Akula osztály / Projekt 971 (Szovjetunió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 034
24 593
113
Akula III.
file.php
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 789
75 838
113
A Csakra egy Inproved Akula amit India bérel az oroszoktól na úgy néz ki,hogy összetörték valahogy.
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 661
12 356
113
Indiánok= indiaiak
Csakra= Indiának 10 évre lízingbe adott orosz Nyerpa TA
összetörték= nekimentek valamiek mely során a TA orrán lévő szonar kupola megsérült
Pont eddig vagyok képben én is :D
Azt reméltem, hogy van már valami konkrét info a mit mennyire hogyan milesz vonalon is. ;)
Képet sehol nem találtam még, és az indiánok is nagyon hallgatnak.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 559
113
Pont eddig vagyok képben én is :D
Azt reméltem, hogy van már valami konkrét info a mit mennyire hogyan milesz vonalon is. ;)
Képet sehol nem találtam még, és az indiánok is nagyon hallgatnak.

Túl gyors/friss volt a hír? :D Ez elég ciki, mert még egy orosz tengó (ugyan ilyen típus) lízingeléséről tárgyalnak.
 
  • Tetszik
Reactions: notaricon

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 559
113
De hát mit vártak?? Hogy majd nem?
A lízing-szerződésben benne van, hogy idegen ország képviselői nem mehetnek a hajóra. A tengeralattjáró orosz tulajdonban van, orosz titkos berendezések vannak rajta, amit az orosz haditengerészet is használ.
Elég komoly viszály alakult ki ez miatt, amit majd Dmitrij Rogozin decemberi indiai útja során próbál majd rendezni.

Én azt nem értem miért adtak Indiának egy modernnek mondható nukleáris meghajtású vadásztengeralattjárót, ami az oroszoknál is aktív szolgálatban van. A pénz annyit nem ér meg.

Korábban az orosz MiG-29K-t mutatták meg az amerikaiaknak, ami miatt az oroszok tiltakoztak is.

4O61CnJ-MsM.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: nyugger and fip7

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
A lízing-szerződésben benne van, hogy idegen ország képviselői nem mehetnek a hajóra. A tengeralattjáró orosz tulajdonban van, orosz titkos berendezések vannak rajta, amit az orosz haditengerészet is használ.
Elég komoly viszály alakult ki ez miatt, amit majd Dmitrij Rogozin decemberi indiai útja során próbál majd rendezni.

Én azt nem értem miért adtak Indiának egy modernnek mondható nukleáris meghajtású vadásztengeralattjárót, ami az oroszoknál is aktív szolgálatban van. A pénz annyit nem ér meg.

Korábban az orosz MiG-29K-t mutatták meg az amerikaiaknak, ami miatt az oroszok tiltakoztak is.

4O61CnJ-MsM.jpg


boki

Szerinted mi erdemlegesen lehet latni egy ilyen bemutaton ? Mi az ami extra lenne a muholdfelvetelek kiallitasi fotozasokhoz kepest ?
 

ruhakupac

Active Member
2012. július 31.
158
37
28
Az indiaiak penze nelkul nem tudtak volna befejezni anno a hajot, ezert adtak berbe.
S lett is sok vita abbol, hogy mennyi az annyi, mert az eredeti ar majdnem ketszeres gomboltak le anno.

S nem vagyok tengeralattjaro szakerto sem, de annyit tudok, hogy az amerikai es az orosz tervezes koncepcionalisan kulonbozik.
Pl a torpedoveto csovek elhelyezese, meg az osszes olyan cucc ami kivulrol nem latszik:
pl szonar es annak kezelo rendszerei.
vagy epp a meghajtas, meg a szivattyuk elhelyezese
esetleg automatizalasi modszerek
s vegul a hajotestbol sem lehet analitikai celzattal mintat venni muholddal
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 559
113
boki

Szerinted mi erdemlegesen lehet latni egy ilyen bemutaton ? Mi az ami extra lenne a muholdfelvetelek kiallitasi fotozasokhoz kepest ?

Az Akula II modern tengeralattjárónak számít és berendezései -"Titkos" besorolás alatt vannak. Az amerikai "küldöttség" tagjai pedig müszakiak voltak és rengeteg új információt szereztek. Az indiánok búcsúzhatnak a második hajó lízingelésétől, amiről 2012 óta folytatnak tárgyalásokat.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Az Akula II modern tengeralattjárónak számít és berendezései -"Titkos" besorolás alatt vannak. Az amerikai "küldöttség" tagjai pedig müszakiak voltak és rengeteg új információt szereztek. Az indiánok búcsúzhatnak a második hajó lízingelésétől, amiről 2012 óta folytatnak tárgyalásokat.


Szerintem forditva ulsz a lovon.

Jelenleg ugy nez ki hogy az oroszok bucsuzhatnak az indiai fegyverpiac egyre nagyobb reszetol.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 559
113
Szerintem forditva ulsz a lovon.

Jelenleg ugy nez ki hogy az oroszok bucsuzhatnak az indiai fegyverpiac egyre nagyobb reszetol.

Olvasd el ismét amit írtam. Nukleáris meghajtású tengeralattjárókról beszélünk, amit az oroszok lízingbe adtak Indiának! Más ország ezt nem tette volna meg. Ezenkívül az oroszok segítettek Indiának saját nukleáris meghajtású tengeralattjáróik tervezésében.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 559
113
Újabb részletek derültek ki a Csakra (Chakra) körül kialakult konfliktus kapcsán. Ezek szerint a franciák keverik a xart, ők szivárogtatták ki az infót, hogy egymásnak ugrasszák az amerikaiakt, oroszokat és az indiaiakat, hogy majd ők(franciák) kerüljenek ki győztesen .
Bővebben:
https://news.ru/v-mire/franciya-probila-shtatam-i-rossii-podvodnuyu-chakru/
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Olvasd el ismét amit írtam. Nukleáris meghajtású tengeralattjárókról beszélünk, amit az oroszok lízingbe adtak Indiának! Más ország ezt nem tette volna meg. Ezenkívül az oroszok segítettek Indiának saját nukleáris meghajtású tengeralattjáróik tervezésében.
Akkor es ott az oroszok is kenyszerusegbol mentek bele az uzletbe PENZ.

Ma is van aki szallitson csak penz kerdes.