War Thunder (Gaijin Entertainment)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
Miközben sikeresen elterelték az emberek figyelmét az Ukrán eseményekkel, az első orosz tankok begördültek Köln központjába.
gaijin20140812FHD_011.jpg

gaijin20140812FHD_066.jpg


A War Thunder-t egy orosz cég fejleszti, mellesleg egy tankos-repülős online játék, úgyhogy adódik a kérdés:
Játszik itt valaki vele? (Rajtam kívül ofc.)

 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

therob

Well-Known Member
2012. december 26.
924
250
63
Én játszottam egy darabig a War Thunderrel, de meguntam. Látszik, hogy oroszok fejlesztik, mert a német gépek nagyon gyengék. Egyértelmű előnye van annak aki orosz géppel megy.
Nem tudom te hogy vagy vele de engem állandóan úgy lőnek le, hogy a pilótát lövik (akár a világ másik véréről is).
 

blaze

Well-Known Member
2013. október 5.
865
274
63
1.2.7-től kezdve WT-ztem de valahol 1.3.1 táján meguntam, a szimulátor része egy kabaré, a fizika egy vicc, az meg csak a hab a tortán, hogy a grafika is nagyon el van baltázva (konkrétan ügyes grafikai beállításokkal kvázi csalni lehet, persze ez őket nem érdekli mert a játék 99%-ában ez lényegtelen). A fejlesztő csapat meg nem úgy tűnik, hogy töri magát, hogy valamit javítsanak rajta. Sőt..
 

jOkA

Well-Known Member
2017. november 7.
403
636
93
Warthunder-el játszik valaki? Ajánlom. Részletes tank illetve repülő árkád és szimulátor játék.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 903
113
Nem. Nem nagyon lehet különbség, én PC-n is joysticcal toltam, amikor toltam. Ugyan az PS4-en is, csak venni kell hozzá egy Thrustmaster Hotas X-et, PS4 hez valót aztán jó az ott is gondolom.
 
  • Tetszik
Reactions: jOkA

jOkA

Well-Known Member
2017. november 7.
403
636
93
Nem. Nem nagyon lehet különbség, én PC-n is joysticcal toltam, amikor toltam. Ugyan az PS4-en is, csak venni kell hozzá egy Thrustmaster Hotas X-et, PS4 hez valót aztán jó az ott is gondolom.
A repülőket ps joystickal nem tudom irányítani így itt csak a tankossal tolom. De íhy, hogy mondod fogom venni és ki fogom próbálni azzal. Pc-n már volt sugárhaktásúm is kár, hogy nem lehet átvinni ps-re.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 903
113
Ha nem játszottál vele Joystickkel, akkor készülj hogy nem csak móka és kacagás lesz: Realisticben a sok mouse aimes buzi le fog lőni gond nélkül ha head on-t repülsz 1km ről, illetve NEKED Joystickkel soha nem fog olyan könnyen menni a célzás mint nekik sem horizontális fordulóharcban, sem boom and zoom/energy fight közben.

Ha viszont rápróbálsz majd ez miatt a Simulator módra, ahol ugye mindenkinek tiltva van a mouse aim, tehát egyenlő eséllyel tudsz harcba szállni, ott profik vannak, s elsőre ha nem szoktad a marker nélküliséget(itt az van, kötelezően), észre sem fogja venni a szemed az ellenséget, illetve mikor megörülsz majd valakinek akit meglátsz, rástartolsz, lősz rá, jó eséllyel saját gép lesz egyszer kétszer akire lősz :p. Az sem egyszerű hogy egyáltalán full motor kontrollt használj, propeller dőlésszögekkel, üzemanyag-levegő mixtúrákkal magasság függően, illetve a radiátort a motor hőfokához igazítsd mindíg, illetve ha nagyon kell az extra sebesség menekülésnél, akkor zárd azonnal. Felszállásnál ami vicces tud még lenni az a forgatónyomaték hatása ami csavar majd oldalra, a Gyro hatás. Nekem kb. 2 nap volt csak az hogy megtanultam anno üzembiztosan felszállni. Szóval ne várj hirtelen gyors sikerélményt, de azt tudom mondani, ha lesz hozzá elég türelmed, ez a legjobb játékmód, és bár kevesen játsszák ezt a módot, kiváló a közösség, csapatmunka a nyerő. A gépek teljesítményét, előnyeit hátrányait mind kell tudd ahhoz hogy ki tudd használni, és ez kulcs lesz, mivel akik itt játszanak, azok is tudják hogy mivel mit érdemes és mikor. Aki egy messzerrel elkezd fordulózni egy Yak ellen 3000m-en, az ugyan úgy meghal mint aki felmegy vele egy Mustang ellen 7000m-re energia harcra. Csak okosan :p !

Sok sikert, és még több türelmet hozzá!
 
  • Tetszik
Reactions: jOkA

jOkA

Well-Known Member
2017. november 7.
403
636
93
Ha nem játszottál vele Joystickkel, akkor készülj hogy nem csak móka és kacagás lesz: Realisticben a sok mouse aimes buzi le fog lőni gond nélkül ha head on-t repülsz 1km ről, illetve NEKED Joystickkel soha nem fog olyan könnyen menni a célzás mint nekik sem horizontális fordulóharcban, sem boom and zoom/energy fight közben.

Ha viszont rápróbálsz majd ez miatt a Simulator módra, ahol ugye mindenkinek tiltva van a mouse aim, tehát egyenlő eséllyel tudsz harcba szállni, ott profik vannak, s elsőre ha nem szoktad a marker nélküliséget(itt az van, kötelezően), észre sem fogja venni a szemed az ellenséget, illetve mikor megörülsz majd valakinek akit meglátsz, rástartolsz, lősz rá, jó eséllyel saját gép lesz egyszer kétszer akire lősz :p. Az sem egyszerű hogy egyáltalán full motor kontrollt használj, propeller dőlésszögekkel, üzemanyag-levegő mixtúrákkal magasság függően, illetve a radiátort a motor hőfokához igazítsd mindíg, illetve ha nagyon kell az extra sebesség menekülésnél, akkor zárd azonnal. Felszállásnál ami vicces tud még lenni az a forgatónyomaték hatása ami csavar majd oldalra, a Gyro hatás. Nekem kb. 2 nap volt csak az hogy megtanultam anno üzembiztosan felszállni. Szóval ne várj hirtelen gyors sikerélményt, de azt tudom mondani, ha lesz hozzá elég türelmed, ez a legjobb játékmód, és bár kevesen játsszák ezt a módot, kiváló a közösség, csapatmunka a nyerő. A gépek teljesítményét, előnyeit hátrányait mind kell tudd ahhoz hogy ki tudd használni, és ez kulcs lesz, mivel akik itt játszanak, azok is tudják hogy mivel mit érdemes és mikor. Aki egy messzerrel elkezd fordulózni egy Yak ellen 3000m-en, az ugyan úgy meghal mint aki felmegy vele egy Mustang ellen 7000m-re energia harcra. Csak okosan :p !

Sok sikert, és még több türelmet hozzá!
Köszike. Veszek egy olyan joyt és kipróbálom a simulatort. Tankokkal realisticet szoktam menni és azért ott is figyelni kell, hogy ne a tieid lődd ki főleg ha valaki orosz prémium tankkal megy németek között vagy fordítva. Vettünk asszonnyal egy 139 cm-es tv-t úgyhogy élvezet biztos lesz ;) te pedig szerezz be egy ps4-et és akkor megtanítasz felszállni :D
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 903
113
Minek szereznék be, együtt játszanak a PS és a PC versenyzők. Akiknek a neve előtt után csillag, tehát ilyen * van, azok a playerek PS-esen tolják. Akiknek meg nincs, azok PC-sek. Tank realisticben igen, ott nincs marker, de repülő realisticben viszont van. Én szimulátort repcsikkel toltam egy időben, de aztán átmentem a vegyes Tank/repülő mix csatákhoz, és akkor jöttem rá hogy nem az a manus aki ki tud lőni egy játék alatt 1 nél több vadászgépet, vagy nehézbombázót, hanem az aki ki tud lőni egy IL-2 vel/CannonenVogellel egy mozgó tankot. Azóta Ruddelt még többre tartom :p.

Viszont már nem játszom, vagy csak nagyon nagyon nagyon ritkán.
 

jOkA

Well-Known Member
2017. november 7.
403
636
93
Vi
Minek szereznék be, együtt játszanak a PS és a PC versenyzők. Akiknek a neve előtt után csillag, tehát ilyen * van, azok a playerek PS-esen tolják. Akiknek meg nincs, azok PC-sek. Tank realisticben igen, ott nincs marker, de repülő realisticben viszont van. Én szimulátort repcsikkel toltam egy időben, de aztán átmentem a vegyes Tank/repülő mix csatákhoz, és akkor jöttem rá hogy nem az a manus aki ki tud lőni egy játék alatt 1 nél több vadászgépet, vagy nehézbombázót, hanem az aki ki tud lőni egy IL-2 vel/CannonenVogellel egy mozgó tankot. Azóta Ruddelt még többre tartom :p.

Viszont már nem játszom, vagy csak nagyon nagyon nagyon ritkán.

Minek szereznék be, együtt játszanak a PS és a PC versenyzők. Akiknek a neve előtt után csillag, tehát ilyen * van, azok a playerek PS-esen tolják. Akiknek meg nincs, azok PC-sek. Tank realisticben igen, ott nincs marker, de repülő realisticben viszont van. Én szimulátort repcsikkel toltam egy időben, de aztán átmentem a vegyes Tank/repülő mix csatákhoz, és akkor jöttem rá hogy nem az a manus aki ki tud lőni egy játék alatt 1 nél több vadászgépet, vagy nehézbombázót, hanem az aki ki tud lőni egy IL-2 vel/CannonenVogellel egy mozgó tankot. Azóta Ruddelt még többre tartom :p.

Viszont már nem játszom, vagy csak nagyon nagyon nagyon ritkán.
Így kibaszás egérrel könnyebb irányítani. Add meg a nickneved majd felveszlek aztán nyomjuk :D
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 903
113
Persze hogy könnyebb LŐNI de nem irányítani, nem kell szembe repülni senkivel ha joyal játszol. Manőverezni profi szinten meg már jobb sticckel, mint egérrel + billentyűzettel, kb. egálra jön ki olyanok közt akik tudnak játszani ez az egér - joystick dolog. Simulátorban viszont ahogy mondtam, nem engedi a mouse aim-et, tehát Joystick only mód lesz amúgy is, nagyon helyesen.
 

jOkA

Well-Known Member
2017. november 7.
403
636
93
Persze hogy könnyebb LŐNI de nem irányítani, nem kell szembe repülni senkivel ha joyal játszol. Manőverezni profi szinten meg már jobb sticckel, mint egérrel + billentyűzettel, kb. egálra jön ki olyanok közt akik tudnak játszani ez az egér - joystick dolog. Simulátorban viszont ahogy mondtam, nem engedi a mouse aim-et, tehát Joystick only mód lesz amúgy is, nagyon helyesen.
Tankosnál nagy zoomnál sokszor túlmegyek a célon ha kevés látszik belőle. Egérrel ilyen nem volt mert érzékenyebben lehet irányítani. Repülőt meg egyáltalán nem tudom irányítani mert "darabos" a ps joyyal. Megnézem mennyi az a joystick. Most házat építek úgyhogy spórolnom kell... de beletetted a bogarat a fejembe meg hát úgyis jön a tél. :D Vannak már olasz meg francia repülők is, nem tudom mióta nem játszottál. Illetve 6-os szintű tankok ;)
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 530
44 903
113
Tankosnál nagy zoomnál sokszor túlmegyek a célon ha kevés látszik belőle. Egérrel ilyen nem volt mert érzékenyebben lehet irányítani. Repülőt meg egyáltalán nem tudom irányítani mert "darabos" a ps joyyal. Megnézem mennyi az a joystick. Most házat építek úgyhogy spórolnom kell... de beletetted a bogarat a fejembe meg hát úgyis jön a tél. :D Vannak már olasz meg francia repülők is, nem tudom mióta nem játszottál. Illetve 6-os szintű tankok ;)
Nem olcsó, de jó. Teljesen más élmény repülővel játszani úgy, hogy korrekt Joy-al ha jól be van állítva az adott jákban, olyan finoman mozgatod a repülőt mindhárom tengelye körül hogy nyoma sem lesz semmi "darabosságnak". Van egy rakás valós manőver, amit egérrel és billentyűzettel nem lehet pontosan megcsinálni, mivel proporcionálisan kell hozzá játszani egyszerre a magassági és az oldalkormánnyal, illetve csűrővel. Ezt billentyűről pontosan lehetetlen kivitelezni, egy Joy meg erre van kitalálva, akárcsak a valódi repülőgépeken. Más érzés a gázkart fogni, toligálni előre hátulra szintén egy tengely mentén, úgy hogy százalékra pontosan tudod adagolni a motor teljesítményét azonnal, mint a + - gombokat nyomogatni. Ég és föld a kettő realisztika érzetben is. PS-4 hez sok más ha jól tudom nincs, csak ez a Thrustmaster Flight sorozat ami kompatibilis, de ebben azért nem vagyok teljesen biztos.
 

jOkA

Well-Known Member
2017. november 7.
403
636
93
Thrustmaster t flight hotas 4. És a warthunderrel reklámozzák. 23 ezer azért meggondolandó :D Ha esetleg kedved lenne megajándékozni szólj.. :D