Radom Air Show (Lengyelország)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 498
72 473
113
39569805_221961575164627_4719676335360835584_n.jpg


A lengyelekhez sem küldött akkor semmit a Magyar Légierő? o_O



Voltam Radomban is.... de minek.

Repülőnapnak nem lett volna rossz, csak rossz idő volt és a Lengyel Légierő gépeit nem láthattuk repülni...
Csak a kiképző gépeik repültek és F-16 demó volt. Kísértetiesen hasonlított a helyzet az angliai "élményeimre".
A lengyelek is végig azt hirdették hogy a radomi repülőnap lesz a 100 éves légierő hivatalos ünneplése.... aztán augusztus 15-én csináltak egy légi felvonulást Varsó felett, a repülőnapon meg nem repült szinte semmi. Ez volt a nagy erődemonstráció az erős Lengyelországról és tisztelgés a 100 év előtt?!?
Mégis hová menjen az érdeklődő ha az adott ország légerejét szeretné egyben látni, ha nem az ország legnagyobb repülőnapjára ahol kerek évfordulót ünnepelnek?!? Bezzeg az oroszok, szerbek, svájciak, amerikaiak (USAF 70 a RIAT-on) tudnak ünnepelni.

Ja, az Egyesült Államok csak egy C-130-ast küldött statikra. Ennyi jutott a konfliktuszóna határán fekvő szövetséges ország "lelki támogatására".

Lengyel MiG-29 és Szu-22 még statikon sem volt, úgy látszik nagy a probléma.

Csütörtökön és pénteken még jó időben lehetett fotózni a gyakorlásokat.

Néhány nem saját kép és videó:


https://www.facebook.com/pg/pokazy.airshow/photos/?ref=page_internal




Az ukránok érkezése


Ez meg egy jó összefoglaló arról, hogy mi lett a nagy és híres radomi repülőnapból...



Az Éghódítók sorozat zenéjét gondolom sokan felismeritek :)
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and nyugger

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 498
72 473
113
Voltam Radomban is.... de minek.

Repülőnapnak nem lett volna rossz, csak rossz idő volt és a Lengyel Légierő gépeit nem láthattuk repülni...
Csak a kiképző gépeik repültek és F-16 demó volt. Kísértetiesen hasonlított a helyzet az angliai "élményeimre".
A lengyelek is végig azt hirdették hogy a radomi repülőnap lesz a 100 éves légierő hivatalos ünneplése.... aztán augusztus 15-én csináltak egy légi felvonulást Varsó felett, a repülőnapon meg nem repült szinte semmi. Ez volt a nagy erődemonstráció az erős Lengyelországról és tisztelgés a 100 év előtt?!?
Mégis hová menjen az érdeklődő ha az adott ország légerejét szeretné egyben látni, ha nem az ország legnagyobb repülőnapjára ahol kerek évfordulót ünnepelnek?!? Bezzeg az oroszok, szerbek, svájciak, amerikaiak (USAF 70 a RIAT-on) tudnak ünnepelni.

Ja, az Egyesült Államok csak egy C-130-ast küldött statikra. Ennyi jutott a konfliktuszóna határán fekvő szövetséges ország "lelki támogatására".

Lengyel MiG-29 és Szu-22 még statikon sem volt, úgy látszik nagy a probléma.

Csütörtökön és pénteken még jó időben lehetett fotózni a gyakorlásokat.

Néhány nem saját kép és videó:


https://www.facebook.com/pg/pokazy.airshow/photos/?ref=page_internal




Az ukránok érkezése


Ez meg egy jó összefoglaló arról, hogy mi lett a nagy és híres radomi repülőnapból...



Az Éghódítók sorozat zenéjét gondolom sokan felismeritek :)


"Posted by RD33.net" videó linkje tévedés, ott nincs látnivaló, ne keressétek :)
 

Mike

Well-Known Member
2011. március 14.
775
1 969
93
Voltam Radomban is.... de minek.

Amikor felrakták a részvételi listát, le is mondtam a szállást. Ráadásul már az is látszott hogy pont arra a hétvégére érkezik a hidegfront.
Kritizáltam a RIAT-ot viszont ott legalább volt gép xarásig, hiába volt viszonylag homogén a dinamikus, de abból is sok volt. Tavaly nem gondoltam volna hogy ekkora csalódás lesz Radom. Főleg arra nem gondoltam hogy a 100-as repnapok közül magasan a legnagyobb csalódás lesz amire el sem akarok menni, pedig 13/15 után nagy kedvenc lett.

Egyébként a szuhojokban ha minden igaz, a katapultülés ugyanaz mint a migekben. Az Ample Strike-ról is kihúzták már őket.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 498
72 473
113
Amikor felrakták a részvételi listát, le is mondtam a szállást. Ráadásul már az is látszott hogy pont arra a hétvégére érkezik a hidegfront.
Kritizáltam a RIAT-ot viszont ott legalább volt gép xarásig, hiába volt viszonylag homogén a dinamikus, de abból is sok volt. Tavaly nem gondoltam volna hogy ekkora csalódás lesz Radom. Főleg arra nem gondoltam hogy a 100-as repnapok közül magasan a legnagyobb csalódás lesz amire el sem akarok menni, pedig 13/15 után nagy kedvenc lett.

Egyébként a szuhojokban ha minden igaz, a katapultülés ugyanaz mint a migekben. Az Ample Strike-ról is kihúzták már őket.

Azért ha ott lettél volna, valószínűleg tudtál volna erlájnersznyitóoldalas fotókat is csinálni, mert téma lett volna...

40432292_2238986796331056_6731063984557916160_n.jpg


39979676_2236903586539377_8967164202422632448_n.jpg


Forrás
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

Mike

Well-Known Member
2011. március 14.
775
1 969
93
Azért ha ott lettél volna, valószínűleg tudtál volna erlájnersznyitóoldalas fotókat is csinálni, mert téma lett volna...

Én alapból mindig azt nézem, hogy lehetőleg minél több számomra új gépet fotózzak, illetve hogy megéri-e elutazni az adott helyre. Az ukrán Szu-25, a paki JF-17 és Super Mushshak lett volna új most Radomban, ez most bőven nem érte meg nekem, elég volt kipihenni az angol autós túrát :) Főleg ahhoz képest hogy mire számítottam még év elején. Jó lett volna ha a pakik IL-78-al pakolnak, belorusz gép statikra..stb + ha nem hullik ki egy Mig-21/29/29/Szu-22 négyes a dinamikus listából. Azt is sajnálom hogy ami váratlant meg tudnak húzni a SIAF-on (Török F-4 statik, Tornado demo) azt egy Radomban miért nem sikerül. Totál homály volt a szervezés, a tavalyi szappanopera mondjuk lehetett volna intő jel.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 498
72 473
113
Pislogok, hogy ezt engedélyezték...

Én ott voltam ezen is és láttam élőben ... (2013, Radom)

Valamilyen műszaki hiba történt vagy valamit elrontott a pilóta. Nem így volt tervezve, engedélyezve.
Utána azon gondolkoztunk, miért nem blokkolja az elektronika az infra használatát nyitott futóműnél.
 
M

molnibalage

Guest
Én ott voltam ezen is és láttam élőben ... (2013, Radom)

Valamilyen műszaki hiba történt vagy valamit elrontott a pilóta. Nem így volt tervezve, engedélyezve.
Utána azon gondolkoztunk, miért nem blokkolja az elektronika az infra használatát nyitott futóműnél.
Én arra tudok gondolni, hogy a slap switch vagy a HOTAS-on leszállás közbe véletlenül megnyomott egy kapcsolót és az elindította a beállított EWS programot.
 
  • Tetszik
Reactions: Terminator

T.Tom

Well-Known Member
2016. november 6.
364
1 702
93
Radom Airshow 2023 - Online közvetítés
Mi a szombati napot sok gondolkodás után végül bent töltöttük, de abszolút megérte.
A spontán csoporttalálkozók, a Skaryszewska utca élményei, és a rendezvény szervezése is megér majd néhány sort, de addig is összeállítottam gyorsan egy albumot a szombati sunset show izgalmasabb pillanatairól:

53150631288_cc11ae8012_k.jpg

53150134001_14d6176699_k.jpg

53150631408_1765ba2832_k.jpg

53150338644_3bd9c0782f_k.jpg

53150631248_cbf672c9cf_k.jpg
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 083
60 162
113
Mi a szombati napot sok gondolkodás után végül bent töltöttük, de abszolút megérte.
A spontán csoporttalálkozók, a Skaryszewska utca élményei, és a rendezvény szervezése is megér majd néhány sort, de addig is összeállítottam gyorsan egy albumot a szombati sunset show izgalmasabb pillanatairól:

53150631288_cc11ae8012_k.jpg

53150134001_14d6176699_k.jpg

53150631408_1765ba2832_k.jpg

53150338644_3bd9c0782f_k.jpg

53150631248_cbf672c9cf_k.jpg
Ez díjnyertes fotó: