[Kantin] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 548
56 018
113
Állítólag holnap lemond.
Az más kérdés, hogy holnapután vissza szavaztatja-e magát az elnöki székbe :D
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
A számok sajnos nem ezt mutatják. Semmi sem változik. Hiába szeretnének sokan változást, erre a jelek szerint remény nincs. Az ember meg gondolkozik, hogy mikor hadja el ezt a szarkupacot...


MOLNI, ritkán értek veled egyet, de most igazán megértelek. Még fiatal vagy, képzett, keress egy jobb helyet és boldogulj jobban. Én 50 felett már nem mozdulok ki szívesen. De a fiatalok ne hagyják, hogy egy álcázott diktatúrában kelljen megöregedniük. Én részese voltam a rendszerváltásnak már egyetemistaként, de még a 90-es 2000-es évek választási kampánya sem volt ennyire demagóg, mint ez. De úgy látszik ez kell az átlag magyarnak. Az a vicc, hogy sok olyan is megszavazza ezt a kurzust, aki nem is haszonélvezője. Akkor most ők az igazi hazafik, mert ilyen önzetlenek?
 
M

molnibalage

Guest
ZRÍNYI 20!026

"Ha csak a FIDESZ leváltása lett volna fontos, akkor le is váltották volna, összefogással. Egyéniben nagyon sokat buktak azzal, hogy egymás ellen indultak."

Egy csomó helyen 50+% fölött van a fidesz egyéni jelöltje. Ha mindenhol csak 1 jelölt indul ellenük, akkor is nyernek.
Hol van egy lista? Mert a bibi az, hogy vel nincs két forduó, ezért a legtöbb jelölt 50% alatti aránnyal győzött, amennyire láttam. A régi kétfordulós rendszerben ilyenkor jött a második forduó két jelölt között. Na, ezzel elég szép számú helyen bukna az F, mert a választás után látszana, hogy kire kell szavani, hogy bukjon a mai rendszer. Az országos lista jól mutatja ezt, 50% alatt vannak.

Navajon miért is iktatták ki a kétfordulós rendszert? Kettőt lehet találni. Azért, mert az összefogás lehetőségét gyengíti. Azzal a mocskos demagóg dumával szüntették meg, hogy olcsóbb lesz a választás. (Emlékeim szerint.) Apró hiba, hogy egyfordulós választással akárhányfordulós is megoldható lenne, csak akarni kéne...


Egy ilyen rendszerben esélye nem lenne senkinek a 2/3-ra... Tessék úgy lejátszani a választási eredményekkel ezt úgy, hogy feltesszük, hogy a nem narancsosok mondjuk 2 jelölt szavazát megkapnál prefernecia alapján. Ehm...

A jelenlegi rendszer kurvára nem tükrözi sem a választói akaratot sem az arányos képviseletet...
 
  • Tetszik
Reactions: szpg9
M

molnibalage

Guest
MOLNI, ritkán értek veled egyet, de most igazán megértelek. Még fiatal vagy, képzett, keress egy jobb helyet és boldogulj jobban. Én 50 felett már nem mozdulok ki szívesen. De a fiatalok ne hagyják, hogy egy álcázott diktatúrában kelljen megöregedniük. Én részese voltam a rendszerváltásnak már egyetemistaként, de még a 90-es 2000-es évek választási kampánya sem volt ennyire demagóg, mint ez. De úgy látszik ez kell az átlag magyarnak. Az a vicc, hogy sok olyan is megszavazza ezt a kurzust, aki nem is haszonélvezője. Akkor most ők az igazi hazafik, mert ilyen önzetlenek?
A választási rendszer kvázi manipulálása az, ami a maradáshoz segíti a mostani nem is tudom minek nevezzem csoprtot. Meg persze az, hogy a felnőtt lakosság számottevő része annyira ostoba és gyökér, hogy egy üveg tejet sem bíznék rá...
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and ms07

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Nem kell talalgatni. Ezekrol is folyamatosan jonnek a pontos szamok.

Arról, amit írtam, nem jöhetnek számok. Mert nem szavazatokról írtam, hanem fontossági sorrendről. Lehet, ha lrenne brazil választójogom én is elmennék szavazni úgy, hogy nem voltam még életemben Braziliában...
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
molnibalage

"A számok sajnos nem ezt mutatják. Semmi sem változik. Hiába szeretnének sokan változást, erre a jelek szerint remény nincs. Az ember meg gondolkozik, hogy mikor hadja el ezt a szarkupacot..."

Molni.
Kevés akarni a változást. Azt sem árt megmondani, hogy mi legyen a helyet ami van. Ez meg az ellenzéknek nem sikerült szerintem. Nincs valós, élhető alternatívájuk.
Szóval először ezt a bugyuta ellenzéket kellene leváltani. Aztán a kormányt.
És az ország nem szarkupac ;)
Különben igazad van.A mi problémánk az,hogy sosem szabadultunk meg a hivatali dzsentriés bolsevik hagyományok,és intézményrebdszer szerint műkdő államszervezettöl.És az ellenzék sem akart ezen az alapproblémán változtatni.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 548
56 018
113
molnibalage

A németeknél ugyan ez a rendszer van. Ezek szerint az sem arányos vagy demokratikus?
Az Angoloknál tiszta egyéni rendszer van. Ott most 90% körül állna a fidesz....
A francia rendszerben a Macron 35% körüli eredménnyel 70%-os győzelmet aratott. Akkor az is gáz?

Nem lehet, hogy nem a választási rendszer a rossz, hanem az ellenzék nem alternatívája a jelenlegi rezsimnek? :)
 
M

molnibalage

Guest
Hogy is mondotta annak idején egy nagy ember? Tessék el lehet menni...
Tudod az a szarkupac egyeseknek a hazájuk.... Szarkupac
A haza szó igen elkoptatott lett. Az egyeseknek csak egy koordinéta, ahol sikerült anyuból kibújni és ahhoz tartozik egy ország. Na, nekem az érzelmi kötődésem ezen ország iránt lassan a 0-hoz tendál, ha az ország és intézményeit nézem. Az, hogy itt születtem az csak egy adat a személyin és anyakönyvin. Nem több.
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 347
8 259
113
A haza szó igen elkoptatott lett. Az egyeseknek csak egy koordinéta, ahol sikerült anyuból kibújni és ahhoz tartozik egy ország. Na, nekem az érzelmi kötődésem ezen ország iránt lassan a 0-hoz tendál, ha az ország és intézményeit nézem. Az, hogy itt születtem az csak egy adat a személyin és anyakönyvin. Nem több.
Azt láttuk eddig is,csak nem értem a károgást... te mint világpolgár s mint igen fantasztikus szakember igazán kaphatnál magadnak egy jól fizető állást egy igazi demokráciában, ahol az emberek többsége nem szarkupac hanem igaz demokrata, legalább 150-es IQ val. Neked is jobb lenne meg nekünk is.
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci and zsolti

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 736
3 872
113
A választási rendszer kvázi manipulálása az, ami a maradáshoz segíti a mostani nem is tudom minek nevezzem csoprtot. Meg persze az, hogy a felnőtt lakosság számottevő része annyira ostoba és gyökér, hogy egy üveg tejet sem bíznék rá...
Feltaláltad a Spanyol viaszt, csak te nem tudsz róla!
egy üveg tejet sem bíznék rá.. = Lehet csak annyi a baj a nézeteddel, hogy a fenőt lakosság számottevő része tudja , hogy nem üvegben veszi meg a tejet!:)
 
M

molnibalage

Guest
molnibalage

A németeknél ugyan ez a rendszer van. Ezek szerint az sem arányos vagy demokratikus?
Az Angoloknál tiszta egyéni rendszer van. Ott most 90% körül állna a fidesz....
A francia rendszerben a Macron 35% körüli eredménnyel 70%-os győzelmet aratott. Akkor az is gáz?

Nem lehet, hogy nem a választási rendszer a rossz, hanem az ellenzék nem alternatívája a jelenlegi rezsimnek? :)
Hallod, most esik le? Pedig ezt már mondtam...

A világon talán egy-két ország van, ahol arányos választási rendszer van. (Az egyik ilyen emlékeim szerint Izrael.) Azért nem alkalmazza senki az STV-t vagy más jobb módszer - lásd CGP Grey videóit - , mert ki az a hülye, aki saját győzelmét nehezítené meg...? A valóban választói akaratot és arányos képviseletet jelentő rendszer esetén gyakorlatilag nem képzelhető el olyan kormány, ami ne lenne koalíciós. Navajon akkor miért a mostani rendszerek vannak?

Eleve a területi képviselős dolog nonszensz a XXI. században. Senki nem fordulhat valódi problémáival a területi képviselőhöz és az egész kb. egy annyiara avítt rendszer gyeremek, amikor a telefont sem ismerték még. A XXI. század és online felmérések időszakában kb. az egyetlen tiszat rendszer a 100% listás lenne vagy egyéni választókerületnél akkor meg a többfordulót modellező STV. Mert az embereknek preferenicája van. Hogy "legyen Géza, de a ő nem, akkor Pista, ha ő nem, akkor Kriszta". Egy ilyen lista vége ez, hogy ki az aki semmiképpen. És emiatt a balfasz rendszer miatt 50% alatt győztes lehet valaki, ami nettó faszág. A világ összes balfasz rendszere arra bazíroz, hogy győztesnek kell lenni hátszéllel... Ezt is linkeltem. Van ahol 25% alatti aránnyal győztes lehet valaki. Vicc bazdmeg. Olyan ember képvisel egy körzetet, akit 75% nem preferál...? Mi a kisfaszom van? Ez ahogy a videó is mondja dictatorship lite. Semmi más.
 
M

molnibalage

Guest
Feltaláltad a Spanyol viaszt, csak te nem tudsz róla!
egy üveg tejet sem bíznék rá.. = Lehet csak annyi a baj a nézeteddel, hogy a fenőt lakosság számottevő része tudja , hogy nem üvegben veszi meg a tejet!:)
Az "üveg tej" egy idézet egy filmből. A filmet beazonosító kap tőleg egy ajándék virtuális vállveregetést.
 
M

molnibalage

Guest
Azt láttuk eddig is,csak nem értem a károgást... te mint világpolgár s mint igen fantasztikus szakember igazán kaphatnál magadnak egy jól fizető állást egy igazi demokráciában, ahol az emberek többsége nem szarkupac hanem igaz demokrata, legalább 150-es IQ val. Neked is jobb lenne meg nekünk is.
Én csak azt nem értem, hogy mi frásznak jársz ide. Te is olyan van, mint még páran mások, akik építő kommentet vagy tartalmat itt nemigen tettek közzé...
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 347
8 259
113
Én csak azt nem értem, hogy mi frásznak jársz ide. Te is olyan van, mint még páran mások, akik építő kommentet vagy tartalmat itt nemigen tettek közzé...
Husikám, tudod az ilyen diktatúrás szarkupacokban ez is megtörténhet, bizony nem csak az történik amit te szeretnél, szóval akkor holnap csomagolsz e vagy csak keseregsz a szarkupac tetején?
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti
M

molnibalage

Guest
Egy ilyen rendszerben esélye nem lenne senkinek a 2/3-ra... Tessék úgy lejátszani a választási eredményekkel ezt úgy, hogy feltesszük, hogy a nem narancsosok mondjuk 2 jelölt szavazát megkapnál prefernecia alapján. Ehm...

A jelenlegi rendszer kurvára nem tükrözi sem a választói akaratot sem az arányos képviseletet...
Egy gyors csekkolás. Budapesten nem lenne kb. egyetlen narancsos kerület sem. A vidéki kerületeken eszméletlen sok kerület kétesélyel enne. 2/3 közelében sem lennének.
 

kiskrumpli

Well-Known Member
2017. szeptember 29.
629
2 650
93
A haza szó igen elkoptatott lett. Az egyeseknek csak egy koordinéta, ahol sikerült anyuból kibújni és ahhoz tartozik egy ország. Na, nekem az érzelmi kötődésem ezen ország iránt lassan a 0-hoz tendál, ha az ország és intézményeit nézem. Az, hogy itt születtem az csak egy adat a személyin és anyakönyvin. Nem több.
Szerencsére ezzel abszolút kisebbségben vagy.
 
M

molnibalage

Guest
Husikám, tudod az ilyen diktatúrás szarkupacokban ez is megtörténhet, bizony nem csak az történik amit te szeretnél, szóval akkor holnap csomagolsz e vagy csak keseregsz a szarkupac tetején?
Én csak azt nem tudom megérteni - sok más embberrel együtt - hogy neked mi a buli abban, hogy egy ilyan korruprt bandát támogatsz és ajnározol....
 
M

molnibalage

Guest
Most is tanítunk de nem tanulsz! Ez a választás elment a neked szimpatikusoknak! Engedd el! Vége van!
Elengedtem. Az ami irritál az emberek nyilvánvaló ostobasága...
Aminek köszönhetően a többség szop, még ha a többség alig 50% feletti. Mert, hahó, 50%-nál kevesebb narancsos szavazó van...

Az meg külös szép, hogy a linkelt választási rendszerekről szóló videókat sem sikerült a jelek szerint megérteni...

Kb. olyan az egész, mintha a mai autók korában a Ford T modellhez ragaszkodnának. Vicc...
 
Status
Not open for further replies.