[HUN] Védelempolitika

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 393
2 660
113
A minap írták, hogy a 3000 meghirdetett határvadász helyre ca 1500 jelentkező volt és 574-en kezdték meg az okítást.
Sokatmondó számok.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 091
26 680
113
574? Ezek szerint a kelet-magyarországi emberanyag is kimerült. Ezért a pénzért, ilyen nyomorúságos feltételek között már ők se mennek el. A rendvédelmi dolgozók száma a mostani lassú stagnálásból egy egyre meredekebb csökkenésbe fog átmenni egy legalább ötven-hetvenöt százalékos fizetésemelés nélkül. A katonai tartalékosi programot pedig cseszhetik, gyakorlatilag zéró érdeklődő lesz, mivel nem teremtik meg az anyagi és technikai feltételeit.
 

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 393
2 660
113
574? Ezek szerint a kelet-magyarországi emberanyag is kimerült. Ezért a pénzért, ilyen nyomorúságos feltételek között már ők se mennek el. A rendvédelmi dolgozók száma a mostani lassú stagnálásból egy egyre meredekebb csökkenésbe fog átmenni egy legalább ötven-hetvenöt százalékos fizetésemelés nélkül. A katonai tartalékosi programot pedig cseszhetik, gyakorlatilag zéró érdeklődő lesz, mivel nem teremtik meg az anyagi és technikai feltételeit.
Látom te örök pesszimista vagy.
Amúgy én kevesebbre számítottam.
Egyébként a toborzás folytatódik tovább. Minden határvadász pihentet egy Honvédet.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 091
26 680
113
Látom te örök pesszimista vagy.
Amúgy én kevesebbre számítottam.
Egyébként a toborzás folytatódik tovább. Minden határvadász pihentet egy Honvédet.

Én se gondoltam volna ilyen rossznak a helyzetet, amíg nem beszéltem elég készenlétissel a jelenről. A megtartóerőt se látom a belügynél.
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 730
3 831
113
A minap írták, hogy a 3000 meghirdetett határvadász helyre ca 1500 jelentkező volt és 574-en kezdték meg az okítást.
Sokatmondó számok.
Nem olyan kevés az, ha belegondolsz, aki határvadásznak akar menni annak el kel azt is döntenie, valszeg új életet kel kezdenie az ország másik részében távol a rokonaitól az addigi életétől. Mind erre volt két hónapja.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 001
113
http://magyaridok.hu/belfold/elkeszult-nato-kozpont-szekesfehervaron-1180933/

"Az előretolt vezetésirányítási központ létrehozása az egyik eleme azoknak az intézkedéseknek, amelyeket főként az amerikaiak kezdeményezésére tesz a NATO, hogy reagáljon az ukrajnai háborús helyzetre. Magyarországon kívül Szlovákiába is telepítenek egy ilyen törzselemet, a korábban már hat tagországban, a balti államokban, Lengyelországban, Bulgáriában és Romániában már szolgálatba állt NFIU-k mellé. Ezeknek a központoknak az új, gyors reagálású NATO-erők fogadása, integrálása lesz a feladatuk. Koordinálniuk kell az ukrán határhoz közeli térségben a nemzetközi hadgyakorlatokat, de irányító szerepük lesz egy esetleges konfliktushelyzet kialakulása esetén is."

Érdekes lesz ha az új elnök kiegyezik az oroszokkal és majd nem akarja Ukrajnát kifejezetten bekebelezni. Nem sok értelme az egész "natoközpontosdinak".
Esélyes, mivel Trump üzletember és nem hinném hogy számolatlanul öntené a dollármilliókat egy feneketlen kútba, amit aztán az ukrán oligarchák még el is lopnak.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
Ha egy gép megsérti a Magyarország fölötti légteret, akkor tudtad, hogy nem itthon adják ki a parancsot a Gripen-ek emelésére, hanem Olaszországból kell erre engedélyt kérnünk?

Én nem tudok arról, hogy a magyar katonai légi irányítás nem emelhet Gripent "önhatalmúlag", ha éppen akar és csakis az olasz központtól kaphat erre "engedélyt". Valaki tud ilyenről? Az más kérdés, hogy egy katonai szövetség tagjaként integrált légvédelmi rendszer része vagyunk.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 705
113
Jelezni kell a nato parancsnoksag fele a gepemelest. Okezasra nem kell varni csak tudatni kell. Viszont egy esetleges fegyvethasznalazra mar kell engedelyt kérni. Elmulasztasa esetén a Nato nem vallal ettunk feleloseget.
 
  • Tetszik
Reactions: wolfram

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Sőt, még észre sem vetted, hogy elves
Én nem tudok arról, hogy a magyar katonai légi irányítás nem emelhet Gripent "önhatalmúlag", ha éppen akar és csakis az olasz központtól kaphat erre "engedélyt". Valaki tud ilyenről? Az más kérdés, hogy egy katonai szövetség tagjaként integrált légvédelmi rendszer része vagyunk.

Pl. itt is említi (00:09-), hogy "azonnal a levegőbe emelkedtek, ahogy a NATO légierő központjától parancsot kaptak":

 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
Jelezni kell a nato parancsnoksag fele a gepemelest. Okezasra nem kell varni csak tudatni kell. Viszont egy esetleges fegyvethasznalazra mar kell engedelyt kérni. Elmulasztasa esetén a Nato nem vallal ettunk feleloseget.

Kb. én is így tudom.

Vagy itt is látható az eljárás: (1:29-től):


Ez csak egy protokolleljárás. A szövetségi rendszer miatt a tájékoztatást elvárják, ez egyértelmű. De nem tilthatnak meg gépemelést.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Kb. én is így tudom.



Ez csak egy protokolleljárás. A szövetségi rendszer miatt a tájékoztatást elvárják, ez egyértelmű. De nem tilthatnak meg gépemelést.

Miért nem? Közvetlenül NATO parancsnokság alatt van a magyar légvédelem. Biztos nem dícsérnének meg minket, ha önhatalmúlag emelgetnénk a gépeket. Arról már nem is beszélve, ha mondjuk Magyaro. nem akarna többé együttműködni, mit tudnánk tenni a NATO-integrált radarjainkkal? Merthogy ezek a radarok már nem magyar irányítás alatt lévő radarok, ezek a NATO radarjai. Az ne tévesszen meg senkit, hogy magyarok IS dolgoznak ott, meg magyar szó IS elhangzik még. Sajátjaink már nincsenek, vagy legalábbis nem elégségesek az önálló légvédelemre. Ez nem egy szuverén ország szerintem. Merthogy az alapkérdés a szuverenitás volt. Az, hogy kivételes esetben emelhetünk-e Gripen-t, vagy nem, az részletkérdés.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
Miért nem? Közvetlenül NATO parancsnokság alatt van a magyar légvédelem. Biztos nem dícsérnének meg minket, ha önhatalmúlag emelgetnénk a gépeket. Arról már nem is beszélve, ha mondjuk Magyaro. nem akarna többé együttműködni, mit tudnánk tenni a NATO-integrált radarjainkkal? Merthogy ezek a radarok már nem magyar irányítás alatt lévő radarok, ezek a NATO radarjai. Az ne tévesszen meg senkit, hogy magyarok IS dolgoznak ott, meg magyar szó IS elhangzik még. Sajátjaink már nincsenek, vagy legalábbis nem elégségesek az önálló légvédelemre. Ez nem egy szuverén ország szerintem. Merthogy az alapkérdés a szuverenitás volt. Az, hogy kivételes esetben emelhetünk-e Gripen-t, vagy nem, az részletkérdés.

Pont nem érdekelné a NATO-t, ha önhatalmúlag emelgetnénk gépeket, akár napjában tízszer is. Az már inkább, ha akkor sem, amikor ők szólnak, hogy "emelni kéne fiúk".

A radarok magyar irányításúak, magyar földön. Az, hogy az általuk kapott infó befut a NATO központba is, ezen tényleg nem értem, miért kell csodálkozni... :confused: NATO-tagállam vagyunk és népszavazás is volt erről.;)
Ha meg nem akarnánk többé együtt működni a NATO-val az nyilván a kilépést jelentené. Onnantól a radarok persze maradnának, de a supportot lehet, hogy buknánk.

A szuverenitás meg mit jelent? Teljesen szuverén ország, állam nincs, ugyanis semelyik sem tehet meg bármit, amit csak akar, ugyanis annak következményei, negatívak lennének rá nézve. Szóval az erejétől, meg a szövetségeseitől függően feszegetheti egy-egy ország a határokat, de át nem lépheti teljesen. És igen, még az USA, a No. 1 military power állam sem tehet meg bármit.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
Pl. számomra ez a közvetlen NATO meg USA parancsnokság már vérlázítónak és a szuverenitás durva megsértésének számít. Miért mondom ezt? Mert sokaknak az a kép van a fejében, hogy van ugye a Magyar Honvédség, amelyet a magyar kormány irányít, és ez az EGÉSZ, EGÉSZKÉNT "dolgozik be" a NATO-nak.
De nem ez van!
Hanem az van, hogy a Magyar Honvédség szét van szedve részekre, és az egyes részei külön-külön tartoznak NATO és USA parancsnokságok alá, közvetlenül.
Szerintem ez már a szuverenitás durva megsértése, mások szerint meg teljesen rendben van és normális. Pl. szerinted is.

Ez van:
http://www.honvedelem.hu/szervezet/mh_ohp

Hanem az van, hogy a Magyar Honvédség szét van szedve részekre, és az egyes részei külön-külön tartoznak NATO és USA parancsnokságok alá, közvetlenül.

He? Most te olyasmikből indulsz ki, amikor külföldi misszió van és a magyar egység mondjuk amerikai parancsnokság alatt dolgozik, mint pl. a KMZ Afganisztánban? Ne már!
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Pl. ha tegyük fel úgy döntesz, kilépsz, rögtön itt maradunk radarok nélkül. NATO lekapcsolja a meglévőeket oszt jónapot. Sok szerencsét radarok nélkül Mo.-nak a NATO-ból való kilépéshez.
Meg már eleve az sem normális, hogy Olaszo.-ba kelljen telefonálgatni azért, hogy mi itt Mo. felett elfoghassunk egy légtérsértő gépet! Az lenne a normális, ha akár le is lőhetnénk, mindenféle NATO engedély nélkül. Mi köze hozzá a NATO-nak? Légtérsértő, azonosítatlan, nem válaszoló gép lelövése nem háborús indok!
 
  • Tetszik
Reactions: lgabo

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Ez van:
http://www.honvedelem.hu/szervezet/mh_ohp



He? Most te olyasmikből indulsz ki, amikor külföldi misszió van és a magyar egység mondjuk amerikai parancsnokság alatt dolgozik, mint pl. a KMZ Afganisztánban? Ne már!

1. Már eleve ott sem kellene lenniük Afganisztánban. Mi közünk van Afganisztánhoz, közben mikor a saját magyar légterünkbe behatoló légtérsértő gépet meg nem lőhetjük le NATO parancs nélkül?

2. amerikai parancsnokságot erre értettem:

MH 2. különleges rendeltetésű ezred (KRE) létrejött: MH 34. Bercsényi László különleges műveleti zászlóalj + 88. könnyű vegyes zászlóalj összevonásával,
de itt a lényeg:

"a lépés illeszkedik a floridai Tampában lévő parancsnokság „globális különleges műveleti hálózat” koncepciójába, amely az amerikai és partnerországok hasonszőrű alakulatai közötti együttműködést fokozná, hiszen bevetésükre szinte mindig amerikai vezetés alatt kerül sor".

Akkor ez most MH vagy floridai alakulat?

http://mno.hu/tarsadalom/kulonleges-alakulat-amerikai-babaskodas-1321654
http://szentkoronaradio.com/blog/2016/02/05/kulonleges-ezred-amerikai-ezred/

De a legszomorúbb az egészben az az, hogy még csak NEM IS ÉRTED, hogy miről beszélek!
De blogen sem érti, hiszen most szerinte Magyaro. egy szuverén állam. És még ő kérdi, hogy a magyarság miért nem állt ellen a történelem során... hát miért állt volna ellen, ha ezek a fentiek is egy csomó magyar szerint teljesen rendben vannak?
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
Pl. ha tegyük fel úgy döntesz, kilépsz, rögtön itt maradunk radarok nélkül. NATO lekapcsolja a meglévőeket oszt jónapot. Sok szerencsét radarok nélkül Mo.-nak a NATO-ból való kilépéshez.
Meg már eleve az sem normális, hogy Olaszo.-ba kelljen telefonálgatni azért, hogy mi itt Mo. felett elfoghassunk egy légtérsértő gépet! Az lenne a normális, ha akár le is lőhetnénk, mindenféle NATO engedély nélkül. Mi köze hozzá a NATO-nak? Légtérsértő, azonosítatlan, nem válaszoló gép lelövése nem háborús indok!

Tegyük fel, lekapcsolnák. Bár elég nehezen tudom elképzelni, hogyan tennék, de legyen. Mi tart vissza minket attól, hogy vegyünk radarokat helyettük? Vagy akár még most is, melléjük? Ja, tudom, az hogy sajnáljuk erre is a pénzt... Na ez nem éppen a NATO bűnének tűnik. Hahaha, még a 2% GDP hadseregre fordítása sem megy, amit pedig elvárnának... Ha nem lenne meg a mesterséges feszkószítás az oroszokkal, szerintem már fél Kelet-Európát ki is vágták volna emiatt.

Egy szövetség kötelezettségekkel is jár. Mi meg ezt vállaltuk, szóval... Oké, neked nem tetszik, ezt értem. Szerintem meg ez messze a legkisebb probléma jelenleg a szuverenitásunkat illetően.
 
Status
Not open for further replies.