Érdekességek a világ országaiból

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 188
113
Aki nem bízik az USD-ben, az úgy jár mint Irak, Líbia, Szíria. Így könnyű. Vagy most már mégsem: Észak-Korea, Irán, Oroszo / SZU 2.0 és Kína már kicsit sok lesz... és ezután nézzük majd meg, hogy mennyire fognak bízni az emberek az USD-ben :)
Egyet értek, de inkább ne nézzük ezt meg...
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
. Ha engedjuk akkor az oroszok majd ide is szazezrevel fognak betelepulni ahogy tettek az osszes tagorszagukban es csak ido kerdese hogy itthon ne legyel otthon.
"Kissé érdekesnek" tartom, hogy neked az a probléma ami nincs, és valószínűleg nem is lesz soha (oroszok tömeges betelepülése Európába), de az iszlám országokból ténylegesen, valóságban Európába özönlő ellenőrizetlen milliók (akiknek nagy többsége nem is menekült hanem gazdasági migráns) az neked valamiért nem jelent problémát.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
"Kissé érdekesnek" tartom, hogy neked az a probléma ami nincs, és valószínűleg nem is lesz soha (oroszok tömeges betelepülése Európába), de az iszlám országokból ténylegesen, valóságban Európába özönlő ellenőrizetlen milliók (akiknek nagy többsége nem is menekült hanem gazdasági migráns) az neked valamiért nem jelent problémát.

Az iszlam betelepulese es az orosz terjeszkedes ket kulonbozo de megis ugyan olyan problema.

Az iszlam terjeszkedese most a menekultaradattal szemmel lathato es hatarozottan kezelni kell. Orban messze nem a szivem csucske de amit ebben az ugyben tett az elismeresre melto. Mondjuk a hatar mellett szolgalo katonak es rendorok megbecsulesen munkakorulmenyein lenne mit javitani mert az meg mindig borzalom.

De hogy a konkretumoknal maradjunk oroszorszag az orosz nemzetiseg terjeszkedese is hasonlo problema. A SZU alatt altalanos gyakorlat volt az adott kisebbseg melle az orosz lakossag tomeges betelepitese. Ennek volt koszonheto a mara jelentosse novo Csecsen Moldovai Balti orosz kisebbseg letrejotte. Ezt a kisebbseget pedig az orosz politika nibdig is arra hasznalta hogy mint hivatkozasi alap az adott kisebbseggel szemben fellepjen lasd Csecsen fuggetlensegi probalkozas 94 ben es utanna vagy eppen a Baltiake 91 ben.

A mai ukran valsag is alapvetoen arrol szol az a gyokere hogy egy orszagban amely nem orosz nemzetisegu nagyszamu orosz kisebbseg el es az az anyaorszaghoz akar csatlakozni.

A forgatokonyv tortenelmi tapasztalatok alapjan lathato.

1. ) Betelepites
2. ) Varakozas az alkalmas idopontra
3. ) Elszakitas

Volt ahol sikerult lasd Csecsenfold Krim es volt ahol nem lasd Baltiak.

Es ez nem csak az oroszokra ertendo de hasonlo szubkulturat hoznak letre a kinaiak is ha lehetoseguk van ra. Hany eve evtizede is laknak elnek kinaiak Magyarorszagon ? Mennyire is integralodtak ? Gyakorlatilag semmire. Szamukra az orszag eszkoz es nem cel. Igy is allnak hozza.
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 595
25 871
113
C9sOFvfXoAAad2D.jpg:large


 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 973
87 519
113

Pár komment van a cikknél:
"Lipsi mentes ovezet. Mind megtanultuk:
A lipsinek olyan a hideg mint Vampirnak a karo a szivebe..."

"Szerintem Putyin, legjobb barátja, Orbán Viktor kérésére, oda építette a LibLag-ot, ahova a hazai ballipsiket fogja deportálni, baráti segítségnyújtás címen. Gulyás Marcinak gyűjtsetek Helly Hansen kabátra, bakancsra."

"Édesek a kutyulik az utolsó képen, de jól megfingatták az amerikaiak és Merkel az Orosz költségvetést, titkos bázis, legnagyobb atommeghajtású jégtörő még több hajó ez már a szegénység jele."

:)
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 815
30 844
113
Szóval tényleg sikerült jól "lábon lőni magunkat" - ha éppen nem lábközön!! :(
Ez egyértelmű volt már akkor amikor az oroszok visszaszankcióztak. Egy rakás ország szívott miatta, az EU szart bele kártérítést fizetni, most meg kiesett az orosz piac kb 100 évre visszafordíthatatlanul. Az ukrán helyzet meg nem javult, ha meg jobban romlott volna se érintené egyik EU-s tagországot sem amíg meg nem indul valamilyen nagyobb menekülthullám. Akik megszavazták az orosz szankciókat azoknak a magánvagyonából kellene visszaszedni a kiesett veszteségeket, hamar megtanulnák, hogy a hatalommal felelősség is jár, azzal meg felelősségre vonás.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Oroszországban betiltották a Jehova Tanúinak egyházát, miután a legfelső bíróság is szélsőséges csoportnak minősítette gyülekezetet. A bíróság ezzel jóváhagyta az orosz igazságügyi minisztérium kérelmét. Juri Ivanenko bíró bejelentette, hogy egyben az orosz állam elkobozza a Jehova Tanúinak vagyonát is.

AFP/Vasily Maximov
Az igazságügyi minisztérium ügyvédje, Szvetlana Boriszova azt mondta, hogy a Jehova Tanúi fenyegetést jelent az állampolgári jogokra, a közrendre és a közbiztonságra.
Az egyház ügyvédje a döntés után azt mondta, az Emberi Jogok Európai Bíróságához fogja vinni az ügyet. A strasbourgi bíróság 2010-ben már egyszer jogellenesnek minősítette a szervezet betiltását. (Independent)

Vallasuldozes es vagyonelkobzas. Mintha visszaforgattak volna az ido kereket.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 815
113
Oroszországban betiltották a Jehova Tanúinak egyházát, miután a legfelső bíróság is szélsőséges csoportnak minősítette gyülekezetet. A bíróság ezzel jóváhagyta az orosz igazságügyi minisztérium kérelmét. Juri Ivanenko bíró bejelentette, hogy egyben az orosz állam elkobozza a Jehova Tanúinak vagyonát is.

AFP/Vasily Maximov
Az igazságügyi minisztérium ügyvédje, Szvetlana Boriszova azt mondta, hogy a Jehova Tanúi fenyegetést jelent az állampolgári jogokra, a közrendre és a közbiztonságra.
Az egyház ügyvédje a döntés után azt mondta, az Emberi Jogok Európai Bíróságához fogja vinni az ügyet. A strasbourgi bíróság 2010-ben már egyszer jogellenesnek minősítette a szervezet betiltását. (Independent)

Vallasuldozes es vagyonelkobzas. Mintha visszaforgattak volna az ido kereket.

Jól tették szektákra nincs szukséguk. Nem egy eset volt , hogy usankáék a szektákon keresztul kémkednek. Tobb eset volt, hogy mormonokat és jehovistákat kaptak rajta orosz katonai bázisok fényképezése kozben. Sot Archangelszkben foldminta vételekor a Pleszeck urkozpont kozelében . Milyen véletlen volt mikor a mormonok kozott két CIA ugynok volt.
Szóval mindennek megvan az oka. Nem hulyék az oroszok.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 815
30 844
113
Minden szektát nem kell engedni, hogy létezzen. A vagyonelkobzást viszont csinálják ügyesen, a tagoknak szolgáltassák vissza pl az ingatlanokat amit az "egyháznak" adományoztak. Betiltották a szcientológiát is, f*szt érdekelte az is.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Jól tették szektákra nincs szukséguk. Nem egy eset volt , hogy usankáék a szektákon keresztul kémkednek. Tobb eset volt, hogy mormonokat és jehovistákat kaptak rajta orosz katonai bázisok fényképezése kozben. Sot Archangelszkben foldminta vételekor a Pleszeck urkozpont kozelében . Milyen véletlen volt mikor a mormonok kozott két CIA ugynok volt.
Szóval mindennek megvan az oka. Nem hulyék az oroszok.
Hat persze !
Ugynokok, kemek !
Mi mas ?

Ahhh
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 278
68 271
113
Oroszországban betiltották a Jehova Tanúinak egyházát, miután a legfelső bíróság is szélsőséges csoportnak minősítette gyülekezetet. A bíróság ezzel jóváhagyta az orosz igazságügyi minisztérium kérelmét. Juri Ivanenko bíró bejelentette, hogy egyben az orosz állam elkobozza a Jehova Tanúinak vagyonát is.

AFP/Vasily Maximov
Az igazságügyi minisztérium ügyvédje, Szvetlana Boriszova azt mondta, hogy a Jehova Tanúi fenyegetést jelent az állampolgári jogokra, a közrendre és a közbiztonságra.
Az egyház ügyvédje a döntés után azt mondta, az Emberi Jogok Európai Bíróságához fogja vinni az ügyet. A strasbourgi bíróság 2010-ben már egyszer jogellenesnek minősítette a szervezet betiltását. (Independent)

Vallasuldozes es vagyonelkobzas. Mintha visszaforgattak volna az ido kereket.
Á, már értem jehovista vagy!
Dumcsiztál már amúgy velük valaha? Tudod én elkövettem azt a hibát hogy nem zavartam el őket minden terefere nélkül a házam elől. Megpróbáltam kulturált lenni. Meghívtak egy szeánszra vagy mire hétvégén mert látták hogy érdeklődő vagyok. Persze nem mentem el, kit érdekel? Jött a nő két hét múlva hozta az Őrtornyot, elmélkedjek kicsit azt mondja. Megint nem zavartam el de a kapunál se engedtem beljebb. Aztán elkezdett rendszeresen jönni, később már többed magával. Már nagyon untam, de még normális voltam. Aztán egyszer csak úgy bent téblábolt az udvaromon, na akkor küldtem el a k anyjába. Mostanra már hatan -nyolcan lepik el időnként a falut de engem szerencsére elkerülnek. Ezek totál zakkantak, hit gyüli 2. A feleségem öreganyját úgy megforgatták hogy közel félmilliót adakozott nekik mire észrevették mi van.