[HUN] Védelempolitika

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 403
23 338
113
Csak tudnám, hogy ezek a kristálygömbös jósok mitől ilyen magabiztosak. Ez 10+ évre előre jósoloás.

1978-79 táján ki jósolta meg a következőket legalább éves pontossággal...?
  • Jugó szétesik, véres polgárháború
  • Irak-Irán meccs
  • Irak megszállja Kuvaitot
  • 5. arab-izraeli balhé
  • Szétesik a VSz
  • Megszűnik a Szu
  • Líbiával két incidens USA-val + EDC és PF hadműveletek
Csak így nagyhirtelen.

1910-ben sem gondolta volna senki , hogy Európa teljesen átalakul, szétesik a Monarchia. Mindenki úgy gondolta, hogy nem nagyon lesz háború, mert minden uralkodó rokona volt a másiknak, akkor csak nem esnek egymásnak, ha mégis akkor az a gyarmatok miatt lesz, de a Monarchia nem folytat gyarmatpolitikát, tehát kimarad belőle. Ráadásul szövetségesek veszik körül, Németország, Olaszország, Románia. Vannak önállósodási hangok a cseheknél, de mivel a Monarchia tisztikarában, minisztériumban rengeteg cseh dolgozott csak nem válnak ki, Erdélyt sem akarják átjátszani a helyi románok Romániának, mert akkor gazdaságilag sokkal rosszabbul járnának, különben is nincs olyan ellenséges nagyhatalom ami a Monarchia vesztét akarja. A kis országokkal meg simán elbír a seregünk.
Tehát megállapítható, hogy a következő évtizedekben a Monarchiának nem kell háborúval számolnia.
Így haderőfejlesztésre semmi szükség.

Azután sajnos nem így alakult........
 
M

molnibalage

Guest
1910-ben sem gondolta volna senki , hogy Európa teljesen átalakul, szétesik a Monarchia. Mindenki úgy gondolta, hogy nem nagyon lesz háború,
Ez azért messze túlzás, de az összes nagyhatalom impotens dimplomáciája no meg a német császár ökörsége is kellett ahhoz, hogy berántsa a világot az égésbe. A szövetkségi rendszerek akkora kialakultak. Zoli írásaiban benne volt (Zoli Hajói), hogy ez hogyan történt.

mert minden uralkodó rokona volt a másiknak, akkor csak nem esnek egymásnak,
Irreleveáns, mert az alkotmányos monarchiák nagy részében csak dísznek voltak, politikai hatalmuk kb. semmi. Ez alól az oroszok én németek voltak valamennyire kivételek, de még a német császár sem tehette azt, amit akarsz korlátlanul.

Tehát megállapítható, hogy a következő évtizedekben a Monarchiának nem kell háborúval számolnia.
Így haderőfejlesztésre semmi szükség.

Azután sajnos nem így alakult......
Ez a része az, ami helyes a kommentnek, de nagyon.
 
  • Tetszik
Reactions: endre and tonyo

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 403
23 338
113
Ez azért messze túlzás, de az összes nagyhatalom impotens dimplomáciája no meg a német császár ökörsége is kellett ahhoz, hogy berántsa a világot az égésbe. A szövetkségi rendszerek akkora kialakultak. Zoli írásaiban benne volt (Zoli Hajói), hogy ez hogyan történt.


Irreleveáns, mert az alkotmányos monarchiák nagy részében csak dísznek voltak, politikai hatalmuk kb. semmi. Ez alól az oroszok én németek voltak valamennyire kivételek, de még a német császár sem tehette azt, amit akarsz korlátlanul.


Ez a része az, ami helyes a kommentnek, de nagyon.

Azt kihagytam, hogy egy akkori átlagember szemszögéből.
Aki benn volt a külpolitikában az azért tisztában volt vele.
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo and fip7

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 396
7 921
113
Ebből a helyesírásból nagyon nagy magyar rémhírterjesztőre gondol az ember. Moszkvából vagy Bukarestből van a kolléga? Sok orosz emigrál most is a rémes Franciahonba.
Ami miatt "előrelátjuk" a nyugalmat az inkább az, hogy senki nem adna el fegyvert nekünk , ezt a tényt kendőzik el a "nincs rá szükség" megállapítással.
A helyesírással azért adódnak problémák mert ergo telefonról írók. Mivel 10 es lapátkezem van néha az a 4.3 col igencsak kicsinek tűnik. Nagyobbat meg kényelem miatt nem szeretném. Már próbáltam a betűkiosztásokon változtatni. De amint látod nem sokk sikerrel. Ezt később nézzétek el nekem.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 396
7 921
113
Egyébként a "kérdésedre" adott válasz: Igen igaz. Dél franciaországi városban történt tavasszal az eset. 2 éve meg a volt takarítónőnk fiát verték szét szabályosan fél holtra hollandiában. Csak azért mert kereszt volt a nyakában. Véletlenül rossz környékre tévedt ,rossz időben.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 854
78 059
113
Nah csak nem sikerült befejezni a pirézes gondolatmenetet de nem felejtettem el!
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
egy más fórumról az álmodozóknak, sok szeretettel:

----------------



Marad a sereg számára a legtöbb helyen/országban = "egyebek" címszó alatt összegyűjtött feladat.



a Magyar Honvédség mai feladata és a ma belátható időben (10-15 év) valószínű feladata :

- szabad, kétkezi munkaerőt biztosítani természeti katasztrófák (árvizek) következményeinek felszámolásában,

- sokat parádézni,

- egyházi rendezvények logisztikai hátterét biztosítani,

- kerítés mellett sétálni,

- nemzetközi gyakorlatokban jelképes erőkkel részt venni,

- missziókba évente 1000 főt kiküldeni,

- ???



A katonák a több pénzből nyilván tankokat, lövegeket, eszközöket, üzemidőt vásárolnának.



A politikus pedig majd igyekszik minél több pénzt kihasítani saját (nem magán) céljaira választókerületében, szülőfalujában megvalósítandó dolgokra, amikre igen távolról, de ráhúzható, hogy honvédelmi célt is szolgálhat.



Ha Vízváron, azon belül Zsitfapusztán épül majd egy 50 méteres versenyuszoda, arra is rá lehet fogni, hogy a megfáradt határvadászok rekreációs céljára is használható.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 854
78 059
113
Szóval akárhogy is számolunk ez egy fura dandár (2000-3000 főről van szó).
A Honvédség ennél elméletileg sokkal potensebb erőt képes kiállítani bár a harckocsik bevethetősége eléggé korlátozott így a páncéltörő BRDM-eken és BTR-80/A-n kívül más szárazföldi technikát nem nagyon vehetünk figyelembe a részünkről.Viszont nagy különbség,hogy még nálunk mindenki BTR-ben lenne(és már helikopteres deszantra is képesek vagyunk,ha nagyon kell egyszerre akár egy századot is ki tudunk rakni de legrosszabb esetben is két körre lenen csak szükség)a pirézek döntő többsége vagy teherautón vagy gyalog tudna csak mozogni ami eléggé lelassítja őket.Szóval a fent vázol erővel azért megbirkózna a Honvédség.Még ha nem is könnyedén.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and endre
M

molnibalage

Guest
Ez azért messze túlzás, de az összes nagyhatalom impotens dimplomáciája no meg a német császár ökörsége is kellett ahhoz, hogy berántsa a világot az égésbe. A szövetkségi rendszerek akkora kialakultak. Zoli írásaiban benne volt (Zoli Hajói), hogy ez hogyan történt.


Irreleveáns, mert az alkotmányos monarchiák nagy részében csak dísznek voltak, politikai hatalmuk kb. semmi. Ez alól az oroszok én németek voltak valamennyire kivételek, de még a német császár sem tehette azt, amit akarsz korlátlanul.


Ez a része az, ami helyes a kommentnek, de nagyon.
A Dreadnougth írásban van a diplomáciai rész.
https://www.mediafire.com/folder/712jt3pqzu28z/Olli_Hajoi
 
  • Tetszik
Reactions: szuvorov and endre

nagypeter

New Member
2016. január 9.
3
0
1
Tudom, hogy nem feltétlenül tartozik ide, de sehol nem találtam pontos számot, hátha ti tudtok segíteni. Hány amerikai katona tartózkodik Magyarországon? Mert ugye folyamatosan vannak ezek a hadgyakorlatok, közben is jönnek, meg gondolom más NATO együttműködés keretében mindig vannak itt, főleg Pápán, mivel ott tudtom szerint még van egy pár repülőjük is amit ,,kölcsön” adtak, meg olvastam már olyat, hogy Abramsot is hoznak magukkal. Szóval a lényeg a lényeg, mennyi amerikai katona lehet szerintetek itt?
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 035
66 522
113
Ha valaki tud válasszolni a létszámos kérdèsemre, azt megköszönném! :)
Hol ennyi hol annyi. :)
Alapjáraton talán 200 körül saccra, vagy több vagy kevesebb. Gyakorlatok, átvonulások idején több. Szerintem. De én nem tudok pontos adatot erre. Csak a követség + Pápa + egyéb ez az körülbelülre.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Na, mit mondtam, hogy kell a honvédelmi költségvetést 2%-ra tornászni, hogy a NATO kielégüljön?
Hát a Honvéd Kórházhoz kell csapni még pár kórházat. És TADAMMM:

http://www.napi.hu/magyar_gazdasag/...ozik_a_budapesti_betegek_ellatasa.649976.html

"....Szent Margit Kórház, az Irgalmasrendi Kórház bizonyos feladatrendszerei, a Jávorszky Ödön, a Flór Ferenc és az Uzsoki Kórház lesz a Honvédkórház társkórháza. Együtt fognak működni a Bethesda Gyermekkórházzal is..."
"....A fejlesztéssel a Honvédkórház 1128 ágyas kapacitása 1597 ágyra bővül...."
".....a Honvédkórházban az átalakításokhoz mintegy százmilliárdos költségvetésre lesz szükség....."


Szerintem Viktor olvassa amit irok. :)
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 691
12 595
113
Na, mit mondtam, hogy kell a honvédelmi költségvetést 2%-ra tornászni, hogy a NATO kielégüljön?
Hát a Honvéd Kórházhoz kell csapni még pár kórházat. És TADAMMM:

http://www.napi.hu/magyar_gazdasag/...ozik_a_budapesti_betegek_ellatasa.649976.html

"....Szent Margit Kórház, az Irgalmasrendi Kórház bizonyos feladatrendszerei, a Jávorszky Ödön, a Flór Ferenc és az Uzsoki Kórház lesz a Honvédkórház társkórháza. Együtt fognak működni a Bethesda Gyermekkórházzal is..."
"....A fejlesztéssel a Honvédkórház 1128 ágyas kapacitása 1597 ágyra bővül...."
".....a Honvédkórházban az átalakításokhoz mintegy százmilliárdos költségvetésre lesz szükség....."


Szerintem Viktor olvassa amit irok. :)
zseniális! :(
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 024
54 001
113
Hát szerintem ezt inkább más forrásból kellett volna finanszírozni. Nem tudom megérteni, hogy vezetőink miért idegenkednek - már 30 éve - attól, hogy ténylegesen fejlesszék a honvédséget....


Nyilván nem illik bele azok terveibe,akik a politikusokat irányítják,izé,tanácsokat adnak nekik.....:D:rolleyes:
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Hát szerintem ezt inkább más forrásból kellett volna finanszírozni. Nem tudom megérteni, hogy vezetőink miért idegenkednek - már 30 éve - attól, hogy ténylegesen fejlesszék a honvédséget....

5-8 év alatt fognak 100 milliárdot költeni rá, ez évi 12,5-20 milliárd forint. A honvédelmi büdzsét meg ennek nagyon sokszorosával emelik. Szóval nem erre fog elmenni a HM-re szánt pénz.
 
Status
Not open for further replies.