[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Én bevallom nem tudom, hogy jó-e.
Az biztos jó, hogy titkos. Mindenkinek jó hogy titkosak a számok.
Próbálj meg elkérni egy francia, brit, vagy esetleg most a finn erőműre vonatkozó szerződést.
Kb. 101 %, hogy nem kapod meg.
Nem is értem ezt az egészet, ill igen, mert akik ez ügyben kajabálnak, azok épp az ellenfél - konkurrens gyártó - érdekében nyilatkoznak
az "átláthatóság" örve alatt.
Például Orbán gyermekei röhögnek rajtunk, miközben svájci iskolába járnak, esetleg ugyanoda ahova a többi orosz is küldi a gyerekét. Ja bocs Orbán gyermekei nem röhögnek rajtunk, nem is tudják hogy vagyunk, csak az jó, hogy meglegyen a svájci magániskolájuk, meg egy számla külföldön, svájci frankban. Apuci elintézte, ugyanúgy ahogy a többinek is.
Egy rakás olyan figurát ismerek, akik nemhogy svájci, de amerikai/angol egyetemekre járatják a gyerekeiket, igaz nem politikusok. Nem tudom mi ebben a furcsa, persze, min. elnök, na de gyurcsány se itthon taníttatja a sajátját.
 
Q

quista

Guest
Próbálj meg elkérni egy francia, brit, vagy esetleg most a finn erőműre vonatkozó szerződést.
Kb. 101 %, hogy nem kapod meg.
Nem is értem ezt az egészet, ill igen, mert akik ez ügyben kajabálnak, azok épp az ellenfél - konkurrens gyártó - érdekében nyilatkoznak
az "átláthatóság" örve alatt.

Számunkra nincs konkurrens gyártó. Mi csak orosz technikát vehetünk és kész, PAKS I miatt,
mivel az már adott. Ezzel nincs semmi gond, egyetértek veled.
De mennyiért ?

Amire nincs hivatalos válasz, csak találgatás :
Mennyi hitel, mennyi időre, mikortól, mire - és főképp milyen árral számol az állam.
Hatástanulmány biztos készült.

Nem érdekel máshol hogy csinálják, ha az én adómat és a nemzet jövedelmet előre elköltik, akkor tudnunk kell.
A nukleáris energia nagyon veszélyes, a szomszédban is volt példa problémára, Pakson is volt üzemzavar,
Mi pedig egy vörösiszap tárolót sem tudunk fenntartani.
van felelős a katasztrófáért ?

----
Mellesleg Gripent sem. Kettő tört össze tavaly. Százmilliárd forint.
Felelősök, nyilvános elszámolás nem történt. Business as usual.

Egy rakás olyan figurát ismerek, akik nemhogy svájci, de amerikai/angol egyetemekre járatják a gyerekeiket, igaz nem politikusok. Nem tudom mi ebben a furcsa, persze, min. elnök, na de gyurcsány se itthon taníttatja a sajátját.

Oda viszi mindenki a gyerekét taníttatni ahova van pénze.
A furcsa az, hogy Orbán vagyonbevallása szerint neki erre nem jutna,akkor MIBŐL ?
ki fizeti ezt neki ?
Nem tudjuk. A Nagyapa, Rogán, vizoviczki, az oroszok ?
---
Gyurcsány - szomorú hogy ő még szerepel.
---
Összegzés :
PAKS II lehet, hogy jó, de tudjuk a számokat, hogy tudjunk miről beszélni.
Legyen nyilvános a hatástanulmány.
Költsünk többet a hadseregre, legalább GDP 2%.-ot.
Nyugdíj, egészségügy rendbetesz, különben görögország sorsára jutunk.
Az állami beavatkozást és korrupciót csökkenteni kell.
Oktatásra többet kell költeni.
Ezt teljesen mindegy ki csinálja meg, lehet ez a FIDESZ is, mindegy, csak csinálja meg valaki.
De ezt senki nem fogja megcsinálni, így a mi sorsunk továbbra is folyamatos enyhe gazdasági lecsúszás lesz.
-
 
Q

quista

Guest
Számunkra nincs konkurrens gyártó. Mi csak orosz technikát vehetünk és kész, PAKS I miatt,
mivel az már adott. Ezzel nincs semmi gond, egyetértek veled.
De mennyiért ?

Amire nincs hivatalos válasz, csak találgatás :
Mennyi hitel, mennyi időre, mikortól, mire - és főképp milyen árral számol az állam.
Hatástanulmány biztos készült.

Nem érdekel máshol hogy csinálják, ha az én adómat és a nemzet jövedelmet előre elköltik, akkor tudnunk kell.
A nukleáris energia nagyon veszélyes, a szomszédban is volt példa problémára, Pakson is volt üzemzavar,
Mi pedig egy vörösiszap tárolót sem tudunk fenntartani.
van felelős a katasztrófáért ?
 

closed society

Well-Known Member
2016. szeptember 20.
710
1 314
93
Nem érdekel máshol hogy csinálják, ha az én adómat és a nemzet jövedelmet előre elköltik, akkor tudnunk kell.
A nukleáris energia nagyon veszélyes, a szomszédban is volt példa problémára, Pakson is volt üzemzavar,

Öregem, már egyszer leírtam. Ne tegyél úgy, mintha nem vennéd észre. 12 milliárdba kerül, és ennek a 80%-át hitelezik az oroszok. És előtörlesztésre van lehetőség. Ha lesz kedvezőbb ajánlat, akkor piaci hitelre váltjuk ki, erről Szíjjártó beszélt tegnap előtt. Az pedig, hogy te mit akarsz, a kutyát sem érdekli, mert egy ballib propagandista óhajánál előrébb való a nemzetbiztonsági érdek.

Pakson pedig egyszer volt komolyabb üzemzavar: 2003-ban, amikor az oroszok helyett a franciákat engedte ide Paksra a velük igen jó viszonyt Medgyessy.
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 753
3 972
113
Öregem, már egyszer leírtam. Ne tegyél úgy, mintha nem vennéd észre. 12 milliárdba kerül, és ennek a 80%-át hitelezik az oroszok. És előtörlesztésre van lehetőség. Ha lesz kedvezőbb ajánlat, akkor piaci hitelre váltjuk ki, erről Szíjjártó beszélt tegnap előtt. Az pedig, hogy te mit akarsz, a kutyát sem érdekli, mert egy ballib propagandista óhajánál előrébb való a nemzetbiztonsági érdek.

Pakson pedig egyszer volt komolyabb üzemzavar: 2003-ban, amikor az oroszok helyett a franciákat engedte ide Paksra a velük igen jó viszonyt Medgyessy.
És ráadásul az oroszok hoztak helyre?
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Az összes forradalmunkat az oroszok verték le.
Egy síkság vagyunk könyörgöm, megvédhetetlenül.
Az, hogy mások nem költenek a hadseregre azt kit érdekel ?
Nekünk akkor is kell. NATO nélkül meg főleg kell, mert most csak a NATO véd meg bennünket.
Az Olimipia pedig csak visz. Nem hoz semmit, csak a haveroknak. Az Olimpia nem biznisz.
3 hét ünneplés, 9% GDP, az négy és fél év haderő fejlesztés, vagy legyen oktatás fejlesztés.
Görögöknek bejött, akkor nekünk is be fog jönni igaz ? Itt hiba nem lehet.
Meggyőző.
Ne haragudj, hova jártál te iskolába, ahol nem tanítottak történelmet?!! Budai Nagy Antal, Dózsa, Thököly, Rákóczi, mindet az orosz taposta el igaz?!! És éljenek a Habsburgok (akiket Ausztriából örök életre kitiltottak), ők voltak a felszabadítók?!! Na és ha egy szerinted védhetetlen alföldön élünk, akkor meg mi a kórságnak költsünk a Honvédségre, akkor legyen igazad és szerinted inkább vegyünk fehér zászlókat?!!
De szerintem legalább az olimpia kérdésében igazad van, viszont így se igazán jó a találati arányod sajnos.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 829
30 902
113
---
Jelenleg Paks 90-92 % -os kihasználtsággal üzemel és az már nagyon jó.
Nálad az 3% plusz, ami nem is biztos, a költségek 10-20 %-át is jelenthetik a számításokban.
----

Sok dolog van, amiben a magyar gazdaság versenyképes tud lenni a világpiacon.
Azonban a villamosenergiatermelés nem tartozik ezek közé a dolgok közé.
Európa más országaiban sokkal olcsóbban lehet áramot termelni, mint nálunk.
Tehát a saját magunk ellenségei volnánk, ha pont ebben akarnánk önellátók lenni.
-
Az elmúlt 2 év során a szomszédainkkal közös villamosenergia-piac megteremtése már eddig is kb. a felére csökkentette a hazai árampiaci árakat, és a további országok bekapcsolódásával az árcsökkenés még tovább fog folytatódni.
Már jelenleg is 6 országon és 12 vezetéken keresztül tudunk áramot importálni.
Ez olyan megbízható ellátás, amit csak fél Európa lebombázása tudna megszakítani.
Tehát csak egy üldözési mániás őrült láthat az áramimportban ellátási kockázatot.
A helyzet ugyanis pont fordított: az import már jelenleg is nagyobb ellátásbiztonságot ad, mint a csupán néhány nagyerőműre épülő hazai áramtermelés.
-
De még ha meg is érné új erőműveket építenünk, akkor is hatalmas baromság volna az ország eladósítása árán az oroszokkal atomerőművet bővíttetni.
Egyrészt azért baromság, mivel ez a bővítés túl sokba kerül, tehát biztos hogy ráfizetéses lenne az importhoz képest.
Másrészt pedig azért baromság, mivel maga a kormány sem képes számításokkal igazolni, hogy ez a beruházás az ország gazdasági érdekeit szolgálja.
Tehát ez az állami vagyon különösen nagy kárt okozó hűtlen kezelésének minősülne.
-
Az elkövetkező 20 évben a legolcsóbb és legbiztonságosabb kapacitásnövelést a határkeresztező villamosenergia távvezetékek bővítése biztosítaná.
Atomerőművet pedig majd csak akkor érdemes építeni, amikor már az olcsó, nagy biztonsággal és kevés radioaktív hulladékot termelő hibrid tóriumos vagy fúziós reaktorok is a piacra kerülnek.
Azok ugyanis már hazai tüzelőanyag-ellátással is működni tudnának, tehát versenyképes áron valódi energetikai függetlenséget tudnának biztosítani.
A kormány által erőltetett Paks II viszont a fűtőanyag import miatt csak tovább tartósítaná a függőségünket.
Tehát a Paks II melletti "legfőbb érv", az "energetikai függetlenség" is csak egy nagy hazugság.

Kezdjük az alapoknál, mert itt tényleg arra van szükség. A kisebb termelés nem a költségekben mutat akárhány százalkos változást, hanem a bevételeknél. A különböző légbőlkapott számok helyett vehetnéd a fáradtságot és kiszámolsz dolgokat, de a +20%-os árnövekedéseddel sem lesz az 5 forintos áramból 30 forintos. A tegnapi excelt már letöröltem, de most 1 perc alatt újracsináltam, ezt te is megtehetted volna, még gondolkoznod sem kellene hogy hogyan számolj, mert leírtam részletesen. Szóval, 92%-os kihasználtsággal 5,27 - 3,52 - 2,64 forint, 90%-ossal 5,39 - 3,59 - 2,7 forint, és extrémszar 80%-os kihasználtság mellett 6,06 - 4,04 - 3,03 forint az áram kilówattja. Sehol a közelében sem jár a 30 forintos áramárnak. A valóságban a piaci áron kb 20 év alatt kikeresi az egész beruházás azt amibe került, további 40-60 évig meg eszméletlen mennyiségű pénzt termel az országnak.
Arra nagyon kiváncsi vagyok, hogy miért nagyobb az ellátásbiztonság az importnál, mintha otthon tudod ugyanazt megtermelni. Legyen szó bármiről, nemcsak áramról.
A világon mindenhol hitelből beruháznak. Ha most ezzel megtermelnék a költségvetést akkor azt máshonnan kellene elvonni. Inkább egy hitel, ami nem tűnik rossznak az alapján amit a részletekről tudni lehet, felhúzzák az erőművet és kitermeli a kamatot meg a törlesztést saját maga. Ha nekem összejött egy épkézláb de nem túl részletes számítás közel nulla infóból egy perc alatt, akkor a kormánynál is lesz valaki aki a létező összes infó tudatában összerak egy excel táblát.
A határon átívelő kábeleken meg nem értem miért vársz áramot, ha senkinek sem éri meg megtermelni és mindenki csak importálni szeretné. És kiváncsi vagyok, hogy más országok mégis mivel termelik meg olcsóbban az áramot, mint ahogy Paks2 termelné annak a fényében, hogy az összes erőmű közül az egyik legmodernebb (ha nem a legmodernebb) pont ez lesz Európában.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
Másik tényező ami nagyon fontos az ellátás biztonság!
Pont a liberálisok azok akik gáz ügyben. Ezen rugóznak!
Valamint áram import kényszer és nem pozitív dolog!
Mivel az expotáló ország lehet csökkenteni a áram kivitelét mert ő a belső fogyasztás.
Valamint lehet ellátás bizonytalanság növelni, vagy nekünk felkínált áram árát növelni.
Amennyiben az ára exportőr ország gazdasági riválist lát bennünk!
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
Még valami az hogy egy üzletet egyik vagy másik oldalnak mennyire jó. Az a felek egymással szembeni viszonya és a körülmények határozzák meg.
PAKS II akkor hozdták tető alá mikor oroszok maguk is nagy gazdasági és politikai nyomás alatt voltak.
PAKS II gazadasági és politikai vetülete van!
Politikailag a magyar kormány ezt szélel szembe tette meg. Ennek is ára van!
Mint ahogy annak is, hogy szerbekkel jó a kapcsolatunk, románokkal viharos.
Orosz-magyar viszony és politikai folyamatok is alakították az árát. PAKS II olyan lesz mint a Gripen beszerzésük. Mi megcsináltuk politikai utat is kivágtuk hozzá majd a elkészült uton csehek is megtették!
Atomerőmű fronton hasonló a helyzet.
Orosznak lehet csak olasz GDP van de politikai és katonai téren más súly csoport.
Putyin látogatásai hozzák nem csak miattunk van. Magyar kormány ma az oroszokkal együtt működni akaró EU-s csoportok front ember mi vagyunk a kirakatba mi közvetitünk és tapossuk az utat!
 
Q

quista

Guest
Eddig még alig írtál valamit pontosan. Csak Németországban most is 35000 van, Olaszországban 12000, Nagy-Britanniában kb. 8000, a Camp Bondsteelen Koszovóban is több száz, Közép- és Kelet-Európában is több ezer. alsó hangon van vagy 70000.

Görögország éppen abban a 2-3 évben teljesített a legjobban a gazdaság, ami az olimpiai rendezés körül volt.

A forradalmunkat nem verték le 1848-ban, a szabadságharcunkat verték le 1849-ben, még hozzá egy nemzetközi szerződés alapján, amit konzervatív hatalmak kötöttek.
Oroszország a magyar ügytől független kötelességét teljesítette. A megtorlást pedig elutasították. De nehogy már a Habsburgokat kifelejtsd a történetből!

Arra nem emlékszem, hogy leverték volna az oroszok az őszirózsás forradalmat

Ezen mit értesz? Most zajlik az új nemzeti alaptanterv kidolgozása. Hogy erről sem tudsz, vagy szándékosan beszélsz mellé ebben is, már nem is érdekel.

Te itt propagandát folytatsz. A tényeket, a megtörtént, végrehajtott intézkedéseket, és az éppen zajló folyamatokat figyelmen kívül hagyva a ballib ellenzék agymenéseit szórod ide. Csak az a kérdés, hogy ingyen teszed, vagy küldtek valahonnan.
.

Görögország csődbe ment. Az olimpia után, egyértelműen megérte. nézd meg a képeket:
http://darkroom.baltimoresun.com/20...venues-in-ruins-ten-years-after-the-games/#32

Új nemzeti alaptanterv ?

10974631_52f162de7d43b21167b82bb2ba3498d9_wm.jpg


a számok azóta csökkentek. Persze ráírhatjuk,hogy NEMZETI meg ALAPTANTERV.

00334119.jpeg


Jövőre talán elérjük a 2009-es szintet.
 
Q

quista

Guest
Még valami az hogy egy üzletet egyik vagy másik oldalnak mennyire jó. Az a felek egymással szembeni viszonya és a körülmények határozzák meg.
PAKS II akkor hozdták tető alá mikor oroszok maguk is nagy gazdasági és politikai nyomás alatt voltak.
PAKS II gazadasági és politikai vetülete van!
Politikailag a magyar kormány ezt szélel szembe tette meg. Ennek is ára van!
Mint ahogy annak is, hogy szerbekkel jó a kapcsolatunk, románokkal viharos.
Orosz-magyar viszony és politikai folyamatok is alakították az árát. PAKS II olyan lesz mint a Gripen beszerzésük. Mi megcsináltuk politikai utat is kivágtuk hozzá majd a elkészült uton csehek is megtették!
Atomerőmű fronton hasonló a helyzet.
Orosznak lehet csak olasz GDP van de politikai és katonai téren más súly csoport.
Putyin látogatásai hozzák nem csak miattunk van. Magyar kormány ma az oroszokkal együtt működni akaró EU-s csoportok front ember mi vagyunk a kirakatba mi közvetitünk és tapossuk az utat!

Jó példa még a Bulgáriai Atomerőmű beszerzés, az is egy kitapostott út.
http://www.nuclearpowerdaily.com/re...0_mn_euros_for_dropped_nuclear_plant_999.html

A google fordít nem működik valami jól tavaris.
 
Q

quista

Guest
Másik tényező ami nagyon fontos az ellátás biztonság!
Pont a liberálisok azok akik gáz ügyben. Ezen rugóznak!
Valamint áram import kényszer és nem pozitív dolog!
Mivel az expotáló ország lehet csökkenteni a áram kivitelét mert ő a belső fogyasztás.
Valamint lehet ellátás bizonytalanság növelni, vagy nekünk felkínált áram árát növelni.
Amennyiben az ára exportőr ország gazdasági riválist lát bennünk!

Bocs a fenti szöveget mivel fordítottad ?
Bocs csak nekem fura, hogy ilyen nyelvhelyességgel írkálnak ide orosz propagandát ?
 
Q

quista

Guest
Ne haragudj, hova jártál te iskolába, ahol nem tanítottak történelmet?!! Budai Nagy Antal, Dózsa, Thököly, Rákóczi, mindet az orosz taposta el igaz?!! És éljenek a Habsburgok (akiket Ausztriából örök életre kitiltottak), ők voltak a felszabadítók?!! Na és ha egy szerinted védhetetlen alföldön élünk, akkor meg mi a kórságnak költsünk a Honvédségre, akkor legyen igazad és szerinted inkább vegyünk fehér zászlókat?!!
De szerintem legalább az olimpia kérdésében igazad van, viszont így se igazán jó a találati arányod sajnos.

Igazad van tévedtem, helytelen volt amit írtam.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 896
56 753
113
Q

quista

Guest
Kezdjük az alapoknál, mert itt tényleg arra van szükség. A kisebb termelés nem a költségekben mutat akárhány százalkos változást, hanem a bevételeknél. A különböző légbőlkapott számok helyett vehetnéd a fáradtságot és kiszámolsz dolgokat, de a +20%-os árnövekedéseddel sem lesz az 5 forintos áramból 30 forintos. A tegnapi excelt már letöröltem, de most 1 perc alatt újracsináltam, ezt te is megtehetted volna, még gondolkoznod sem kellene hogy hogyan számolj, mert leírtam részletesen. Szóval, 92%-os kihasználtsággal 5,27 - 3,52 - 2,64 forint, 90%-ossal 5,39 - 3,59 - 2,7 forint, és extrémszar 80%-os kihasználtság mellett 6,06 - 4,04 - 3,03 forint az áram kilówattja. Sehol a közelében sem jár a 30 forintos áramárnak. A valóságban a piaci áron kb 20 év alatt kikeresi az egész beruházás azt amibe került, további 40-60 évig meg eszméletlen mennyiségű pénzt termel az országnak.
Arra nagyon kiváncsi vagyok, hogy miért nagyobb az ellátásbiztonság az importnál, mintha otthon tudod ugyanazt megtermelni. Legyen szó bármiről, nemcsak áramról.
A világon mindenhol hitelből beruháznak. Ha most ezzel megtermelnék a költségvetést akkor azt máshonnan kellene elvonni. Inkább egy hitel, ami nem tűnik rossznak az alapján amit a részletekről tudni lehet, felhúzzák az erőművet és kitermeli a kamatot meg a törlesztést saját maga. Ha nekem összejött egy épkézláb de nem túl részletes számítás közel nulla infóból egy perc alatt, akkor a kormánynál is lesz valaki aki a létező összes infó tudatában összerak egy excel táblát.
A határon átívelő kábeleken meg nem értem miért vársz áramot, ha senkinek sem éri meg megtermelni és mindenki csak importálni szeretné. És kiváncsi vagyok, hogy más országok mégis mivel termelik meg olcsóbban az áramot, mint ahogy Paks2 termelné annak a fényében, hogy az összes erőmű közül az egyik legmodernebb (ha nem a legmodernebb) pont ez lesz Európában.

Köszönöm amit írtál, sokat lehet tanulni belőle. Értsd meg, lehet hogy igazad van, de nincsenek hivatalos számok. Lehet tudni ezt azt, de a hatástanulmány nem nyilvános.

Erőművet még soha sehol nem fejeztek be pontosan, időre. Nekünk még egy autópálya se szokott menni általában, de a finneknek se ment és ők például jobban működnek mint mi, ha ők megszívták akkor nálunk mi lesz.

Nem tudni ki fizeti azt, ha az erőmű nem készül el időre, ennek pedig több mint jó esélye van.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 829
30 902
113
Jó példa még a Bulgáriai Atomerőmű beszerzés, az is egy kitapostott út.
http://www.nuclearpowerdaily.com/re...0_mn_euros_for_dropped_nuclear_plant_999.html

A google fordít nem működik valami jól tavaris.
Mégis mire számítottak, ha leadnak egy rendelést aztán lefújják a dolgot? Végig kellett volna csinálni vagy még az elején megtervezni egy járható finanszírozási formát.

Bocs a fenti szöveget mivel fordítottad ?
Bocs csak nekem fura, hogy ilyen nyelvhelyességgel írkálnak ide orosz propagandát ?
Hát itt nagyon mellélőttél, kicsit több időt kellene a fórumon tölts mielőtt játszod az okosat.
 

closed society

Well-Known Member
2016. szeptember 20.
710
1 314
93
Görögország csődbe ment. Az olimpia után, egyértelműen megérte. nézd meg a képeket:
http://darkroom.baltimoresun.com/20...venues-in-ruins-ten-years-after-the-games/#32

Új nemzeti alaptanterv ?

10974631_52f162de7d43b21167b82bb2ba3498d9_wm.jpg


a számok azóta csökkentek. Persze ráírhatjuk,hogy NEMZETI meg ALAPTANTERV.

00334119.jpeg


Jövőre talán elérjük a 2009-es szintet.


Te arról írtál, bármit is jelentsen ez a pongyola megfogalmazás, hogy "legyen oktatásfejlesztés". Én erre hoztam a nemzeti alaptanterv jelenleg is zajló újragondolását.

Egyébként meg több, mint kínos 2017-ben 2011-ig, illetve 2013-ig tartó grafikonokkal érvelni. :D Fogalmam sincsen, minek linkelted be ezt a két grafikont azon kívül, hogy úgy tűnjön, mintha reagáltál volna valamit.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 829
30 902
113
Köszönöm amit írtál, sokat lehet tanulni belőle. Értsd meg, lehet hogy igazad van, de nincsenek hivatalos számok. Lehet tudni ezt azt, de a hatástanulmány nem nyilvános.

Erőművet még soha sehol nem fejeztek be pontosan, időre. Nekünk még egy autópálya se szokott menni általában, de a finneknek se ment és ők például jobban működnek mint mi, ha ők megszívták akkor nálunk mi lesz.

Nem tudni ki fizeti azt, ha az erőmű nem készül el időre, ennek pedig több mint jó esélye van.
Ha lennének hivatalos számok akkoris azt mondanád, hogy hazudnak. Akkor meg minek? Neki kell fogni és számolni.
Ha egy munka késik, pl egy erőmű, akkor az a kivitelező hbája, mert nem szervezte meg eléggé a munkáját, amibe bizonyos hátráltató tényezőket is előre bele kell számoljon. Az orosz erőművek úgy tudom időben elkészültek, és van rá példa, hogy még határidő előtt sikerűl átadni.
 
  • Tetszik
Reactions: closed society
Status
Not open for further replies.