Japán Császárság hadihajói (IJN)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 784
30 551
113
Ide teszem, mivel jobb topikot nem kaptam.
A Fülöpszigeteknél megtalálták az egyik legnagyobb japán hadihajó roncsát, amit 1944-ben süllyesztettek el.
http://news.yahoo.com/us-billionaire-says-wwii-japanese-ship-found-philippines-063105060.html
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
http://444.hu/2015/03/04/a-masodik-vilaghaboruban-elsullyedt-japan-hadihajo-roncsat-talalta-meg-a-microsoft-alapitoja/
 

wankel

Well-Known Member
2016. december 23.
1 040
4 967
113
Találtam digitálisan színezett képeket második világháborús és az előtti japán hajókról, mely képek egyik topikba sem illenek, mivel főleg rombolókról van szó. Sokan találkozhattunk különböző szimulációs játékokban ezekkel a hajókkal, de így színesben mintha életre keltek volna.
 

wankel

Well-Known Member
2016. december 23.
1 040
4 967
113
DcsVn99VwAAnLRq.jpg:large
DcsVDVeVQAAeSup.jpg:large
DcsU_HDV4AEX_72.jpg:large
DcsUq7NVMAAtVni.jpg
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 786
75 823
113
Érdekes, hogy ilyen hátradőlő kéményeik vannak.

Azért,hogy kisebb eséllyel essen bele a kéménybe egy bomba.Volt olyan hajó amit azt hiszem,hogy egy 500kg-bomba tett harcképtelenné mert bejutott a kazánházba egy bomba a kéményen át...Azt hiszem erre mondják,hogy nem volt szerencséjük.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Ha hinni lehet a kepek szinezesenek akkor a japanok altal ma hasznalt felszini flottafestek szine egy a egyben megegyezik a II. VH-s fenstessel.

Nagyon tisztak a hajoik, nagyon fegyelmezett a legenyseg csak a koszt szar es az agyak kicsik. Sot! A budin is ugy ereztem magam mintha egy bilin ulnek.

:)
 
  • Tetszik
Reactions: endre

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 786
75 823
113
Ha hinni lehet a kepek szinezesenek akkor a japanok altal ma hasznalt felszini flottafestek szine egy a egyben megegyezik a II. VH-s fenstessel.

Nagyon tisztak a hajoik, nagyon fegyelmezett a legenyseg csak a koszt szar es az agyak kicsik. Sot! A budin is ugy ereztem magam mintha egy bilin ulnek.

:)

Azok a kis emberek maguknak tervezték a hajókat nem a nagyobb testű európai embernek.Az agyak gondolom ágyak lennének.
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 230
17 089
113
Ha hinni lehet a kepek szinezesenek akkor a japanok altal ma hasznalt felszini flottafestek szine egy a egyben megegyezik a II. VH-s fenstessel.

Nagyon tisztak a hajoik, nagyon fegyelmezett a legenyseg csak a koszt szar es az agyak kicsik. Sot! A budin is ugy ereztem magam mintha egy bilin ulnek.

:)
Sűrűn előfordul a hosszabb, gondolom ilyenkor több hetes csere szolgálat a két flotta között? Vagy pl csak közös gyakorlatokon megy át pár tiszt megfigyelőknek néhány napra a másik hajóját?
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Sűrűn előfordul a hosszabb, gondolom ilyenkor több hetes csere szolgálat a két flotta között? Vagy pl csak közös gyakorlatokon megy át pár tiszt megfigyelőknek néhány napra a másik hajóját?


Tobb lehetoseg is van.

A legaltalanosabb hogy kozos gyakorlatokon 2-3 fo ( rombolo es cirkalo osztaly ) megy at a masik hajora a gyakorlat idejere de vannak celzott hosszabbtavu "postingok" amikor pl egy egy berendezes gyakorlatban valo hasnalatat karbantartasat tanulja az illeto. Volt olyan vendegunk eleg rendszeresen akik 2 evet toltottek el a fedelzeten.
Van arra is lehetoseg hogy ha az osszekoto csoport ami a masik haditengereszetehez van kuldve keri akkor ok is felkerulhetnek hajora .

Japan Indiai Szingapur Indonez Francia Brit Ausztral hajokon volt mar szerencsem eltolteni hosszabb rovidebb idot cserekent.
 
  • Tetszik
Reactions: endre and arbalest

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 786
75 823
113
Egyébként pont ez a bajom a japán meg dél-koreai haditechnikával.Hiába veszünk akármilyen modern IFV-t(vagy bármit)tőlük mit fognak vele kezdeni a 182cm magas 90 kilós emberek(mint pl én)?Vagy rúgjuk ki a culákat és csak pöttömöket a seregbe?
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 230
17 089
113
@DINAMO
Köszi. Biztos nagyon érdekes élmény lehet :D Egy indiai, vagy maláj tengerészet eljárásai mennyire térnek el pl az amerikaitól? A japán, szingapúri gondolom hasonló.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Mas plane barati kultura MINDIG erdekes.

India : Nagyon tisztelettudoak es keszek tanulni . Alapbol baratkent kezelnek. A Britek a mintakepeik haditengereszetben. Viszont nincs hus a konyhajukon. Annyi szines rizst eletemben nem etem mint anno. Szivarvanyszinut fostam hetekig.

Szingapuriak a kinaiak svajciakkal keverve. Inteligensek tanultak . Ha valamire raveszed oket hogy szukseguk van ra nem sajnaljak ra a penzt.

Japanok nagyon tisztak szervezettek pontosak. Soha egy felperces kesest sem lattam nalluk pedig par szolgalat atadas atvetelen ottvoltam. A szabalyokat utasitasokat barmikor es barmi aron vegrehajtjak. NAGYON MEREVEK Ujjitani kreativnak lenni az adott situban kizart. Konyha itt is fos. Sok hal van amit nem szeretek es idonkent disnohus cipotalp kemenysegure sutve es egy fekete ehetetlen szosszal leontve. Viszont a rizs feher es igy unalmasan barna az ember uruleke. Babonasak es nem kicsit.

Ausztralok - Nekik mindenki "Mate" az az pajtas haver . Lazak , jo a koszt. A tisztek es a legenyseg kozott nagyon barati a kapcsolat. Viszont csak nalluk talalkoztam Eszak Koreai es Irani diszidens tisztekkel. AGYREM !

Britek. Szerintem meg ma is ok a legjobbak. Egyszerre van jelen nalluk a professzionalizmus es a vaganysag. Verukben van a tenger. Nekik sok minden alapbol termeszetes ami masnal bad juju. Pl nelluk az termeszetes hogy a tengeren meghalhatsz. Lesorod a hullam, megcsuszol bevered a fejed, felrobban a loszer meletted haboruba mesz st. Ez termeszetes. Nem akadnak ki ezen. Termeszetesen ez nem azt jelenti hogy nem torodnenek a biztonsagi eloirasokkal. Nagyon is torodnek.
Csak az a rohadt tejes tea ne lenne nalluk amit az esti szolgalatkor hordoznak korbe. Valaszthatsz van felvizezet kave akarom mondani barna viz vagy az a rohadt tejes tea. Valamit meg jolesik inni este.

Nagyon nagyon sok baratsag szovodik egy egy ilyen cross deckingen. Sapka es felvarro cserek levelezesek nagy bulik ha ujra osszefutunk valahol vagy eppen meghivas a hazhoz ha ok nallunk vagy mi nallunk jarunk.
 
  • Tetszik
Reactions: endre and arbalest

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 786
75 823
113
Azért a katona mindenhol katon!Az egyik legfontosabb szempont a kaja...
Az indiaiaknál a nyakamat tettem volna rá,hogy megemlíted az halom fajta rizst bár csoda,hogy kihagytad a bűn rossz curryt.
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Azért a katona mindenhol katon!Az egyik legfontosabb szempont a kaja...
Az indiaiaknál a nyakamat tettem volna rá,hogy megemlíted az halom fajta rizst bár csoda,hogy kihagytad a bűn rossz curryt.

Vazzeg ott meg a vizet is curryzik. Van nalluk annyi fajta keverek hogy nincs ember aki eligazodik rajta. A legtobben sajat maguk keverik egy kis ez egy kis az sarkany nyala pok laba ... meg mittudom en mit raknak bele aztan ontik a kajadra es varjak hogy agyondicserd. Ha nem teszed szomoruak ha meg igen akkor meg garantaltan ontik legkozelebb is. Szoval en mentem a hajoorvoshoz es kertem egy papirt hogy csak Hungarian Paprikat ehetek alergia miatt. No az nem volt a hajon de az egyik szakacs felajanlotta hogy majd o "kikeveri"

ANYAD !

De ahogy mondtam fantasztikusan baratsagosak. Ha akartam volna kulon egyszemelyes kabinom lett volna ami csak a kapitanynak dukal. No nem azert mert a kapitany atadta volna ( azert a tisztek az egy kulon kaszt nalluk ) hanem mert felajanlottak a tobbi senior sailorok ( tiszthelyettesek ) hogy ha akarok akkor ok atkoltoznek a legenyseghez es enyem a 4 agyas kabin.

Jo fejek de a pofam leszakadt volna.


A hajoik belulrol egy fegyverkiallitas csak kicsiben. Francia orosz japan nemet francia izraeli Del afrikai Brit Sved Dan Svajci stb stb berendezesek erzekelok fegyverek.

Elkotelezettek de szakmailag szerintem masodrenduek.
 
  • Tetszik
Reactions: endre