A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 593
74 607
113
Most láttam Budapesten, a Vörösmarty téren kb. 10 magyar katonát, általam eddig nem látott terepmintás egyenruhában.
Csak nem 2015M-et láthattam?
Nekem inkább brit egyenruhára hasonlított. Tartalékosok?
Láttam MP karszalagosokat is. Rajtuk a szokásos magyar színösszeállítású egyenruha volt.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
http://www.honvedelem.hu/cikk/66330_katonanak_allt_a_kowalsky_meg_a_vega

Legalább erre is gondolnak :) Kis pozitívum, ilyen alkotások részben propaganda részeben állománynak is egy kis sebtapasz
Mondjuk sokkal hatékonyabb lenne, ha a szakmai vonalat erősítenék és a külső kommunikációt a sereg néhány PR szakember felvételével (alakulat szinten+ központi stáb) oldaná meg ilyen egyszeri színes-szagos klipek helyett.
Bár lehet, hogy tényleg csak a zenekar és a HM önszorgalmáról van szó és nem fizettek érte.
Ez ahogy mondod sebtapasz, kifelé szerintem inkább hátrányos.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 456
120 897
113
Mondjuk sokkal hatékonyabb lenne, ha a szakmai vonalat erősítenék és a külső kommunikációt a sereg néhány PR szakember felvételével (alakulat szinten+ központi stáb) oldaná meg ilyen egyszeri színes-szagos klipek helyett.
Bár lehet, hogy tényleg csak a zenekar és a HM önszorgalmáról van szó és nem fizettek érte.
Ez ahogy mondod sebtapasz, kifelé szerintem inkább hátrányos.
Kifelé miért lenne hátrányos? A fiataloknak, akiket meg akarnak szólítani ez jön be. (bár én nem szeretem a hiphop zenét) Aki meg a magyar égre magyar ufót hozzáállással hőbörög az meg így járt.
 
  • Tetszik
Reactions: Pocok75

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
Mondjuk sokkal hatékonyabb lenne, ha a szakmai vonalat erősítenék és a külső kommunikációt a sereg néhány PR szakember felvételével (alakulat szinten+ központi stáb) oldaná meg ilyen egyszeri színes-szagos klipek helyett.
Bár lehet, hogy tényleg csak a zenekar és a HM önszorgalmáról van szó és nem fizettek érte.
Ez ahogy mondod sebtapasz, kifelé szerintem inkább hátrányos.
Nézd szerintem nem jó magam is anno katonai pályán elgondolkodtam, helyette végül lettem vegyész. De sok középiskolás karatés edző társam katona vagy rendőr lett igaz BAZ megyei történet. Azon vidéken ahol a Kárpátia nagyon népszerű. Ahol koncerteken Magyarország katonái számot 100-ak éneklik közösen,
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
Mondjuk sokkal hatékonyabb lenne, ha a szakmai vonalat erősítenék és a külső kommunikációt a sereg néhány PR szakember felvételével (alakulat szinten+ központi stáb) oldaná meg ilyen egyszeri színes-szagos klipek helyett.
Bár lehet, hogy tényleg csak a zenekar és a HM önszorgalmáról van szó és nem fizettek érte.
Ez ahogy mondod sebtapasz, kifelé szerintem inkább hátrányos.

Másik jelek szerint a kormány közelben vannak egy páran aki Jobbikot és 2000 évek nemzeti szubkultúráját kielemezték. Ennek lényeg fiataloknak komplett kulturális közeget biztosítani megteremtve az együvé tartozás érzését stb. Saját zenével, viselkedés normákkal kis közösségekkel stb.
Ezt jelenlegi kormány is elkezdi alkalmazni.
 

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 408
2 724
113
Csak összehasonlítási adatnak, ha venni szeretnénk ilyet... a grúzok ennyiért kapják:

http://www.dsca.mil/major-arms-sales/georgia-javelin-missiles-and-command-launch-units

"The Government of Georgia has requested to purchase four hundred ten (410) Javelin Missiles, and seventy-two (72) Javelin Command Launch Units (CLUs) (includes two (2) Javelin Block 1 CLUs to be used as spares). Also included are ten (10) Basic Skills Trainers (BST); up to seventy (70) simulated rounds; U.S. Government and contractor technical assistance; transportation; and other related elements of logistics and program support. The total estimated cost is $75 million."
Én sokallom rá a 21 Mrd HUF ot.
Bár tokkal vonóval...
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 396
7 921
113
Bár tudom hogy nem vigasz, de Angliában a Tesco-ban most nyomtak a kezembe egy prospektust amiben az egyik helyi tüzér alakulathoz toboroznak tartalékosokat.
A kondíciók a következőek:
- szerződés aláírásakor egyszeri azonnali 300 GBP Enlistment bonus;
- a Phase 1 kiképzés teljesítésekor 1 000 GBP bonus;
- a Phase 2 fokozat teljesítésénél további 1 000 GBP bonus;
- ha reguláris voltál és lejárt a szerződésed, de vállalod hogy tartalékos leszel: 10 000 GBP üti a markod (Ex-regular transfer the Reserves);
- évente 400 GBP bonus, ami minden 5. évben 1 700 GBP.
- évi 27 nap szolgálatot kell vállalnod (teljes fizetést kapsz erre az időre) (max. 100 napig vehetnek igénybe) - minden 10 nap kiképzés után egy fizetett szabadnapot kapsz;
- ingyen jogsi, civil szférában elismert szakképesítések stb...
Hiábba mindenhol létszámhiánnyal küszködnek :) Én a hejedben persze ha mód vagy lehetőséged lenne rá megprobálnám. Aj a jó 105 ös l118 as. Vajon milyen népszerű lenne a fiatalabbak körébben ha szereznénk be belőlle pár db ot :)
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 032
54 069
113
Csak éppen a lengyelek állítólag eléggé összetartanak, meg tömbökben élnek és dolgoznak. A románok szintén. Ami azt jelenti, hogy ő gyerekeik valószínűleg, de legalábbis sanszosabban nem aszimilálódnak be a másik nemzet tagjai közé. A magyarok nem nagyon járnak össze, ha születik kint gyerek, vagy kiskorában megy ki, akár már nem is beszél magyarul, a magyar történelmet, kultúrát nem fogja ismerni. Az egy tömbben élő mondjuk 20 ezer londoni lengyel között ez a veszély nem fenyeget annyira. Tehát mi, vagyis a magyarság, el is veszítjük/veszítettük a kiment honfitársainkat, míg a románok, lengyelek nem biztos.


Mit értünk elvesztés alatt?
Nem kevés Lengyelt ismerek,meg dolgoztam velük,most a nyáron románok voltak a "brazil gépsor" a gép mellett,még nem találkoztam olyannal közülük,aki valaha is haza akart volna menni,míg mi,olyan 50%-ban hazavágyunk. Az, hogy tömbökben élnek ugyanakkora hátrány is, mert kb sosem tanulják meg a nyelvet,és sosem illeszkednek be, nem találnak helyi barátokat,ismerősöket,van aki itt van 10 éve,és 50 szót tud,de van a csapatban valaki aki jobban beszél,és vele kell kommunikálni,ő meg mondja tovább románul/Lengyelül. Volt, hogy ott állt előttem a jó Florin,és nem tudtam neki elmafyarázni,hogy mit csináljon,felhívtam Adriant,300 méterrel odébb,elmagyaráztam neki,ő meg felhívta a Florint,és így zárult a command chain.:p
Szerintem a Lengyelek,románok nagyságrenddel többen vannak kint,egnem tízből tízszer néztek Lengyelnek,csak csodálkoznak,hogy jé,Magyar a srác.:)
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 032
54 069
113
Bár tudom hogy nem vigasz, de Angliában a Tesco-ban most nyomtak a kezembe egy prospektust amiben az egyik helyi tüzér alakulathoz toboroznak tartalékosokat.
A kondíciók a következőek:
- szerződés aláírásakor egyszeri azonnali 300 GBP Enlistment bonus;
- a Phase 1 kiképzés teljesítésekor 1 000 GBP bonus;
- a Phase 2 fokozat teljesítésénél további 1 000 GBP bonus;
- ha reguláris voltál és lejárt a szerződésed, de vállalod hogy tartalékos leszel: 10 000 GBP üti a markod (Ex-regular transfer the Reserves);
- évente 400 GBP bonus, ami minden 5. évben 1 700 GBP.
- évi 27 nap szolgálatot kell vállalnod (teljes fizetést kapsz erre az időre) (max. 100 napig vehetnek igénybe) - minden 10 nap kiképzés után egy fizetett szabadnapot kapsz;
- ingyen jogsi, civil szférában elismert szakképesítések stb...


Jó, de ezt illeszt be az ottani jövedelmi viszonyokba,arányaiban otthon is kb ott van a katonák fizuja.
Pl gépkezelőként nem kunszt napi 130-150£ bruttót megkeresni,egy lapátos kap 100-120-at/nap(10 óra munkára).
Otthon most ugyanennyi órával 12-15ropit lehet keresni(nettó), így számold.
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Ebben a cikkben is van szerintem némi tévedés.
Azt írja: "Az európai Airbus az A320-as típuscsaládon belül már régebb óta gyárt olyan, az oldalán nagy méretű rakodóajtóval ellátott, két hajtóműves, alsószárnyas repülőgépeket..."
Lehet hogy csak én nem követem az eseményeket, de én még nem láttam A320-ast az oldalán nagy méretű rakodóajtóval. Úgy általában nem láttam Cargo változatú A320-ast.
Tudommal az A320 csak az utastér padló alatt kialakított terekben szállíthat teherárút aminek vannak ajtai, de azok nem összekerendők a tehergépek extra nagy ajtóival.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
Azok sem kapnak ennyit.

https://www.portfolio.hu/gazdasag/ot-szazalekkal-no-a-katonak-bere.268433.html

Kérdésre válaszolva Simicskó István arról beszélt, hogy a bruttó átlagilletmény a legénységi állomány esetében csaknem 104 ezer forinttal, az altiszti állományban 72 százalékkal 333 ezer forintra, a tiszteknél 113 ezer forinttal 502 ezer forintra, a közalkalmazottakat tekintve pedig csaknem 38 százalékkal 237 510 forintra nőtt 2010 óta.

72%os fizu emelkedés aztán megy a sírás. :hadonaszos:

na aszem ezek után nekem reszeltek :)
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
"Jelenleg a Románok legnagyobb baja, hogy túlfütötté kezd vállni a gazdaságuk, egyszerűen túl gyors a növekedés."

Ez így hétfő reggel megadta a kezdő löketet, majdnem felborult a kávém a röhögéstől. :D

Erről egy klasszikus jut az eszembe, egy válogatott vereség után nyilatkozta az illetékes et:
"- én a mérkőzéssel elégedett voltam.
Hát ha már kimegy a meccsre, miért nem nézi meg ???"

A hosszú távon nem tartható gazdasági növekedést ami magában hordozza a hard landing veszélyét túlfütöttnek szokták fordítani.

http://www.origo.hu/gazdasag/hirek/20071130-romania-a-vartnal-nagyobb-de-lassulo-novekedes.html

Ezért nem jó ezeket a kifejezéseket Magyarra fordítani. hard landingot hálisten, pont ezért már nem is fordítottam le.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
38 593
74 607
113
Ebben a cikkben is van szerintem némi tévedés.
Azt írja: "Az európai Airbus az A320-as típuscsaládon belül már régebb óta gyárt olyan, az oldalán nagy méretű rakodóajtóval ellátott, két hajtóműves, alsószárnyas repülőgépeket..."
Lehet hogy csak én nem követem az eseményeket, de én még nem láttam A320-ast az oldalán nagy méretű rakodóajtóval. Úgy általában nem láttam Cargo változatú A320-ast.
Tudommal az A320 csak az utastér padló alatt kialakított terekben szállíthat teherárút aminek vannak ajtai, de azok nem összekerendők a tehergépek extra nagy ajtóival.

Az a baj, hogy ez a téma is szétforgácsolódott itt a fórumon. Legalább 3 topikban fut párhuzamosan ez a téma azóta, mióta először szóba került a típusváltás, így nem tudom visszakeresni, nem találom azt a hozzászólást, amiben valaki belinkelte hogy az átalakítást már régen lehet kérni, de nem terjedt el. Ha jól emlékszem, valamiért csak kicsit kisebb felső fedélzeti ajtót lehet kialakítani rajta, mint a B737-esen. A 737-esen pedig az ajtó elhelyezése okoz valamilyen problémát rakodásnál. Ha valaki emlékszik erre, belinkelhetné újra a hozzászólást.

Az A319-essel meg arra jutottunk, hogy ha a cseheknek jó, jó lesz nekünk is. A Cseh légierő honlapján van korháznak berendezett kép is.
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
Eközben megszavazták a Patriot beszerzést Romániában. Innen elvileg sinen van a dolog, nem mellesleg übergyorsan 2020ban már szeretnék rendszerbe állítani.
https://mno.hu/kulfold/megszavaztak-a-roman-kepviselok-a-patriot-raketak-beszerzeset-2428999

A támogatottsága is izgi: "A jogszabályt gyorsított eljárásban tárgyalta a törvényhozó testület. A keddi szavazáson 279-en támogatták egy ellenszavazat és egy tartózkodás mellett." 329 fővel számolva 86%os támogatottságot kapott.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Ebben a cikkben is van szerintem némi tévedés.
Azt írja: "Az európai Airbus az A320-as típuscsaládon belül már régebb óta gyárt olyan, az oldalán nagy méretű rakodóajtóval ellátott, két hajtóműves, alsószárnyas repülőgépeket..."
Lehet hogy csak én nem követem az eseményeket, de én még nem láttam A320-ast az oldalán nagy méretű rakodóajtóval. Úgy általában nem láttam Cargo változatú A320-ast.
Tudommal az A320 csak az utastér padló alatt kialakított terekben szállíthat teherárút aminek vannak ajtai, de azok nem összekerendők a tehergépek extra nagy ajtóival.
Nem probléma, a cikkíró már látott ilyent, valószínűleg fényképen, csak nem tud különbséget tenni az A 310-es és a 320-as típuscsalád között. Airbus kicsi vagy nagy, neki mindegy, talán még az Airbus-Autóbus is összemosódik nála ... :D:p