Nők a haderőben

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 693
32 366
113
Tucat halott egy nap kezi lofegyverekbol komoly nap sziriaba is... Pedig a legjobban fort a haboru az utobbi idobe.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 693
32 366
113
Nem tunt fel senkinek hogy a top 100 mesterlovesz mimdegyike halott szinte... Mind fiatalon halt meg es 99%nem haboruba...

Na vajon megis miert lehet ez...
 
M

molnibalage

Guest
Igen mert az ilyen onkentes alapbol beteg.
Szerintem meg te vagy a beteg. Ezt hívják elhivatottságnak. Lehet, hogy neked ismeretlen ez a fogalom és az érzés is...

Nem tunt fel senkinek hogy a top 100 mesterlovesz mimdegyike halott szinte... Mind fiatalon halt meg es 99%nem haboruba...

Na vajon megis miert lehet ez...
Egy gyorskeresés is derogál. A lista telején levő sniperek szinte mind túlélték a háborút.
https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_snipers

Igen mert az ilyen onkentes alapbol beteg.
Aha. Ezzel az erővel minden önkéntes haderő minden tagja "beteg"?

Megkérhetnélek, hogy az ámokfutást fejezzed be...?
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 693
32 366
113
En nem is azt mondtam hogy a habout nem eltek tul. A beket nem eltek tul.

En vagyok a beteg aki szerint 103 ember likvidalasa egy tavcsoves puskaval beteg.

Elhivatottsag /a teroristak is elhivatottsagbol olnek./
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 591
113
Nem tunt fel senkinek hogy a top 100 mesterlovesz mimdegyike halott szinte... Mind fiatalon halt meg es 99%nem haboruba...

Na vajon megis miert lehet ez...
Gyorsan átnéztem a wikipédia vonatkozó cikkét, én nem látom ezt. Vagy idősen haltak meg, vagy fiatalon harcban.
Mondom, a sorkatonák nem tudják kezelni a mentális terhelést, nem azok akik önként teljesítenek ilyen számokat.
 
  • Tetszik
Reactions: molnibalage

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
20 693
32 366
113
Ilyen felfogassal nem veletlen nem lehettel vadaszpilota. /na mind1 /lepteleptem egy jo idore./
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 135
53 760
113
Nem értem én sem Szittya kiakadását.
100-ból 3 férfi, és 100-ból 1 nő szocihopátiás hajlamú.
Az eddigi történelem során mindig ők voltak a katonák valamilyen formában a régmúltban. (a többiek gyorsan kihullottak)
Aztán jött a tömeg hadseregek kora és minden boldog-boldogtalant besoroztak. Aztán nem jöttek az eredmények... Múltkor beszéltünk is az amúgy vitatott II. VH-s amcsi statisztikákról, hogy százból 1-2 ember lőtt csak célzottan az ellenségre. Ők viszont általában nem egy embert lőttek le... (ők voltak a szocihopaták)
Utána azt találták ki, hogy legyen minden katona ilyen mert az hatékony. Ma elvileg, egy profi nyugati seregben 95% körüli az ölési hatékonyság a kiképzésnek köszönhetően, vagyis 100-ból 95 ember tud ölni akár szemtől szemben is.
Ez megint tök jó, csak épp ezen emberek attól, hogy ölni tudnak, még nem tudnak vele együtt élni. Ebből vannak a különböző szindrómák, meg bekattant álmokfutók stb....
Ehhez képest (tudtommal) a HM-ben például kiszűrik a szocihopatákat, hogy ne lehessenek katonák... Ennek aztán mi értelme van?
Pont, hogy ők azok akik lelkiismeret furdalás nélkül tudnak ölni, és nyugodtan is alszanak utána. Nem belőlük szoktak lenni a hátországban bekattanva lövöldöző figurák....
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 426
10 247
113
Nem értem én sem Szittya kiakadását.
100-ból 3 férfi, és 100-ból 1 nő szocihopátiás hajlamú.
Az eddigi történelem során mindig ők voltak a katonák valamilyen formában a régmúltban. (a többiek gyorsan kihullottak)
Aztán jött a tömeg hadseregek kora és minden boldog-boldogtalant besoroztak. Aztán nem jöttek az eredmények... Múltkor beszéltünk is az amúgy vitatott II. VH-s amcsi statisztikákról, hogy százból 1-2 ember lőtt csak célzottan az ellenségre. Ők viszont általában nem egy embert lőttek le... (ők voltak a szocihopaták)
Utána azt találták ki, hogy legyen minden katona ilyen mert az hatékony. Ma elvileg, egy profi nyugati seregben 95% körüli az ölési hatékonyság a kiképzésnek köszönhetően, vagyis 100-ból 95 ember tud ölni akár szemtől szemben is.
Ez megint tök jó, csak épp ezen emberek attól, hogy ölni tudnak, még nem tudnak vele együtt élni. Ebből vannak a különböző szindrómák, meg bekattant álmokfutók stb....
Ehhez képest (tudtommal) a HM-ben például kiszűrik a szocihopatákat, hogy ne lehessenek katonák... Ennek aztán mi értelme van?
Pont, hogy ők azok akik lelkiismeret furdalás nélkül tudnak ölni, és nyugodtan is alszanak utána. Nem belőlük szoktak lenni a hátországban bekattanva lövöldöző figurák....
Ha valaki pszichopata, vagy "akármilyen pata" az eleve instabil személyiségét feltételez. Ön és közveszélyes elmebetegekkel senki sem menne háborúzni, az a saját bajtàrsaira ugyanúgy veszélyes lenne mint az ellenségre.
A hadsereg egy fegyelmezett közösség, aminek el kell fogadni a szabályait ha benne élsz, parancsot kell végrehajtani, tudni kell kezelni az alá/fölérendeltségi viszonyt, erre egy beteg elme nem képes maradéktalanul.
Azért mert valaki sok embert öl meg
még nem feltétlen pszichopata, de az tuti hogy ezek az élmények megváltoztatják. A harctér mentálisan és érzelmileg nagyon megterhelő, van aki tudja kezelni van aki nem. (az Amerikai Mesterlövész film egész jól bemutatja Pl.)
Visszatérve erre a csajra, biztos hogy nyomott hagyott rajta amit csinált, ha erős kibírja, ha nem akkor bekattan. Én személy szerint úgy látom hogy ameddig csak az ISIS t írtja, jót tesz vele és nem rosszat, semmi kivetnivalót nem látok abban ha azokat az állatokat ugyanolyan kegyetlenséggel hidegvérrel gyilkolja mint ahogy ők teszik másokkal.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 135
53 760
113
Lator

Biztos van igazságod abban amit írsz, de nem tudom mitől instabilabb egy szocihopata ember, mint egy nem szocihopata?
Szerintem más emberek legyilkolását olyan emberekre kell bízni akik erre alkatilag alkalmasak.
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 426
10 247
113
Lator

Biztos van igazságod abban amit írsz, de nem tudom mitől instabilabb egy szocihopata ember, mint egy nem szocihopata?
Szerintem más emberek legyilkolását olyan emberekre kell bízni akik erre alkatilag alkalmasak.
A pszichopatára gondolhatsz. Pl ha egy neki nem tetsző parancsért mondjuk fegyvert fog a főnökére. Vagy kártyázás közben előkerül a kés. Vagy megeröszakol valakit. Terrorizálja à társait. Vagy kínozza a foglyokat. Könnyebben dezertál. Stb. Ezek az okok amik miatt meg kell szűrni a hadsereg be lépőket. Legalábbis békeidőben csak a teljesen egészségeseket bevenni.
Ha jobban megnézed, bármelyik országban, a mai modern hadseregekben szűrik az embereket. Ha ez hülyeség akkor miért csinálja mindenki így? Még így is előfordul rengeteg probléma, gondolj bele ha a félőrültek is beléphetnének a hadseregek zárt osztállyá változnának.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 135
53 760
113
silurusglanis


"https://hu.wikipedia.org/wiki/Antiszociális_személyiségzavar
Lehetséges. De tény, nem vagyok szihomókus :)"
Így helyes a mondandóm.

Lator

Tudtommal a:
Szocihopata: csak szociális értelemben pszichopata, nincs bele érző képessége, így nincsenek erkölcsi aggályai mások bántalmazásakor. (rájuk gondoltam)
Pszichopata: teljes tudatában van annak mit csinál és az mit okoz másoknak, de nem érdekli. Alapvetően kerülik az erőszakot. (nem rájuk gondoltam)
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 259
5 295
113
Valamiért a nők a haderőben dologról ez jutott eszembe. Így nem lenne gond a toborzással.:)
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 585
63 979
113
Nem azert mert no meg mielott valaki felreertene. 103 embert kinyirni tavcsovessel ropke masfel ket ev allatt... Ez egyszeruen beteg... De tenyleg az es ne jojjon senki azzal hogy az eletejert meg hasonlok ha mar csak a toredekenel az eletejert kellett volna meghuznia az elsutobillentyut is mar reg hallott lenne... Ez mar elvezetbol gyilkolt /fuggoseg ami nem fog nalla elmullni./ nem ideologiajert az eletejert vagy meggyozodesbol olt. Ez mar tul nagy szam ahhoz... Hihetetlen nagy szam. /a mesterloveszek es a tavcsovespuskasok hatekonysagba magasan minden mas szarazfoldi beosztas folott allnak /talan a hk/ megis keves van belolluk. /es nem azert mert atomfizika lenne megtanitani valakit vagy mert olyan piszok draga /ak hoz kepest az de sok mashoz kepest nem./ hanem mert az emberek tulnyomo tobsege nem alkalmas ra. Egyszeruen emberileg.

Sokkal betegebb mint akiket megolt 90% ba ez fix... Pedig az isis nem babapiskota...mocsokos egy allatok vannak koztuk nem kis szamba.
Ugyan már, oregapad is beteg volt? Pedig lehet ő is megölt ennyi muszkat. Hát a dedoregapad az elsőben? Gyalasoval szuronnyal? Az USA mesterlövész az nem beteg amelyik ugyanott lövöldözött, vagy Irakban? Ha kikerül ebből a közegből egy nyugodtabb civil életbe kb egy év és akklimatizálodik. Nem véletlen van minden fegyveres testületnél leszerelés után fél év amolyan sétáló idő. Na meg nem civileket mészárolt hanem terroristákat. Azokért a tizezrekert akik civileket öltek és most itt kóborolnak az EU ban senki sem aggódik.
 
  • Tetszik
Reactions: molnibalage

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Cuki lányka, nekem tetszik. Simán elvenném feleségül. Vagyis nem mondanék nemet, ha megkérné a kezem... :eek: :D
Naná hogy nem mondanál nemet! Akit ilyen durrantóval a kézben "kérnek fel " :hadonaszos: valamire, az nemigen van olyan bátor/botor, hogy nemet mondjon ... akár a "legénykérésre" is. :D:p
 
  • Tetszik
Reactions: wolfram