Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.
T

Törölt tag 1711

Guest
julipókkal az a fő baj, hogy mindig van néhány birka aki adja alá a lovat... És azokat sajnos nekem is el kell olvasnom, mert nem akarok mindenkit tiltólistára rakni.
Ha hazugságon kapják és felfedik (nyári fotók télen) az egy dolog, de a parttalan vitatkozás már destruktív... Pl. felülprezentáltságával (sokszor a hozzászólások 40-50%-a az övé) bevonzza a Brimstone, angelsoul féléket akik a fórum többi részét is széttrollkodják.
Ráadásul külső nézőként (pl. egész fórumot felügyelő moderátor, akit nem is igazán érdekel az adott topic) meglehetősen nehéz a fröcsögésből kibogozni ki a bűnös és ki az ártatlan, max annyit lehet megállapítani, hogy ki szidta a másik anyukáját először.
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 814
305
83
Na de Akagi, éppen te?
Az elmúlt hónapban alig akadt fórumtárs akit NE sértegettél valna valamivel. Most is mindenki tudatlan, de bezzeg te.
De nyugi, az irányvonalat már tavaly megadtam. A szigorúsági szint a többi nemzetközi fórum szintjére fog kerülni.
..,hmm!
..bő egy hete teszteltél! Ha, gyenge lenne a memóriád: Mauser fegyverretesz!
Most, mit akarsz, hogy a hülyéknek állítsak emlékoszlopot?
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 289
13 712
113
..,hmm!
..bő egy hete teszteltél! Ha, gyenge lenne a memóriád: Mauser fegyverretesz!
Most, mit akarsz, hogy a hülyéknek állítsak emlékoszlopot?
Nem mauser, hanem AK :D
De amúgy jó ötlet, teszek is egy feladványt, de nem ide hanem a kvízbe.
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 814
305
83
Nem mauser, hanem AK :D
De amúgy jó ötlet, teszek is egy feladványt, de nem ide hanem a kvízbe.
Nem baj, ha más nem érti: prüssssz::D:D, mert nincs rá: :rolleyes::eek::oops:!
De, komolyan! Miből gondoljátok, hogy az internetről szerzett tudás komolyabb, mint a tanított?
Amúgy nézd meg jobban: az AK egy kicsit rövidebb, de a mienk!;)
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 289
13 712
113

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 620
14 590
113
Tag: blogen
Vétség: fajelméleti tanok terjesztése
Büntetés: 2 HÓNAP KITILTÁS


Már bocsánat, de blogen milyen fajelméleti tanokat terjesztett?

Én konkrétan semmi ilyesmit nem olvastam tőle.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 946
19 233
113
De, komolyan! Miből gondoljátok, hogy az internetről szerzett tudás komolyabb, mint a tanított?

Nem a forrása számít, ha az helyes információkat tartalmaz, hanem a tanulás. A tanítás nem eredményez tudást. Csak egy adag elmondott információ. A tanulás eredményez tudást. Mellesleg sok témában az internetről messze jobb minőségű tudás érhető el mint amit tanítanak. (Matematika, IT, elektronika, rádiótechnika, digitális jelfeldolgozás, amikben sokkal jobb tapasztalataim vannak az internettel, mint a hivatalos "tanítással")
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 634
1 384
113
Tag: blogen
Vétség: fajelméleti tanok terjesztése
Büntetés: 2 HÓNAP KITILTÁS


Már bocsánat, de blogen milyen fajelméleti tanokat terjesztett?

Én konkrétan semmi ilyesmit nem olvastam tőle.

Egyetertek Tarzaannal; az eugenika boven belefer a szolasszabadsagba, plane, hogy mostanra mar tudomanyosan megalapozott (genetika). Sajnos sokan - ugy latszik, hogy te is, Mac - hajlamosak osszekotni a nacik fajelmeletevel a tortenelmi kontextus miatt, de ez teves.
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 679
12 479
113
Egyetertek Tarzaannal; az eugenika boven belefer a szolasszabadsagba, plane, hogy mostanra mar tudomanyosan megalapozott (genetika). Sajnos sokan - ugy latszik, hogy te is, Mac - hajlamosak osszekotni a nacik fajelmeletevel a tortenelmi kontextus miatt, de ez teves.
Az eugenika szerintem sem probléma, amíg tudományosan megalapozott.
A gond a rasszizmussal összekapcsolt eugenika, amely ráadásul rassz alapján ítéli meg, hogy mely népcsoport jellegzetes génjeinek és ezáltal a népcsoportnak kellene kipusztulni. Na az már undorító.

Ez pontosan ugyanaz a belterjesség, mint a cigányoké. Rossz géneket örökítenek tovább, amiknek ki kellett volna pusztulniuk. A végeredmény egy arab-zsidó-cigány típusú populáció lesz. Nincs semmi aranyos a lombikbébi "unokahúgokban", én csak a társadalmi értelemben vett szörnyeteget látom bennük a terhelt génállományuk miatt.

Szerk: boki ettől sokkal kevesebbért (elterjedt, de vitatható szófordulat a kipusztulásra érettséggel kapcsolatban) kapott 2 hónapot...
 
  • Tetszik
Reactions: fip7, zeal and 2ndt

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 634
1 384
113
Az eugenika szerintem sem probléma, amíg tudományosan megalapozott.
A gond a rasszizmussal összekapcsolt eugenika, amely ráadásul rassz alapján ítéli meg, hogy mely népcsoport jellegzetes génjeinek és ezáltal a népcsoportnak kellene kipusztulni. Na az már undorító.

Szerintem meg ez sem annyira gaz. Az arab/zsido/cigany vonalon a vagyon megorzese miatt valoban kisebb volt a genetikai diverzitas a rokonhazassagok miatt (de azert annyira nem voltak kozeliek ezek a hazassagok, hogy tenyleg komoly problemak szarmazzanak beloluk).

A lombikbebi tema ilyen problemaval nem jar, nem terhelt a genallomany. A csaszar/keskeny csipo viszont tenyszeruen gaz, ugyanigy sok esetben az orokolheto fogyatekkal elok orosz -rulettes gyerekvallalasa is.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 946
19 233
113
Akkor az eugenetika is tabutéma? Társadalmilag az, kivéve ha silikonvölgyi sztárok csinálják, de itt is az? Ezért lenne jó egy tabutéma jegyzék, a fórumszabályzatnál.

Értem, hogy az oldal készítői nem akarnak ingoványos talajra tévedni, véleményüktől függetlenül. Tudom, hogy milyen amikor valaki kimond egy nem mainstream véleményt, és egyből ad-hitlerum támadás indul, és a platformot ahol mondta szintén dehonesztálják, annak véleményétől függetlenül. Érthető az igény ennek elkerülésére.

A szabályzat gumimódon ezt tartalmazza, de jó lenne egy helyen összegyűjteni egy mindig friss listába azok a témákat, amik felmerültek, és jobb volna mellőzni őket, mert ezt a 200 oldalt senki nem fogja végigböngészni.
 
  • Tetszik
Reactions: 2ndt

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 679
12 479
113
Szerintem meg ez sem annyira gaz. Az arab/zsido/cigany vonalon a vagyon megorzese miatt valoban kisebb volt a genetikai diverzitas a rokonhazassagok miatt (de azert annyira nem voltak kozeliek ezek a hazassagok, hogy tenyleg komoly problemak szarmazzanak beloluk).

A lombikbebi tema ilyen problemaval nem jar, nem terhelt a genallomany. A csaszar/keskeny csipo viszont tenyszeruen gaz, ugyanigy sok esetben az orokolheto fogyatekkal elok orosz -rulettes gyerekvallalasa is.
De. A rasszizmus totál gáz. Ha egy népcsoportot genetikai alapon ítélsz meg jónak vagy rossznak (értsd kipusztulásra érdemesnek) az nácizmus és ezt nem lehet semmivel indokolni.
 

sirdavegd

Well-Known Member
2016. január 5.
1 272
2 093
113
Szegény Akagi, őt meg senki nem gyászolja :-( :-(
womens_crying_is_a_chemical_turnoff_for_men-460x307.jpg
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 634
1 384
113
De. A rasszizmus totál gáz. Ha egy népcsoportot genetikai alapon ítélsz meg jónak vagy rossznak (értsd kipusztulásra érdemesnek) az nácizmus és ezt nem lehet semmivel indokolni.

Ilyet viszont nem olvastam tole. Nepcsoporthoz (populaciohoz) genetikai alapon nyugodtan hozza lehet rendelni tulajdonsagokat, ez nem PC kerdese, hanem tenyeke.
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 679
12 479
113
Akkor az eugenetika is tabutéma? Társadalmilag az, kivéve ha silikonvölgyi sztárok csinálják, de itt is az? Ezért lenne jó egy tabutéma jegyzék, a fórumszabályzatnál.

Értem, hogy az oldal készítői nem akarnak ingoványos talajra tévedni, véleményüktől függetlenül. Tudom, hogy milyen amikor valaki kimond egy nem mainstream véleményt, és egyből ad-hitlerum támadás indul, és a platformot ahol mondta szintén dehonesztálják, annak véleményétől függetlenül. Érthető az igény ennek elkerülésére.

A szabályzat gumimódon ezt tartalmazza, de jó lenne egy helyen összegyűjteni egy mindig friss listába azok a témákat, amik felmerültek, és jobb volna mellőzni őket, mert ezt a 200 oldalt senki nem fogja végigböngészni.
Nekem pl egyértelmű, hogy az eugenikáról szóló disputa amíg tudományos alapokon áll és szigorúan tárgyszerű addig abszolut szalonképes. Ami nem szalonképes, az ha egy bármilyen genetikai szempontból alkotott csoport létezéshez való joga felett valaki ítéletet hoz.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7, 2ndt and emel

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 634
1 384
113
Nekem pl egyértelmű, hogy az eugenikáról szóló disputa amíg tudományos alapokon áll és szigorúan tárgyszerű addig abszolut szalonképes. Ami nem szalonképes, az ha egy bármilyen genetikai szempontból alkotott csoport létezéshez való joga felett valaki ítéletet hoz.

Az orvos is ezt csinalja, amikor javasolja az anyanak, hogy a velhetoen szellemi fogyatekos gyereket abortalja.
 
Status
Not open for further replies.