World of Tanks/Warships/Warplanes (Wargaming)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 537
45 036
113
Ez minden támadó gépre igaz volt, Il-2 ből is lehullott rengeteg, és annak is szüksége volt vadászkíséretre. A P-47D is akkor lett elengedve alacsonytámadásra amikor már totális légifölény volt a nyugati fronton, előtte nem erőltették annyira, maradt szépen fent magasban ahol a turbója végett a nagy sebessége érvényesülni tudott a jó zuhanó karakterisztikával együtt.
Az egyetlen gép ami tudott is értelmesen harcolni alacsonyan vadászgépek ellen ha kellett, és oda is tudott morzsolni csodaszép rakománnyal a földi célpontoknak, az a Tempest volt.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 708
28 193
113
Anno Fw190-F8-cal toltam (valamiért nagyon rá voltam kattanva arra gépre, már akkor is amikor még csak repülők voltak). Nem bíztam a véletlenre semmit, 1 tonnás bomba, becsapódáskor azonnal robban, közel 90°-os zuhanásból ejtve. Ha hetente 1 tankot kiszedtem akkor már büszke voltam magamra :D Ha nem szakadt szét a gép bombavetés közben akkor még jobban.
Reptettem Stukákat is, de azt rendszeresen kiszedték alólam, rút kiskacsával meg nem tudtam mit kezdeni.
Pe-8 5 ezer kilós bombával a pályát is szétszaggatja :D
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 537
45 036
113
Pe-8 5 ezer kilós bombával a pályát is szétszaggatja :D
Persze, ha eljutsz odáig. De jellemzően lelőnek mint a szart félúton, vagy a pálya köré telepített 88-asok szednek le. Ez az szimulátor módon belül az endurance operations-ben ment jó darabig, hogy az egész csapat a nagy disznókat védte(mert egy 5T-s bomba nem volt elég egy reptér kiütéséhez) és egy egy félnek általában 3 reptere volt legalább, úgy hogy azt az ellenfél csapat amíg fel nem derítette hogy hol van, nem is tudta mit kéne kiütni. Miután kiderült kinek hol van reptere, már durva móka kerekedik az ilyen Pe-8/B-17 etc. kísérgetésből és ezek elfogásából.
Kedvenc módom volt sokáig az endurance operations.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 537
45 036
113
Én PC-s vagyok, engem nem kell meggyőzz, de nyilván az aktualitásról írtam. Egyszerűen jelenleg a trendek szerint úgy néz ki, hogy morzsa a lakománál a PC-s játék piac a konzolokkal összehasonlítva.
Ahol a pénz, oda tolják a fejlesztéseket is előbb utóbb, a trendek meg adottak, ha tetszik ez neked és nekem, ha nem.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 908
22 398
113
...Azt kell mindig venni, ami a haveroknak sok játékkal van...

Japersze a másik faktor, mi van a havernak, hogy közösen party-ba menjenek a dolgok.

Régen utáltam a kapcsolódási meg mindenféle port-hibákat és küszködni a PC-n, konzolon másodpercek alatt a haverok közt van az ember, pillanatok alatt lehet squad-ot, group-ot összerakni, nem szakad, nem akad, nem kapcsol szét semmi. Nincs tűzfal, meg ilyen olyan patch, hack, .... Te vagy, a haverok a világ minden pontjáról, és a játék :D

Ja és minden ami pl. az Xbox-on történik pöccintésre látható a telefonomon, online. Nekem ez bejött, pedig csak "esti játékos vagyok" ;)
 
M

molnibalage

Guest
Japersze a másik faktor, mi van a havernak, hogy közösen party-ba menjenek a dolgok.

Régen utáltam a kapcsolódási meg mindenféle port-hibákat és küszködni a PC-n, konzolon másodpercek alatt a haverok közt van az ember, pillanatok alatt lehet squad-ot, group-ot összerakni, nem szakad, nem akad, nem kapcsol szét semmi. Nincs tűzfal, meg ilyen olyan patch, hack, .... Te vagy, a haverok a világ minden pontjáról, és a játék :D

Ja és minden ami pl. az Xbox-on történik pöccintésre látható a telefonomon, online. Nekem ez bejött, pedig csak "esti játékos vagyok" ;)
A mai multis PC-s világ is ilyen one-click élmény. Ne a szutyok DCS World vagy az ezeréves Falcon 4 leszármazott legyen a mérce a sok hibával és nyűggel. FPS, RTS (pl. Wargame), MOBA, csatlakozol és tolod neki. Ennyi. Ha routered van, akkor port-ot kell nyitni, de nekem ilyen 10 éve volt utoljára.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 537
45 036
113
Japersze a másik faktor, mi van a havernak, hogy közösen party-ba menjenek a dolgok.

Régen utáltam a kapcsolódási meg mindenféle port-hibákat és küszködni a PC-n, konzolon másodpercek alatt a haverok közt van az ember, pillanatok alatt lehet squad-ot, group-ot összerakni, nem szakad, nem akad, nem kapcsol szét semmi. Nincs tűzfal, meg ilyen olyan patch, hack, .... Te vagy, a haverok a világ minden pontjáról, és a játék :D

Ja és minden ami pl. az Xbox-on történik pöccintésre látható a telefonomon, online. Nekem ez bejött, pedig csak "esti játékos vagyok" ;)
Pontosan ez miatt viszi a kasszát a game-iparban a konzol. A legtöbb ember ilyen.

Molninak és nekem ha tetszik ha nem, a HC szimulátorok néhány hülyét érdekelnek csak, egyszerűen súlytalan már az a vonal ami régen a PC fénykorában még szépen csillagott. Ma autóverseny, verekedős játék, COD, platformjáték és valami MMORPG kell a népnek, nulla bonyolultsággal.

Erre kiváló a konzol.
 
  • Tetszik
Reactions: arcas

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 908
22 398
113
A mai multis PC-s világ is ilyen one-click élmény. Ne a szutyok DCS World vagy az ezeréves Falcon 4 leszármazott legyen a mérce a sok hibával és nyűggel. FPS, RTS (pl. Wargame), MOBA, csatlakozol és tolod neki. Ennyi. Ha routered van, akkor port-ot kell nyitni, de nekem ilyen 10 éve volt utoljára.

Persze,...ezt azért irtam, mert egy folyamat volt ahogyan eljutottam ide. A konzollal meg egy ugrás volt, ami engem lenyűgözött, és a szimek hiányát kivéve teljes elégedettséggel is tölt el. Nem mondtam, hogy ezt nem tudja überelni egy PC, de akinek már van közel 800€-ja digitális tartalomban konzolon, az örül neki és nem vált vissza PC-re. Ha nem muszáj.
 
M

molnibalage

Guest
Pontosan ez miatt viszi a kasszát a game-iparban a konzol. A legtöbb ember ilyen.

Molninak és nekem ha tetszik ha nem, a HC szimulátorok néhány hülyét érdekelnek csak, egyszerűen súlytalan már az a vonal ami régen a PC fénykorában még szépen csillagott. Ma autóverseny, verekedős játék, COD, platformjáték és valami MMORPG kell a népnek, nulla bonyolultsággal.

Erre kiváló a konzol.
Csak én másra is használom a PC-t, mint játékra.

HT hasonlattal. Van egy all-around multirole csúcskat vadászgépem, de a piac rámkényszerít, hogy egy gyengébb teljesítményű egyfeladatos vadászgépet is megvegyek, "mert csak" alapon azon hajlandó csak futni az új légiharc-rakéta szoftvere. Mert nekik az az üzlet. Nekem meg nem... (2006 óta új kiadású játékot nem warezoltam le szóval nem warezhuszár vagyok.)

Régit igen, mert pl. a gyári NWN1 DVD-t nem olvasta be semmi.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 908
22 398
113
Csak én másra is használom a PC-t, mint játékra.

HT hasonlattal. Van egy all-around multirole csúcskat vadászgépem, de a piac rámkényszerít, hogy egy gyengébb teljesítményű egyfeladatos vadászgépet is megvegyek, "mert csak" alapon azon hajlandó csak futni az új légiharc-rakéta szoftvere. Mert nekik az az üzlet. Nekem meg nem... (2006 óta új kiadású játékot nem warezoltam le szóval nem warezhuszár vagyok.)

Régit igen, mert pl. a gyári NWN1 DVD-t nem olvasta be semmi.

HT hasonlat: ne hasonlítsd az "egyfeladatosra" tervezett -egyébként nem gyenge- vadászgépet a "csúcskat multirole-hoz", főleg ha a vásárlói másra nem is AKARJÁK használni, csak annak az "új légiharc-rakétának" az eregetésére. "Mert nekik" erre KELL. :)

Nyilvánvaló, hogy a PC sokoldalúbb és bővithetőbb,...de megint alma-körte esete.;) DE több konzolos -főleg németországi magyar és holland konzol-barátom saját PC épitésébe kezdett, szakítva a konzolos (XOne) pályafutásával...ez valamelyest téged igazol.
 
M

molnibalage

Guest
HT hasonlat: ne hasonlítsd az "egyfeladatosra" tervezett -egyébként nem gyenge- vadászgépet a "csúcskat multirole-hoz", főleg ha a vásárlói másra nem is AKARJÁK használni, csak annak az "új légiharc-rakétának" az eregetésére. "Mert nekik" erre KELL. :)

Nyilvánvaló, hogy a PC sokoldalúbb és bővithetőbb,...de megint alma-körte esete.;) DE több konzolos -főleg németországi magyar és holland konzol-barátom saját PC épitésébe kezdett, szakítva a konzolos (XOne) pályafutásával...ez valamelyest téged igazol.
Ok, de én megvettem egy gépet, amin a "világ minden szofvere" futa. Aztán andak ki jó szoftvereket, ami "mert csak", alapon nem fut. Akkor is, ha én csak játékra venném a PC-t, akkor is, ha éppen atomerőművet tervezek vele.

Akkor adjanak el nekem töredék konzol áron valami hardveres emulátort, ami USB kulccsel megy és csók a vareznak. De, hogy én ezért konzolt kell, hogy vegyek. Ennél nagyobb lehúzás kevés van a Földön...
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 479
24 066
113
Ha valaki wotozik REVALDESTRO ez a kód 8 napig ad egy m4a1 revalorisét, kipróbálásra
Ja és steamen ingyenes a for honor
 
T

Törölt tag 008

Guest
Aki megakarja keseríteni az életét annak hajrá ;)
A For Honorral vagy a Revoval?
A Revo nem rossz, csak el kell felejteni, hogy med. Az egy TD. Álcaháló, festés távcső és spot távon kívülről sniperkedni vele (bár az ágyúja alkalmatlan rá, de legaláb gyors a lőszere.)
Max leárazva éri meg. (én ingyen kaptam. úgy jó.)
A for honor tényleg fos.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 525
77 321
113
A For Honorral vagy a Revoval?
A Revo nem rossz, csak el kell felejteni, hogy med. Az egy TD. Álcaháló, festés távcső és spot távon kívülről sniperkedni vele (bár az ágyúja alkalmatlan rá, de legaláb gyors a lőszere.)
Max leárazva éri meg. (én ingyen kaptam. úgy jó.)
A for honor tényleg fos.

Na akkor még is mire jó a Revo...?Mednek szar,TD-nek még szarabb de ennél csak Heavynek szarabb.

Aki nem tudná a Revo egy med tank(csak semmilye nem med) heavy ágyúval(átütés nélkül)amit TD-ként kéne jasználni de se álcája nincs se pontos ágyúja.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 479
24 066
113
Revo tényleg szar, most bevittem 1 körre sh-ra, full használhatatlan, pedig 2000+ wn8-as játékos vagyok, szerintem tudok egy kicsit játszani, de az a tank botrányos.
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 823
2 543
113
Volt már? Turán III a WoT-ban!
b30dd5d348764773b348de43f04f5053.jpg