Steel Division (Eugen Systems,RTS)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 426
10 246
113
Játszik valaki a Steel Division : Normandy 44 el? Érdemes letölteni? Jobb mint a Wargame Red Dragon?
 
M

molnibalage

Guest
Játszik valaki a Steel Division : Normandy 44 el? Érdemes letölteni? Jobb mint a Wargame Red Dragon?
Én 10 óra után feladtam, de az még tavaly tavasszal volt. Állítólag azóta sem lett jobb, a WG:RD-t többen tolják úgy, hogy az már 3 éves és az is duplán szét van kúrva. Egyrészt a folyamatos "balasz" után sincs semmiféle balasz, a YUG 1v1-ben vagy low costban kb. a pay to win kategória... A fizetős DLC-k röhejessé tették az egészet. A másik meg maga a közösség. Én a WG-s korszakom legvégén ALB-tem inkább. Ez mindent elmond szerintem arról, hogy hová züllött vissza...
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 426
10 246
113
Én 10 óra után feladtam, de az még tavaly tavasszal volt. Állítólag azóta sem lett jobb, a WG:RD-t többen tolják úgy, hogy az már 3 éves és az is duplán szét van kúrva. Egyrészt a folyamatos "balasz" után sincs semmiféle balasz, a YUG 1v1-ben vagy low costban kb. a pay to win kategória... A fizetős DLC-k röhejessé tették az egészet. A másik meg maga a közösség. Én a WG-s korszakom legvégén ALB-tem inkább. Ez mindent elmond szerintem arról, hogy hová züllött vissza...
Igen a wargame közösség egy rakás lószar. Idióták gyülekezete. Ha nincs egy ismerősöm sem online inkább nem is játszok mert csak vesztek. Semmi co op semmi gondolkodás csak menni mint a barmok. Pedig ebben a játékban minden hibája ellenére is nagyon lehet taktikázni/játszani, semmi hozzáfoghatót nem láttam még
 
M

molnibalage

Guest
Igen a wargame közösség egy rakás lószar. Idióták gyülekezete. Ha nincs egy ismerősöm sem online inkább nem is játszok mert csak vesztek. Semmi co op semmi gondolkodás csak menni mint a barmok. Pedig ebben a játékban minden hibája ellenére is nagyon lehet taktikázni/játszani, semmi hozzáfoghatót nem láttam még
1v1-ben nem lehet mást hibáztatni, de az annyira más játék (meg szerencsejáték), hogy engem nem érdekel. Számomra a WG és a Eugen egy időre meghalt. Ha már nagyon nem tudok mit csinálni, akkor venném elő a StDV-t, de ilyen állapot soha nem lesz. N+1 más játék vár évek óta a sorára, élet, cikkírás, stb. Ha lesz új Wargame, akkor talán. A WG : RD alapvetően elkúrt koncepcióra épült sajnos.

Ha lenne még era game játék, az hagyján, de a közösség annyira ostoba, hogy az "only A cat" hozzállás miatt a játék tartalmának kb. 2/3-át elveszti...
 

kiskrumpli

Well-Known Member
2017. szeptember 29.
628
2 644
93
Huhuhuhúúú!
Nekem nagyon régi álmom egy ilyen játék.
Habár én úgy képzeltem el, hogy egész Európa le van modellezve, ugyanígy rá lehet közelíteni a csatákra (mivel napra pontosan tudni lehet, hogy hol álltak a frontvonalak, persze ez a játék függvényében változhat), és harcászati szinten is bárhol irányítani a küzdelmeket, az egész háborút lehet látni és lejátszani, és persze irányítani, más döntéseket hozni, mint a történelemben (tehát mint egy Hearts of Iron, kiegészítve az 1:1 részletes Európa-térképpel, csaták látványával és beleszólással a részletekbe is. Sőt, belebújni a több tízmillió bevetett katona akármelyikének bőrébe, és vele harcolni FPS nézetben, tehát ha ott nagyon jól játszol, ütközetek menetét tudod megfordítani. Na jó, ez az utóbbi már talán túlzás, de én így terveztem :D).
Persze ez is hatalmas meló ha csak ezt az egy hadászati műveletet így megcsinálják.
 
M

molnibalage

Guest
Huhuhuhúúú!
Nekem nagyon régi álmom egy ilyen játék.
Habár én úgy képzeltem el, hogy egész Európa le van modellezve, ugyanígy rá lehet közelíteni a csatákra (mivel napra pontosan tudni lehet, hogy hol álltak a frontvonalak, persze ez a játék függvényében változhat), és harcászati szinten is bárhol irányítani a küzdelmeket, az egész háborút lehet látni és lejátszani, és persze irányítani, más döntéseket hozni, mint a történelemben (tehát mint egy Hearts of Iron, kiegészítve az 1:1 részletes Európa-térképpel, csaták látványával és beleszólással a részletekbe is. Sőt, belebújni a több tízmillió bevetett katona akármelyikének bőrébe, és vele harcolni FPS nézetben, tehát ha ott nagyon jól játszol, ütközetek menetét tudod megfordítani. Na jó, ez az utóbbi már talán túlzás, de én így terveztem :D).
Persze ez is hatalmas meló ha csak ezt az egy hadászati műveletet így megcsinálják.
Azért a megálmodott szint kb. mission impossible, de bakker a Wargame szériához ilyet szerettem volna. Ha ahhoz is implementálnák ezt... Ej..
 
M

molnibalage

Guest
Steel Division 2 előrendelhető.
Csak a 70 eurós (!) csomag része lesz jelen állás szerint a dinamikus hadjárat? Hát izé, mondjuk úgy erről eddig nem volt szó...

YD2VKQb.png
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 763
14 702
113
Dinamikus kampány egyelőre nuku, 48 órás "early" access, meg már most tudjuk hogy lesz 10 FreeLC..? Digital Manual (bocs, "tactical guide") kvázi csak emelt áron jár?

Picit meg lehetnek csúszva, picit vastagon fog a ceruza, picit vastag a pofán a bőr.
 
  • Tetszik
Reactions: molnibalage
M

molnibalage

Guest

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 425
44 133
113
Én szemezgettem vele, írj már róla saját véleményt kicsit bővebben légy oly szíves! Mivel jobb(jobb?) mint az első rész volt, mert ha nagy okosság nincs benne, pusztán azért mert ez keleti frontos nem nyugati, még nem biztos hogy rámegyek full áron...