Nos akkor egyezik az ízlésünk, mert nekem is az egyik kedvencem a T-80U (azért az Armata is tetszetős)A csecsen háborúban (első) javarészt tudtommal a T-80BV- t vetették be. A T-80U már jobb gázturbinával, páncélzattal, ERA-val, stb. rendelkezett, de nem emlékszem, hogy ott használták volna, pedig rendelkezésükre állt. A gázturbina helyett dízel került pár százdb-ba (T-80UD).
Illetve a gyártás az ukri Harkovban, ill Omszkban (Oo.) folyt. A T-80U nagyon tetszik , jól néz ki sztem. Már a puccs alatt (debütálás) beleszerelmesedtem.

Valóban az U a legszebb orosz harckocsi az Armata meg semmilyen mint az Abrams vagy a Challanger 2(az 1 pl jól néztt ki).
A reaktív páncélról lelógó vastag gumi lap milyen célt szolgál?
Nagyon nem értem, mi szükség van erre, mikor ott van ebben a kategóriában a T-90, ami szerintem egy jobb, kiforrottabb konstrukció.Modernizálják a T-80 -ast az oroszok!
http://biztpol.hungarianforum.net/t21-orosz-szarazfoldi-erok#1675
A működés biztosítása érdekében a fórum alapvető, illetve opcionális sütiket használ..