Érdekességek a világ országaiból

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
A feleségem öreganyját úgy megforgatták hogy közel félmilliót adakozott nekik mire észrevették mi van.
Idosebb no ismerosom par honapja tudott toluk csak megszabadulni hosszu ido utan. Lehuzos, szelhamos banda, de persze eloszor nagyon segitokesznek bizonyultak. Megszolitanak ok mindenkit, boldog-boldogtalant, aztan ha raakadt a horogra... Szokasos forgatokonyv. Van rajtuk kivul meg par ilyen destruktiv szekta MO-on. Pl.: Krisztus szeretete egyhaz, szcientologia, stb. Ezek ellen is fel kellene majd lepni egyszer itt is.
(Bocs az offert.)
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Engem egyszer próbáltak megtéríteni, vizsgára menet a buszmegállóban...

Mindenféle invitálás nélkül nekiállt karattyolni a szent szövegekről, amikor eljutott oda, hogy "A Bibliában is le van írva, hogy mindannyian bűnösök vagyunk és csak életünk során szerezhetünk feloldozást" már sejtettem miről van szó, majd a kezembe nyomott egy szórólapot.

Sehol sem szerepelt rajta, hogy kik ők, csak marketing szöveg az összetartozásról, egymás segítéséről, egy telefonszám. De a hátlapon alul kis betűkkel írt jw.org-gal helyére került az utolsó kirakós, meg is kérdeztem, hogy "Jehova tanúi?". Elkerekedett szemmel válaszolt, hogy "Igen". "Ismerem magukat, Kelet-Magyarországon is próbálkoztak."
Utána egy öreg nénit füzögetett inkább.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Minden szektát nem kell engedni, hogy létezzen. A vagyonelkobzást viszont csinálják ügyesen, a tagoknak szolgáltassák vissza pl az ingatlanokat amit az "egyháznak" adományoztak. Betiltották a szcientológiát is, f*szt érdekelte az is.
Anno pontosan ugyanezekkel a szavakkal lepett fel a katolikus egyhaz a meg csak indulo reformacioval szemben. Pedig az a reformacio vezetett a gazdasagi fellenduleshez az ipari forradalomhoz sot meg a felvilagosultsaghoz is. Anno akkor a nagy egyhaz azt mondta szekta minden ami nem o es uldoztek gyilkoltak kinoztak kiraboltak a protestansokat.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Á, már értem jehovista vagy!
Dumcsiztál már amúgy velük valaha? Tudod én elkövettem azt a hibát hogy nem zavartam el őket minden terefere nélkül a házam elől. Megpróbáltam kulturált lenni. Meghívtak egy szeánszra vagy mire hétvégén mert látták hogy érdeklődő vagyok. Persze nem mentem el, kit érdekel? Jött a nő két hét múlva hozta az Őrtornyot, elmélkedjek kicsit azt mondja. Megint nem zavartam el de a kapunál se engedtem beljebb. Aztán elkezdett rendszeresen jönni, később már többed magával. Már nagyon untam, de még normális voltam. Aztán egyszer csak úgy bent téblábolt az udvaromon, na akkor küldtem el a k anyjába. Mostanra már hatan -nyolcan lepik el időnként a falut de engem szerencsére elkerülnek. Ezek totál zakkantak, hit gyüli 2. A feleségem öreganyját úgy megforgatták hogy közel félmilliót adakozott nekik mire észrevették mi van.[/QUOTE

Uj cimmel bovult a repertoar.

Sorosberenc,libsi, jehovatanuja,buzi,troll,ugynok


Mindenki gonosz aki nem osztja a velemenyed aki nem olyan mint te. Es csodalkoztok hogy a fiatalok meg aki csak tud nem akar itt elni. Miert is akarna ? Csak megvetest kioktatast es megbelyegzest kap ha ratok figyel.

Gratulalok !!!

Csak jusson eszetekbe hogy amikor panaszkodtok a kivandorlas miatt akkor azt nem masok es plane nem Soros csinaljak hanem az olyan hozzaallas mint pl ez.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Szerinted nincsenek?
Persze hogy vannak de nem olyan mertekben ahogy azt az atlag ember sugalni kepzelni szerene. Illetve ez amolyan megbelyegzesse valt amikor a masik velemenye kenyelmetlen cafolni nem lehet akkor ezt sutik ra mint az evszazadok alatt volt az eretnek,hazaarulo,Trockista elhajlo, rendszerellenes,stb , stb

Ezen az oldalon van mondjuk 20-40 aktiv tag es megegyszer ennyi passziv olvaso. Akarcsak egy ugynokot ideszabaditani is kesz rafizetes lenne mert 40-80 ember meg kishazankban sem mennyiseg akarmennyire szeretnenek mi azt itt hinni.

Pl az Index mar mas az mar egy nagysagrend vagy az Origo amely siteokon pro kontra jelen vannak a manipulatorok. De ok is kiszurhatok konyen foleg a szohasznatukkal hiaba hasznalnak sok es kulonbozo nicknevet.
 

superjet100

Member
2015. június 9.
53
60
18
Uraim, csak en latom vagy (remelem mas is) hogy DINAMO azert van itt hogy tonkre tegye a forumot??? Barmelyik topikba ir irracionalis, fellazito, valosag torzito vonatkozasban teszi (ir)! A kozosseg haditetchnikai hozzaertoi persze valaszolnak neki, DE ezzel degradaljak a forumot!!! ADMIN, utana nezhetne hogy mennyivel csokkent az erdeklodes a forum irant amiota "egyesek" aktivan kezdtek irogatni nem eletszeru es unszubjektiv, lazito dolgokat. Kernem minden hozzaertot hogy ne degradalja a site-ot (mivel ok, mint DINAMO ezt szeretnek elerni) NE valaszoljanak az egyertelmuen az oldal degradalasahoz vezeto beirasoknak... Nagyon megkoszonnem, mivel felforr a bekes agy-hugy kovem nemely kijelenteseiktol es folytkov irasoktol (bizom benne hogy nem egyedi eset vagyok)...
 

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 703
3 963
113
Uraim, csak en latom vagy (remelem mas is) hogy DINAMO azert van itt hogy tonkre tegye a forumot??? Barmelyik topikba ir irracionalis, fellazito, valosag torzito vonatkozasban teszi (ir)! A kozosseg haditetchnikai hozzaertoi persze valaszolnak neki, DE ezzel degradaljak a forumot!!! ADMIN, utana nezhetne hogy mennyivel csokkent az erdeklodes a forum irant amiota "egyesek" aktivan kezdtek irogatni nem eletszeru es unszubjektiv, lazito dolgokat. Kernem minden hozzaertot hogy ne degradalja a site-ot (mivel ok, mint DINAMO ezt szeretnek elerni) NE valaszoljanak az egyertelmuen az oldal degradalasahoz vezeto beirasoknak... Nagyon megkoszonnem, mivel felforr a bekes agy-hugy kovem nemely kijelenteseiktol es folytkov irasoktol (bizom benne hogy nem egyedi eset vagyok)...
Mert az nem furcsa, hogy formosa meg ulippo éppen pihennek? :D
( Legalábbis most nem „küdik” olyan tempósan, mint fénykorukban. )
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
...
Ezen az oldalon van mondjuk 20-40 aktiv tag es megegyszer ennyi passziv olvaso. Akarcsak egy ugynokot ideszabaditani is kesz rafizetes lenne mert 40-80 ember meg kishazankban sem mennyiseg akarmennyire szeretnenek mi azt itt hinni.

Pl az Index mar mas az mar egy nagysagrend vagy az Origo amely siteokon pro kontra jelen vannak a manipulatorok. De ok is kiszurhatok konyen foleg a szohasznatukkal hiaba hasznalnak sok es kulonbozo nicknevet.

Nem a mennyiség miatt érheti meg, hanem a hírek miatt.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Mi
Uraim, csak en latom vagy (remelem mas is) hogy DINAMO azert van itt hogy tonkre tegye a forumot??? Barmelyik topikba ir irracionalis, fellazito, valosag torzito vonatkozasban teszi (ir)! A kozosseg haditetchnikai hozzaertoi persze valaszolnak neki, DE ezzel degradaljak a forumot!!! ADMIN, utana nezhetne hogy mennyivel csokkent az erdeklodes a forum irant amiota "egyesek" aktivan kezdtek irogatni nem eletszeru es unszubjektiv, lazito dolgokat. Kernem minden hozzaertot hogy ne degradalja a site-ot (mivel ok, mint DINAMO ezt szeretnek elerni) NE valaszoljanak az egyertelmuen az oldal degradalasahoz vezeto beirasoknak... Nagyon megkoszonnem, mivel felforr a bekes agy-hugy kovem nemely kijelenteseiktol es folytkov irasoktol (bizom benne hogy nem egyedi eset vagyok)...
Mi faj ennyire ?

Fontosnak kepzelted magad es szembe jon a valosag ? Nem a tukrot kell hibaztatni hanem ha nem tetszik a kep akkor dolgozni rajta. Pl nem kiutalni innen azokat akik erdemben hozzatudnak tenni a lap szinvonalanak es igy latogatottsaganak emelesehez. Mert jelenleg csak egy szubkultura egy vekony szubkultura az olvasotabor 95% akik mindenkit elmarnak pocskondiaznak eluldoznek aki nem osztja a velemenyuket.
Miert a panasz ? Miert a dobbenet akkor ?

De legyunk konkretak hogy ne lehessen mar olyan egyszeruen ramsutni ezt a "fellazito valosag torzito belyeget" En azt irtam 20-40 rendszeres aktiv tagja van a lapnak. Ez az ami kiverte a biztositekot nallad. Szerinted mennyi van ? Csak szamold ossze az elmult heten aktiv tagok szamat. Egyszeru ! Le fogsz dobbenni. Sajnos nem haladja meg a 40 et de meg a 30 at sem !!! Akkor most mi van ? Megint a tukor hazudik es duborgunk vagy csak az olyanok mint en a sotetben bujkalo alhirterjeszto ellenforradalmarok terjesztik a propagandat ?

Fel kene mar noni es elhagyni ezt a gyerekes es evezred ota rombolo magyarosch marakodast.

Az elmult ket hetben utannaolvasva lathato hogy politikai paletta minden szegletebol voltak itt szakemberek sot meg mas orszag hadsertegeben szolgalo katonak is ha igazat allitottak magukrol ( ??? ) de elobb vagy utobb mind elhuzta a csikot PONTOSAN EZEN VISELKEDES miatt. Pedig ha valkiken rajtuk fel lehetett volna epiteni a lapot.


De gondolom ez is csak trollkodas es meg csak veletlenul sem oszinte szembenezes a problemakkal ugye ?
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Mert az nem furcsa, hogy formosa meg ulippo éppen pihennek? :D
( Legalábbis most nem „küdik” olyan tempósan, mint fénykorukban. )
Tehat mindenki akinek nem tetszik a velemnenye azt mind "kuldtek" az mind ugynok.

Vagytok ti a hos forradalmarok az igazsag vedelmezoi es mindenki mas ugynok.

Egy regi vicc jutott eszembe :

Az egérke meg az elefánt megy át a hídon.
Megszólal az egérke:
- Ugye hogy dübörgünk?
 

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 703
3 963
113
Tehat mindenki akinek nem tetszik a velemnenye azt mind "kuldtek" az mind ugynok.

Vagytok ti a hos forradalmarok az igazsag vedelmezoi es mindenki mas ugynok.

Egy regi vicc jutott eszembe :

Az egérke meg az elefánt megy át a hídon.
Megszólal az egérke:
- Ugye hogy dübörgünk?
Ácsi gitár! :D
Egy szóval sem mondtam, hogy ügynök vagy ( mondjuk, ha rám, hallgatsz, akkor azt csinálsz, amit akarsz, még ügynök is lehetsz. :) )
Annyit, írtam, hogy érdekes, hogy most kezdtél el itt szaladni, mint a lendkerekes autó, mikor a másik két nick épp csendben van.
Ebből arra is lehet következtetni, hogy (mivel naon egy húron pendültök) esetleg több vasat tartasz a tűzbe (hogy sokan legyetek)
Aztán lehet, hogy tévedek ;)
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Ácsi gitár! :D
Egy szóval sem mondtam, hogy ügynök vagy ( mondjuk, ha rám, hallgatsz, akkor azt csinálsz, amit akarsz, még ügynök is lehetsz. :) )
Annyit, írtam, hogy érdekes, hogy most kezdtél el itt szaladni, mint a lendkerekes autó, mikor a másik két nick épp csendben van.
Ebből arra is lehet következtetni, hogy (mivel naon egy húron pendültök) esetleg több vasat tartasz a tűzbe (hogy sokan legyetek)
Aztán lehet, hogy tévedek ;)


Ha jelent valamit ( nem gondolnam ) en itt egyetlen nickel vagyok jelen es senkit nem ismerek sem szemelyesen sem netes levelezes altal. A sajat velemenyem kepviselem ami erveken forrasokon alapulo vita altal meg valtozhat is pro es kontra.
 

vilmoci

Well-Known Member
2010. április 24.
1 703
3 963
113
Ha jelent valamit ( nem gondolnam ) en itt egyetlen nickel vagyok jelen es senkit nem ismerek sem szemelyesen sem netes levelezes altal. A sajat velemenyem kepviselem ami erveken forrasokon alapulo vita altal meg valtozhat is pro es kontra.
Én is ezt mondanám :p
(Legalábbis olvastuk már ezt párszor a dühöngő újoncoktól). De egyébként tényleg azt csinálsz, amit akarsz... csakhát a szingularitások. :)
no, good luck!

Nnno de befejeztem a melléugatást. Jópofa ez az orosz offtopik:
http://englishrussia.com/2017/04/14/boat-church-in-russia/
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 045
54 154
113
Engem egyszer próbáltak megtéríteni, vizsgára menet a buszmegállóban...

Mindenféle invitálás nélkül nekiállt karattyolni a szent szövegekről, amikor eljutott oda, hogy "A Bibliában is le van írva, hogy mindannyian bűnösök vagyunk és csak életünk során szerezhetünk feloldozást" már sejtettem miről van szó, majd a kezembe nyomott egy szórólapot.

Sehol sem szerepelt rajta, hogy kik ők, csak marketing szöveg az összetartozásról, egymás segítéséről, egy telefonszám. De a hátlapon alul kis betűkkel írt jw.org-gal helyére került az utolsó kirakós, meg is kérdeztem, hogy "Jehova tanúi?". Elkerekedett szemmel válaszolt, hogy "Igen". "Ismerem magukat, Kelet-Magyarországon is próbálkoztak."
Utána egy öreg nénit füzögetett inkább.


Komolyak,szerénységem homlokára is ki van írva láthatatlan festékkel,hogy hülye vagyok,térítsetek meg.Mondjuk én hagyom magam,és megforgatom őket 2 perc alatt,mint mókus a mogyorót...:rolleyes::D
 

superjet100

Member
2015. június 9.
53
60
18
Mi

Mi faj ennyire ?

Fontosnak kepzelted magad es szembe jon a valosag ? Nem a tukrot kell hibaztatni hanem ha nem tetszik a kep akkor dolgozni rajta. Pl nem kiutalni innen azokat akik erdemben hozzatudnak tenni a lap szinvonalanak es igy latogatottsaganak emelesehez. Mert jelenleg csak egy szubkultura egy vekony szubkultura az olvasotabor 95% akik mindenkit elmarnak pocskondiaznak eluldoznek aki nem osztja a velemenyuket.
Miert a panasz ? Miert a dobbenet akkor ?

De legyunk konkretak hogy ne lehessen mar olyan egyszeruen ramsutni ezt a "fellazito valosag torzito belyeget" En azt irtam 20-40 rendszeres aktiv tagja van a lapnak. Ez az ami kiverte a biztositekot nallad. Szerinted mennyi van ? Csak szamold ossze az elmult heten aktiv tagok szamat. Egyszeru ! Le fogsz dobbenni. Sajnos nem haladja meg a 40 et de meg a 30 at sem !!! Akkor most mi van ? Megint a tukor hazudik es duborgunk vagy csak az olyanok mint en a sotetben bujkalo alhirterjeszto ellenforradalmarok terjesztik a propagandat ?

Fel kene mar noni es elhagyni ezt a gyerekes es evezred ota rombolo magyarosch marakodast.

Az elmult ket hetben utannaolvasva lathato hogy politikai paletta minden szegletebol voltak itt szakemberek sot meg mas orszag hadsertegeben szolgalo katonak is ha igazat allitottak magukrol ( ??? ) de elobb vagy utobb mind elhuzta a csikot PONTOSAN EZEN VISELKEDES miatt. Pedig ha valkiken rajtuk fel lehetett volna epiteni a lapot.


De gondolom ez is csak trollkodas es meg csak veletlenul sem oszinte szembenezes a problemakkal ugye ?
Nem hiszem el hogy mas nem latja..... ADMIN!!!!