Európai 5. generációs repülőgép fejlesztése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 121
53 697
113
Mondjuk a Meteor továbbfejlesztésében állítólag össze fogtak Japánnal. Lehet a repülőknél is menne a dolog
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 726
80 536
113
L3RadHgK1wI.jpg
 

LMzek

Well-Known Member
2017. szeptember 18.
610
523
93
Azért mert egy kísérleti gép volt. Megtette a dolgát mehet. Láttunk már ilyet.

Az EU 5. generációs gép meg nem hiszem, hogy amerikai nyomás miatt nem készülne. Ha annyira kellene akkor biztos hozzákezdenének, de Európában nehéz eladni a népeknek, hogy most ennyi pénz kell egy "lopakodóra".
Idén volt már hír arról, hogy a Dassault és BAe együttműködnének valami új repülő fejlesztésében. + az UCAV fejlesztés folyik azért a kontinensen.

Rengeteg sikeres közös projekt jut eszembe angol együttmüködéssel a II. Vh óta.
Számolom: 0+0+0+0+0....

A meghiúsult közös Eu-s projektek után általában vmi USA fegyvert rendszeresítettek.
NEM, NINCS üldözési mániám, csak nem vagyok VAK(és politikus ;) ).

Nem véletlenül vannak olyan hangok, hogy jobb az Eu UK nélkül.

Értem én, hogy az USA-nak köszönhették, hogy "megnyerték" a két világháborút, csak a békébe buktak bele, az USA számlák miatt.

Csak megemlítek egy nem túl népszerű összefüggést. Sokba került/kerül ez a "barátság" az Eu-nak.:(

Szerintem egyébként lesz Eu-s 5. gen. vadász!
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Rengeteg sikeres közös projekt jut eszembe angol együttmüködéssel a II. Vh óta.
Számolom: 0+0+0+0+0....

A meghiúsult közös Eu-s projektek után általában vmi USA fegyvert rendszeresítettek.
NEM, NINCS üldözési mániám, csak nem vagyok VAK(és politikus ;) ).

Nem véletlenül vannak olyan hangok, hogy jobb az Eu UK nélkül.

Értem én, hogy az USA-nak köszönhették, hogy "megnyerték" a két világháborút, csak a békébe buktak bele, az USA számlák miatt.

Csak megemlítek egy nem túl népszerű összefüggést. Sokba került/kerül ez a "barátság" az Eu-nak.:(

Szerintem egyébként lesz Eu-s 5. gen. vadász!
Tornado Concorde Eurofighter
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos

LMzek

Well-Known Member
2017. szeptember 18.
610
523
93
Tornado Concorde Eurofighter


Plusz Jaguar és EH/AW-101 helikopter!!


Rengeteg sikeres (?!?) közös projekt jut eszembe angol együttmüködéssel a II. Vh óta.
Számolom: 0+0+0+0+0....


A felsorolt eszközök a "megvalósultak" kategória, a sikerküszöb "kicsit" magasabb! Én is sajnálom. De a tény az tény marad.

Ez az Eu nagy problémája. Erre alternatíva a V4. Egyre többeket "zavar"! Ennek örülök! ;)

Az angol "közremüködések" Eu-s projektekben valahogy szinte minden esetben végül USA sikert eredményeztek! (?)

"Valamiért" nem venném őket döntő tényezőként/résztvevőként "tutira".
 
  • Tetszik
Reactions: svajcibeka

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Nem a technológia a probléma,a német,angol,francia és a svéd is képes lenne rá.Saab neki is ált tervezni.A pénz és a kényszer hiányzik szerintem
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 315
13 359
113
Rengeteg sikeres (?!?) közös projekt jut eszembe angol együttmüködéssel a II. Vh óta.
Számolom: 0+0+0+0+0....


A felsorolt eszközök a "megvalósultak" kategória, a sikerküszöb "kicsit" magasabb! Én is sajnálom. De a tény az tény marad.

Ez az Eu nagy problémája. Erre alternatíva a V4. Egyre többeket "zavar"! Ennek örülök! ;)

Az angol "közremüködések" Eu-s projektekben valahogy szinte minden esetben végül USA sikert eredményeztek! (?)

"Valamiért" nem venném őket döntő tényezőként/résztvevőként "tutira".

Értem.. szóval mondjuk az Eurofighter a Pirate rendszerével együtt egy kudarc... pffff. az egész Airbus (ez a Boeingnek különösen fáj ugye, angolok meg belenyúltak?), az Európai Űrügynökség, stb. dettó... ez egy akkora fail komment, hogy beleremegnek a nullák meg egyesek...
Áruld már el, a kis V4 mit is tud felmutatni a pénzszíváson és a pofázáson kívül? Na, ott keresd a nulláidat - ott lesznek.
 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 153
113
Rengeteg sikeres (?!?) közös projekt jut eszembe angol együttmüködéssel a II. Vh óta.
Számolom: 0+0+0+0+0....

Aster légvédelmi rakéta: a világ első aktív radaros légvédelmi rakétarendszere.
Meteor: jelenleg talán a legütőképesebb levegő-levegő rakéta
CT40: az első teleszkópos gépágyúlőszer, amely hatékonyabb helykihasználás terén, mint a hagyományos konkurensei

Rossz programot máshol is lehet felsorolni, attól, hogy a jókat félresöpröd, még nem negálja az eredményeiket...
 

LMzek

Well-Known Member
2017. szeptember 18.
610
523
93
Aster légvédelmi rakéta: a világ első aktív radaros légvédelmi rakétarendszere.
Meteor: jelenleg talán a legütőképesebb levegő-levegő rakéta
CT40: az első teleszkópos gépágyúlőszer, amely hatékonyabb helykihasználás terén, mint a hagyományos konkurensei

Rossz programot máshol is lehet felsorolni, attól, hogy a jókat félresöpröd, még nem negálja az eredményeiket...


Nem tagadom az eredményeket, hanem keveslem!

Az angol -"trójai faló" az Eu-ban- játékot pedig nem kedvelem!

Értem én, hogy az USA "segített" megnyerni két V.H.-t, de a "hála" szinte "határtalan".

Ár érték arányban a svédek "kicsivel" jobbak!
(Bár szerintem a Griffet elqurták, de ez van: az elődökből jobb utód lett volna, kimarad egy -szerintem- "felesleges" hideg-háborús fejlesztés, azóta már egy "kis" Eu-s lopakodót csinálhatnának).



Értem.. szóval mondjuk az Eurofighter a Pirate rendszerével együtt egy kudarc... pffff. az egész Airbus (ez a Boeingnek különösen fáj ugye, angolok meg belenyúltak?), az Európai Űrügynökség, stb. dettó... ez egy akkora fail komment, hogy beleremegnek a nullák meg egyesek...
Áruld már el, a kis V4 mit is tud felmutatni a pénzszíváson és a pofázáson kívül? Na, ott keresd a nulláidat - ott lesznek.

Az a kínos az Eu-ban -de nagyon, szerintem-, hogy egy "harmatgyenge" V4-t belső fenyegetésnek érez, annyira balf@szok nagyon sok esetben. Nemes egyszerűséggel fogalmazva!

MBT, APC, IFV területen a V4 tudna is alkotni, próbálják is rendesen szétszedni a közös beszerzéseket a háttérben!
Szólj ha nem látod a kapcsolatot az "akciós/segélyes/..." programokkal.
Kb 10-20-30 hsz-ben említették már többen a furcsa egybeeséseket.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 428
18 846
113
Az európaiak 80 százaléka. f-35 fog venni .

Minek már európai 5 gen gép?

A béke kontinensére ahol verhetetlen f-35 uralják az eget?
 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 153
113
Az európaiak 80 százaléka. f-35 fog venni .

Minek már európai 5 gen gép?

A béke kontinensére ahol verhetetlen f-35 uralják az eget?

F-35A/B gépet vásároló (jelenleg) EU tagországok: Nagy-Britannia, Olaszország, Hollandia, Dánia, Norvégia.

Ez elég messze van a 80%-tól, olyan "apró" országok hiányoznak a listáról, mint Németország, Franciaország, Spanyolország, Lengyelország, Görögország, Belgium...
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and fip7

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 083
60 162
113
Ez elég messze van a 80%-tól, olyan "apró" országok hiányoznak a listáról, mint Németország, Franciaország, Spanyolország, Lengyelország, Görögország, Belgium...

Ezekből potenciálisan a németek és a belgák fognak valószínű valamit vásárolni. Bár még a belgákban se vagyok biztos, ha a szomszédban, a hollandoknál elterjed az F-35. Így a 80% per kontinens még össze is jöhet.
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
Bocs, szerintem még az oroszoknál is jobban "eltökölték"a dolgot... szóval ha most nekiugranának, talán 2027 körül elkezdődhetne a rendszerbeállítás, kb úgy mint a Typhoon-nál...
 

LMzek

Well-Known Member
2017. szeptember 18.
610
523
93
Megvettek egy számítógépek vezérelte repülőgépet, emelynek a szoftvereit nem ellenlőrizhetik le.

Azt a szoftvert, amivel Izrael nem volt hajlandó elfogadni a gépet csak miután megkapta a forráskódot és átírta!

Én nem vagyok gyanakvó!
Echelon sincs!
...és ki az a Snowden?
...meg Assange!

Egy ilyen fegyvert -washingtoni remote control-lal/hátsó-kapukkal- "rendes" középhatalom sem fogad el!


Teljesen mindegy mit tud!​
 
  • Tetszik
Reactions: svajcibeka
Status
Not open for further replies.