1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Lockheed Martin F-35 Lightning II

Diskurzus a(z) '5. generációs, vagy afölötti vadászbombázók' témában - GrGLy által indítva @ 2013. január 6..

1. Fade

Fade Well-Known Member

Németek tervezték HARM/ALARm kategóriában az ARMIGERt. Meteorra épűlt volna, de kb 2006-2008 között lelötték a fejlesztést.

2. joker

joker Well-Known Member

Akkor már olyan kurva jelentéktelen lesz az 5. gen F-35 az új szofttal is, amikor az orosz és amerikai gépek légicsatáznak szemtől szembe, hogy arra szavak nincsenek. Amúgy meg nem tudsz semmit az új szuhojokról, az elkészülő 57-esről meg még annyt sem, ami a konkrét harci képességeit illeti.

fip7 likes this.
  3. Roni

Roni Well-Known Member

:oops::oops:

Mert az OLS kialakítása ismét az orra került csak nem alúlra hanem felülre mint a régi.

Ez sokkal jobbnak tűnik . Míg a PAKFA f-22 akar lenni addig a j-20 már f-35-ös[​IMG]

4. joker

joker Well-Known Member

Igen igen, az Audi meg az a Volkswagen amelyik BMW akar lenni. Az egy kurva szenzor, van két méter kábele a számítógépig és valahol ki kell lógjon a gépből ahoz, hogy lásson is valamit. Most komolyan azt hiszed, hogy az oroszok nem tudnak a gép aljára vágni neki egy lyukat és emiatt rakták a tetejére? Így optimálisabb az elképzelésük szerint és kész.

endre and fip7 like this.
  5. Terminator

Terminator Well-Known Member

Ha ez a holland be tud ülni a gépbe, akkor elég tágas lehet az F-35 pilótafülke. Az F-16-osba biztos nem férne be.

fishbed likes this.
  6. Terminator

7. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Egészen más dolog nyitott kabin mellett földönbeleülni és odafent órákat eltölteni benne.

8. Terminator

Én a holland, belga stb. F-16-osokban alig fértem el, pedig sokkal kisebb vagyok, mint a fotón látható ember. Földön, nyitott kabinnál, hasonló helyzetben, mint ami a fotón látszik.

sirdavegd likes this.
  9. Roni

Roni Well-Known Member

Basszus akkor nekem gyerek méretűek lennének a 105 kg-al (mivel edzek) + a vállam eléggé széles is be sem férnék ha igen elég kényelmetlen lenne :D:D

10. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

A Gripen kabinja egyesek szerint a MiG-21-nél is szűkebb. Én ültem benne és télnek nem tűnik nagynak finoman szólva. Az F-15 kabinjánál mindig szemléletes a könynöklő ember az egyik képen a típusról. Az egy hodály ezekhez képest, ahogy a T-55/62 belső tere a T-72-höz képest.

11. dudi

dudi Well-Known Member

Érdekes dolog ez a T-72 belső tér mert valóban kevesebb légköbméter jut egy főre ellenben nincs töltő aki elfoglalja a torony felét.Pl a parancsnok a T-72-ben gond nélkül kinyújthatja a lábát mert nem ül előtte az irányzó.El lehet mondani,hogy a T-72 tornya kényelmesebb a kisebb hely ellenére mint a T-62 tornya.

12. Terminator

Én is ültem mindkettőben. Ezért sem értem hogy bizonyos emberek hogyan férnek el és tudnak hatékonyan feladatot végrehajtani a Gripenben.

13. papajoe

papajoe Well-Known Member

Aha,szerinted "jobbnak tűnik",értem,le is verik a kommented után Ivánék,mert ők ezt eddig nem vették észre...
    Szerinted e fórum teljes tudását összeraknánk,lehetnénk portások a tervező iroda parkolójában?
    .....

aquarell likes this.
  14. DINAMO

DINAMO Well-Known Member

Szerintem o muszaki ( egyenruha ) es kulonbseg van ulni vagy repulni egy szekben.

Nagy Csaba likes this.
  15. Roni

Roni Well-Known Member

Elég volna az oroszoknak pár tippet adnák hogy miket kéne Kínából beszerezni és éveket és milliárd dollárokat spórolnának meg ;)

16. zsolti

zsolti Well-Known Member

Az biztos.

Roni likes this.
  17. Terminator

Igen, műszaki. Azt gondoltam, ez mindenkinek egyértelmű.

18. Sharid

Sharid Well-Known Member

19. rudi

rudi Well-Known Member

Kedvenc Norvég F-35 pilóta barátunk ismét - szerintem - érdekes részleteket árult el az F-35-ök üzemeltetéséről és az adatok megosztásáról.
    http://nettsteder.regjeringen.no/kampfly/2017/11/22/har-kontroll-pa-egne-data/
    Szerinte az ALIS rendszerbe felkerülő adatok az egyes nem USA felhasználók által szűrhetőek.

Viszont - és ez új infó volt nekem - létezik egy ALIS-tól független USA bázisú ún. Reprogramming Laboratory (Újraprogramozási Laboratórium) hálózat, aminek közvetlen hozzáférése van minden F-35-ös Mission Data File-ihoz. Ez a könyvtár igazából nem más mint az adott környezetben az F-35-re leselkedő veszélyek leírása. A rendszer minden felszállás előtt updateli a fileokat.
    A rendszer központja az USA ban van.
    Norvégia az Olaszországgal közösen létrehozott egy saját Reprogramming Laboratory-t, (összesen négy labor létezik) ahol a saját nemzeti adataikat tárolják, de ennek a központja is az USA-ban van!

zolkas, Wier, wolfram and 3 others like this.
  20. Terminator

Ezen oldal megosztása