1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

T-80

Diskurzus a(z) 'Harckocsik' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 6..

1. nyugger

nyugger Well-Known Member

Szerintem a folyami átkeléseknél pakolhatják fel a cuccost mint alant megfigyelhető

Python and fishbed like this.
  2. nyugger

3. papajoe

papajoe Well-Known Member

Ezen milyen torony van?Mintha abban a dudorban lenne a lőszer?

4. papajoe

Itt meg annyi van belőle,hogy ennyivel a KKE országok bármelyikét(sarkítok) le lehetne rohanni.Jó nagy a dzsangaság,szerintem ukrajna,de lehet Oroszok.

5. nyugger

Na a videóban az 1990-es Objekt 292 nevű prototípus látható, melynek az alapját a T-80U adta.
    Ennél az új torony mellett egy 152 millis ágyút is ráhegesztettek Szergejék és természetesen a lőszerrekesz a tornyon kívülre került. Ehhez megfelelően a tank új autotöltőt is kapott, de maga a torony elvileg bármely meglévő T-80U alvázra ráapplikálható lett volna.
    A csapatpróbákon a személyzet nagyon elégedett volt az összteljesítménnyel, ám a Szovjetunió szétesése sajnos betett a projektnek, melyet végül finanszírozás hiányában töröltek.

6. nyugger

7. nyugger

8. gioo

gioo Well-Known Member

9. papajoe

Odabasz!
    Milyen árban lehetnek ezek az öreg vasak?
    Gondolom a mostani 72eseinktől nagyságrendel komolyabb harcértéke van, legalábbis a régiónkban.
    Ráhegedálni a Szíriában látott vödröket,és a s@ggem a hideg falhoz ér....:(

10. Sharid

Sharid Well-Known Member

Hány lőszer, és milyen védelemmel?

11. fapp_supervisor

fapp_supervisor Well-Known Member

T-80BV & BREM-1

fishbed likes this.
  12. Nagy Csaba

Nagy Csaba Well-Known Member

Két külön típuscsalád. A T 64 továbbfelesztése a T 80, a T 72-é pedig a T 90. Még alap koncepcióban is különböztek. A T 64 volt az ultramodern, "mindent bele" tankjuk, amiről kiderült hogy drága és csak a legjobb gárdahadosztályok kapták meg. A T 72 pedig egy alap darab, olcsóbb és egyszerűbb műszerezettséggel. A T 80 és a T 90 már más tészta, mert a fejlesztések során elég sok közös dolgot megkaptak. Külsőre messzebről a futógörgők alapján tudod megkülönböztetni. A T 64 kisgörgős hidropneumatikus felfüggesztéssel, a T 80 már kicsit nagyobb, "teligörgős", a T 72 és T 90 pedig bordázott és nagyobb futógörgős. A T 64-et ha jól tudom, csak az Ukránoknál gyártották, a T 72-t pedig az Uralban. A T 80 első gyártója a Leningrádi Kirov volt. Amikor a T 64 gyártásával leálltak az Ukránoknál, akkor álltak át ők is a T 80-ra, de itt alapból csak dízel T 80-ak készültek ( 5TDF és 6TDF ellendugattyús dízel motorokkal). A T 80UD tudtommal az Ukránoknál készült tankok típus jelzése az alap dízel meghajtás miatt. Szóval kicsit kesze-kusza a történet. Annyira, hogy még a páncéltest befoglaló méretek is különböztek. Ráadásul ha jól tudom a T 80 dízel átépítések oroszéknál már a V 12-vel készültek, és nem az Ukrán ellendugattyús darabokkal....

csibeszke, therob, fishbed and 5 others like this.
  13. aquarell

aquarell Well-Known Member

Köszönöm a rövid, velős összefoglalót. Nem tudom elhinni, hogy èn irtam azt, amire vàlaszoltàl :)

14. boki

boki Well-Known Member

15. nyugger

T-80BVM ;)

fishbed likes this.
  16. papajoe

Ez már valami kései upgrade?Van rajta minden körbe-körbe,mint a búcsúban,szemből odabasz az a pótpáncél.

17. boki

boki Well-Known Member

Idén augusztusban mutatták be az Armija-2017 kiállításon ezt a modernizált(BVN) verziót.Idén érkezik az első 10 BVM harckocsi a csapatokhoz. A kiadások ptimalizása miatt a T-72B3(M) modernizáció mellett a T-90M és T-80BVM modernizáció is fut. A T-14 még nincs kész teljesen és a szériás gyártására sincs felkészülve az UVZ. Amúgy is k...a drága egy Armata.

Python, fishbed and fip7 like this.
  18. dudi

dudi Well-Known Member

A SOSNA-U-t leváltották már?

19. boki

boki Well-Known Member

Annyi változás van,hogy már az oroszok gyártják.

20. dudi

dudi Well-Known Member

Szóval nem...

Ezen oldal megosztása