[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Bár azért Ukrajna esetében ez nem annyira egyértelmű. Én úgy vélem, hogy kb. a Novorosszija-téma lehetne életképes. Azért azt ne felejtsük el, hogy attól még, hogy Ukrajnában nagyon sokaknak az orosz a mindennapi nyelvük, ők nem feltétlenül orosz identitásúak.
Pedig ezt könnyű lenne megtudni: nemzetközi ellenőrzés mellett népszavazáson kellene eldönteni, hogy melyik település reálisan melyik országhoz akar tartozni, azonnal kiderülne mindegyik terület többségi identitása. Tartok tőle, hogy sajnos egy ilyen népszavazásnak a "nagyon demokratikus és nagyon EU-felé igyekvő" UKRAJNA lenne a legnagyobb ellenzője!
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Pedig ezt könnyű lenne megtudni: nemzetközi ellenőrzés mellett népszavazáson kellene eldönteni, hogy melyik település reálisan melyik országhoz akar tartozni, azonnal kiderülne mindegyik terület többségi identitása. Tartok tőle, hogy sajnos egy ilyen népszavazásnak a "nagyon demokratikus és nagyon EU-felé igyekvő" UKRAJNA lenne a legnagyobb ellenzője!
Volt egy nemzetközi ellenőrzés melletti választás 2014-ben, azon lehetett szavazni a Moszkva-párti Ellenzéki Blokkra. Szavaztak is rájuk, 9.4% rájuk szavazott. Jövőre ismét választás, ismét lehet majd szavazni a Moszkva-barát pártra. Ha megnyerik a választást feladhatják az európai orientációt és mehetnek vissza a Kreml kebelére.

De ha megint csak 10% alatt teljesítenek akkor az azt jelenti majd, hogy a hallucinált Moszkva-párti többség a valóságban nem is létezik és a valóságban az ukrajnaiak többsége tényleg EU-párti.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Volt egy nemzetközi ellenőrzés melletti választás 2014-ben, azon lehetett szavazni a Moszkva-párti Ellenzéki Blokkra. Szavaztak is rájuk, 9.4% rájuk szavazott. Jövőre ismét választás, ismét lehet majd szavazni a Moszkva-barát pártra. Ha megnyerik a választást feladhatják az európai orientációt és mehetnek vissza a Kreml kebelére.

De ha megint csak 10% alatt teljesítenek akkor az azt jelenti majd, hogy a hallucinált Moszkva-párti többség a valóságban nem is létezik és a valóságban az ukrajnaiak többsége tényleg EU-párti.
Nem pártokra való szavazásról beszéltem, hanem olyan szavazásról, ahol országoktól való függetlenségről, tehát új ország alapításáról vagy más szomszéd országról való csatlakozásról lehetett volna választani. Nem azt kellene eldönteni, hogy ki legyen a főnök a családban (vagy ki legyen a vezér a rablóbandában), hanem hogy egyáltalán ki akar ehhez a csapathoz tartozni?!! Ilyen szavazás mikor volt és hol? Mert amíg ilyen nem volt, addig Ukrajna csak választási lehetőség nélkül annektált egy csomó olyan területet, ahol nem ukránok élnek többségben!
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci
T

Törölt tag 1526

Guest
Nem pártokra való szavazásról beszéltem, hanem olyan szavazásról, ahol országoktól való függetlenségről, tehát új ország alapításáról vagy más szomszéd országról való csatlakozásról lehetett volna választani. Nem azt kellene eldönteni, hogy ki legyen a főnök a családban (vagy ki legyen a vezér a rablóbandában), hanem hogy egyáltalán ki akar ehhez a csapathoz tartozni?!! Ilyen szavazás mikor volt és hol? Mert amíg ilyen nem volt, addig Ukrajna csak választási lehetőség nélkül annektált egy csomó olyan területet, ahol nem ukránok élnek többségben!
Ezt nekem hiába mondod, most hallom ezt tőled pontosan 357.-ik alkalommal, nekem ebben már nincs semmi új. Hozzám ezzel legközelebb csak akkor gyere, ha Oroszországban hiányolsz egy ugyanilyen szavazást, na az tényleg újdonság lenne.
 
  • Tetszik
Reactions: Nagy Csaba

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Ezt nekem hiába mondod, most hallom ezt tőled pontosan 357.-ik alkalommal, nekem ebben már nincs semmi új. Hozzám ezzel legközelebb csak akkor gyere, ha Oroszországban hiányolsz egy ugyanilyen szavazást, na az tényleg újdonság lenne.
Ha te sokadszorra (357. alkalommal is :D) félre akarod érteni a szövegemet, az a te bajod. Oroszországban is hiányolnám, ha az EU-hoz akarna csatlakozni, de ők nem akarnak. Viszont a jelenlegi Ukrajna így ahogy van szerintem nem felel meg egy demokratikus jogszerűséggel alapított országnak (csak olyan "einstand" vagy "stipi-stopi az enyém"-módon), viszont nagyon csatlakozni akar az EU-hoz.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 317
4 683
113
Nem pártokra való szavazásról beszéltem, hanem olyan szavazásról, ahol országoktól való függetlenségről, tehát új ország alapításáról vagy más szomszéd országról való csatlakozásról lehetett volna választani. Nem azt kellene eldönteni, hogy ki legyen a főnök a családban (vagy ki legyen a vezér a rablóbandában), hanem hogy egyáltalán ki akar ehhez a csapathoz tartozni?!! Ilyen szavazás mikor volt és hol? Mert amíg ilyen nem volt, addig Ukrajna csak választási lehetőség nélkül annektált egy csomó olyan területet, ahol nem ukránok élnek többségben!
A választások eredményei és az etnikai térképek egyértelműen fedik egymást, úgyhogy a déli és keleti részeket kellene megkérdezni, mit szeretnének. Mondjuk ez válasz hiányában is elég egyértelmű, ahogy a Krím esetében sem érhetett senkit meglepetésként, hogy a helyiek döntő többsége utálja Ukrajnát, mint a sz*rt, úgyhogy a sokadik alkalom után (immáron sikerrel) le is léceltek onnan. Ja, valóban kellett hozzá némi segítség, hogy érvényesíthessék a jogaikat, az akaratukat és főleg ahhoz, hogy ezt ne torolja meg rajtuk senki.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
És a lényeg még mindig az, hogy ha Oroszország ukrajnai hadműveleteit elemzi valaki, akkor nem azért nem mutatja be a másik oldal álláspontját mert olyan egyoldalú és nem is akarja, hanem azért mert Oroszország álláspontja a teljes tagadás, az hogy nem is történt semmi és ezen így nincs is mit elemezni.

Ebben félig igazad van. Na de attól még, hogy az oroszok tagadnak mindent (hajj, itthon is ez, vagy méginkább ez a szitu... kísért a múlt rendszer...), lehetne elfogulatlanul elemezni...

Azért megpróbálnék visszakanyarodni a tények felé. Azt kérdezném, hogy egy akkor alig fél éves önkéntes haderő, amely egy bizonyos pontig szinte csak kézi és nehéz gyalogsági fegyverzettel rendelkezik, illetve néhány löveggel és harckocsival, de semmiképpen nem alakulat szintű végrehajtásban (donyecki szeparatista/önvédelmi erők), majd egy pont után UAV felderitő képesség alapján olyan nehéz sorozatvető fegyverzettel (amellyel délkelet Ukrajna körzetében csak a reguláris Ukrán és Orosz haderők rendelkeztek) mér pontos tűzcsapást szinte on-line tűzvezetés segítségével az Ukrán csapatokra, nos az valóban a függetlenedni vágyó terület saját hadereje-e, mert azért ez számomra messze van a realitástól..... Még ha önkéntesnek is írjátok, ezt a semmiből legalább fél éves összekovácsolás és kiképzés nélkül nem lehet kivitelezni. 'Sztán, ugyan honnan van a bevetett tűzérség, főleg a nehéz rakétatűzérség legkorszerűbb kazettás lőszere? Ilyent még az Ukránoktól sem zsákmányolhattak.... Ennek az utánpótlásáról nem is beszélnék. Szóval én azért közelebb érzem az igazságot Ulippo és Mack posztjaihoz.

Támogatják a szakikat az oroszok, az orosz állam, ez nem is kérdés. De (javarészt) nem vívják meg helyettük a csatákat.

Ahogy leirták már mások,én sem hiszem hogy az oroszoknak nincs benne a keze.Azt hiszem ezen a forumon irta le valaki,hogy a kelet-ukrajnai oroszok 1000 szálon kötődnek az anyaországhoz.Azt is itt irta le szerintem valaki,hogy rengeteg a volt katona közöttük.És ha jól emlékszem,az általad leirt képességek nem igazán a konfliktus elejétől tapasztalhatóak.Sőt!Hosszú honapok teltek el mire belerázódtak a dolgokba.Igy simán megvolt az idő az összekocsolódásra.Teknikát persze kaptak.Önkénteseket is kaptak.Kiképzőket is kaptak.Az oroszok is nykig benne vannak.Én csk azt kétlem,hogy az ottani orosz reguláris erők REGULÁRISként vesznek részt a konfliktusban.És amig erre nem látok bizonyítékot,addig én ez így gondolom.

Vannak ott reguláris orosz erők is. Elsősorban a GRU. Mint ahogy Szíriában is pl. nyugati koalíciós SF. De a "meló" oroszlánrészét nem ők viszik. Persze az ukriknak, az alulképzett, alulfinanszírozott, rosszul, vagy sehogy sem felszerelt kényszersorozott haderejükkel meg kell magyarázniuk a kudarcokat. És ezért tolják a többtízezer fős orosz sereges legendát.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 022
113
Ebben félig igazad van. Na de attól még, hogy az oroszok tagadnak mindent (hajj, itthon is ez, vagy méginkább ez a szitu... kísért a múlt rendszer...), lehetne elfogulatlanul elemezni...



Támogatják a szakikat az oroszok, az orosz állam, ez nem is kérdés. De (javarészt) nem vívják meg helyettük a csatákat.



Vannak ott reguláris orosz erők is. Elsősorban a GRU. Mint ahogy Szíriában is pl. nyugati koalíciós SF. De a "meló" oroszlánrészét nem ők viszik. Persze az ukriknak, az alulképzett, alulfinanszírozott, rosszul, vagy sehogy sem felszerelt kényszersorozott haderejükkel meg kell magyarázniuk a kudarcokat. És ezért tolják a többtízezer fős orosz sereges legendát.
Így van.
 
  • Tetszik
Reactions: cinikus

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Ugyanazt a csontot rágjátok újból és újból. Persze tudom,hogy Uli. dobja mindég elétek mivel friss hússal nem tud szolgálni.
.
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
Ez még nem.
De ha jól tudom, elérhető orosz veszteséglista nincs.
Az ukránok nem hajlandók hivatalosan háborúnak kezelni mert akkor egy csomó nemzetközi egyezménnyel el kéne számolniuk.
Sokkal kényelmesebb terror ellenes műveletnek nevezni így mindenki terrorista akire ráfogják ergo. gyakorlatilag jogfosztott.
De nem hiszem,hogy pont neked kell ezt a zseniális és egyben gyomorforgató találmányt bemutatni.Évtizedek óta erre épül Izrael Palesztinokkal szembeni politikája/taktikája.
Annyira ostobák az ukránok,hogy miközben terror elleneseznek és nem nevezik nevén a konfliktust (polgárháború) saját gyengeségük és veszteségeik lágyításaként folyton orosz regulárisoznak.
A lényeg,hogy nem lehet orosz veszteséglistája egy olyan konfliktusnak amiben Oroszország nem résztvevő hivatalosan.A DNR.-nek és az LNR.-nek van veszteséglistája és becsült adata az Ukrán veszteségekre.Persze igen távol áll az ukrántól és nyilván ezt sem kell készpénznek venni.
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
Ezután az orosz reguláris hadsereg átlépte a határt, ezután jött Ilovajszk ahol azt ígérték a körbezárt ukránoknak, hogy ha leteszik a fegyvert akkor kiengedik őket, majd miután azok letették a fegyvert becstelenül lemészárolták a fegyvertelen katonákat.

Erre a fegyvertelen katonák lemészárlására nem emlékszem... Persze ez nem jelent semmit. Források vannak?

A szakik biztosan nem a maláj gépre pályáztak. De ha nem ők voltak (amire én erősen gyanakszom a történtek óta), akkor a gép sorsa már akkor megpecsételődött, amikor még fel sem szállt.

A (valódi) szakik biztosan nem. De nekem haubagoi beletette a laudarage-at a fülembe. :D Szóval, nem tartom elképzelhetetlennek azt a verziót sem, hogy egyes, Putyintól független(edni akaró) és az ő hatalmára törő orosz (Duginék pl. akik eléggé benne voltak az ukrajnai partyban elvileg...) erők szándékosan szedték le a gépet. Illetve bármilyen polgári gép jó volt nekik. Ezen verziót az ulippo által (bár erősen megkérdőjelezhető) betett ominózus Buk-útvonal is erősíti. Mivel az totál logikátlanul haladt és települt az adott helyen, figyelembe véve az ukrik légierejének várható repülési irányát. Szóval, ha ezen verzió megáll, akkor itt arról volt szó, hogy valakik Putyint akarták gyengíteni, közel 300 civil élete árán... De Putyin ezt nem ismerheti be, még akkor sem ha már utólag tiszta is neki (a Rettegés Arénája című film analógiája, amikor a rebellis tábornok Csecsenföldön vegyifegyvert vet be, de az orosz elnök nem ismerheti be, hogy a tudta nélkül történt, mert akkor elveszítené a hitelét-hatalmát). Ennek viszont ellentmond, hogy Dugin még él (mert amúgy minden bizonnyal levadászták volna mostanra). De lehet, hogy más állt emögött, akár egy donbasszi érdekeltségű ukrán oligarcha, aki megkent pár orosz katonát... Szóval én ezt a lehetőséget sem vetném el, bármennyire is durván hangzik.
 
  • Tetszik
Reactions: cinikus

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 317
4 683
113
A (valódi) szakik biztosan nem. De nekem haubagoi beletette a laudarage-at a fülembe. :D Szóval, nem tartom elképzelhetetlennek azt a verziót sem, hogy egyes, Putyintól független(edni akaró) és az ő hatalmára törő orosz (Duginék pl. akik eléggé benne voltak az ukrajnai partyban elvileg...) erők szándékosan szedték le a gépet. Illetve bármilyen polgári gép jó volt nekik. Ezen verziót az ulippo által (bár erősen megkérdőjelezhető) betett ominózus Buk-útvonal is erősíti. Mivel az totál logikátlanul haladt és települt az adott helyen, figyelembe véve az ukrik légierejének várható repülési irányát. Szóval, ha ezen verzió megáll, akkor itt arról volt szó, hogy valakik Putyint akarták gyengíteni, közel 300 civil élete árán... De Putyin ezt nem ismerheti be, még akkor sem ha már utólag tiszta is neki (a Rettegés Arénája című film analógiája, amikor a rebellis tábornok Csecsenföldön vegyifegyvert vet be, de az orosz elnök nem ismerheti be, hogy a tudta nélkül történt, mert akkor elveszítené a hitelét-hatalmát). Ennek viszont ellentmond, hogy Dugin még él (mert amúgy minden bizonnyal levadászták volna mostanra). De lehet, hogy más állt emögött, akár egy donbasszi érdekeltségű ukrán oligarcha, aki megkent pár orosz katonát... Szóval én ezt a lehetőséget sem vetném el, bármennyire is durván hangzik.
Elvetni alapvetően semmit nem kell, de nekem Dugin kicsit olyan ebben a sztoriban, mint Soros Gyuri bá': befolyásos, persze, de ennyire azért nem. Ha benne lenne a keze, már elütötte volna a vonat. A nappalijában. :D
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
Elvetni alapvetően semmit nem kell, de nekem Dugin kicsit olyan ebben a sztoriban, mint Soros Gyuri bá': befolyásos, persze, de ennyire azért nem. Ha benne lenne a keze, már elütötte volna a vonat. A nappalijában. :D


Igen, ezt én is hasonlóan látom... Akkor már valószínűleg MIA lenne az a marha. De akár az is lehet, hogy valakik ezzel akartak kiprovokálni egy direkt orosz beavatkozást Ukrajnában. Afféle "ezek után már úgy is mindegy, akkor meg miért ne" alapon... Igazából én az ukrikat annyira hülyének nem nézem, hogy szándékosan leszednének egy polgári utasszállítót, csak azért, hogy az oroszokra kenjék. Mert ezzel nagyon nagyot bukhatnak, ha kiderül. A szakik meg... Elvileg azért kapták az infókat rendesen az oroszoktól. Nyilván légtéradatokat is. Persze lehetett akár náluk is egy bizonyítási kényszeres parancsnok-egység, aki nagyon benézte....
Szóval a legesélyesebb az szerintem, hogy szakik-oroszok tévedésből, ukrik tévedésből, valakik megbízásból és szándékosan, ukrik szándékosan, szakik-oroszok szándékosan. Kb. ebben a sorrendben.
 
  • Tetszik
Reactions: cinikus

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 317
4 683
113
Igen, ezt én is hasonlóan látom... Akkor már valószínűleg MIA lenne az a marha. De akár az is lehet, hogy valakik ezzel akartak kiprovokálni egy direkt orosz beavatkozást Ukrajnában. Afféle "ezek után már úgy is mindegy, akkor meg miért ne" alapon... Igazából én az ukrikat annyira hülyének nem nézem, hogy szándékosan leszednének egy polgári utasszállítót, csak azért, hogy az oroszokra kenjék. Mert ezzel nagyon nagyot bukhatnak, ha kiderül. A szakik meg... Elvileg azért kapták az infókat rendesen az oroszoktól. Nyilván légtéradatokat is. Persze lehetett akár náluk is egy bizonyítási kényszeres parancsnok-egység, aki nagyon benézte....
Szóval a legesélyesebb az szerintem, hogy szakik-oroszok tévedésből, ukrik tévedésből, valakik megbízásból és szándékosan, ukrik szándékosan, szakik-oroszok szándékosan. Kb. ebben a sorrendben.
Szerintem az ukrik és segítőik a legesélyesebb, mert az azonnal beindult propaganda olyan gyors és profi volt, hogy az nem az ukrikra vall eleve, illetve az oroszokat is csúnyán meglepték (és bármit is tesznek, nem is tudják már lemosni magukról).
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci
T

Törölt tag 1526

Guest
Szerintem az ukrik és segítőik a legesélyesebb, mert az azonnal beindult propaganda olyan gyors és profi volt, hogy az nem az ukrikra vall eleve, illetve az oroszokat is csúnyán meglepték (és bármit is tesznek, nem is tudják már lemosni magukról).
A legelső beszámoló az eseményről Girkin vkontakt posztja volt, amiben elismerte, hogy ők lőtték le a gépet. Aztán amikor megérkeztek a helyszínre és látták, hogy civil gép volt a posztot törölték a fiókból, de a cashe-ből nem tudták. Ezután indult be a gyors és profi propaganda, még aznap bejelentkezett "Carlos" a spanyol légidiszpécser aki két Szu-25-öst látott a radaron és őt követte a számtalan egyéb hazugság amivel az elkövetőket akarták álhírködbe burkolni.