[BIZTPOL] Nyugat-Európa és Észak-Európa (Európai Unió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 491
18 027
113
érdemi hozzászólásod is lesz a témában, vagy csak migráncsozás?
Pedig a mondanivalójának első része igaz. A baj ott van, hogy teljesen mindegy, hogy hányadik generációs az elkövető (elkövetők). A baj ott van, hogy a nyugati világ értékrendszere és felfogása alapvetően nem egyeztethető össze az iszlámmal. Ebből következően pedig nagyon nehéz kiszűrni, hogy ki az aki bejöhet és ki az aki nem. Na és ha ez a helyzet akkor a többség biztonságának érdekében szerencsésebb lenne, ha az egész folyamatra azt mondaná Európa, hogy nem jöhet be senki.
Nem volt hajlandó ránézni a női vendégekre egy iszlamista politikus egy belga tévében
Kínos jelenetnek lehettek szemtanúi a belga RTL-TVI csatorna vasárnapi vitaműsorának nézői: Redouane Ahrouch, a közelgő önkormányzati választásokon induló Islam nevű iszlamista párt elnöke nem volt hajlandó ránézni a női vendégekre. Az esetről a Marianne számol be.
ga1.gif


Miután szóba került a nőkkel kezet nem fogó muszlimok problémája, a műsorvezető megjegyezte: Ahrouch nem engedte, hogy a műsor előtt egy sminkes hölgy foglalkozzon vele.

http://mandiner.hu/cikk/20180425_ne...re_egy_iszlamista_politikus_egy_belga_teveben
Nagyon helyes! A belgák csak egyék meg amit főztek! Idióta, túltenyésztett, degenerált társaság!
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
http://kitekinto.hu/2018/04/23/europai-ugyek/beindul-a-nemet-haderofejlesztes/
Na úgy néz ki azért mégis fontos a honvédelem Németországban is...vagy csak nem akarnak renitenskedni?

A Bundestag az előző ciklusban 77, 25 millió eurónál nagyobb haderőfejlesztési programot szavazott meg. A hosszú távú tervek szerint 2030-ig 130 milliárd eurót költenek a német haderő fejlesztésére.

Németország védelmi költségvetése tavaly 37,004 milliárd euró volt, ami ugyan csaknem 8 százalékos növekedés a 2016-os 34,287 milliárd euróhoz képest, de csak a hazai össztermék (GDP) 1,2 százalékát teszi ki. A NATO elvárása szerint a tagállamoknak 2024-ig a GDP 2 százalékának megfelelő összegig kell emelniük védelmi kiadásaikat.

A cikkből egy rész:

A német légierő (Luftwaffe) jelenleg felderítésre használ drónokat. A Heron 1 típusú távirányítású repülőkért több mint egymilliárd eurót fizet a gyártónak egy lízingszerződés keretében, amely a 2010-2019-es időszakra vonatkozik.

Ez az 1 milliárd euró kicsit megütött.
Az interneten fellelhető információk szerint a németek 3 darab Heron 1 típusú drónt lízingelnek. Megnéztem, mennyibe kerül, 10 millió dollár darabja, megvétel esetén. Ők 3 darabért fizetnek 1 milliárdot 10 évre?
Itt csak én látok valami óriási korrupciót?
Vagy ez is amolyan kártérítéses szerződés, bármennyit kértek, mi megfizetjük, mert kiírtottunk titeket?
Ha ilyen hatékonysággal fogják elkölteni a 130 milliárdot is, akkor talán csak összehoznak belőle egy századra való Merkavat.
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
A cikkből egy rész:

A német légierő (Luftwaffe) jelenleg felderítésre használ drónokat. A Heron 1 típusú távirányítású repülőkért több mint egymilliárd eurót fizet a gyártónak egy lízingszerződés keretében, amely a 2010-2019-es időszakra vonatkozik.

Ez az 1 milliárd euró kicsit megütött.
Az interneten fellelhető információk szerint a németek 3 darab Heron 1 típusú drónt lízingelnek. Megnéztem, mennyibe kerül, 10 millió dollár darabja, megvétel esetén. Ők 3 darabért fizetnek 1 milliárdot 10 évre?
Itt csak én látok valami óriási korrupciót?
Vagy ez is amolyan kártérítéses szerződés, bármennyit kértek, mi megfizetjük, mert kiírtottunk titeket?
Ha ilyen hatékonysággal fogják elkölteni a 130 milliárdot is, akkor talán csak összehoznak belőle egy századra való Merkavat.

Nem, nem, ó nem, korrupció csak nálunk van, te összeesküvés elméleteket gyártasz.
:D
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
Mivel a német törvények szerint a fiatalkorú befogadott menedékkérők sok tekintetben jobb elbánásban részesülnek, mint a felnőttkorúak, több migráns is hazudik a koráról a német hatóságoknak. A mostani rendszerben a hatóságok és a szociális munkások ránézésre állapítják meg a bevándorlók korát, az orvosi kormeghatározás pedig abban az esetben is csak opció, ha a hatóságok más kort állapítanak meg, mint amilyet a bevándorló vall.

Csütörtökön azonban a német Szövetségi Közigazgatási Bíróság elrendelheti, hogy kötelező legyen az orvosi tesztelés, ha a hatóságok és a bevándorló más kort határoz meg. A pert, melynek keretében az ügy a bíróság elé kerül, egy afgán menekült indította, miután a hatóságok hibásan felnőttkorúnak nyilvánították.


Németországban a migránsok kormeghatározásáról szóló vita azután lángolt fel, hogy bevándorlók megöltek egy 19 éves lányt Freiburgban és egy 15 évest egy Kandel nevű faluban. Az elkövetők mindkét esetben olyan befogadottak voltak, akiket hibásan nyilvánítottak fiatalkorúaknak a hatóságok.

Ha egy menekült fiatalkorú, kevésbé őrzött helyen szállásolják el, szabadabban mozoghat, egyszerűbb a neki a családegyesítés, nem deportálhatják, oktatást és pszichológust is biztosítanak a számára. Éppen emiatt több felmérés szerint a fiatalkorúnak nyilvánított menekültek kb. 35 százaléka hazudhat a koráról. Vannak azonban szélsőségesebb hangok is, amik szerint szinte mindegyik bevándorló fiatalabbnak hazudja magát, a bevándorlásellenes populista AfD párt pont ezért kezdeményezte a német parlamentben egy olyan törvény elfogadását, amivel börtönbüntetést lehetne kiszabni a korukról hazudó bevándorlókra.

Szakértők azonban arra figyelmeztetnek, hogy a röntgenes kormeghatározás sem túl pontos, 1-2 évet lefelé és fölfelé is könnyen tévedhet. Mások szerint pedig röntgensugárzásnak alávetni valakit úgy, hogy annak nincs kifejezetten gyógyító célja, eleve jogellenes gyakorlat lenne. (DW)


....
Megjegyzem hülyének lenni emberi jog, de akkor pld ez is jogszerűtlen, ugye?
New-X-ray-scanner-trial-a-001.jpg
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113

Jó, hogy beugrottál, te talán többet tudsz erről:

A német légierő (Luftwaffe) jelenleg felderítésre használ drónokat. A Heron 1 típusú távirányítású repülőkért több mint egymilliárd eurót fizet a gyártónak egy lízingszerződés keretében, amely a 2010-2019-es időszakra vonatkozik.

1 milliárd euró 3 drón 10 éves lízingje? Amikor darabját 10-18 millióból meg lehet venni?
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 759
17 779
113
Jó, hogy beugrottál, te talán többet tudsz erről:

A német légierő (Luftwaffe) jelenleg felderítésre használ drónokat. A Heron 1 típusú távirányítású repülőkért több mint egymilliárd eurót fizet a gyártónak egy lízingszerződés keretében, amely a 2010-2019-es időszakra vonatkozik.

1 milliárd euró 3 drón 10 éves lízingje? Amikor darabját 10-18 millióból meg lehet venni?
Hehe, a Heron-ért fizetnek, az U-Boot meg ajándékba megy. Ezért hazaárulás vádjával lesittelném az összes résztvevōt a német oldalon, az izraeli oldalon meg kitüntetném...
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Mivel a német törvények szerint a fiatalkorú befogadott menedékkérők sok tekintetben jobb elbánásban részesülnek, mint a felnőttkorúak, több migráns is hazudik a koráról a német hatóságoknak. A mostani rendszerben a hatóságok és a szociális munkások ránézésre állapítják meg a bevándorlók korát, az orvosi kormeghatározás pedig abban az esetben is csak opció, ha a hatóságok más kort állapítanak meg, mint amilyet a bevándorló vall.

Csütörtökön azonban a német Szövetségi Közigazgatási Bíróság elrendelheti, hogy kötelező legyen az orvosi tesztelés, ha a hatóságok és a bevándorló más kort határoz meg. A pert, melynek keretében az ügy a bíróság elé kerül, egy afgán menekült indította, miután a hatóságok hibásan felnőttkorúnak nyilvánították.


Németországban a migránsok kormeghatározásáról szóló vita azután lángolt fel, hogy bevándorlók megöltek egy 19 éves lányt Freiburgban és egy 15 évest egy Kandel nevű faluban. Az elkövetők mindkét esetben olyan befogadottak voltak, akiket hibásan nyilvánítottak fiatalkorúaknak a hatóságok.

Ha egy menekült fiatalkorú, kevésbé őrzött helyen szállásolják el, szabadabban mozoghat, egyszerűbb a neki a családegyesítés, nem deportálhatják, oktatást és pszichológust is biztosítanak a számára. Éppen emiatt több felmérés szerint a fiatalkorúnak nyilvánított menekültek kb. 35 százaléka hazudhat a koráról. Vannak azonban szélsőségesebb hangok is, amik szerint szinte mindegyik bevándorló fiatalabbnak hazudja magát, a bevándorlásellenes populista AfD párt pont ezért kezdeményezte a német parlamentben egy olyan törvény elfogadását, amivel börtönbüntetést lehetne kiszabni a korukról hazudó bevándorlókra.

Szakértők azonban arra figyelmeztetnek, hogy a röntgenes kormeghatározás sem túl pontos, 1-2 évet lefelé és fölfelé is könnyen tévedhet. Mások szerint pedig röntgensugárzásnak alávetni valakit úgy, hogy annak nincs kifejezetten gyógyító célja, eleve jogellenes gyakorlat lenne. (DW)
....
Megjegyzem hülyének lenni emberi jog, de akkor pld ez is jogszerűtlen, ugye?

Még mindig arról megy a vita, hogy meghatározzák a korukat? Hol vannak az okleveleik? Jah, hogy nincs meg? Akkor kitenni az országból és probléma megoldva.
Én, mint EU-s állampolgár, még az EU-ban sem mehetek papirok nélkül egyik országból a másikba. Akkor nekik miért legyen több joguk, mint az EU-s állampolgároknak?
Megnézném a határőr arcát, amikor kéri a határon a személyim és én meg mondanám, hogy elhagytam, de azért hadd engedjen már át.
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
jah, hogy n+1 esetben nem úgy megy a dolog, hogy beballagok a Boko Haramhoz etc hogy szeretnék egy érvényes útlevelet, csak odafelé...
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 856
5 094
113
Még mindig arról megy a vita, hogy meghatározzák a korukat? Hol vannak az okleveleik? Jah, hogy nincs meg? Akkor kitenni az országból és probléma megoldva.
Én, mint EU-s állampolgár, még az EU-ban sem mehetek papirok nélkül egyik országból a másikba. Akkor nekik miért legyen több joguk, mint az EU-s állampolgároknak?
Megnézném a határőr arcát, amikor kéri a határon a személyim és én meg mondanám, hogy elhagytam, de azért hadd engedjen már át.

Turbán, szakáll, kis barnító és mehetsz :D
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Hehe, a Heron-ért fizetnek, az U-Boot meg ajándékba megy. Ezért hazaárulás vádjával lesittelném az összes résztvevōt a német oldalon, az izraeli oldalon meg kitüntetném...

Feljebb írtam, hogy ha nem egy brutális korrupcióról van szó, akkor én is úgy érzem, hogy ebben az egymilliárdban benne volt legalább 100000 auschwitzi zsidó életének a kárpótlása.
Egyébként vezetik a listát, hogy hány ember életét fizették már ki? Megvan szabva, hogy mennyibe kerül egy-egy emberélet?
Vagy addig fognak fizetni, amíg Izrael vagy Németország létezik?

907-ben a pozsonyi csatában ki akartak bennünket írtani, azért nem jár pénz?
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
jah, hogy n+1 esetben nem úgy megy a dolog, hogy beballagok a Boko Haramhoz etc hogy szeretnék egy érvényes útlevelet, csak odafelé...

Nem értelek. Minek adjon a Boko haram útlevelet? Aki Nigériában születik annak vannak nigériai okmányai. Értem én, hogy fejletlen országok, de szerintem személyit minden országban adnak az embereknek. Az a bushman aki soha életében nem találkozott a hatóságokkal és így nem is tudnak róla, na az meg pont nem is fog idejönni, mert nem is tud Európáról.
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
na látod, eddig stimmel.
nem érted.

Szóval akkor: menkülthullán ha megindul akkor előtte nem áll sorba útlevélért, vízumért etc.
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Nem értelek. Minek adjon a Boko haram útlevelet? Aki Nigériában születik annak vannak nigériai okmányai. Értem én, hogy fejletlen országok, de szerintem személyit minden országban adnak az embereknek. Az a bushman aki soha életében nem találkozott a hatóságokkal és így nem is tudnak róla, na az meg pont nem is fog idejönni, mert nem is tud Európáról.
Meglepetést fogok neked okozni. Bulgáriában a helyi rendvédelmi szervek szerint 30-50 000 közé tehető a személyi okmányokkal nem rendelkező, de ott született személyek száma. A fiúk nem hivatalosan azt súgták, hogy van az 100 000 is.
Európai Unió!
:)
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
na látod, eddig stimmel.
nem érted.

Szóval akkor: menkülthullán ha megindul akkor előtte nem áll sorba útlevélért, vízumért etc.

Nem útlevelet meg vízumot kértem. Egy sima személyi, vagy keresztlevél, iskolai ellenőrző, bármi ami alátámasztaná, hogy ő az az ember, akinek vallja magát. Személyi mindenkinek van alapból, nem akkor kellene kérje, amikor épp menekülnie kell.
Egyébként meg az idejövők legnagyobb része még mindig max a szegénység miatt menekül és nem a háború vagy a terroristák elől...
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 856
5 094
113
Meglepetést fogok neked okozni. Bulgáriában a helyi rendvédelmi szervek szerint 30-50 000 közé tehető a személyi okmányokkal nem rendelkező, de ott született személyek száma. A fiúk nem hivatalosan azt súgták, hogy van az 100 000 is.
Európai Unió!
:)


Én hallottam olyat is, és ez még a nagy migrációshullám előtt volt, hogy a franciskáknál is van rengeteg.
No-go zónákban születettek, akik anyakönyvezve nincsenek.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Meglepetést fogok neked okozni. Bulgáriában a helyi rendvédelmi szervek szerint 30-50 000 közé tehető a személyi okmányokkal nem rendelkező, de ott született személyek száma. A fiúk nem hivatalosan azt súgták, hogy van az 100 000 is.
Európai Unió!
:)

Gondolom hajléktalanok, meg a hegyvidéken élő, civilizációról nem is tudó emberek. De azok nem is fognak utazgatni.
Egyébként szerintem nagyon túlzó lehet ez az adat. Ha ennyi embernek nincs okmánya, akkor hivatalosan nem is léteznek. Nem dolgozhatnak, nem jár nyugdíj nekik, korházi ellátás, stb.
Ha Bulgáriában ennyi emberről nem tudnak, akkor mennyien lehetnek Indiában, Afrikában? 2 milliárdan?
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo and zeal

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Meglepetést fogok neked okozni. Bulgáriában a helyi rendvédelmi szervek szerint 30-50 000 közé tehető a személyi okmányokkal nem rendelkező, de ott született személyek száma. A fiúk nem hivatalosan azt súgták, hogy van az 100 000 is.
Európai Unió!
:)


Én hallottam olyat is, és ez még a nagy migrációshullám előtt volt, hogy a franciskáknál is van rengeteg.
No-go zónákban születettek, akik anyakönyvezve nincsenek.

Ha nincs anyakönyvezve, akkor nem tud segélyt sem felvenni a gyerekek után.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 856
5 094
113
Ha Bulgáriában ennyi emberről nem tudnak, akkor mennyien lehetnek Indiában, Afrikában? 2 milliárdan?

Jobb bele sem gondolni. Törzsi közösségekben ugye otthon szülnek, ezeken a helyeken nincs olyan központi hatalom,igazgatás mint nálunk, Európában.
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 856
5 094
113
Ha nincs anyakönyvezve, akkor nem tud segélyt sem felvenni a gyerekek után.

Ezt rádióban hallottam jópár éve, vmi "segítőszervezetes" panaszolta, hogy a városok gettóiban (már akkor) voltak teljesen törvényen kívüliek, akiknek nincsenek okmányaik sem.