázása, az ezekkel való folyamatos újra és újra teleszemetelése a topikoldalaknak miért nem számít topikrombolásnak?

Jól mondod. Hamis illúzió.
Nem nekiiramodás....
Ez olyan, mint a kő tutaj, vagy a negatív légi fölény, ugye?
Az oroszok nem nekiiramodása....
:)
Micsoda megközelítés, éles látás!
És még hamis illúzió is.
 
A lengyel és román területen lévő ABM rakétavédelmi rendszer KÉT indítoja vitatott, állítólag alkalmas Tomahawk indítására
Egyébként tényleg alkalmassak rá.Azok ugyanis sima haditengerészeti Mk41 VLS inditók.Standard SM rendszernek egyszerűen nincs szárazföldi inditó változata.Amcsik meg nem fejlesztettek a két telepitési helyért drága pénzért egy specializált inditót,hanem fogták a haditengerészeti inditót,és konténerizálva kirakták szárazföldre.Dél Afrika ugyan ezt csinálta az Umkhontó rendszerrel.Haditengerészeti inditót egyszerűen ráépitették egy félpótkocsira.
Szóval azok az inditók tényleg képesek Tomahawk inditásra,de még ASROC tengóvadász rakéták inditására is:D.No,hát még attól mennyire kell,hogy féljenek az oroszok......
A szépséghibája a dolognak,hogy a muszka miközben csinálja ezt a műfelháborodást,aközben rendszeresitette a Kalibr-M rendszert......
05-glcm.ashm-rus-CLUB.M-7.jpg

3M14 nagyobb teljesitményű,mint a Tomahawk,200-450kT-s atomtöltettel,4500km hatótávolsággal birnak-és mobil rendszerek.
Szóval miközben megy a siralom,hogy a Standard SM rendszer képes Tomahawkok inditására is,de nincsenek feltöltve vele,addig a ruszki rendszeresitve,harckészen tart hasonló rendszert......
Ja,hogy erről a ruszki propi nem beszél......
 
Status
Not open for further replies.