1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

T-80

Diskurzus a(z) 'Harckocsik' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 6..

1. dudi

dudi Well-Known Member

E
    Ez csak nagyjavítás nem kodetnizáció.

2. boki

boki Well-Known Member

Hol írtam, hogy modernizáció? ;)

3. boki

boki Well-Known Member

A T-80BVmodernizációja BVM-re az egy másik dolog. Azt az omszki Transzmasban végzik.

4. dudi

dudi Well-Known Member

Tudom,hogy nem írtad.Ez így pénzkidobás hacsak nem a nagyjavítás után megy modernizációra azonnal.Mondjuk az meg logikátlan,hogy nem egy helyen csinálják.

5. boki

boki Well-Known Member

fishbed likes this.
  6. boki

boki Well-Known Member

A nagyjavításon átesett T-80B/BV -k az orosz TGY-sekhez kerülnek. 5 zászlóaljnyi T-80-ast kapnak az orosz TGY-sek az egyes flottáknál.

Közben az első két modernizált T-80BV(M) is elkezdték szállítani az ÉF TGY-seihez.

fishbed likes this.
  7. boki

boki Well-Known Member

T-80BVM Murmanszkban. A TGY-sek kapnak belőle.

fishbed, Python and tonyo like this.
  8. dudi

dudi Well-Known Member

Kicsit meg vagyok kavarodva T-80 torony ügyileg(az tiszta,hogy elvileg a teknő páncélzata azonos).A T-80BV és U variáns toronypáncélja megegyezik vagy eltérő?

9. dudi

dudi Well-Known Member

Kicsit meg vagyok kavarodva T-80 torony ügyileg(az tiszta,hogy elvileg a teknő páncélzata azonos).A T-80BV és U variáns toronypáncélja megegyezik vagy eltérő?

10. boki

boki Well-Known Member

T-80U

T-80BV

11. dudi

dudi Well-Known Member

Ugye nem gondoltad komolyan,hogy nem ismerem fel a Kontakt-5-öt meg a az Kontakt-1-et?A torony saját páncéljával vagyok bajban nem az ERA-val.

12. fip7

fip7 Well-Known Member

dudi

"Kicsit meg vagyok kavarodva T-80 torony ügyileg(az tiszta,hogy elvileg a teknő páncélzata azonos).A T-80BV és U variáns toronypáncélja megegyezik vagy eltérő?"

Szerintem eltérő. Sőt a teknő páncélzat is eltér a különböző változatoknál.
    Ezek a teknő páncélok:

Ezek a torony páncélok:
    T-64B/T-80, T-80B, T-80U/D

Ez meg az összes orosz tank teknőpáncélja elvileg:

Szerintem minden változatnál eltérnek a páncélzatok, úgy ahogyan a T-64 és T-72-nél is.

wolfram, fishbed and Hpasp like this.
  13. dudi

dudi Well-Known Member

A BV-nek meg az U-nak azonos a teknőpáncélja az biztos.
    De köszi.

14. fip7

fip7 Well-Known Member

dudi

"A BV-nek meg az U-nak azonos a teknőpáncélja az biztos."

A képek se mondanak mást. :)
    De a tornyok páncélzata elvileg eltérő volt, a B és az U esetén szinte biztos. Aztán lehet, hogy a BV és az UD már azonos.

15. dudi

dudi Well-Known Member

A BV elvileg ugyan azt a toronypáncélt kapta mint a B.

16. fip7

fip7 Well-Known Member

dudi

Akkor viszont elvileg eltérnek. Lásd. a középső képen.

17. dudi

dudi Well-Known Member

Én úgy tudom,hogy a BV-nél még nem alkalmaztak kerámiákat a páncélzatban(a képen az látszik,hogy kerámia van a páncélban).

18. fip7

fip7 Well-Known Member

dudi

Korundot használtak, vagyis ipari zafírt. Az nem kerámia, de erős és könnyű cucc. A T-64-nél golyó formában került bele az öntött toronyba. (középső kép első torony)
    A T-80B-nél egy hasonló megoldás volt, de tudtommal itt használtak más töltő anyagot is. (2. torony a képen). Ugyanis észre vették, hogyha bele öntik a toronyba a korund golyókat akkor az első találatot még nagyon jól bírja a torony, de a második találattól erősen vissza esik a teljesítménye.
    Állítólag a becsapódó lövedék megüti a fémöntvényt, és ennek az ütésnek a lökéshulláma széttörheti a közvetlenül fémbe öntött golyókat. Ezért azokat valamilyen csillapító anyaggal kellet körbe venni, hogy ne törjenek el.
    Másrészről meg szerintem a páncél bélés ürege felülről "nyitható", mint a T-72B-nél, így javítható a toronypáncél. A T-64B beöntött korund golyóit nem lehet kijavítani....
    A 3. torony változatnál a képen nem tudom, hogy korund vagy kerámia került-e be, de jól látszik, hogy itt már nem golyó hanem lap formájú a betét anyag. Állítólag azért használtak golyó formát, mert abból tudtak kellően jó minőséget előállítani, míg lapokból nem. Bár laikusként, nekem a golyó forma tűnik nehezebbnek gyártástechnológiailag.
    Szóval nekem ilyen infóim vannak a T-80-ról :)

wolfram and fishbed like this.
  19. wolfram

wolfram Well-Known Member

Amúgy a korund is kerámia, ha nem a már úgy száz éve idejétmúlt definíció, hanem a jelenleg érvényes szerint nézzük.

20. szpg9

szpg9 Well-Known Member

Tudtommal a kerámia megnevezés szilikátipari terméket takar. Nos a korrundban nyoma sincsen szilíciumnak, hiszen az alumínium oxid (Al2O3). De ha változott a világ és én tudom a definíciókat rosszul, kérlek homályosíts fel!

Ezen oldal megosztása