Érdekességek a világ országaiból

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Khhm,egy ország miniszter elnöke,főleg ha meg lett választva,és olyan támogatottsága van mint a mienknek,vagy az oroszokénak,az egész országot,és népét képviselik,reprezentálják(úgy,ahogy,de most nem ez a lényeg),amíg hivatalban van,kijár neki a tisztelet,már csak a választói miatt is.
Igaz,hogy többet kell elviselniük,de ez már szerintem sem kell beleférjen,ahogy saját magad sem szeretnéd egy b@zi felvonuláson látni,kisminkelve,b@ziként.
Vagy tévedek?
:);)


Erre csak azt tudom mondani, hogy a tiszteletet ki kell érdemelni, nem pedig csak úgy jár a pozícióval, származással, stb.. Egyébként meg, engem rohadtul nem érdekelne, hogy pár pöcs hogyan figuráz ki, ha tudnám azt, hogy amit csinálok, az jó. :)
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Kissé zavar ugyan, hogy most panozzal egy platformon érzem magam, de akkor is, közszereplőknél ez nem másképp van? Nekik többet kell(ene) "elviselniük", törvényileg is, egy jogállamban, ha jól tévedek. Ezt pedig vállalják, amikor közszereplőnek (politikus, színész, stb.) állnak.



Egy vadiúj típusnál ez nem meglepő (legújabb példa: F:35). Sőt, az lenne a meglepő, ha nem lenne semmi gond.
Minden nap késéssel piacot vesztenek. Az amúgy is kevésből. Elgondolkodtató, hogy még a perzsák se veszik meg.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Minden nap késéssel piacot vesztenek. Az amúgy is kevésből. Elgondolkodtató, hogy még a perzsák se veszik meg.

Amit eddig láttam a gépből, az nekem tetszett, külsőleg. Egy teljesen versenyképes cuccnak látszott. Aztán, hogy a külső mögött mi van... Nincs kontaktom az Irkutnál...
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
Nem mindenhol díjazzák a libsibuzi értékeket.
Én ehhez hozzá tenném. Azt az Európát amely társadalmi, morális és erkölcsi válságba van!?
E.P szerint új határozata szerint minden jött ment menekültnek tekinthető.
Ezen hülyeség miatt nem 50 év szükséges a muszlim dominaciához hanem 20-25 év. Már most félig leégett a ház!
Muszlim domincával úgy olyan putri lesz Nyugat-Európa mint ma a közel-keleti!
Liberális társadalmi kísérletnek Dél-Afrikai már áldozata lett! Csúnya fehérek alatt egy jól működő ország volt! Most zuhan az államcsőd és nyomor felé!
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Én ehhez hozzá tenném. Azt az Európát amely társadalmi, morális és erkölcsi válságba van!?
E.P szerint új határozata szerint minden jött ment menekültnek tekinthető.
Ezen hülyeség miatt nem 50 év szükséges a muszlim dominaciához hanem 20-25 év. Már most félig leégett a ház!
Muszlim domincával úgy olyan putri lesz Nyugat-Európa mint ma a közel-keleti!
Liberális társadalmi kísérletnek Dél-Afrikai már áldozata lett! Csúnya fehérek alatt egy jól működő ország volt! Most zuhan az államcsőd és nyomor felé!
Most meg sírnak, hogy Fokvárosban elfogy a víz.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
Most meg sírnak, hogy Fokvárosban elfogy a víz.
Igen. Régi fórumozó társak még emlékezhetnek, hogy régen közösségünk tagja volt egy Ausztrál haditengerészetnél szolgáló magyar. Ő mondta 2012 tájékán hogy kengorús légierő ember hiánnyal küzdött. Jött Dél-Afrikában az új afrikai öntudat hullám és fehér üldözés. Kengorú légierő személyezeti gondját meg is oldotta! Dél-Afrikai hadseregből a fehérek oda menekült!

HTKA forumain ilyen emberek is mozogtak!
Csak hát zajosak lettünk és felfigyeltek ránk!
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Igen. Régi fórumozó társak még emlékezhetnek, hogy régen közösségünk tagja volt egy Ausztrál haditengerészetnél szolgáló magyar. Ő mondta 2012 tájékán hogy kengorús légierő ember hiánnyal küzdött. Jött Dél-Afrikában az új afrikai öntudat hullám és fehér üldözés. Kengorú légierő személyezeti gondját meg is oldotta! Dél-Afrikai hadseregből a fehérek oda menekült!

HTKA forumain ilyen emberek is mozogtak!
Csak hát zajosak lettünk és felfigyeltek ránk!
Kuruc-71. A tengeralattjáróik is személyzet híjján állnak.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 348
5 015
113
Kissé zavar ugyan, hogy most panozzal egy platformon érzem magam, de akkor is, közszereplőknél ez nem másképp van? Nekik többet kell(ene) "elviselniük", törvényileg is, egy jogállamban, ha jól tévedek. Ezt pedig vállalják, amikor közszereplőnek (politikus, színész, stb.) állnak.
Nem én kényszerítettelek oda. ;) :D Többet kell elviselniük, ez így van, de az ő esetükben is vannak határok.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 883
10 014
113

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
A kérdés egyszerű. Talán még a te képességeiddel is jól megválaszolható:

Vajon melyik lista tükrözi jobban a valós erőviszonyokat?

Ez: https://www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/rankorder/2004rank.html#as

Vagy ez: https://www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/rankorder/2001rank.html#as ?

Szerintem kellően éreztettem veled hogy nem hiszek a PPP-ben.

Itt a világbankos adat, a nyers rideg GDP:
http://databank.worldbank.org/data/download/GDP.pdf
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 188
113
Na most melyik statisztikának kell hinni? A világbankosnak, vagy a CIA World Factbook-nak? Ezért szeretem a statisztikákat :p. Egy kalap szart sem ér egyik sem, amit én látok az az, hogy minden Kínában készül.
 
  • Tetszik
Reactions: joker and ghostface

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Igen. Régi fórumozó társak még emlékezhetnek, hogy régen közösségünk tagja volt egy Ausztrál haditengerészetnél szolgáló magyar. Ő mondta 2012 tájékán hogy kengorús légierő ember hiánnyal küzdött. Jött Dél-Afrikában az új afrikai öntudat hullám és fehér üldözés. Kengorú légierő személyezeti gondját meg is oldotta! Dél-Afrikai hadseregből a fehérek oda menekült!

HTKA forumain ilyen emberek is mozogtak!
Csak hát zajosak lettünk és felfigyeltek ránk!
Kurucot Grgly rakta ki mert "senkinek sem fórumozhat két nick alól".