[BIZTPOL] Szíriai helyzet

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Premortem

Well-Known Member
2017. november 9.
442
680
93
Bocs, amióta bementek segíteni év alatt szarrá bombáztak egy országot - aka Magyarország felszabadítása,- kiváncsi vagyok ha bejöttek volna a szárazföldi csapatok száma 9 hónap múlva hány félvbér születik...segít nekik a komplett szír hadsereg, az iráni önkéntesek, lefoglalják a rosszfiúkat a kurdok, az amerikaik, talán csak a szíriuszi gyíkemberek nem szálltak még be a tutiba...

és ha a mennyiséged kevered a minőséggel...

Sínain a profi hírszerzés és a profi légierő 100 légicsapása elég volt, hogy leállítsa az ISIS térnyerését.

szóvalm ha bajban vagy ne az oroszoktól kérj segítséget, mert abban nem sok köszöneted lesz...


Hanem kitől kérjek segítséget? Tényleg kíváncsi vagyok kit ajánlanál.
Izrael kétségtelenül profi, viszont szívesen meghallgatnám egy cionista vízióját arról, hogy hogyan képzeli a békét Izraelben? Ez egy abszolút egyoldalú dolog, azaz csak az egyébként lenézett arabokon múlik? Vagy most már a Messiás érkezéséig katonáskodni kell? És ha az a hajó már elment? :)
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Bocs, amióta bementek segíteni év alatt szarrá bombáztak egy országot - aka Magyarország felszabadítása,- kiváncsi vagyok ha bejöttek volna a szárazföldi csapatok száma 9 hónap múlva hány félvbér születik...segít nekik a komplett szír hadsereg, az iráni önkéntesek, lefoglalják a rosszfiúkat a kurdok, az amerikaik, talán csak a szíriuszi gyíkemberek nem szálltak még be a tutiba...

és ha a mennyiséged kevered a minőséggel...

Sínain a profi hírszerzés és a profi légierő 100 légicsapása elég volt, hogy leállítsa az ISIS térnyerését.

szóvalm ha bajban vagy ne az oroszoktól kérj segítséget, mert abban nem sok köszöneted lesz...


Azért azt is meséld el nekünk, mi volt pld. RAKKA-ban, MOSZUL-ban, meg úgy általában Irakban? Ott persze a télapu bombázott mindent szarrá, meg a csokis bácsi? Ja, de lehet Putyin, meg az oroszok voltak álruhában....Talán segítették az ISIS-t, hogy legyen dolga a nemzetközi koalíciónak is évekig...
 

gioo

Well-Known Member
2015. december 25.
13 788
17 336
113
de azért kicsit túlzás ez a kommentek tucatjain át tartó érzelemgazdagság egy lelőtt orosz katona miatt, úgy hogy ugyanezek a szimpatizánsok kb tesznek a háború civil áldozataira.
egyet értek csak azt nem értem mért nekem írtad tegnap írtam:
"Mellékesen én nem vagyok annyira megbotránkozva a pilóta miatt ezek a dolgok így mennek ez van"
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 905
15 176
113
egyet értek csak azt nem értem mért nekem írtad tegnap írtam:
"Mellékesen én nem vagyok annyira megbotránkozva a pilóta miatt ezek a dolgok így mennek ez van"

Biztos nekem akarta írni, mert tegnap lerúgtam volna 20 senkiházit, miután megkérdeztem volna, van-e valami közük az egészhez...:hadonaszos:
 
  • Tetszik
Reactions: gioo

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 028
113
Lehet.
A Sinai félszigeten ISIS az IAF az egyiptomi hatóságokkal együttműködve 2015-óta legalább 100 légicsapást hajtott végre az ottani ISIS ellen, még sincs tele a média szarrá bombázott egyiptomi falvakkal, civilekkel, nincs lelőtt gép.

Na ez a profizmus.
Ami nem azt jelenti, hogy nincsenek lebombázott házak és halott civilek a Sinain, hanem csak azt, hogy az állami együttműködés miatt az egyiptomi hatóságok nem engedik oda a sajtót. Persze lehet ezt profizmusnak is nevezni, csak épp nem véletlenül nem tetted hozzá te sem, hogy kinek a részéről profizmus ez. A lelőtt gép hiánya meg csak azt jelenti, hogy mint ismert az ISIS-nek szerencsére nincsenek hatékony légvédelmi fegyverei, hacsak nem tudnak zsákmányolni valahogy. Mivel a Sinain nem folynak nagy csaták, így nincs is kitől zsákmányoljanak ilyeneket ...
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 028
113
Bocs, amióta bementek segíteni év alatt szarrá bombáztak egy országot - aka Magyarország felszabadítása,- kiváncsi vagyok ha bejöttek volna a szárazföldi csapatok száma 9 hónap múlva hány félvbér születik...segít nekik a komplett szír hadsereg, az iráni önkéntesek, lefoglalják a rosszfiúkat a kurdok, az amerikaik, talán csak a szíriuszi gyíkemberek nem szálltak még be a tutiba...

és ha a mennyiséged kevered a minőséggel...

Sínain a profi hírszerzés és a profi légierő 100 légicsapása elég volt, hogy leállítsa az ISIS térnyerését.

szóvalm ha bajban vagy ne az oroszoktól kérj segítséget, mert abban nem sok köszöneted lesz...
Úgy ha teljesen őszintén válaszolsz, akkor szerinted a bajban lévő Aszad milyen segítségre számíthatott volna Izraeltől, egy olyan államtól, amely még az ISIS-el harcban álló szíriai hadsereg ellen is hajtott végre légicsapásokat??!! :eek:
Viszont tagadhatatlan, hogy azok is profi módon lettek végrehajtva ... és ezek szerint profi módon segítették az ISIS-t!! :mad:
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 028
113
Érdekes hallgatni, hogy nem hallunk semmi balfék harcimorált erősítő allahakbározást! Szóval érdekes módon lehet ezt így is csinálni.Ráadásul vagy csaj volt az illető vagy gyerek. Ez sem volt eddig sűrűn.
A kurdokat már az 50-es évektől évtizedekig az egyetlen külső segítő ország a Szovjetúnió volt (persze ez azért volt, mert Törökország NATO-tagként, Irán meg USA-barátként csípte Ivánék szemét a közvetlen szomszédságukban). A kurdoknak persze mindegy volt, mi okból segítik őket, viszont részben az akkori szovjet hatásnak, részben a muszlim török és iráni rendszer ellenében eléggé távol állnak Allah követőitől, nem véletlen hogy náluk mindennaposak a női harcosok, ezért nincs allahozás náluk.
 

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 315
10 741
113
Bocs, amióta bementek segíteni év alatt szarrá bombáztak egy országot - aka Magyarország felszabadítása,- kiváncsi vagyok ha bejöttek volna a szárazföldi csapatok száma 9 hónap múlva hány félvbér születik...segít nekik a komplett szír hadsereg, az iráni önkéntesek, lefoglalják a rosszfiúkat a kurdok, az amerikaik, talán csak a szíriuszi gyíkemberek nem szálltak még be a tutiba...

és ha a mennyiséged kevered a minőséggel...

Sínain a profi hírszerzés és a profi légierő 100 légicsapása elég volt, hogy leállítsa az ISIS térnyerését.

szóvalm ha bajban vagy ne az oroszoktól kérj segítséget, mert abban nem sok köszöneted lesz...

Micsoda összehasonlítás...
Kb. mint amikor összehasonlítod az izlandi és a trópusi mocsárvidéken a szúnyogok támadását és levonod a következtetést, hogy az izlandiak sokkal profibban csinálják, mint a trópusokon élők, mert alig csípte meg őket egy-két szúnyog.

Szíriában az ország 2/3-a az ISIS és különböző más terrorszervezetek és militáns alakulatok fennhatósága alatt állt 2015-ben, amelyek sok esetben jobban felszereltek voltak, mint a szír hadsereg. Ezt összehasonlítani azzal, hogy egy sivatagos / sziklás pusztában, ahol gyakorlatilag senki sem lakik, elég komolytalan.
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
Úgy néz ki, hogy valami hívószámok....vagy frekvenciák. Sok becenév van - Medve, Dzsakonda, Cigány, Marat, stb.... РП - például ракетный полк - azaz rakétások... de van ilyen, hogy pénzügyi osztály, humán, ügyeletes, stb..... Valami Habúr csoport....település nevek: Palmira, Efrat, Der erzor... Felszállás előtt, leszállás után....egy rókás rövidítés... Ezek valami memó cetlik...
Most elbizonytalanodtam :confused:
Lehet, h osszekoto tisztek es orosz, meg nemzetkozi operatorok belso szamai vannak rajta.
"На данной странице представлены операторы связи России и зарубежные операторы связи в указанном итнервале номеров"
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 277
20 541
113
A kurdoknak ... eléggé távol állnak Allah követőitől, nem véletlen hogy náluk mindennaposak a női harcosok, ezért nincs allahozás náluk.
A kurdok többsége szunnita. A vallásmentesség az Öcalan elvein álló török/iraki PKK-ra és a szíriai YPG-re jellemző.
Az iraki pesmergáknak van, mutogatáson kívül soha meg nem jelent női alakulatuk.
A PKK-nak és a YPJ-nek ténylegesen harcoló női harcosai és alakulatai vannak. Hozzá lehet még tenni a PKK által az iraki Shingarban létre hozott jezidi női egységet (YBS).
Volt erről egy remek képpár: https://forum.htka.hu/threads/biztpol-közel-kelet.578/page-409#post-380578
 
  • Tetszik
Reactions: gioo