[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Q

quista

Guest
Öregem, már egyszer leírtam. Ne tegyél úgy, mintha nem vennéd észre. 12 milliárdba kerül, és ennek a 80%-át hitelezik az oroszok. És előtörlesztésre van lehetőség. Ha lesz kedvezőbb ajánlat, akkor piaci hitelre váltjuk ki, erről Szíjjártó beszélt tegnap előtt. Az pedig, hogy te mit akarsz, a kutyát sem érdekli, mert egy ballib propagandista óhajánál előrébb való a nemzetbiztonsági érdek.

Pakson pedig egyszer volt komolyabb üzemzavar: 2003-ban, amikor az oroszok helyett a franciákat engedte ide Paksra a velük igen jó viszonyt Medgyessy.

Ballib propagandistaként : Erős nemzeti hadsereget szeretnék. Ballibként szerintem az oroszoktól kell vennünk az erőművet, egyetértek veled ebben.
Jó lenne ha a hatástanulmány nyilvános lenne, mert nem az, így az összegekről csak vitatkozni lehet, de legyen igazad.
Mindegy miről beszélünk mert ez már el van döntve.
Köszönöm hosszászólásodat,

Ballibként szeretném ha elszámoltatnák végre Gyurcsányt, Bajnait, és mindenkit aki hozzájuk kötődik.
Ballibként szeretném ha nem lenne olimpia, de erős hadseregünk lenne, nem csak pár légtérvédelemre alkalmas Gripen.

Mégegyszer köszönöm a hozzászólásodat. Sokat tanulok tőletek.
 
Q

quista

Guest
Most ez szarkazmus, vagy komolyan gondolod, hogy az orosz befolyást katonai erővel kell visszatartani?

Igazad van az orosz befolyást nem csak katonai elrettentéssel kell visszafogni, de nem egy rossz dolog.
Az oroszokkal valóban barátkoznunk kell, ők a partnereink kell hogy legyenek. Most nem tudom, hogy ez ballib dolog-e, mert ugye a komcsiknak kellene ragaszkodni az oroszokhoz, de most van egy kis irónia abban, hogy a nemzeti vezetőnk, aki elsőként küldte ki őket nyilvánosan az országból, egy 40-60 évre szóló szerződést köt velük, aminek ráadásul a hatástanulmánya sem nyilvános, oszt kész.

De most ki a ballib ? A baloldal = kommunista = oroszpárti ?
Ki köt extra üzletet 40-60 évre az oroszokkal ? Mert olajat eddig is onnan vettünk ez oké.

Mondjátok hogy energia függetlenség. Veszünk olajat az oroszoktól ez 1. Veszünk erőművet is hitelt az oroszoktól ? Ez 2.
Nem sok ez energiafüggőségből egy oldalra egy kicsit ?

De egyébként igazatok van sokat tévedek, bárcsak tévednék ebben is.
 

closed society

Well-Known Member
2016. szeptember 20.
710
1 314
93
Ballib propagandistaként : Erős nemzeti hadsereget szeretnék. Ballibként szerintem az oroszoktól kell vennünk az erőművet, egyetértek veled ebben.
Jó lenne ha a hatástanulmány nyilvános lenne, mert nem az, így az összegekről csak vitatkozni lehet, de legyen igazad.
Mindegy miről beszélünk mert ez már el van döntve.
Köszönöm hosszászólásodat,

Ballibként szeretném ha elszámoltatnák végre Gyurcsányt, Bajnait, és mindenkit aki hozzájuk kötődik.
Ballibként szeretném ha nem lenne olimpia, de erős hadseregünk lenne, nem csak pár légtérvédelemre alkalmas Gripen.

Mégegyszer köszönöm a hozzászólásodat. Sokat tanulok tőletek.

Megint nem figyeltél. Propagandát terjesztesz, még hozzá gátlástalanul. Amit leírnak neked, az nem is érdekel, oda sem figyelsz rá, mert nem egy értelmes eszmecserére törekszel, hanem a szokásos, bármiféle konkrétum nélküli ballib rágalmakat terjeszted. Tegnap belinkeltem neked a Paks II beruházással kapcsolatos közérdekű információkat tartalmazó linket. Ezek között szerepel a környezeti hatástanulmány. Igen, éppen az, amire most te azt írod, hogy "jó lenne, ha nyilvános lenne".

Jelentem, az. Ha legalább fél percre megnyitottad volna a linket, amit átküldtem, tudhatnád.
De megteszem még egyszer:
http://www.mvmpaks2.hu/hu/Kozerdeku...s/KornyezetiHatastanulmany/Lapok/default.aspx
 
Q

quista

Guest
Ha védhetetlen , miért vered a nyálad? Több áldozatot akarsz?
Jobb felkészülni. Attól, hogy mi beredezkedünk védelemre nem lesz több áldozat,ezt miért kevered össze.
Nem azt írtam,hogy támadjunk meg valakit, csak azt hogy készüljünk, ugye abból nem lehet baj.
Nem kell agresszívnak lenni, csak óvatosnak.
Ballibként verem magam arra, hogy legyen erős hadseregünk, ez miért baj ?
Te miért akarsz gyenge és védtelen Magyarországot ? Kit támogatsz ezzel ?

Ez már nagyon hisztis! Konkrétan melyik országtól véd meg minket a NATO? Talán Irántól , aki fenyegeti az EU-t a rakétáival és aki miatt rakétavédelmi egységeket telepített románba meg lengyelbe a szövetség?
Egy szövetségbe tartozni kell. Kinek szeretnél inkább függni az oroszoknak ? Akkor te oroszpárti ballib lennél ? vagy oroszpárti jobbolodali ?

A hidegháború alatt milliós számban volt SZU katona Kelet-Európában , most nincs.
Ez igaz. A hazánkban is voltak. Orbán Viktor elsőként jelentette ki hogy menjenek haza.

Minden negyedik évben rettegnek az olimpia megrendezésére kijelölt országok , mert tudják és látják előre a szomorú sorsukat hisz az "Olimpia az nem biznisz"!!!!!!
Boston, Hamburg, Róma visszalépett, mert ők nem engedhetik ezt meg maguknak.
 
Q

quista

Guest
Megint nem figyeltél. Propagandát terjesztesz, még hozzá gátlástalanul. Amit leírnak neked, az nem is érdekel, oda sem figyelsz rá, mert nem egy értelmes eszmecserére törekszel, hanem a szokásos, bármiféle konkrétum nélküli ballib rágalmakat terjeszted. Tegnap belinkeltem neked a Paks II beruházással kapcsolatos közérdekű információkat tartalmazó linket. Ezek között szerepel a környezeti hatástanulmány. Igen, éppen az, amire most te azt írod, hogy "jó lenne, ha nyilvános lenne".

Jelentem, az. Ha legalább fél percre megnyitottad volna a linket, amit átküldtem, tudhatnád.
De megteszem még egyszer:
http://www.mvmpaks2.hu/hu/Kozerdeku...s/KornyezetiHatastanulmany/Lapok/default.aspx
----
Bocs megnézem.
 
Q

quista

Guest
Igazad van. Elnézést tévedtem ebben.
Hivatalos költségszámításhoz is van linked ?
Tehát hogy milyen áramárral számolnak ?
 
Q

quista

Guest
Paks hatalmas elkötleződés - jól át kell gondolni.
De Paks II-t ha veszünk csak az oroszoktól szabad vennünk, ebben szerintem egyetértünk.

Erős hadseregre szükségünk lesz - de ne aggódjatok nem lesz, ilyen haderőnk lesz mint amilyen most van.
Teljesen mindegy mit írok én.

Volt nagyon sok tárgyi tévedésem abban amit írtam.
Bocs,ha felzaklattam vele bárkit, nem volt szándékos, lehet hogy butaságokat írtam.
Kösz hogy írtatok, sokat tanultam a kapott válaszokból.

Azért egy két fenti megjegyzés furcsa, van olyan ami google fordítóval készültnek tűnt, de ez is lehet, hogy csak azért van mert "ballibsi sorosbérenc" vagyok.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Boston, Hamburg, Róma
Bostonnal jobbak az eselyei Los Angelesnek.
Hamburg = biztonsagi kockazat.
Roma az olasz eladosodottsag miatt esik ki.

Ha nem mi nyerunk akkor remelem Parizs nyer. Durvabb biztonsagi intezkedesek lennenek mint a braziloknal. Kinos lenne. :eek:
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Q

quista

Guest
Bostonnal jobbak az eselyei Los Angelesnek.
Hamburg = biztonsagi kockazat.
Roma az olasz eladosodottsag miatt esik ki.

Ha nem mi nyerunk akkor remelem Parizs nyer. Durvabb biztonsagi intezkedesek lennenek mint a braziloknal. Kinos lenne. :eek:

Bocs, usa nem egyenlő magyarország, Boston nem azért lépett vissza, mert kedvezni akar ellének, hanem mert felesleges nekik.
Hamburg visszalépett, nem biztonsági kockázat miatt.
Róma - eladósodottság miatt, még jó hogy nekünk nincs egy fillér IMF hitelünk se.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
még jó hogy nekünk nincs egy fillér IMF hitelünk se.
3 eve nincs IMF hitelunk. 1 eve az eu hitelt is visszafizette az orszag.
Ezek nagysagrendileg osszevetheto hitelek voltak az olimpia koltsegvetesevel. 12 mrd usd volt a lehivott osszeg. Az olimpia kabe 3 mrd usd kiadast jelentene. (1-2 ev alatt visszafizetheto osszeg, de tobb idore tervezik a visszafizeteset.)
 
Q

quista

Guest
Nem tudom. De nyilván rendkívüli módon érdekel téged, ezért egy angolul tudó ismerősöddel majd lefordíttatod.
Aha, mert szám a megtérülésről azért nem sok van benne, nyugodtan ide másolhatod.
Te akkor orosz barát vagy ? szerinted nekünk az oroszokkal jó, hogy üzletet kötünk ? Ez nem ballib dolog egy kicsit ?
 

closed society

Well-Known Member
2016. szeptember 20.
710
1 314
93
Bocs, usa nem egyenlő magyarország, Boston nem azért lépett vissza, mert kedvezni akar ellének, hanem mert felesleges nekik.
Hamburg visszalépett, nem biztonsági kockázat miatt.
Róma - eladósodottság miatt, még jó hogy nekünk nincs egy fillér IMF hitelünk se.

Csak összehasonlításként:
2015 decemberben, vagyis durván egy éve ez volt GDP-hez viszonyított államadósság a két országban:
Olaszország: 132,7%
Magyarország: 75,3%

Ezek a számok egy év alatt maximum pár %-kal szoktak változni. Nálunk pl. most 74%, de a nagyságrend változatlan.

Remélem, érzed az olasz és a magyar eladósodottság közötti különbséget.
 
Q

quista

Guest
3 eve nincs IMF hitelunk. 1 eve az eu hitelt is visszafizette az orszag.
Ezek nagysagrendileg osszevetheto hitelek voltak az olimpia koltsegvetesevel. 12 mrd usd volt a lehivott osszeg. Az olimpia kabe 3 mrd usd kiadast jelentene. (1-2 ev alatt visszafizetheto osszeg, de tobb idore tervezik a visszafizeteset.)
Akkor már nincs is tartozásunk, kamatokra nem költünk semmit a költségvetésből ?
 
Q

quista

Guest
Csak összehasonlításként:
2015 decemberben, vagyis durván egy éve ez volt GDP-hez viszonyított államadósság a két országban:
Olaszország: 132,7%
Magyarország: 75,3%

Ezek a számok egy év alatt maximum pár %-kal szoktak változni. Nálunk pl. most 74%, de a nagyságrend változatlan.

Remélem, érzed az olasz és a magyar eladósodottság közötti különbséget.

Érzem, és ha tartunk olimpiát, akkor ez a szám még sokkal kisebb lesz ?