UFO / UAP (Unidentified Aerial Phenomena)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 245
24 250
113

Ez egy propaganda duma.:hadonaszos::)
19081147_d41e1717d1ef67226f978a7e8acf2ca4_wm.jpg


https://index.hu/mindekozben/poszt/2017/12/23/eleg_latvanyosra_sikerult_a_falcon_9_startja/
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 245
24 250
113
Én úgy látom a témakört, hogy ez egy pénzért adott állásfoglalások, műsoridő kitöltésileg. :rolleyes:

Asssszongya az egyik hozzászóló:
"Pataki trikóba, begyógyszerezve...kajak hiteles :D Amúgyám!! :D'

Azt, hogy Ózdon UFO figyelő központ volt, az legfeljebb az ottani indiai származékok főnöke mondhatta a szájába a tejbegrízt evőnek. :D

Azt átéltem, - már ide le is írtam korábban - hogy a miskolci csillagda titkos katonai bázis volt, ahol műhold figyelés volt. Az előrejelzett űrobjektumok észlelési helye (az égbolton) és ideje leporellókon jött. Külön díjazták az újonnan észlelteket. Itt vizuálisan, Baján fotografikusan ment az észlelés.

Az itteni főnök nagyon szerette volna, ha a lányával randizok, ezért az egész rendszerről mindent elmondott. UFO fel sem merült, pedig minden éjjel - észlelhetőség figyelembe vételével - ment a műszak váltott munka rendben. Olyan téli felszerelés volt nekik, hogy Amundsen még álmában sem gondolt effélére.

Bár Deniken megírta, hogy az emberi fajnál - ez elmúlt 1.000 évben - 3* beavatkoztak a külsők, hogy jobbak legyünk. Valamit elcseszhettek ezek, mert a ma élő sápatag eléggé harcias. Lehet, hogy ez a cél, mert jön a sötét anyag. :hadonaszos::rolleyes::D:)
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 245
24 250
113
Ha már ennyire UFO-zunk, akkor:

image.aspx

http://hvg.hu/tudomany/20171121_nasa_nemzetkozi_urallomas_meteor_ufo_urszemet

Figyelemmel kell arra lenni, hogy a Naprendszer kb. 120 km/sec sebességgel kering a Tejútrendszer körül, a Föld mintegy 30km/sec sebességgel halad a Nap körül.

Ha a Földet egy meteor az ütköző pályáján a Föld haladási iránya felé találja el, akkor - a kis sebesség különbség miatt - hosszú az izzásának szakasza. Ekkor produkálhat érdekes, látszólag nem megmagyarázható - egyesek számára - fényjelenséget. :)

Egyes kimutatás szerit naponta - átlagosan - 5 tonna meteorit hull a Földre.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 934
53 520
113
Én úgy látom a témakört, hogy ez egy pénzért adott állásfoglalások, műsoridő kitöltésileg. :rolleyes:

Asssszongya az egyik hozzászóló:
"Pataki trikóba, begyógyszerezve...kajak hiteles :D Amúgyám!! :D'

Azt, hogy Ózdon UFO figyelő központ volt, az legfeljebb az ottani indiai származékok főnöke mondhatta a szájába a tejbegrízt evőnek. :D

Azt átéltem, - már ide le is írtam korábban - hogy a miskolci csillagda titkos katonai bázis volt, ahol műhold figyelés volt. Az előrejelzett űrobjektumok észlelési helye (az égbolton) és ideje leporellókon jött. Külön díjazták az újonnan észlelteket. Itt vizuálisan, Baján fotografikusan ment az észlelés.

Az itteni főnök nagyon szerette volna, ha a lányával randizok, ezért az egész rendszerről mindent elmondott. UFO fel sem merült, pedig minden éjjel - észlelhetőség figyelembe vételével - ment a műszak váltott munka rendben. Olyan téli felszerelés volt nekik, hogy Amundsen még álmában sem gondolt effélére.

Bár Deniken megírta, hogy az emberi fajnál - ez elmúlt 1.000 évben - 3* beavatkoztak a külsők, hogy jobbak legyünk. Valamit elcseszhettek ezek, mert a ma élő sápatag eléggé harcias. Lehet, hogy ez a cél, mert jön a sötét anyag. :hadonaszos::rolleyes::D:)


Ha te mondod. :D
 
  • Tetszik
Reactions: jani22

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 934
53 520
113
Én úgy látom a témakört, hogy ez egy pénzért adott állásfoglalások, műsoridő kitöltésileg. :rolleyes:

Asssszongya az egyik hozzászóló:
"Pataki trikóba, begyógyszerezve...kajak hiteles :D Amúgyám!! :D'

Azt, hogy Ózdon UFO figyelő központ volt, az legfeljebb az ottani indiai származékok főnöke mondhatta a szájába a tejbegrízt evőnek. :D

Azt átéltem, - már ide le is írtam korábban - hogy a miskolci csillagda titkos katonai bázis volt, ahol műhold figyelés volt. Az előrejelzett űrobjektumok észlelési helye (az égbolton) és ideje leporellókon jött. Külön díjazták az újonnan észlelteket. Itt vizuálisan, Baján fotografikusan ment az észlelés.

Az itteni főnök nagyon szerette volna, ha a lányával randizok, ezért az egész rendszerről mindent elmondott. UFO fel sem merült, pedig minden éjjel - észlelhetőség figyelembe vételével - ment a műszak váltott munka rendben. Olyan téli felszerelés volt nekik, hogy Amundsen még álmában sem gondolt effélére.

Bár Deniken megírta, hogy az emberi fajnál - ez elmúlt 1.000 évben - 3* beavatkoztak a külsők, hogy jobbak legyünk. Valamit elcseszhettek ezek, mert a ma élő sápatag eléggé harcias. Lehet, hogy ez a cél, mert jön a sötét anyag. :hadonaszos::rolleyes::D:)


Jó,akkor bővebben.
Opál Sándor talptól skalpig van tudományos fokozatokkal,úgy járt ki-be a szu legmagasabb szintű tudományos,és katonai létesítményeibe,mint én a közérbe parizelért,és önálló főosztályt vezetett a bm-ben,kizárnám,hogy 50forintos gázsiért hadovált volna.
Pataki kit érdekel?Régi technika,hogy elterelik a figyelmet valamivel a lényegről,ő most azért volt ott.
Te írtad,hogy minden éjjel ment a munka váltott műszakban,és nem lyukas gatyában ücsörögtek a toronyban.Vagy nem mondott el mindent az após jelölt,vagy ő sem tudott mindent,csak amit tudnia kellett,esetleg mindkettő.
Danikent ne vedd alapul,mert olyan mint a biblia,kell hozzá fül,meg szem,hogy megértsd a mögöttes tartalmat is.
A dns-ünk összebarkácsolása óta nem avatkozhattak be a a dns-ünkbe,közvetve avatkozhattak csak be a feljődési irányunkba,mi meg hiszünk nekik,mert alszunk,az a cél,hogy alvó állapotban tartsanak,hogy minél később ébredjünk fel,mert utóbb már majdnem felébredtünk,és kivágtuk a csontjukat a planétáról,sőt,kis híján szét is kaptuk a szájukat egy nagy csúzlival,erre összekócolták a nyelvünket,néhány napon múlt,hogy elkezdjünk célba lőni a seggükre.
Most is teljes közvetett letámadásban vagyunk,és kajáljuk is szépen,még jobban bedrótozzuk magunkat,még mélyebbre süllyedünk az álomban,amit ők írnak meg/találnak ki nekünk.
A sötét anyag nem jön,hanem mindig is itt volt,itt van,és lesz,meg kellene tanulni használnunk,vagyis inkább élni vele,és mehetünk is tovább.
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 245
24 250
113
Jó,akkor bővebben.
Opál Sándor talptól skalpig van tudományos fokozatokkal,úgy járt ki-be a szu legmagasabb szintű tudományos,és katonai létesítményeibe,mint én a közérbe parizelért,és önálló főosztályt vezetett a bm-ben,kizárnám,hogy 50forintos gázsiért hadovált volna.
Pataki kit érdekel?Régi technika,hogy elterelik a figyelmet valamivel a lényegről,ő most azért volt ott.
Te írtad,hogy minden éjjel ment a munka váltott műszakban,és nem lyukas gatyában ücsörögtek a toronyban.Vagy nem mondott el mindent az após jelölt,vagy ő sem tudott mindent,csak amit tudnia kellett,esetleg mindkettő.
Danikent ne vedd alapul,mert olyan mint a biblia,kell hozzá fül,meg szem,hogy megértsd a mögöttes tartalmat is.
A dns-ünk összebarkácsolása óta nem avatkozhattak be a a dns-ünkbe,közvetve avatkozhattak csak be a feljődési irányunkba,mi meg hiszünk nekik,mert alszunk,az a cél,hogy alvó állapotban tartsanak,hogy minél később ébredjünk fel,mert utóbb már majdnem felébredtünk,és kivágtuk a csontjukat a planétáról,sőt,kis híján szét is kaptuk a szájukat egy nagy csúzlival,erre összekócolták a nyelvünket,néhány napon múlt,hogy elkezdjünk célba lőni a seggükre.
Most is teljes közvetett letámadásban vagyunk,és kajáljuk is szépen,még jobban bedrótozzuk magunkat,még mélyebbre süllyedünk az álomban,amit ők írnak meg/találnak ki nekünk.
A sötét anyag nem jön,hanem mindig is itt volt,itt van,és lesz,meg kellene tanulni használnunk,vagyis inkább élni vele,és mehetünk is tovább.
Köszi, hogy válaszoltál.

Értem én.:)

"Opál Sándor "

http://mta.hu/koztestuleti_tagok?PersonId=7303

Közleményei:
https://vm.mtmt.hu/search/slist.php...&stn=1&AuthorID=10003778&jelleg=1,2,3,4,5,6,7

Érdekes címek vannak a régebbieknél.

Ezek után kezd eltolódni az érdeklődése:

Bioenergetikai kislexikon 2003 Kiadja Opál Bioenergetikai Gyógyító és Okt. Közp.

Természetes gyógymódok lexikona 2007.Kiadja Opál Bioenergetikai Gyógyító és Okt. Közp.

Már feltűnik

http://mivanha.reblog.hu/emberek-a-marsrol

meg a

https://femina.hu/terasz/magyar-ember-a-marson/

"Meghökkentő kijelentést tett a Magyar Tudományos Akadémia egyik köztestületi tagja, dr. Opál Sándor, aki nyugdíjba vonult rendőr alezredes. Azt nyilatkozta, hogy 1970-ben megjárta a vörös bolygót. Az esemény az úgynevezett magyar X-akták közé került, amelyekért szintén a doktor felelt. Elmondása szerint Kádár János tudott minderről, mivel kizárólag neki számolhatott be az űrutazásról."

Óooo :eek:

Tudod, én elhiszem a jóhiszeműséget, de nekem ne magyarázzanak be efféléket. Jól illettek egymáshoz Patakival abban a duma van bőven, mert én megmondom párbeszédben.

Pontosabban a véleményem: :p:D

Részemről a témakör becsukva. :)
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 245
24 250
113
Köszi, hogy válaszoltál.

Értem én.:)

"Opál Sándor "

http://mta.hu/koztestuleti_tagok?PersonId=7303

Közleményei:
https://vm.mtmt.hu/search/slist.php...&stn=1&AuthorID=10003778&jelleg=1,2,3,4,5,6,7

Érdekes címek vannak a régebbieknél.

Ezek után kezd eltolódni az érdeklődése:

Bioenergetikai kislexikon 2003 Kiadja Opál Bioenergetikai Gyógyító és Okt. Közp.

Természetes gyógymódok lexikona 2007.Kiadja Opál Bioenergetikai Gyógyító és Okt. Közp.

Már feltűnik

http://mivanha.reblog.hu/emberek-a-marsrol

meg a

https://femina.hu/terasz/magyar-ember-a-marson/

"Meghökkentő kijelentést tett a Magyar Tudományos Akadémia egyik köztestületi tagja, dr. Opál Sándor, aki nyugdíjba vonult rendőr alezredes. Azt nyilatkozta, hogy 1970-ben megjárta a vörös bolygót. Az esemény az úgynevezett magyar X-akták közé került, amelyekért szintén a doktor felelt. Elmondása szerint Kádár János tudott minderről, mivel kizárólag neki számolhatott be az űrutazásról."

Óooo :eek:

Tudod, én elhiszem a jóhiszeműséget, de nekem ne magyarázzanak be efféléket. Jól illettek egymáshoz Patakival abban a duma van bőven, mert én megmondom párbeszédben.

Pontosabban a véleményem: :p:D

Részemről a témakör becsukva. :)
Állítólag kijelentette, hogy mégsem járt a Marson. Álhír volt. Elhiszem ezt is.
 

sirdavegd

Well-Known Member
2016. január 5.
1 272
2 093
113
Köszi, hogy válaszoltál.

Értem én.:)

"Opál Sándor "

http://mta.hu/koztestuleti_tagok?PersonId=7303

Közleményei:
https://vm.mtmt.hu/search/slist.php...&stn=1&AuthorID=10003778&jelleg=1,2,3,4,5,6,7

Érdekes címek vannak a régebbieknél.

Ezek után kezd eltolódni az érdeklődése:

Bioenergetikai kislexikon 2003 Kiadja Opál Bioenergetikai Gyógyító és Okt. Közp.

Természetes gyógymódok lexikona 2007.Kiadja Opál Bioenergetikai Gyógyító és Okt. Közp.

Már feltűnik

http://mivanha.reblog.hu/emberek-a-marsrol

meg a

https://femina.hu/terasz/magyar-ember-a-marson/

"Meghökkentő kijelentést tett a Magyar Tudományos Akadémia egyik köztestületi tagja, dr. Opál Sándor, aki nyugdíjba vonult rendőr alezredes. Azt nyilatkozta, hogy 1970-ben megjárta a vörös bolygót. Az esemény az úgynevezett magyar X-akták közé került, amelyekért szintén a doktor felelt. Elmondása szerint Kádár János tudott minderről, mivel kizárólag neki számolhatott be az űrutazásról."

Óooo :eek:

Tudod, én elhiszem a jóhiszeműséget, de nekem ne magyarázzanak be efféléket. Jól illettek egymáshoz Patakival abban a duma van bőven, mert én megmondom párbeszédben.

Pontosabban a véleményem: :p:D

Részemről a témakör becsukva. :)
Jéjzusom...
Mondjuk MTA köztestületi tag bárki lehet, csak kell egy PhD (vagy régi kandidátusi), az meg alacsonyan lógó gyümölcs.
Mondjuk nem ő az első ember, aki vénségére becsavarodik és hülyét csinál magából. :(
(vót hozzá szerencsém a késő 2000-es években... :mad:)
Ennél csak azok a szánalmasabbak, akik saját maguknak alapítanak "szaklapot", és abban publikálnak. (majd rektornak pályáznak.... :D:D)
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 245
24 250
113
Jéjzusom...
Mondjuk MTA köztestületi tag bárki lehet, csak kell egy PhD (vagy régi kandidátusi), az meg alacsonyan lógó gyümölcs.
Mondjuk nem ő az első ember, aki vénségére becsavarodik és hülyét csinál magából. :(
(vót hozzá szerencsém a késő 2000-es években... :mad:)
Ennél csak azok a szánalmasabbak, akik saját maguknak alapítanak "szaklapot", és abban publikálnak. (majd rektornak pályáznak.... :D:D)
Ez jó volt. Erre gondolok én is. [+ like] :)
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 934
53 520
113
Mindjárt este,és ,ég nem omlott össze az Orosz gazdaság,addig is itt az obama srác,mindenki gondoljon amit akar. :D

 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 245
24 250
113
Köszi. :)

Rákerestem, a cikkben jelzett kamerára. Infrát tud,, illetve ez az alap, meg a környezetet fényképezi. Képméret 1920×1080 pix.

HyperFire-A-1.jpg

IMG_0693.JPG


A manuálja bármely gyerekjátéknál rövidebb.
http://images.reconyx.com/file/HyperFire_Cellular_Upgrade_Manual_2013_01_14_UPDATESv1.pdf

Valószínűleg normál, esetleg kissé nagylátószögű objektívja van.

Távolban lévő objektumokról, valószínűleg nem lehet kinyerni kellő részletességű képet.

Hát annyi a véleményem, hogy fenntartásaim vannak. :)
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 245
24 250
113
Lehetnek is:) főleg a nagyítás nélküli képen élesebb az objektum mint az ég. A nagyított képen sem túl természetes a környezethez képest.
"A nagyított képen sem túl természetes a környezethez képest."

Ugyan így látom én is.:)

De nem mertem leírni, mert korábban is 1-es ( :) ) fórumtárs megbélyegezett, hogy nem vagyok UFO hívő.
:)