[BIZTPOL] Észak-kaukázusi felkelés (2009.04.16 - 2017.12.19)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 797
80 998
113
Szittya felejtsd el amit a hozzá nem érto magyar sajto leír.
Szóljál légyszives a modiknak, hogy javítsák ki a topik címét vagy "Észak-Kaukázus " vagy "Kaukázus" címre!
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Szittya! Ami nincs, azt nem lehet elnevezni -így olyat kérsz számon másoktól, ami nincs, és olyan elnevezést erőltetsz, ami hibás, még ha xy tisztúr is mondta. Nem a rangtól válik valami jó, vagy rossz/hibás dologgá, mert ez alapján ki és miért is kritizálná a magyar haderő totális leépítését, hisz azok ezredesek és dandártábornokok "szakmai" döntései voltak.

"Itt a tévedés, kérem! Mer' a Semmi az nem van, hanem … nincs!!! Hiszen ha Semmi van, akkor épp hogy nincsen semmi! Nem pediglen van. Innen látható, hogy ugye, ha már Semmi nincsen, az meg má' pont hogy: Valami!...
Na de az viszont má' NEM SEMMI!!!" -Besenyő Szakértő István.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 092
33 361
113
Figyelj attól függetlenül hogy egyetértek e vele vagy sem meg az a hivatalos neve. (A térkép szóval se érték egyet mert a terep kép inkább illik rá mert nem teret hanem terepet ábrázol.) De nem használom mégse az általam kitalált terepkép szót a térképre mert nem hiszem magam atyauristennek vagy nyelvujitonak hogy eldontsem minek mi legyen a neve.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 092
33 361
113
Ha értem akkor egymás között úgy beszélnek a dologról hogy tudod mi az a névtelen ha az a valami?
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 092
33 361
113
Ez a hivatalos megnevezese a konfliktusnak mert ezt használják a szakmabeliek.
Ja hogy nincs semmi ezt mond meg az oroszoknak mert nem tagadják hogy van. Olvass a témába oroszul is van nap mint nap foglalkoznak vele
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 797
80 998
113
Ez a hivatalos megnevezese a konfliktusnak mert ezt használják a szakmabeliek.
Ja hogy nincs semmi ezt mond meg az oroszoknak mert nem tagadják hogy van. Olvass a témába oroszul is van nap mint nap foglalkoznak vele
Én 1996-óta figyelem a témát , te még akkor az általános iskolában futkostál :) Mégegyszer leírom semmilyen fekelésrol nem beszélhetunk. A nagyarok akik írogatnak róla szart sem értenek hozzá-tisztelet a kivételnek.
 
  • Tetszik
Reactions: cinikus

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 315
4 655
113
Azért ez új, hogy ha egy akármilyen fegyveres balhéról írnak napi rendszerességgel, akkor az felkelés. Bizonyos városok statisztikái alapján még az USA-ban is felkelések vannak. Remélem, hogy komolyan gondolod mindezt, mert viccnek kissé durva lenne. :D:D:D:D
 
  • Tetszik
Reactions: lgabo

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
De ne csak azt írjuk már, hogy mi nem jó. Szerintem pontosabb:
Észak-Kaukázusi Terroristaellenes Műveletek -bár az Észak-Kaukázus még mindig túlontúl tág meghatározás.

@boki az oroszoknál van elnevezés amit ezekre a műveletekre, összefoglalóan használnak?
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 092
33 361
113
. (átvitt értelemben) Az uralkodó hatalom, rendszer elleni (fegyveres) mozgalom, támadás, lázadás. Fegyveres, véres felkelés; a munkások, a parasztság felkelése. Kitűzte a felkelés zászlaját. A felkelés gyorsan terjedt, győzött. Felkelést szít, támaszt. Elnyomták, leverték a felkelést.  Rajacsics … Bécsből kapta a rendelést [= utasítást]: | Hogy a császár mellett támasszon felkelést. (Sárosy Gyula) || a. (történettudomány) Nemesi felkelés: a magyar nemesség fegyverfogása az országba betört ellenség ellen, mint a rendi alkotmány szerint ráháruló egyetlen közjogi kötelesség./QUOTE]
Felkelés szó.
De a konfliktus nevét továbbra se én találtam ki.
Az hogy nem volt és nincs konfliktus hazugság. Az oroszok se tagadják. Ha ők nem tagadják akkor az itt komentelok egy része miért?
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 315
4 655
113
De ne csak azt írjuk már, hogy mi nem jó. Szerintem pontosabb:
Észak-Kaukázusi Terroristaellenes Műveletek -bár az Észak-Kaukázus még mindig túlontúl tág meghatározás.

@boki az oroszoknál van elnevezés amit ezekre a műveletekre, összefoglalóan használnak?
Szerény három lehetőséget is ajánlottam. :)
Ha mindenképpen nevezni akarod valahogy, akkor a "gerillaharc", "partizánháború" vagy "terrorista tevékenységek" is szóba jöhet (ízléstől függően), de a felkeléssel ne csinálj hülyét magadból.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 797
80 998
113
De ne csak azt írjuk már, hogy mi nem jó. Szerintem pontosabb:
Észak-Kaukázusi Terroristaellenes Műveletek -bár az Észak-Kaukázus még mindig túlontúl tág meghatározás.

@boki az oroszoknál van elnevezés amit ezekre a műveletekre, összefoglalóan használnak?

KTO-Kontrateroriszticseszkie operácie. Terrorista ellenes muveletek.
Viszont ilyen KTO-k vannak Moszkvában, szentpétervárott vagy más orosz városokban is . Isis szimpatizánsok, merényletre készulo radikális iszlámisták ellen.
Az is felkelés? Az iszlám egy agresszív vallás. A radikális iszlámot vallók(Isis hívok) meg terroristák kivétel nélkul. Legyenk bárhol -Moszkvában vagy Dagesztánban.
 
  • Tetszik
Reactions: lgabo

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 092
33 361
113
Ezek egy ugyan olyan iszlám államot akarnak létrehozni észak kaukazusba mint az isis szentpetervaron moszkvába nem nem akarnak emirátus ott csak robbantanak és ezek a kaukazusiak robbantanak
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 797
80 998
113
Ezek egy ugyan olyan iszlám államot akarnak létrehozni észak kaukazusba mint az isis

Na errol írtam a legelején, látom kezded érteni. Imarat Kavkaz -terrorista állam
8.jpg


Nem é-kaukázusiak akarnak robantgatni az IÁ nevében. tobbségében kozép-ázsiaikat tartoztatnak le. Kozos nevezo a radikális iszlám- a wahabizmus .
 
  • Tetszik
Reactions: cinikus

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 092
33 361
113
Én már évek óta tudom hogy iszlám szál van már az összefüggésben is ezt írtam az elején is... nem csak te koveted nyomon az eseményeket...
A cimrol meg nem tehetek magyar források így emlegetik.
Mindenki ugycsinal mintha en találtam volna ki. És sokan olyan nagy szakértők de azt se tudják hogy van ez a helyzet különben nem kérdezhetnek olyanokat vagy mondanának olyanokat az idotartamrol...

Nem azért nyitottam mert szimpatizalok a terroristákkal vagy mert oroszellenes lennék. De ezt már többször leírtam. Mégis úgy estek nekem néhányan hogy halvány lila gozuk sincs semmiről ezzel kapcsolatba.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 092
33 361
113
A címet átírják nem zavar. Írtam már sokszor.
De egy konfliktust nem nevezhetek át.
Ki vagyok én? Hogy atnevezzek? Olyan dolgok vannak elvárná tollem amire nem vagyok képes...
Sajnálom de nem envagyok az a személy magyarországon aki nevét ad a konfliktusoknak.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Szerintem nem Neked van esve, de a magyar terminus technikus s..r, másrészt meg nem tartalmaz annyi újdonságot, hogy ne férne el a téma valamelyik orosz topicban -főleg, hogy valamiféle törekvés mutatkozna egyfajta topic-összevonásra.

De bizonyítsd be, hogy van értelme külön felületnek, kezd el hozni az infókat, a képeket, a videókat és majd mindenki örülni fog.

Dagesztán KTO
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 092
33 361
113
Ha nem itt kapnam az oltást folyamat ha szabadidombe felnezek hoznám a híreket és nem csak 1-2öt mint ma tettem...
Az meg hogy mennyire vanertelme a közeljövő dönti el hogy sziriaba és irakba mekkora pusztítást tudnak végezni a soraik között. (Mert mint már korábban írtam itt és másik topikba többször az évek alatt. Kaukazusiak igen nagy számban harcolnak mind két országba a feketék és meg a zöldek között is...) és ha az isis bukik a túlélők nagyrésze a kaukazusba fog landolni és tuti nem térnek ott jó útra
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 797
80 998
113
Az egyik ok amiért az oroszok beavatkoztak Suíriában az Isis és Nusra színekben harcoló csecsen és egyéb é-kaukázusi , kozép-ázsiai terroristák likvidálása ott a helyszínen-tehát Szíriában. Az orosz SzSzO erok kulon feladata.
 
  • Tetszik
Reactions: phaidros