• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

B

b4l4g3

Guest
Valahol olvastam, hogy Trumpnak az az egyetlen baja az atompaktummal, hogy nem ő kötötte.
Az utolsó mondat is ezt támassza alá. Felbontja, majd újraköti és akkor már jó paktum lesz. :)
Illetve bele akar "énekelni" olyan dolgokat amiről az eredeti atompaktumban nem volt szó. Pl. megtiltani Iránnak a ballisztikus rakéta programot, előre be nem jelentett ellenőrzéseket végezhetnének az iráni katonai létesítményekben (nemcsak a nukleáris létesítményekben).
Az sejthetjük, hogy kik diktálták ezeket a feltételeket... A farok csóválja a kutyát megint.
Egy cikk hozzá:
https://www.mintpressnews.com/the-u...lks-away-from-the-iran-deal-on-may-12/241726/
AP_744991725179.jpg
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 696
14 667
113
Szóval ha Irán "jó fiú lesz" akkor hajlandó feloldani a szankciókat? Sok sikert hozzá. Ezt csak akkor fogja tudni elérni ha Irán politikai berendezkedése megváltozik. Ezt pedig csak háború árán fogja tudni elérni, ami pedig nem regionális lesz. Ami még "érdekes" ebben az egészben, hogy azért azt se feledjük el, hogy a szankciókat 2015 elött az EU is fenntartotta. A jelen helyzet szerint ez most nem fog megtörténni. Szóval maga a szankció sem lesz olyan hatásos mint 4 éve.
És az oroszok is. Ezért nem kapták meg a leelőlegezett Sz-300asokat .
 
  • Tetszik
Reactions: minszk2

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
Magyarország, Csehország és Románia blokkolta azt a franciák által kezdeményezett EU-nyilatkozatot, miszerint:
- Jeruzsálem Izrael és Palesztina fővárosa;
- Jeruzsálem végső státuszát tárgyalásos úton kell rendezni;
- EU tagállamai nem követik USA-t és nem helyezik át a nagykövetséget Jeruzsálembe

Egy uniós diplomata azt nyilatkozta csalódottan, hogy "A magyarok nem akarnak Trump szemébe bökni, a csehek és a románok fontolóra veszik nagykövetségeik átköltözését Jeruzsálembe, szembemenve EU-s állásponttal. Most ilyen az EU helyzete."



Scoop: EU statement opposing U.S. embassy move is blocked
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Blackwater Private Contractors, Spanish and U.S. Soldiers defend the coalition military base Camp Golf in the city of Najaf, Iraq, 2004. Contractors fired back after Mahdi army members attacked U.S. camp with mortars, rocket-propelled grenades and other small arms.
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Felszállt az első Török F-35-ös...
F-35-TuAF-first-flight.jpg

A gépet az előzetes tervek szerint Június 21-én kéne leszállítani.
Nagyon kíváncsi vagyok annak fényében hogy a Kongresszus előtt van a törvényjavaslat ami ezt megtiltaná az Orosz kapcsolatok miatt, illetve - friss hír - hogy a Törökök beintettek az USA-nak és nyíltan Irán pártjára álltak szankció ügyben is (nem csatlakoznak semmiféle új szankciókhoz és folytatják a kereskedelmet Iránnal).
Érdekes lesz...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 539
45 047
113
Felszállt az első Török F-35-ös...
F-35-TuAF-first-flight.jpg

A gépet az előzetes tervek szerint Június 21-én kéne leszállítani.
Nagyon kíváncsi vagyok annak fényében hogy a Kongresszus előtt van a törvényjavaslat ami ezt megtiltaná az Orosz kapcsolatok miatt, illetve - friss hír - hogy a Törökök beintettek az USA-nak és nyíltan Irán pártjára álltak szankció ügyben is (nem csatlakoznak semmiféle új szankciókhoz és folytatják a kereskedelmet Iránnal).
Érdekes lesz...

Ha megkapják a törökök majd egyáltalán, kiváncsi vagyok mennyire lesz az övék lebutítva a hazaihoz képest.
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
Felszállt az első Török F-35-ös...
F-35-TuAF-first-flight.jpg

A gépet az előzetes tervek szerint Június 21-én kéne leszállítani.
Nagyon kíváncsi vagyok annak fényében hogy a Kongresszus előtt van a törvényjavaslat ami ezt megtiltaná az Orosz kapcsolatok miatt, illetve - friss hír - hogy a Törökök beintettek az USA-nak és nyíltan Irán pártjára álltak szankció ügyben is (nem csatlakoznak semmiféle új szankciókhoz és folytatják a kereskedelmet Iránnal).
Érdekes lesz...
most lesz Törökországban választás, ugye?
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Ha megkapják a törökök majd egyáltalán, kiváncsi vagyok mennyire lesz az övék lebutítva a hazaihoz képest.
Semennyire. Teljesen felesleges.
A gépek használatát úgy is meg tudják akadályozni hogy adott esetben törlik / nem frissítik a Mission Data File-kat.... (ld.:https://forum.htka.hu/threads/lockheed-martin-f-35-lightning-ii.119/page-147#post-389937)
A kockázat abban inkább abban van az USA részéről hogy a kész repülőgépben még nagyon sok olyan elem van ami érdekelheti az Oroszokat és a Kínaiakat.
Ha a Törökök és az USA végképp eltávolodnak egymástól akkor ezek eladását az USA már nem fogja tudni megakadályozni.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 539
45 047
113
Semennyire. Teljesen felesleges.
A gépek használatát úgy is meg tudják akadályozni hogy adott esetben törlik / nem frissítik a Mission Data File-kat.... (ld.:https://forum.htka.hu/threads/lockheed-martin-f-35-lightning-ii.119/page-147#post-389937)
A kockázat abban inkább abban van az USA részéről hogy a kész repülőgépben még nagyon sok olyan elem van ami érdekelheti az Oroszokat és a Kínaiakat.
Ha a Törökök és az USA végképp eltávolodnak egymástól akkor ezek eladását az USA már nem fogja tudni megakadályozni.
Nyilván azt sem hogy saját szoftver módosítást toljanak fel majd akárkinek a segítségével.
Szerintem szimplán nem kapják meg a gépeket, ha igen akkor meg mikor a törökök hazarepülik, majd rájönnek hogy szarabbul teljesít mint a saját gyártású F-16 osaik.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 374
10 867
113
Felszállt az első Török F-35-ös...
F-35-TuAF-first-flight.jpg

A gépet az előzetes tervek szerint Június 21-én kéne leszállítani.
Nagyon kíváncsi vagyok annak fényében hogy a Kongresszus előtt van a törvényjavaslat ami ezt megtiltaná az Orosz kapcsolatok miatt, illetve - friss hír - hogy a Törökök beintettek az USA-nak és nyíltan Irán pártjára álltak szankció ügyben is (nem csatlakoznak semmiféle új szankciókhoz és folytatják a kereskedelmet Iránnal).
Érdekes lesz...
Még kiderülhet, hogy valami - eddig soha elő nem forduló - makacs hiba jött ki a teszteken a gépen, meg kell bontani a szerkezetet mélységében, emiatt csúszik az átadás, aztán vagy megoldódik a probléma, vagy jön a politikai nyilatkozat.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 788
30 565
113
Még kiderülhet, hogy valami - eddig soha elő nem forduló - makacs hiba jött ki a teszteken a gépen, meg kell bontani a szerkezetet mélységében, emiatt csúszik az átadás, aztán vagy megoldódik a probléma, vagy jön a politikai nyilatkozat.
Instant elveszítik a törököket, ha kihagyják őket ebből a buliból. Amúgy nem lett volna valami gyártás is náluk vagy az egész import gép lett volna?
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 374
10 867
113
Instant elveszítik a törököket, ha kihagyják őket ebből a buliból. Amúgy nem lett volna valami gyártás is náluk vagy az egész import gép lett volna?
Nem tudom, de szerencsére ez egy olyan fórum, hogy valaki mindig képben van, bármilyen témáról is legyen szó.
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55