Ez a kvantumradaros dolog mennyire használható a gyakorlatban?
http://www.scmp.com/news/china/arti...dar-capable-detecting-invisible-targets-100km
http://www.scmp.com/news/china/arti...dar-capable-detecting-invisible-targets-100km
Ez a kvantumradaros dolog mennyire használható a gyakorlatban?
Ez a kvantumradaros dolog mennyire használható a gyakorlatban?
Számomra ebből az jön le hogy ha a kínaiaknak (vagy bárki másnak) sikerül ezen az elven működő használható mérő eszközt faragni akkor a STEALTH gépekre ugyan úgy fogunk utána tekinteni mint most a vari szárnyú konstrukciókra - egy érdekes de technikailag meghaladott kísérlet termékeire.
...Idővel mindig az egyszerűsödés irányába változnak a dolgok...
Igazán érdekelne milyen példát tudsz mondani erre...? (én pont az ellentétét tapasztalom)
Én is ezt látom.Hmmm... Elég mást értünk egyszerűség / bonyolultság alatt....
A kavtum "radar" (mert ez már nem radar, mert nem rádió hullámmal dolgozik) meg olyan bonyolutságú és fizikai elvben működik, hogy a többség nem is érti...Szerintem a kőbunkó egyszerű volt, a kvantum radar meg bonyolult és ezt a fejlődési ívet elég töretlennek látom (és nem csak a haditechnika területén)...
A Lockheed-nek van kvantumradar szabadalma, a D-Wave (az első, kereskedelmi forgalomban is kapható, bár csak "quantum-annealing" és nemSemmi konkrétum, csak adtak egy kis pénzt egy fejlesztésre
"Researchers from the Institute for Quantum Computing (IQC) at the University of Waterloo claim that a new quantum radar system being develop will be able to detect stealthy aircraft and missiles.The new technology will also help radar operators cut through electromagnetic noise caused by geomagnetic storms and solar flares."
https://uwaterloo.ca/institute-for-quantum-computing/news/quantum-radar-will-expose-stealth-aircraft
A kvantum radar egyetlen fotonfelismeréssel elérheti a 130 km-t. Legalább négy kínai intézmény, köztük a tizennegyedik CETC is hozzájárult a fejlesztéséhez.
legalábbis egyenlőreA legdurvább hogy 2015-ben már tesztelték az első prototípust 14 kínai cég vett részt a fejlesztésben És a rendszer immunis lesz a zavarásra.
Ez milyen elven működik - halandó nyelven persze - lát egy fotont, azután mi?A kvantum radar egyetlen fotonfelismeréssel elérheti a 130 km-t. Legalább négy kínai intézmény, köztük a tizennegyedik CETC is hozzájárult a fejlesztéséhez.
![]()
https://en.wikipedia.org/wiki/Quantum_radarEz milyen elven működik - halandó nyelven persze - lát egy fotont, azután mi?
Van itt egy másik érdekes radar. Roni linkelte előbb a képet, de beteszem én is.
Ez egy "photonics based radar". Olvasom a wikit, de annyira nem értem.
https://en.wikipedia.org/wiki/Photonic_radar
![]()
A működés biztosítása érdekében a fórum alapvető, illetve opcionális sütiket használ..