[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Kukorica János

Well-Known Member
2016. szeptember 25.
576
686
93
Ez a gárda képzésén nem nagyon mutatkozott meg. Igazából szerintem az egész koncepció az alapoktól volt elrontva.

Állandó megfigyelés alatt 0 erőforrásból dolgoztak ők is. Mi amikor a vidéket jártuk, segíteni másokon, akkor azt a saját pénzünkön tettük, a saját autónkkal, a saját időnkből. Mögöttünk nem állt olyan háttérbázis, mint a Kubatovék SZECS-e (szabadeurópa csoport) v vagy CÖF, vagy a Sorosék hálózata. Persze amikor évek kemény munkájával a nemzetbiztonság megosztott feldarabolt és a súlyunkat minimálisra csökkentette és törvényeket hoztak ellenünk (egyenruhásbűnözés) természetesen egyetlen nagykövet sem jött tiltakozni mellettünk. Amit gyurcsótányék nem tudtak eltaposni, azt eltaposta a 2/3-ad.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Állandó megfigyelés alatt 0 erőforrásból dolgoztak ők is. Mi amikor a vidéket jártuk, segíteni másokon, akkor azt a saját pénzünkön tettük, a saját autónkkal, a saját időnkből. Mögöttünk nem állt olyan háttérbázis, mint a Kubatovék SZECS-e (szabadeurópa csoport) v vagy CÖF, vagy a Sorosék hálózata. Persze amikor évek kemény munkájával a nemzetbiztonság megosztott feldarabolt és a súlyunkat minimálisra csökkentette és törvényeket hoztak ellenünk (egyenruhásbűnözés) természetesen egyetlen nagykövet sem jött tiltakozni mellettünk. Amit gyurcsótányék nem tudtak eltaposni, azt eltaposta a 2/3-ad.
Igen, mivel ezt ilyen könnyen meg lehetett tenni, ezért az egész koncepció volt elrontva.
Másrészt érdekes egy mozgalom az, amit a hatalom feloszlat, és erre tényleg befejezi a működést.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
Médiaelszigeteltség, korlátozott erőforrások, állandó vegzatúra. Ők innen indultak, ezt érdemes mindenkinek észbe vésni, szerintem a lehetőségeikhez képest jól csinálták a dolgokat, a jelenlegi politikai garnitúra jobb és baloldalának, soha nem kellett ilyesmivel szembenézni.
Amikor Orbánék kezdték ott volt Gyuribácsi pénze, aki felépítette őket. Gondoljatok bele, milyen erőforrás különbségek lehetnek, ha a CÖF több pénzt kap egy évben mint a jobbik. Média megjelenésben micsoda aránytalanságok vannak? A jobbiknak volt egy barikádja, van egy alfahíre és termérdek megnyert sajtópere a "jobb és baloldali " média ellen. Ti hogy csináltátok volna? De gondoljatok csak a kurucinfora. A 0-ról kezdték, egy garázsból kábé, mennyi tartalom van, ami csak ott jelenhet meg. Szerintem a Gábor nem tévedhetetlen, hibázott is sokszor, de azt mondani, hogy nem csinált semmit, az valótlanság.
Ti hogy csináltátok volna? Ha sok jó ötletetek van, ami 0 pénzből megvalósítható, mondjátok el neki is szerintem égnek a vágytól, hogy jó ötleteket halljanak.
Barikád, magyarjelen most már alfahír(ami kurucinfó copy) Magvasi Adrián a főszerkesztő. Aki HVIM-ből jött SZKR főszerkesztője volt.
Kérlek mesély ezen megfigyelésekről. Míg Vona Fekete Terivel vígat csak férfi anált szerető klubbokba. Addig általam emített szervezetek tagjai küzdöttek és álldozatokat hoztak.
Most meg Simicska tv-n Kálmán Olgával haverkodik Vona Gabika! Az a ő annyira mély balliberális volt hogy kishíján Schiffer András le NACI-zta műsorában
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 265
113
Médiaelszigeteltség, korlátozott erőforrások, állandó vegzatúra. Ők innen indultak, ezt érdemes mindenkinek észbe vésni, szerintem a lehetőségeikhez képest jól csinálták a dolgokat, a jelenlegi politikai garnitúra jobb és baloldalának, soha nem kellett ilyesmivel szembenézni.
Amikor Orbánék kezdték ott volt Gyuribácsi pénze, aki felépítette őket. Gondoljatok bele, milyen erőforrás különbségek lehetnek, ha a CÖF több pénzt kap egy évben mint a jobbik. Média megjelenésben micsoda aránytalanságok vannak? A jobbiknak volt egy barikádja, van egy alfahíre és termérdek megnyert sajtópere a "jobb és baloldali " média ellen. Ti hogy csináltátok volna? De gondoljatok csak a kurucinfora. A 0-ról kezdték, egy garázsból kábé, mennyi tartalom van, ami csak ott jelenhet meg. Szerintem a Gábor nem tévedhetetlen, hibázott is sokszor, de azt mondani, hogy nem csinált semmit, az valótlanság.
Ti hogy csináltátok volna? Ha sok jó ötletetek van, ami 0 pénzből megvalósítható, mondjátok el neki is szerintem égnek a vágytól, hogy jó ötleteket halljanak.

Ma már nem feltétlenül (illetve nem annyira mint egykor) pénz kérdése a média megjelenés, egy kampány levezetése, ismeretség elérése, üzenet átadása. Teljesen megváltoztak mind az elérhető "technikák" ára és minősége, mind a fogyasztói szokások.
 

Kukorica János

Well-Known Member
2016. szeptember 25.
576
686
93
Ma már nem feltétlenül (illetve nem annyira mint egykor) pénz kérdése a média megjelenés, egy kampány levezetése, ismeretség elérése, üzenet átadása. Teljesen megváltoztak mind az elérhető "technikák" ára és minősége, mind a fogyasztói szokások.

Normál esetben igazad lenne, de a fészbuk nálunk annyira nem opció, hisz gondolj bele még amerikában is pert meg vizsgálatot indítottak ellenük a republikánus tartalmak "háttérbe" szorításáért. Itthon, ha elkezdesz szervezkedni egy belvárosi buzulás ellen egyből lekapcsolják a profiloldalakat, ahogy ez számos eseten meg is történt már. A jobbiknak sokszor nem hozzák le az üzeneteit a még pénzért sem a különböző médiumokat erre többször panaszkodtak is az évek során, ami mellé társul, a folyamatos lejárató kampány pl terry black és nézd meg hány hülye fejében vert gyökeret egy ilyen hülyeség. Míg ezek a tartalmak címlapon jönnek a helyreigazítások, valahol hátul eldugva kapnak helyet.. ezért én valahol megértem, hogy simicskával, valamilyen megállapodást kötöttek, ha kötöttek egyáltalán.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 024
54 001
113
Állandó megfigyelés alatt 0 erőforrásból dolgoztak ők is. Mi amikor a vidéket jártuk, segíteni másokon, akkor azt a saját pénzünkön tettük, a saját autónkkal, a saját időnkből. Mögöttünk nem állt olyan háttérbázis, mint a Kubatovék SZECS-e (szabadeurópa csoport) v vagy CÖF, vagy a Sorosék hálózata. Persze amikor évek kemény munkájával a nemzetbiztonság megosztott feldarabolt és a súlyunkat minimálisra csökkentette és törvényeket hoztak ellenünk (egyenruhás bűnözés) természetesen egyetlen nagykövet sem jött tiltakozni mellettünk. Amit gyurcsótányék nem tudtak eltaposni, azt eltaposta a 2/3-ad.


Emlékszem egy műsorra,amikor egy tanyáról,vagy valami falu melletti külterületről kellet kimenteni egy családot,mert a kisebbség beköltözött a házukba(!!),és folyamatosan terrorizálta őket,a rendőrségen már egyből le is tették a telefont,amikor oda kértek segítséget,amikor viszont kihívta a család a gárdát rögvest ott termett pár száz páncélos "vitéz",és még a bakancsot is le vetették a gárdistákról-a rendőreink ;) -nehogy provokálja a házfoglaló rejtett erőforrásokat....
Nagy nehezen bemehettek a gárdisták ,és utánfutókkal,meg a kocsik csomagtartóiban ki költöztették a családot a saját házukból.
Az szóba sem jött,hogy a páncélos "vitézek" esetleg kib@sszák a bűnözőket a bűncselekmény helyéről,vagy valami,hanem csak a bűnözőket védték a sértettektől.
Szóval volt szembe szél a gárdának,és hátszél a bűnözőknek.
 

Kukorica János

Well-Known Member
2016. szeptember 25.
576
686
93
Barikád, magyarjelen most már alfahír(ami kurucinfó copy) Magvasi Adrián a főszerkesztő. Aki HVIM-ből jött SZKR főszerkesztője volt.
Kérlek mesély ezen megfigyelésekről. Míg Vona Fekete Terivel vígat csak férfi anált szerető klubbokba. Addig általam emített szervezetek tagjai küzdöttek és álldozatokat hoztak.
Most meg Simicska tv-n Kálmán Olgával haverkodik Vona Gabika! Az a ő annyira mély balliberális volt hogy kishíján Schiffer András le NACI-zta műsorában

Magyar Jelen évek óta nincsen, tudom, mert vásároltuk rendszeresen, barikád sincsen már, a Z Kárpát Dániel Kárpátiája is csak 2 havonta jelenik, meg. Mindenki a neten csüng, az ostobábja a fészbuk által szűrt hírekhez jut csak hozzá.
A terry blackezés felesleges. Ha ez téged meghatott, akkor nem azt a színvonalat képviseled, ami radikális körökben minimumnak számít.
A megfigyelésekre egy jó példa volt a csókakői avatás, ahol bolondot csináltak az összes szolgálatból, telefonon és minden felületen csókakő volt az avatás hivatalos helye ám a rendőrökön kívül senki nem oda ment és máshol tartották az avatást. :D:D
 
  • Tetszik
Reactions: szuvorov

Kukorica János

Well-Known Member
2016. szeptember 25.
576
686
93
Emlékszem egy műsorra,amikor egy tanyáról,vagy valami falu melletti külterületről kellet kimenteni egy családot,mert a kisebbség beköltözött a házukba(!!),és folyamatosan terrorizálta őket,a rendőrségen már egyből le is tették a telefont,amikor oda kértek segítséget,amikor viszont kihívta a család a gárdát rögvest ott termett pár száz páncélos "vitéz",és még a bakancsot is le vetették a gárdistákról-a rendőreink ;) -nehogy provokálja a házfoglaló rejtett erőforrásokat....
Nagy nehezen bemehettek a gárdisták ,és utánfutókkal,meg a kocsik csomagtartóiban ki költöztették a családot a saját házukból.
Az szóba sem jött,hogy a páncélos "vitézek" esetleg kib@sszák a bűnözőket a bűncselekmény helyéről,vagy valami,hanem csak a bűnözőket védték a sértettektől.
Szóval volt szembe szél a gárdának,és hátszél a bűnözőknek.

Hát igen, ez sajnos nem volt egyedi eset. Ez a kormány váltás után sem változott semmit egyébként. A statisztikákkal is pont úgy bohóckodnak, mint a gyurcsányérában.
 
  • Tetszik
Reactions: jimkirk

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 265
113
a fészbuk nálunk annyira nem opció
A facebook csak egy, sőt, már fiatalabb korosztályokban nem is a legfontosabb. Van számtalan felület. Aki akarja, aki tudja nagyon jól ki tudja használni. És még mindig ott van az utca, mint jól bevált alap. Már nem az van, hogy aki nem jut be a NAP TV-be, vagy a Kékfénybe, az már nem is számít.

A jobbiknak sokszor nem hozzák le az üzeneteit a még pénzért sem a különböző médiumokat erre többször panaszkodtak is az évek során
Nem panaszkodni kell, hanem fel kell építeni. A Fidesz is nehezen tanulta meg a leckét, de mára nagyon belejött. A Jobbiknak ez nagyon nehezen ment, mert nehéz (volt) egyszerre megszólítani a célközönséget és fizetőképes hirdetőket találni -ráadásul pont telibekaptak egy sajtópiaci bedőlést is.

ha elkezdesz szervezkedni egy belvárosi buzulás ellen
Nem kell elkezdeni szervezkedni. Pláne nem a facebookon. Pláne nem nyíltan. Ennyi. És ez teljesen független attól, hogy van akinek szimpatikus a dolog, van akinek nem. Mindennek meg van az ok-okozata, hatása-ellenhatása...

folyamatos lejárató kampány pl terry black és nézd meg hány hülye fejében vert gyökeret egy ilyen hülyeség.
Lásd be, ez egy zseniális húzás volt. Gerinctelen, de nagyon ügyes. Ebből tanulhat a Jobbik is, hogy a Fidesz a gyengeségéből (kommunikáció) csinált erősséget. Nem tudom ki áll e téren a Fidesz mögött, de az egész munkáért, amit csinál jár a taps neki.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
A facebook csak egy, sőt, már fiatalabb korosztályokban nem is a legfontosabb. Van számtalan felület. Aki akarja, aki tudja nagyon jól ki tudja használni. És még mindig ott van az utca, mint jól bevált alap. Már nem az van, hogy aki nem jut be a NAP TV-be, vagy a Kékfénybe, az már nem is számít.
Ha ez ilyen egyszerű lenne, nem csak 6-7 ügynökség tudna ebben eredményeket felmutatni. S akkor ez még csak a reklám, komplex arculatmenedzsmentről nem beszéltünk.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 265
113
Ha ez ilyen egyszerű lenne, nem csak 6-7 ügynökség tudna ebben eredményeket felmutatni. S akkor ez még csak a reklám, komplex arculatmenedzsmentről nem beszéltünk.

Szerintem ne menjünk ennyire a részletekbe. Ez is egy szakma; ennyi. :)

Azért még mindig kevesebb élőerővel, kisebb stábbal és lehet, hogy olcsóbban* lefolytatható egy kampány ma, mint mondjuk 20 éve, és kb. erről volt szó.

*Jó, persze annál olcsóbban nem lehet, ha olcsón megvan a média jelenlét és a plakátfelület, mint azt feltételezik.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 391
27 563
113
Lásd be, ez egy zseniális húzás volt. Gerinctelen, de nagyon ügyes. Ebből tanulhat a Jobbik is, hogy a Fidesz a gyengeségéből (kommunikáció) csinált erősséget. Nem tudom ki áll e téren a Fidesz mögött, de az egész munkáért, amit csinál jár a taps neki.

Ne hülyéskedj már, nincs senki, akinek agya van és a habonyista fasságokkal foglalkozik! Én még nem találkoztam olyan emberrel, aki ne ignorálta volna az origo/888/ripost/pestisrácok szarkupacot.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 265
113
Ne hülyéskedj már, nincs senki, akinek agya van és a habonyista fasságokkal foglalkozik! Én még nem találkoztam olyan emberrel, aki ne ignorálta volna az origo/888/ripost/pestisrácok szarkupacot.

Te hallottál róla? Eljutott az emberekhez az "hír"? Ez a kérdés. Nekem úgy tűnik, hogy el.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 391
27 563
113
Te hallottál róla? Eljutott az emberekhez az "hír"? Ez a kérdés. Nekem úgy tűnik, hogy el.

Igen, eljutott hozzám, hogy a Habony-média minden szánalmas eszközével támadta Vonát akkor. Naés? Nincs hírértéke a habonyista hazugságoknak. Ha a piacról kellene megélniük ezeknek a szennylapoknak, akkor becsődölnének, mert alig van olvasójuk, tekintve, hogy híreket nem közölnek, az alacsony színvonaló propagandáért pedig nem jár oda szinte senki olvasni, fizetni meg pláne nem fizetne senki. Közintézményekben láthatod a Magyar Idők olvasatlan halmait, ha meg akarod érteni, hogy mégis hogyan produkálnak eladási mutatót egyáltalán!
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 265
113
Igen, eljutott hozzám, hogy a Habony-média minden szánalmas eszközével támadta Vonát akkor. Naés? Nincs hírértéke a habonyista hazugságoknak. Ha a piacról kellene megélniük ezeknek a szennylapoknak, akkor becsődölnének, mert alig van olvasójuk, tekintve, hogy híreket nem közölnek, az alacsony színvonaló propagandáért pedig nem jár oda szinte senki olvasni, fizetni meg pláne nem fizetne senki. Közintézményekben láthatod a Magyar Idők olvasatlan halmait, ha meg akarod érteni, hogy mégis hogyan produkálnak eladási mutatót egyáltalán!

Eljutott. Ennyi volt a cél. Azt meg ne gondoljuk, hogy egyik, avagy másik műhelyben az igazmondó juhász egyenesági leszármazottai ülnének. Sajnos nem is az a lényeg, hogy mi igaz, mi hamis, mint ahogy ebben az esetben sem arról szólt az egész, hogy van-e megdönthetetlen bizonyíték, vagy nincs.
Ha piacról kellene megélniük, tisztességgel, akkor igen sok médium becsődölne, ugyanis a régi szép időkhöz képest lecsökkent -világszinten- a reklámfelületek eladásából befolyt bevétel és még vélhetően az is több felé osztódik, mint korábban.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 391
27 563
113
A pártos sajtó sima, régimódi hazugsága egy tisztes dolog a habonyi szennyhez képest. Egyszerűen undorral fordultam el ettől a mocsoktól amint teljes mélységében találkoztam vele. Nem tudom kik lehetnek a célcsoport, de még a cigányságon belül se látom azt a réteget, amelyik ilyen mélyen lenne! A fideszes belpoltika legnagyobb öngólja, hogy mikor megszerezték a sajtót, azt tönkre is tették. Mi értelme volt a fél éve még létező fideszes médiauralomnak, ha azt szétkúrták a mérhetetlenül alacsony színvonalú hazudozással? Milliárdokat költöttek arra, hogy végre ne balos médiauralom legyen, erre elérték azt, hogy már én is 444-et olvasok, amit fél évvel ezelőtt még igonorátam, mint a balos sajtó legalját, mert mégiscsak hiteles ahhoz képest, amit Habony produkál! Rohadt dühös vagyok a FIDESZ-re azért, mert megfosztották a jobboldalt a sajtótól mint olyantól. Csak baloldali sajtó maradt Magyarországon, aki nem akar, az is azt kénytelen olvasni, ha híreket akar hallani!

Soha ennyire domináns nem volt a balos sajtó nálunk, még a kilencvenes évek elejének legrosszabb éveiben sem!
 
  • Tetszik
Reactions: jimkirk

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 389
10 979
113
És ne feledjük, a magyar politikai elit döntő hányada szimpla megélhetési politikus, aki bármikor bármit képes aláírni, bárhová átülni, bármit hazudni. És erre jön még a kompromittálhatóság, úgy mint családverő, beszervezett ügynökmultú, homoszexuális, vagy csak simán korrupt. Bár jobban belegondolva, mind korruptak, mert a hazai politikai elit en bloc egy grandiózus piramisjáték, ahol oldaltól függetlenül kell tejelni, piacot felosztani, jutalékot jattolni, hogy okosba mehessenek a dolgok. És köztudomású, hogy ezen a téren volt a legnagyobb konszenzus a Fidesz és az MSzP között, ami a 2/3-ad óta jelentősen errodálódott. Pedig korábban milyen szépen megvoltak egymással... Random szemezgetve, se az olaj ügyeknek, se a D209-nek, se a belterületi földeknek, se a Gripen-boltnak nem lett következménye, mert itt mindenki bizniszel és mindenki fogja a másik tökét. Ejj de jó is lenne az a teljeskörű transzparencia! Nekik se kéne tovább élni ezt a tolvaj életmódot a lebukás félelmével és nem inflálódna tovább a gazdaságunkat gúzsba kötő kenőpénz rendszere...

Valahogy senki nem reagált:( erre a hozzászólásomra:
Köszönöm, hogy említetted Puch László volt MSZP pénztárnokot.

Anno ez a részlet a videó nagyon belém égett...:

Pedig ott van az aranyköpés:
- Semmi rosszat nem mondtam rólad
- Semmi baj, a politikában meg teljesen egyetértünk


Aztán barátian elbúcsúztak egymástól.
A jámbor birka népnek meg előadják - mint a videó mutatja, hogy hú de hú!
Az meg elhiszi, s az MVM, vagy a Soros ponzorlásával' elmegy menstru... akarom mondani demonstrálni.
Utána meg elégedetten hazamegy a nép, az istenadta nép: Jól megmutattuk nekik, jól megmondtuk nekik!

Azok meg jót röhögnek a megosztott népen.
Mert semminek nincs következménye.
 
Status
Not open for further replies.